Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

mona12071
27. okt 2010

@piacere no tak toto mna fakt ze dorazilo ☹

katkabg
27. okt 2010

kukuk kamosky:D myslite ze bude dobre ak uvarim zemiacik,kusok kuracieho prsiiicka a ku koncu dam olupanu broskynku???A potom to pomixujem???Mate este niaka niaky napadiiik???

katkabg
27. okt 2010

@piacere ajoj aj moja malinka pije cajiky take tie decke od ukoncenia 1 tyzdna:DDD takze podla mna to je oki:DDD

gabika7706
27. okt 2010

@katkabg dobra kombinacia, ale preco to chces mixovat? ved uz mate dost mesiacikov na to, aby ste skusili aj popucene, resp. rovno kusky 😉

jasminet
27. okt 2010

@veronika81 to nevhodne pre deti do 3 rokov tam nie je kvoli zlozeniu, to je tam kvoli tomu, ze sa dieta tou piskotou moze zadusit... 😅 😉 ked si ju cele napcha do ust... takze sa takto vyrobca preventivne chrani...

katkabg
27. okt 2010

@gabika7706 NO MALA SA MI NEKEDY STYM LEN HRA A TAK SA NIKDUY NENAJE...TAK JEJ TO ROZMYXUJEM A KED NIE SU KUSKY TAK ICH PAPA HNED A NEHRA SA SNIMY:DALE MOZE SKUSIT:D

pandrholka
27. okt 2010

ahojte....človek sa sem neprihlási jeden deň a má problém potom dočítať....my máme zrovna dnes 6 mesiacov...boli sme v poradni a máme necelých 7kg (pôrodná váha 2800g.45cm) a meriame 66cm...myslím,že je to o.k.....malého som začala prikrmovať cca v polovici 5-teho mesiaca....asi tak posledné tri týždne mi na obed spapá tak cca 280g príkrmu a ešte zapije tak 50ml mliečka....človek by čakal, že pri takejto "spotrebe" 🙂 bude vážiť viac,ale je to šidlo, chvíľku nie je v kľude, stále niečo vymýšľa...ja malému občas dám jednu piškótku (myslite si o mne čo chcete),pekne si ju drží,spapá a je spokojný....na desiatu papáme ovocko abo niekedy spapá aj celú presnidávku a pak za dve hoďky spráska celý obed čo mu nachystám... 😉

piacere
27. okt 2010

@pandrholka takže ste začali 4t + niečo?

piacere
27. okt 2010

@pandrholka nie 4t, ale 4 mesiace plus niečo.... 😅

pandrholka
27. okt 2010

@piacere áno keď mal malý asi tak 4 mesiace a dva týždne bo sme od troch týždňov na UM a už mu moc nebralo,tak som dala na obedík zeleninku a s mliečkom sme sa vrátili do starých dobrých koľají 😉

p69majka
27. okt 2010

@maryanna ďakujem si zlato!

p69majka
27. okt 2010

@zuziatko hrášok pomixovať ponorným mixérom, ja tak robím hráškový krém a rozmixuje to aj šupky. lebo my sme hrášok ešte nemali,.

zuzkat1
27. okt 2010

@katkabg to som mojej uz robila🙂 ale nechutilo jej☹ pritom to vobec nebolo zle🙂

katkabg
27. okt 2010

@zuzkat1 NO AJ MNE TO CHUTILO...AJ MALEJ...ON JE HROZNY SROTOVNIK 😅

zuzkat1
27. okt 2010

@katkabg tak moje zje max 50ml a to len z jedal co jej mimoriadne chutia a tych je asi 5🙂

miska246
28. okt 2010

Ahojte maminy, ako by mal vyzerat jedalnicek 7 mesacneho kojeneho babatka? Nech som v obraze 😀 😀 😀

believe2
28. okt 2010

@miska246 ahoj, my uz mame sice 8m, ale pred mesiacom to bolo to iste. tiez stale kojim - davam rano MM (vlastne MM vzdy na poziadanie), na desiatu (pokial mi nezaspi), tak davam ovocie (bud pripravim z cerstveho alebo vyzivu), na obedik vsetko mozne (striedam masko, cestoviny, zltko, vsetko vzdy so zeleninou, bud ako polievocku alebo zahustim krupicou), olovrant - skusam vyzivu, pripadne kasicku, ale to jej velmi nejde. no a pocas dna chrumka pohankove alebo kukuricne chrumky. v Pia sme boli v poradni a to iste som hovorila dr. , ci je to OK a povedala, ze ano (tiez povedala, ze nemusim davat jogurt, kedze kojim, ale skusit mozem) 🙂.....snad som pomohla 🙂

