• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

27. decembra 2015 
@piacere no tak toto mna fakt ze dorazilo emoticon
27. okt 2010 o 11:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kukuk kamosky:D myslite ze bude dobre ak uvarim zemiacik,kusok kuracieho prsiiicka a ku koncu dam olupanu broskynku???A potom to pomixujem???Mate este niaka niaky napadiiik???
27. okt 2010 o 11:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@piacere ajoj aj moja malinka pije cajiky take tie decke od ukoncenia 1 tyzdna:DDD takze podla mna to je oki:DDD
27. okt 2010 o 11:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katkabg dobra kombinacia, ale preco to chces mixovat? ved uz mate dost mesiacikov na to, aby ste skusili aj popucene, resp. rovno kusky emoticon
27. okt 2010 o 11:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@veronika81 to nevhodne pre deti do 3 rokov tam nie je kvoli zlozeniu, to je tam kvoli tomu, ze sa dieta tou piskotou moze zadusit... emoticon emoticon ked si ju cele napcha do ust... takze sa takto vyrobca preventivne chrani...
27. okt 2010 o 12:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@gabika7706 NO MALA SA MI NEKEDY STYM LEN HRA A TAK SA NIKDUY NENAJE...TAK JEJ TO ROZMYXUJEM A KED NIE SU KUSKY TAK ICH PAPA HNED A NEHRA SA SNIMY:DALE MOZE SKUSIT:D
27. okt 2010 o 12:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte....človek sa sem neprihlási jeden deň a má problém potom dočítať....my máme zrovna dnes 6 mesiacov...boli sme v poradni a máme necelých 7kg (pôrodná váha 2800g.45cm) a meriame 66cm...myslím,že je to o.k.....malého som začala prikrmovať cca v polovici 5-teho mesiaca....asi tak posledné tri týždne mi na obed spapá tak cca 280g príkrmu a ešte zapije tak 50ml mliečka....človek by čakal, že pri takejto "spotrebe" emoticon bude vážiť viac,ale je to šidlo, chvíľku nie je v kľude, stále niečo vymýšľa...ja malému občas dám jednu piškótku (myslite si o mne čo chcete),pekne si ju drží,spapá a je spokojný....na desiatu papáme ovocko abo niekedy spapá aj celú presnidávku a pak za dve hoďky spráska celý obed čo mu nachystám... emoticon
27. okt 2010 o 13:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pandrholka takže ste začali 4t + niečo?
27. okt 2010 o 13:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pandrholka nie 4t, ale 4 mesiace plus niečo.... emoticon
27. okt 2010 o 13:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@piacere áno keď mal malý asi tak 4 mesiace a dva týždne bo sme od troch týždňov na UM a už mu moc nebralo,tak som dala na obedík zeleninku a s mliečkom sme sa vrátili do starých dobrých koľají emoticon
27. okt 2010 o 13:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maryanna ďakujem si zlato!
27. okt 2010 o 14:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuziatko hrášok pomixovať ponorným mixérom, ja tak robím hráškový krém a rozmixuje to aj šupky. lebo my sme hrášok ešte nemali,.
27. okt 2010 o 14:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katkabg to som mojej uz robilaemoticon ale nechutilo jejemoticon pritom to vobec nebolo zleemoticon
27. okt 2010 o 14:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 NO AJ MNE TO CHUTILO...AJ MALEJ...ON JE HROZNY SROTOVNIK emoticon
27. okt 2010 o 14:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katkabg tak moje zje max 50ml a to len z jedal co jej mimoriadne chutia a tych je asi 5emoticon
27. okt 2010 o 14:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte maminy, ako by mal vyzerat jedalnicek 7 mesacneho kojeneho babatka? Nech som v obraze emoticon emoticon emoticon
28. okt 2010 o 10:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miska246 ahoj, my uz mame sice 8m, ale pred mesiacom to bolo to iste. tiez stale kojim - davam rano MM (vlastne MM vzdy na poziadanie), na desiatu (pokial mi nezaspi), tak davam ovocie (bud pripravim z cerstveho alebo vyzivu), na obedik vsetko mozne (striedam masko, cestoviny, zltko, vsetko vzdy so zeleninou, bud ako polievocku alebo zahustim krupicou), olovrant - skusam vyzivu, pripadne kasicku, ale to jej velmi nejde. no a pocas dna chrumka pohankove alebo kukuricne chrumky. v Pia sme boli v poradni a to iste som hovorila dr. , ci je to OK a povedala, ze ano (tiez povedala, ze nemusim davat jogurt, kedze kojim, ale skusit mozem) emoticon.....snad som pomohla emoticon
28. okt 2010 o 10:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj dievčatá, mám taký zvláštny problém. V jedlách sme nič výrazne nezmenili, akurát sme pridali ovsené vločky, ktoré malý úplne zbožňuje. emoticon Už mu papu nemixujem ale len roztláčam. Problém mám však pri papaní obeda. emoticon Spapá polovicu a potom ho začne dáviť !!!!!! emoticon emoticon emoticon Ale z ovocnéj desiatej, hoci sú tam tiež kúsky, buď vločky alebo piškota, ho nedávi. emoticon Tak mu potom dám roztek s trochou masla a ten zblajzne sám, bez pomoci, absolutne bez problemov, hoci su to podstatne vacsie kusky ! Tak tomu vobec nerozumiem emoticon emoticon emoticon Nemáte podobnú skúsenosť ???? emoticon
28. okt 2010 o 14:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@magnetika ahoj. Nemám takú skúsenosť, ale skôr mi to pripadá nie o konzistencii jedla, ale o chuti. Jednoducho mu asi polovička porcie zeleniny stačí a dáva ti to najavo, že sa začne dáviť alebo teda, že ho z toho napína. Ja neviem skús mu dať napiť vodičky alebo čajíku a za chvíľu pokračuj. Ak to bude pretrvávať, tak skús rôzne kombinácie zeleniny a všímaj si ako bude reagovať. Dávaš pár kvapiek olivového oleja? To by tiež mohlo trošku pomôcť. Alebo skús do zeleninky udusiť trošku jabĺčka. emoticon
28. okt 2010 o 14:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, nemám šancu prečíta celú vašu diskusiu, takže ak by bola niektorý z vás ochotná mi napísať do IP, budem rada. mám pol ročného synčeka a cca 3 týždne dokrmujeme, raňajky-mlieko, desiata-ovocie, obed-príkrm zeleninovomäsový, olovrant-mlieko, večera-nemliečna kaša miešaná s mliekom. a od 4. mesiaca je len na UM. zaujímalo by ma či nerobím chybu s tými príkrmmi, poprípade nejaké tipy, že kedy sa nahrádza aj olovrant a kedy potom raňajky, kedy môžem dať jogurt, nejaký piškót...ďakujem každej ochotnej mamine emoticon
28. okt 2010 o 15:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zzuzullka
za 3 tyzdne ste toho stihli viac ako dost - ovocie, zelenina + maso a vecer kasa. fuha... baby kam sa vsetky tak ponahlate? emoticon emoticon

