Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

brisilda
12. nov 2010

kocky a mne maly spraska celu davku s avent VIA poharika 180 ml ale riedim mu to stale materským mlieckom 🙂 papkame iba zeleninku na ovocie si netrufame no my sme doteraz strasne dlho zleninku iba skusali po lyzickach a davala som mu kasicky robene s mat. mliecka teraz po 6 mes. sme naplno presli na kombinovanu zeleninku 🙂 ale pomohlo nam to k lepsiemu papkaniu mliecka odomna

cicimon
12. nov 2010

@zuzkat1 no moja ma cca 6kg...teda ked som sa s nou odvazila, mi to tak vyslo... k dr. ideme o 2t, tak som zvedava...ale ak to bude tak, tak potom pribrala cca 300g za necele 2mes. A tiez je na MM

cicimon
12. nov 2010

@brisilda super, ja som po mesiaci zeleniny presla aj na maso a na olovrant ovocie, tak mozes aj ty skusit. A nemusis davat do jedla MM

brisilda
12. nov 2010

@cicimon super kombinacia zelenina, masko a ovocie v jednom 😉 asi aj my vyskusame ale az neskor 😀 MM davam do jedenia na zriedenie kasicky a aj preto aby sme nahradili aspon ciastocne kojenie 🙂 no po jedeni mu aj tak davam zapijat moje mliecko alebo cajik

cicimon
12. nov 2010

@brisilda ved ked ti zje 180, tak uz jedno kojenie nahradene mas

brisilda
12. nov 2010

@cicimon no ale ved ak mu chut tak preco mu nedopriat 😀 my sme doteraz strasne malinko papkali cize teraz so rada ked este po kasicke coto vytiahne aj ked to je uz iba na uhasenie smädu

p69majka
12. nov 2010

@vejula ahoj, ja som varila tak 1/2 hodku taký kúsok a keď to bolo mäkšie som to nakrájala a pridala klasika zeleninu k tomu. 🙂

p69majka
12. nov 2010

@nyc ahoj, ja dávam tiež len polku žĺtka a v pohodke. 🙂

p69majka
12. nov 2010

@nikolkaaa ja dávam malej normálne do flašky s mliekom za odmerku nemliečnej kukuričnej kaše. 🙂

p69majka
12. nov 2010

@pandrholka ja ich dávam tak 2 krát do týždňa, nastrúham do ovocka, výživy alebo už som to skúšala aj do bieleho jogurtu. 🙂

p69majka
12. nov 2010

@maryanna ja ich mám a nieje tam vajce, ale napr cukor a jedlá soľ, to je sila. ☹ tak čo s nimi?

p69majka
12. nov 2010

@katkabb1 ahoj, môžeš kukuričné, ryžové, pohánkové ale bez soli. 🙂

katkabb1
12. nov 2010

@p69majka ďakujem, jasnačka že bez soli - ale mi trvalo kým som ich našla 🙂 všade mali len solené

pandrholka
12. nov 2010

@p69majka no ja mám tiež v pláne dať mu to raz za čas buď do presnidávky,jogurtu bieleho abo do postrúhaného jabĺčka

@zuzkat1 @cicimon všetkým,ktoré ešte stále kojíte hrozne závidím...keď tu čítam koľko vaši drobca spapajú príkrmu si hovorím,že ten náš je teda iný jedák...zväčša spapá tak 250g obedu a po chvíli ešte aj 60ml UM, dokonca raz spráskal 300g (sám dobrovoľne,v kuse otváral pusu,že mama daj ešte 🙂 ) a keď mi teraz posledné dni zjedol len 180g tak som bola taká,že čo?!?! to je všetko?!?, ale nebolo bo včera po tých 180g ešte spráskal 180ml mlieka

cicimon
12. nov 2010

@p69majka tak bud daj alebo nedaj...uz je to na tebe

zuzkat1
12. nov 2010

@brisilda moja zje tych 60ml a uz nechce kojenie az o hodinu takze podla mna je zybtocne riesit mnozstvo..dieta zje kolko chce a asi mu to aj staci🙂

zuzkat1
12. nov 2010

@pandrholka ja som velmi rada ze kojim a planujem este dlho ak bude mliecko a ochota papat z jej strany🙂 300g🙂 to je teda naozaj poriadny papkac🙂 to je celotyzdnova porcia mojej malej😀