magnetika
28. okt 2010

Ahoj dievčatá, mám taký zvláštny problém. V jedlách sme nič výrazne nezmenili, akurát sme pridali ovsené vločky, ktoré malý úplne zbožňuje. 🙂 Už mu papu nemixujem ale len roztláčam. Problém mám však pri papaní obeda. ☹ Spapá polovicu a potom ho začne dáviť !!!!!! 😝 😝 😝 Ale z ovocnéj desiatej, hoci sú tam tiež kúsky, buď vločky alebo piškota, ho nedávi. 😅 Tak mu potom dám roztek s trochou masla a ten zblajzne sám, bez pomoci, absolutne bez problemov, hoci su to podstatne vacsie kusky ! Tak tomu vobec nerozumiem 😅 😅 😅 Nemáte podobnú skúsenosť ???? 😨

p69majka
28. okt 2010

@magnetika ahoj. Nemám takú skúsenosť, ale skôr mi to pripadá nie o konzistencii jedla, ale o chuti. Jednoducho mu asi polovička porcie zeleniny stačí a dáva ti to najavo, že sa začne dáviť alebo teda, že ho z toho napína. Ja neviem skús mu dať napiť vodičky alebo čajíku a za chvíľu pokračuj. Ak to bude pretrvávať, tak skús rôzne kombinácie zeleniny a všímaj si ako bude reagovať. Dávaš pár kvapiek olivového oleja? To by tiež mohlo trošku pomôcť. Alebo skús do zeleninky udusiť trošku jabĺčka. 🙂

zzuzullka
28. okt 2010

ahojte, nemám šancu prečíta celú vašu diskusiu, takže ak by bola niektorý z vás ochotná mi napísať do IP, budem rada. mám pol ročného synčeka a cca 3 týždne dokrmujeme, raňajky-mlieko, desiata-ovocie, obed-príkrm zeleninovomäsový, olovrant-mlieko, večera-nemliečna kaša miešaná s mliekom. a od 4. mesiaca je len na UM. zaujímalo by ma či nerobím chybu s tými príkrmmi, poprípade nejaké tipy, že kedy sa nahrádza aj olovrant a kedy potom raňajky, kedy môžem dať jogurt, nejaký piškót...ďakujem každej ochotnej mamine 🙂

jasminet
28. okt 2010

@zzuzullka
za 3 tyzdne ste toho stihli viac ako dost - ovocie, zelenina + maso a vecer kasa. fuha... baby kam sa vsetky tak ponahlate? 😅 🙂

my sme zacali prikrmovat v 5,5 mesiaci (tiez bola na UM). prvy mesiac sme davali iba zeleninu (vsetka mozna - 3 dni jeden druh), potom sme pridali maso a vtedy aj ovocie...

jogurty som dala prvy krat asi v 8 mesiaci, biele, neochutene, nesladene. piskoty nedavam doteraz (nekupujeme ich a pre malu sa mi neoplati), sem tam nestle keksik, aj ten sme dali asi az po 8 mesiaci.
davame chrumky, nesolene, kukuricne, ryzove, pohankove.

maryanna
28. okt 2010

@zzuzullka súhlasím s jasminet, máte toho veľa, vo vašom veku tak obed mesovozeleninový a jedno ovocie, buď doobedu alebo poobede.....
dnes som našla piškôty obyčajne a bolo na nich že vhodné od 3 roka🙂

zzuzullka
28. okt 2010

@jasminet @maryanna, ja by som sa s príkrmami vôbec neponáhľala a nedávala ich skorej ako od pol roka keby mi malý tak strašne negrcal, on grcá úpln oblúkom a veľké množstvá, aj 3 hodiny po krmení takže príkrmy som začala dávať preto. a kašu má už od 4.mesiaca, jedna dr. to tu dovolila, takže toho nemal veľa na začiatok a išla som tiež postupne, každý druh 3 dni

p69majka
28. okt 2010

@jasminet ahoj. odkedy sa môžu dávať kukuričné nesolené chrumky? Ja si to už nepamätám od Filipka 😉

maryanna
28. okt 2010

@p69majka od polroka

p69majka
28. okt 2010

@maryanna no díky, tak to sme pozadu, ale už som sa na ne v obchode pozerala. 🙂

jasminet
28. okt 2010

@p69majka o nic si neprisla. 🙂 tiez som ich nedala od pol roka, az o par mesiacov neskor - mala nic medzi jedlami nevyzadovala a povazujem to skor za prazdne zaplatanie bruska. hlavne pri zaciatku prikrmov. tam je dolezitejsia zelenina a nie aby dieta do seba tlacilo chrumky (ale to je len moj nazor, ktory nikomu nevnucujem) 😉

gabika7706
28. okt 2010

@jasminet zdielam Tvoj nazor 😉

maryanna
28. okt 2010

@jasminet súhlasím, my sme ich jedli hlavne kvôli precvičoaniu žuvania, a kúsania, ale tak sem tam pár kúskov, tiež nie som za jedenie mimo jedenia....

jasminet
28. okt 2010

@gabika7706 vdaka 😉

@maryanna ale ved jasne, nasa mala sa tiez obcas pred obedom tlaci keksami, ale zas ten obed vzdy cely zje 😕 🙂 nechapem kam to do nej pada, ale natlaci do seba 2-3 nestle keksiky a plnu misku obeda. v tom lepsom pripade zje najskor obed a dotlaci sa 2 chrumkami 🙂