Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cicimon
13. dec 2010

@kibuk moji svokrovci tiez nechapu, ze malej nemozem dat len tak vyvar.... zeler a pod.... uz sa tesim na vianoce..

kibuk
13. dec 2010

@cicimon no ja si davam preto pozor mala som problem u dcerky a som rada že sme tym prešli..plne kojena bola do roka a potom sa taaak velmi rozjedla že nam nastali tažke dni,nechcela nam kakat... ani bruško ju nebolelo,aj vetry mala a fungovali sme aj na čipkoch len aby kakala..sirupy,upravena strava jaj ale sa nam to klop klop upravilo a tak teraz u drobca si davam pozor,nech sa u svokry deje co chce 🙂

cicimon
13. dec 2010

@kibuk ved to...to im/jej asi budem beat za zadkom a poerat ci jej nedavaju daco do ust (podla nich su piskoty od 3mes.. a pod)

kibuk
13. dec 2010

@cicimon jejda piškoooty to ma detska lekarka upozornila že až ked ukončiiii šiesty mesiac a dokaže spapat mrkvu,zemiak,petržlen,karfiol,brokoličku,alebo tie mlade cuketky tak až potom niekae tie ale bezvaječne piškoty 🙂)

bludicka_elicka
13. dec 2010

Ahojte, poradite mi prosim? Od soboty sme zacali davat malickej mrkvicku a hned vecer hrozny plac, 3 hodiny sa trapila, vcera zaspala rychlejsie, ale tiez bola nervozna, v noci bola kazde 3 hodiny hore a hrozny rev, rano tiez. moze jej ta mrkvicka sposobovat bolesti bruska ci je nervozna skor ako reakcia na nieco noveho?

saska.t
13. dec 2010

@bludicka_elicka obe pripady co si uviedla su mozne 😅 vynechaj mrkvu a daj dalsiu zeleninku a podla toho uvidis, mrkva nie je alergen takze stacia 2 dni.. Je ale divne ze od obeda by ju bolelo brusko az vecer...

kibuk
13. dec 2010

@bludicka_elicka no mrkvička može zapiect... ale iste nespapala jej velmi vela ci ano? ja som mojmu drobcovi vcera dala tiez prvy krat a v pohode ked tak skus znova a uvar v dojčeneckej ale ja som dala vodu toma natura bezbublinkova mrkvičku a jeden zemoačik uvarila rozmixovala a zatial fajn 🙂 len prdka haha vonave 😀

katkabb1
14. dec 2010

@vivien6 my našťastie nie sme ešte v tej fáze, že by tam ostala sama a ani dlho ešte neostane - práve aj kvôli tomuto, môj svokor zase nakrmil syna - môjho muža asi v štyroch mesiacoch haluškami 😉 svokre môj muž dosť rázne povie aby jej niečo nedávala - zatiaľ pred nami dáva len to čo môže, ale keď k ním prídeme a malá tesne pred tým jedla doma, aj tak majú stále potrebu do nej niečo natlačiť aby chuďa nebola hladná, tak jej to dáva potajme resp. vtedy keď sa nepozeráme alebo na sekundy vyjdeme z izby. Kebyže sa mi stane to čo tebe, že jej dajú jesť hocičo možné, musím povedať, že viac by tam sama neostala- jedná sa o moje dieťa a myslím si, že by to mali rešpektovať. Na druhej strane je pravda že niekedy človek asi potrebuje aby ju na chvíľu postrážili. No niektorým ľuďom je ťažko vysvetliť.

klauduska
14. dec 2010

@saska.t dakujem,inak kupila som vcera pangasiusa,sem tam ho robim pre nas...a myslela som si,ze je to morska ryba a vcera prekvapene citam na obale,ze je sladkovodna????? 😕 😕 😕

nata_
14. dec 2010
dadous
14. dec 2010

@nata_ ja s tím souhlasím, připada mi že v dnešní době se všechno zbytečně moc řeší 😵

saska.t
14. dec 2010

@nata_ suhlasim ze nie je dovod sa obmedzovat ked je niekto tehotny kedy sa treba vyhybat len plesnivym syrom kvoli listerioze,inak nevidim dovod nejest ako aj pri kojeni, tam treba zistit co dietatu nerobi v MM dobre, ale hned cpat do deti tolko veci co a nahradzat normalnu stravu za umele kase z drogerii atd. je nenormalne a je to len dobry obchodny tah (nehovorim o podavani raz za cas co je dobre spestrenie jedalnicka) ale aby som pchala do deti do jedneho roka orechy ( x krat som videla skarede reakcie) a jahody (vela deti sa vyhadze aj zo sklenicky kde jahody bezali len okolo) tak to sa mi zda nehorazne a nikdy by som takto neriskovala zdravie mojho dietata a to musi zvazit kazda matka sama... 😒
@klauduska no tie pangasy co sa predavaju u nas chovaju pre trh vietnamci v kadiach s vodou, takze preco by nemohli byt sladkovodne 😀

klauduska
14. dec 2010

@saska.t no ty si ma teraz nepotesila,ked som si precitala,ze vietnamci..... 😅 😅 😅 ale ved hadam to bude OK,takze zajtra bude pangasius.... 😉

miska246
14. dec 2010

Ahojte, potrebujem poradit. Doteraz kojim a malej som davala mliecko rano, obed, vecer a desiata a olovrant boli prikrmy. Posledne dni mi ale mala strajkuje, na obed nechce mliecko... Tusim, ze som si to asi zle zorgnizovala. Ako by som jej mala jedalnicek upravit? Dakujem 😉

nice202
14. dec 2010

Ahojte a bravcove maso sa dava detom odkedy?