my sme zacali prikrmovat v 5,5 mesiaci (tiez bola na UM). prvy mesiac sme davali iba zeleninu (vsetka mozna - 3 dni jeden druh), potom sme pridali maso a vtedy aj ovocie...

jogurty som dala prvy krat asi v 8 mesiaci, biele, neochutene, nesladene. piskoty nedavam doteraz (nekupujeme ich a pre malu sa mi neoplati), sem tam nestle keksik, aj ten sme dali asi az po 8 mesiaci.
davame chrumky, nesolene, kukuricne, ryzove, pohankove.
28. okt 2010 o 15:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zzuzullka súhlasím s jasminet, máte toho veľa, vo vašom veku tak obed mesovozeleninový a jedno ovocie, buď doobedu alebo poobede.....
dnes som našla piškôty obyčajne a bolo na nich že vhodné od 3 rokaemoticon
28. okt 2010 o 19:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jasminet @maryanna, ja by som sa s príkrmami vôbec neponáhľala a nedávala ich skorej ako od pol roka keby mi malý tak strašne negrcal, on grcá úpln oblúkom a veľké množstvá, aj 3 hodiny po krmení takže príkrmy som začala dávať preto. a kašu má už od 4.mesiaca, jedna dr. to tu dovolila, takže toho nemal veľa na začiatok a išla som tiež postupne, každý druh 3 dni
28. okt 2010 o 19:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jasminet ahoj. odkedy sa môžu dávať kukuričné nesolené chrumky? Ja si to už nepamätám od Filipka emoticon
28. okt 2010 o 19:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@p69majka od polroka
28. okt 2010 o 19:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to

@maryanna no díky, tak to sme pozadu, ale už som sa na ne v obchode pozerala. emoticon
28. okt 2010 o 19:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@p69majka o nic si neprisla. emoticon tiez som ich nedala od pol roka, az o par mesiacov neskor - mala nic medzi jedlami nevyzadovala a povazujem to skor za prazdne zaplatanie bruska. hlavne pri zaciatku prikrmov. tam je dolezitejsia zelenina a nie aby dieta do seba tlacilo chrumky (ale to je len moj nazor, ktory nikomu nevnucujem) emoticon
28. okt 2010 o 21:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jasminet zdielam Tvoj nazor emoticon
28. okt 2010 o 21:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jasminet súhlasím, my sme ich jedli hlavne kvôli precvičoaniu žuvania, a kúsania, ale tak sem tam pár kúskov, tiež nie som za jedenie mimo jedenia....
28. okt 2010 o 21:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@gabika7706 vdaka emoticon

@maryanna ale ved jasne, nasa mala sa tiez obcas pred obedom tlaci keksami, ale zas ten obed vzdy cely zje emoticon emoticon nechapem kam to do nej pada, ale natlaci do seba 2-3 nestle keksiky a plnu misku obeda. v tom lepsom pripade zje najskor obed a dotlaci sa 2 chrumkami emoticon
28. okt 2010 o 21:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš