Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

gabika7706
28. okt 2010

@jasminet moj maly dnes zjedol plnu misku hustej zeleninovej polievky, komplet druhe jedlo (zemiakova kasa, hovadzie masko, brokolica, mrkva), zapil mm a o pol hodku sa dozadoval bananu, tak som zo zvedavosti ponukla banan a cely ho zjedol 🤐

jasminet
28. okt 2010

@gabika7706 otesanek 😉 kam sa nasa hrabe 😀 natalia este polievky neje, teda, nezjedla by aj polievku aj druhe.

cicimon
28. okt 2010

baby a myslite, keby som mojej dala cez den 1-2 tych kukuricnych chrumiek, zeby sa jej zlepsilo jedenie? za 30min zje cca 80g ale stylom "mama do mna daco pcha..." aktivita ziadna, len to jedlo sa jej nejako dostane z ust do zaludka (ani pusou nehybe, neviem, ci sa jej to tam rozpusta 🙂) akoby furt nevedela, kvoli comu je to jedenie

a moze ich, ak sme kukuricu este nedavali? (moze byt aj toto forma zavedenia kukurice)?

gabika7706
28. okt 2010

@jasminet ja som zaviedla polievku minulu nedelu, lebo zjedol plny tanier jedla, kojili sme a nestacilo mu nejako. U Katky viem, ze som polievku zavadzala az niekedy, ked mala rok aj 4 mesiace alebo tak nejako, aj to ju zjedla pred spanim a druhe jedlo, ked vstala (spala max 45-50 min)

gabika7706
28. okt 2010

@cicimon neviem, ci by chrumky nieco zlepsili, skor mam pocit, ze Tvoja mala este nie je na prikrmy pripravena, mozno keby ste az teraz boli zacali, bola by k tomu inak pristupovala, ale to je len moja mienka.
Kukuricne chrumky moze, su na trhu aj ryzove, aj pohankove.

cicimon
28. okt 2010

@gabika7706 no ja mam tiez dojem, ze jedenie este nie je pre nu .... pristup "muchy zerte ma"
neviem, kedy sa to zlepsi...a hadam za nejaky tyzden 2-3 by mala aj ovocie amozno aj lepok..?

gabika7706
28. okt 2010

@cicimon neponahlaj, ked nechce papat zeleninu, ovocie jej mozno bude chutit viac ale dost mozne je, ze sa k zelenine potom postavi este s vacsim odporom. Viem, ze by si bola rada, aby aspon nieco zjedla, ale neviem, ci toto je spravna cesta. Mate cas. A ked kojis, tak aj na lepok, nejaky mesiac-dva urcite 😉

cicimon
28. okt 2010

@gabika7706 ona to spapa, ale nie stylom ze 'hura, jem" ale proste len je, hlavne pomaly...dnes zjedla za 30min 80g mrkva-brokolica-karfiol-baklazan
a ako dlho pockat este s ovocim? ( neviem, za aky cas by jej mohlo riadne jedlo zachutit a zvysil by sa jej apetit)

jasminet
28. okt 2010

@cicimon mozno mas doma maleho labuznika 😀 vychutnava 🙂 chapem, ze ta to hneva, ale neries, pokial aspon nieco zje... su deti do ktorych nedostanes absolutne nic okrem mlieka. a ze to dlho trva... ponahlas sa niekam? 🙂
ale inak - divoka kombinacia jedla mrkva brokolicka karfiol a baklazan 🙂

cicimon
28. okt 2010

@jasminet no vidis, to labuznictvo ma nenapadlo 🙂 ani ze divoka kombinacia, ale celkom jej to slo....
dakedy ani neviem, co nakombinovat, hlavne ak chcem dat viac druhov..
no a jest by daco mala, lebo zelezo mala take hranicne...

ale prdi a se... po kazdom jedle akoby jedla fazulu od rana do vecera 🙂

gabika7706
28. okt 2010

@jasminet @cicimon tiez som chcela to iste napisat, ze ta kombinacia teda..mozno aj preto je tak pomaly 😉

cicimon
28. okt 2010

@gabika7706 tak a co varit? ci len tak 2-3 zeleniny?
ale vcera mala maso s ryzou a to jej tiez slo podobne

gabika7706
28. okt 2010

@cicimon no ved kombinuj, ako by si to Ty jedla. Niekedy menej je viac. A ked mate hranicne zelezo, skus trosku maska pridat, ale tmaveho.