maryanna
12. nov 2010

@zuzkat1 ahoj, my máme teraz od apotheke čaj na imunitu......ale myslím že môže ako si písala....ak je tam od koľko mesiacov môže tak hej...to sú dobré čaje...
a mne nevadí vajce až tak, mne vadia keksy ako také, že sú veľmi sýte a zaplátajú brucho, to radšej dám o jedno jablko alebo banán viac....príde mi to zbytočné keďže výživová hodnota takmer nula, a keĎ len tak zajedať tak mi tam vadí cukor, proste podľa mňa dieťa do roka nemá čo také jesť....ale to len môj názor, tie safari od hami sme mali raz, a boli v pohode.......ale za tú cenu ach...

maryanna
12. nov 2010

@pandrholka toto isté môj teo, keď mal 4 mesiace tak keD sme začínali tak zjedol za 230 ml príkrmu 200 ml UM......potom už UM nepil ale stále papáme 250 a viac......on je strašný žrút....všetkého:D

maryanna
12. nov 2010

@p69majka daj v pohode,
soľ je aj v rožku, chlebe, všade skoro.....v takej forme to nevadí, iná kategória je prisoľovanie jedla, ale takto...nevadí veď aj jód treba:D

zuzkat1
12. nov 2010

@maryanna no ja davam keksy len do ovocia alebo jogurtu lebo samotne jablko mi nezje (skusala som dlho ale nechcela ani raz☹ ) do ostatneho ovocia nedavam... a o jablko viac🙂 moja nezje ani jedno cele😀 no je tam ze od ukonceneho 6teho....

maryanna
12. nov 2010

@zuzkat1 jaj....no veď hej každý si pomáha ako vie....ja namiesto toho dávam vločky, ovsené, jačmenné, pohánkové, pšeničné a podobne....
no tak daj, my sme mali na imunitu od 9teho písalo......

zuzkat1
12. nov 2010

@maryanna no len tie vlocky nemaju ziadnu chut a jej to jablko nechyti☹ ona zje len banan a cucoriedky v jogurte a este slivkovu vyzivu od hipp... este obcas ju ukecam na marhulovu vyzivu a hrusky ohrdne podobne ako jablka zje ich len s keksikmi ...zelenina a maso ..0bodov a jogurt len s cucoriedkami a obcas maliny ale to zje len par lyziciek... takze ja jej radsej dam co jej chuti🙂

maryanna
12. nov 2010

@zuzkat1 no hej , to áno, ja mám výhodu že mne teo šrotuje všetko takže si môžem vyberať čo mu dám, na tvojom mieste by som to asi riešila rovnako...

zuzkat1
12. nov 2010

@maryanna no ved snad sa aj moja rozpapa🙂 momentalne mam pocit ze jedenie ju obtazuje lebo za ten cas by mohla robit milion inych veci😀

maryanna
12. nov 2010

@zuzkat1 aha:D no môj je tiež neskutočne živý, až hyperaktívny, ale akonáhle niečo do bruška má dostať taak...my mme problém pred ním jesť a všetko lebo by len jedol a jedol:D

tikasi
12. nov 2010

Ahoj,chcem sa spytat ci sa tu najde niekto koho dieta odmietalo masko,a ako ste to vyriesili? Zeleninka nie je problem,ani ovocie,ale ked jej pridam do toho masko zje par lyziciek a zacne ju napinat.

zuzkat1
13. nov 2010

@maryanna 🙂 tak moja na to jedlo cas nema... stale sa stavia v stolicke a vsetko chyta a hra sa s tym pocas jedla... ja na nej vylozene vidim ze ju to obmedzuje v moznostiach stravenia casu podla jej predstav... a take nieco ze ked nebudes sediet tak nebudes papat na nu nezabera lebo jej je suma fuk ze ci bude alebo nebude papat 😅 ale pribera pomaly ale predsa... kym kojim tak sa da🙂 ma 10 mesiacov a 8kil... je drobnejsia ale staci🙂 chuda nie je lebo nie je ani moc vysoka ma len 71cm teda je taka akurat taka pevna🙂

maryanna
13. nov 2010

@zuzkat1 áno ste akurátni, my máme už skoro 9 kg, a 74 cm, ale pevný je veľmi, to z tej hyperaktivity....posilňuje svaly:D

nyc
13. nov 2010

@maryanna moja ma uplne rovnake miery akurat o 3 mesiace menej... 😅