movin
14. dec 2010

ahojte, je tu uz vela stranok aby som citala od znova, tak sa opytam, mam doma skoro uz sedemmesacneho synceka a moja otazka znie: moze uz papat puging vareny z mliecka co pije? dakujem za odpoved, mozno to uz tu bolo ale ako som pisala nechce sa mi to citat, je toho vela, aby som sa to dozvedela

maryanna
14. dec 2010

@movin no neviem aké máš mlieko ale UM sa nesmú variť, spôsobujú hnačky a krče...ak máš na krabici napísané že môžeš variť tak možeš uvariť puding....i keď....neviem kvôli čomu tak malému hceš dávať puding..ale ako ty chceš

maryanna
14. dec 2010

@nice202 po roku

saska.t
14. dec 2010

@nice202 po malickych kuskoch mozes davat cistu svalovinu od skonc. 8 mes 😉
@maryanna aa kde si dosla na to ze po roku?

saska.t
14. dec 2010

@miska246 presun zeleninku na obed a na des. al olovrant zarad mlieko 😉

maryanna
14. dec 2010

@saska.t mýlim sa? som to čítala , ale zdroj nepametám, nie náhodou aj kojeni.net?
mám to tak zafixované že kdesi som to čítala, aj tu na diskusii sa to rozoberalo že az po roku....tak ale asi som sa pomýlila......takže už môžem dávať tak fajn🙂

vivien6
14. dec 2010

@katkabb1 no ja by som ju tam nedavala samu ale ja pracujem a muz tiez takze tam bohuzial musi byt.. niesom nejak nadsena lebo viem ze ona si neda povedat.. minule uz mala 3 dni hnacku lebo jej dala nieco .. tak to uz aspon muz zasiahol..a povedal jej.. lenze vies co oci nevidia srdce neboli.. takze moze mi aj klamat ze jej nedala nic a predsa dala..tiez raz sme boli u nej a pytala sa ma nieco ci jej moze dat hovorim nie sla som len na balkon prisla spät a hovori mi ze dala som jej ochutnat. skoro som ju roztrhla...aj muz uz ma na to nervy.. . svokra tiez krmila mojho muza kadecim.. minule mi spomenula ze ci mala uz nemoze kravske mlieko ze jej synovy davala uz od 5 mesiaca.. no a ked jej povies tak kruti hlavou... ale uz sme povedali ze nech jej nedava nic jest len to co jej ja nabalim...ale vies... niekomu nevysvetlis presne tak... ale uz to budem riesit s tvrdou rukou..

vivien6
14. dec 2010

@saska.t uz sa to riesi 🙂 nie len ja som taka ze najprv poviem milo.. na to asi nereaguje.. si mysli ze zartujem.. a potom vybuchnem.. a to sa uz blizi...lebo fakt si nemyslim ze je to normalne ze poviem nedavajte jej nic jest,keby ste jej chceli nieco dat zavolajte a opytajte sa a 3 hodinky na to ju pride priniest a povie dala som jej to a to ochutnat.. tak neporazi ta..

onellyo
15. dec 2010

@bludicka_elicka 🙂 🙂
ahoj ja som zacala davat mrkvu v 4mesiacoch a
po tyz uz aj maso,,,
a ked ti spapa mrkvu za aku dobu jej das mlieko??

saska.t
15. dec 2010

@maryanna ako som pisala po 8 mes. mozes zaradit bravcove tak 1x do tyzdna, netreba to prehanat, ale je to zdroj zeleza ako aj hovädzie ostatne mäsko by malo byt biele 😉 (ktore bohuzial je minimum zdroj zeleza)
@vivien6 plne ti rozumiem mna by jeb.... 😅 ale ja mam chvalabohu dobru aj svokru aj mamku takze hned povedali ze doba pokrocila a je to ine a ani mi nemohli oponovat, kedze detska vyziva je moj obor a oni to velmi dobre vedia, takze drzim palce 😀

akim
15. dec 2010

Ahojte, chcem sa spytat: varite zelen. prikrm kazdy den, alebo uvarite na viac dni (2-3 dni) a date zmrazit? Prip. do druheho dna nechate v chladnicke? Mala bude mat za tyzden 6 mesiacov a od 5 mesiaca sme zacali zeleninou.(od narodenia bola na UM). teraz by som chcela pridat maso. mozem jej ho pridat do zeleniny kazdy den, alebo zacat pomalsie? a kolko? este posledna otazka: doktorka mi hovorila, ze jej mam pridat do prikrmov oliv. olej. ake mnozstvo a ako casto?
uz sa tu o tom asi pisalo, ale je toho strasne vela a nemam cas vsetko citat... dakujem za rady. 🙂

cicimon
15. dec 2010

@akim ja varim na 2 dni, kedze moja toho malo zje, skladujem v chladnicke
olej - 2kvapky 2x do tyzdna vtedy, ked sa nedava zltok
maso po 3-4t, cca 20g

akim
15. dec 2010

@cicimon , dakujem. 🙂 a to maso mozem dat hned kazdy den? alebo zacat 1x, 2x do tyzdna?

cicimon
15. dec 2010

@akim no vsade pisu inak, ale ved to je biele chude maso, takze ak das 5x do tyzdna, tak by to malo byt ok... ja davam 5-6x a 1x zltok

akim
15. dec 2010

a od dnes som zacala davat pokracovacie mlieko (2). je to ok? mala je prikrmy 3 tyzdne, ale moc toho nezje...