gabika7706
28. okt 2010

@cicimon k masu s ryzou by som pridala mrkvu napr. a mala to suchsie alebo ako kasu (napr. tu ryzu)?
Ja teraz davam max 2 druhy zeleniny ako prilohu, do polievky aj viac, ale zo zaciatku len dve.

jasminet
28. okt 2010

@cicimon @gabika7706 mne sa tiez niekedy pritrafi taka kombinacia ze v nemom uzase na to pozeram co som vykuzlila 😉 😀

@cicimon ak ma hranicne zelezo tak skus cviklu (u nas oblubena kombinacia cvikla zemiak mrkva, alebo cvikla zemiak cuketa) a telacie maso.

cicimon
28. okt 2010

@gabika7706 to maso a aj ta dnesna kombinacia napr mne chutila a ovela viac ako to spenat-zemiak z flasky, co som kupila (to bol cisty grc podla mna)
kazali davat jej vela zelenej zeleniny..

a v podstate to pripomina zeleninovu polievku, len to bolo hustejsie

cviklu mozem skusit 🙂

gabika7706
28. okt 2010

@cicimon ked urobis doma spenat so zltkom a zemiacikom a mm urcite to bude mnamka 😎

cicimon
28. okt 2010

@gabika7706 davala som to maso, ryzu, baklazan 2 dni - prvy to bolo hustejsie tak jej to asi neslo tka dole krkom ale druhy toto uz zriedila trochou vody,tak uz to bolo lepsie
citala som, ze mrkva+ryza zapeka....nie?

jasminet
28. okt 2010

@cicimon ale tej by musela zjest vagony a dlhodobo aby sa je to upravilo. fakt skus to maso, telacie, hovadzie, jahna.
spenat a zemiak z flase mi smrdel ako moja farba na vlasy (henna), dokonca tak aj vyzeral 😝
ja som si vzdy kukla hippky oblubene a podla toho som varila - ryza mrkva jahna, kukurica zemiak morka...a podobne

cicimon
28. okt 2010

@gabika7706 hej,tiez som jej slubila,ze jej neskor spravim lepsi ako ten flaskovy....to bolo skor kvoli "zavadzaniu"

jasminet
28. okt 2010

@cicimon tak pridaj olej rastlinny, ja davam bud olivovy alebo taky klasicky co doma mame. zas tej ryze a mrkvy nejde tolko aby ju zapieklo a ked pises, ze kaka po kazdom jedle, tak to mozno trosku aj upravi... 😉

cicimon
28. okt 2010

@jasminet jo, davam oliv. alebo slnecnicovy....a kaka dokonca pocas jedla... aj ked posledne dni nie🙂

gabika7706
28. okt 2010

@cicimon neviem ako teraz, ale pred 4 rokmi obsahoval hipp spenat+zemiak aj kravske mlieko 🤐 takze neviem, aky to je /bol/ smrad, lebo som to nikdy nekupila. Ak sa bojis kombinacie ryza+mrkva (ako jasminet pise, museli by ste toho veeela zjest..), skus kukuricne cestoviny, ryzove cestoviny, zemiaky, v kombinacii s mrkvou myslim, ze by malej labuznicke mali zachutit

cicimon
28. okt 2010

inac.... neviem ci tomu zapekaniu dobre rozumiem,ako sa prejavuje? ak kaka a prdi pravidelne, tak,,?

jasminet
28. okt 2010

@cicimon zapekanie = nevie sa vykakat. tlaci, ale nic sa nedeje...

cicimon
28. okt 2010

@gabika7706 zlozenie: zemiaky, spenat, voda, jablcna stava ryzova muka, kukuricny olej

cicimon
28. okt 2010

@jasminet dik, tak potom ju nezapeka po nicom, mam dojem, ze vykadi viac ako zje 🙂)

jasminet
28. okt 2010

@cicimon u nas je to iste a doteraz... stale kaka 3x denne 😅 a mrkvy a ryze zje veeela 😀

cicimon
28. okt 2010

@jasminet oki,tak sa nebudeme bat ani tejto kombinacie 🙂

gabika7706
28. okt 2010

@cicimon tak uz to zmenili 🙂