Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

pandrholka
27. dec 2010

ahojte mamičky...prišla som si opäť po radu...mám možnosť získať pre malého teľacie mäsko, len by ma zaujímalo, ktorá časť je najvhodnejšia 🙂 ...ďakujem za odpoveď

saska.t
27. dec 2010

@pandrholka je jedno ktora cast to bude, ale musi to byt cista svalovina je jedno ci stehno alebo ostatne 😉

michaela80
27. dec 2010

Ahojte..Chcem sa opytat, na asi 20 .strane pise jedna kocka ze dokrmovat sa moze ked ma babo nad 6000 gr? To mam brat vazne? 😀 😀 my mame 5300 gr a zachvilu 6 .mesiacov...Doktorka mi uz kazala prikrmovat ale i tak cakam kym budemem mat ukonceny 6. mesiac ale vahu urcite do vtedy taku nabudeme mat... 😖

dajna11
27. dec 2010

@michaela80 niee.....to bolo volakedy že sa to bralo podla váhy...aspon pred 10rokmi ked som mala dcerku malú to tak bolo,ked mala 6kg mohla som ju dokrmovať.teraz sú iné kritéria....jedno je aj váha bába,ale neje jedna z hlavných....takže určite nie...ak dr.hovorila že smieš,tak prikrmuj.

ivasad.
27. dec 2010

@michaela80 ahoj, určitě váha nevypovídá o tom, jak má dítě připravené trávení na nemléčnou stravu. Podle toho se dneska už nejede. Pokud stačí mlíčko, tak počkat do ukončeného 6 měsíce. Já taky čekám, zatím kojení stačí. Ještě dva týdny, a pak na malou vytasím nějakou mrkev atd.

ivasad.
27. dec 2010

@michaela80 ten ukončený šestý měsíc platí pro plně kojené děti, jinak pokud krmíš UM tak už můžeš přikrmovat teď 😉

michaela80
27. dec 2010

@ivasad. vyzera ze zatial staci a na noc jej davam par lyziciek ryzovej kasicky s mojim mlieckom...ale to skonci skoro vsetko aj tak asi na podbradniku 😀 😀 😀

michaela80
27. dec 2010

@ivasad. plne kojim... 😉 😉 😉 ako inac

michaela80
27. dec 2010

@ivasad. len si tuto diskusiu budem musiet dobre prestudovat ze s cim zacat lebo uz som vysla z "cviku" po 9 rokoch...

weirdo
27. dec 2010

@cicimon - dakujem, skusim ten hotovy kupit radsej 🙂
@saska.t - ano ano, do DM, chodime pravidelne, nas oblubeny obchod ... tak popozeram. Aj mrknem ten spenat. Pocitam, ze po otvoreni sa da dat na 2 razy, v ten den a na druhy?
@mici111 - tak to neni nic moc ☹ . Drzim palce, aby nabrala druhy dych. A nejaku kasu si neskusala? Ci to je tiez na sladky sposob robene?

ivasad.
28. dec 2010

@michaela80 jste šikulky že kojíte, my taky, plně zatím... A ještě jsem teď koukala že máš nedonošeňátko, tak to už bych tím spíš s příkrmem nespěchala, když kojení stačí 🙂

michaela80
28. dec 2010

@ivasad. no mala je par dni skor narodena , to starsi je nedonosenec 😉

saska.t
28. dec 2010

@weirdo ano len musis odobrat cast a tu zohriat, nie celu vyzivku, vyziva sa nesmie 2x zohrievat 😉

weirdo
28. dec 2010

@saska.t - ano ano, to som sa par dni dozadu uz naucila 😕 😀

takyna
28. dec 2010

@michaela80 to už neplatí, to kedysi platilo ale teraz váha nie je smerodajná pri prikrmovaní, čiže v pohode môžete 🙂

katkabb1
28. dec 2010

@saska.t môžem sa opýtať aký biely jogurt je najvhodnejší? Máme 9 mesiacov aj týždeň a rozmýšľam, že by som jej skúsila dať občas na olovrant len si z toľkého výberu neviem vybrať. Mám doma Rajo Probia- môže byť, alebo je nejaký iný vhodnejší? Ďakujem

saska.t
28. dec 2010

@katkabb1 zakladne kriteria pre jogurt su ze musi byt plnotucny, smotanovy a biely so zivymi kulturami, ja sice nezijem na slovensku, ale ked sme tam boli s malou tak vhodnostou vyhovoval zvolensky, sabi, tie naozaj chutili, dalej to bola holandia ale mne sa zdala dost kysla a malej tiez a viem ze kocky hovorili aj o coop jogurte z jednoty a v CR je vyborna olma, ktora je dostat aj u nas
pozor na activie, nie su plnotucne a obsahuju vela draslika, takze odporucam az po roku 😉
pozri na rajo z coho je zlozeny a kolko tuku ma, ak je cisty a obsahuje okolo 10% tuku, tak je vhodny 😉

vivien6
28. dec 2010

saska.t ja zijem v nemecku a este som tu nevidela jogurt co ma 10% tuku.. moze byt potom aj taky jogurt ktory ma okolo 3 % tuku ?

adelaine
28. dec 2010

dobry vecer, zienky poradite mi?
ako mam upravit brokolicu tak, aby sa mi maly pri jej konzumacii
nedrhol tymi drobnymi ciastockami? 😖 😠 som ju mixovala,
aj tak to neslo uplne dohladka...jedli vam ju vasi drobcekovia
bez problemov?

a moja dalsia otazka je:
papali sme mrkvu, zemiak, kalerab, cukinu a karfiol,
brokolica nam teda nesla...aku zeleninu mozem este dat?
papame prikrmy po jednej zlozke uz treti tyzden, mozem uz
pridat masko? pripadne uz mozem kombinovat aj zeleninku?
a kedy ste pridavali olej?

vela otaznikov...ale dakujem za odpovede 😉 🙂

benne
28. dec 2010

@adelaine http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p... a ked jedol karfiol a ho nedrhlo, tak skús brokolicu neskôr... ja som všetko len pretláčala vidličkou...ale každé dieťatko je iné

anjelicek26
28. dec 2010

@vivien6 - v edeke maju 7,5% Sahne Joghurt, dokonca aj biely 🙂 Tak snad ten je lepsi, ako ten s troma percentami

@adelaine - podla mna mate druhou zeleniny na to, ze nema este ani 6 mesiacov v jedalnicku az az... Vsak mozes skusit polievocku, ci zemiacik+mrkvicka... Podla mna uz viacej obmienat netreba, po pol roku postupne zavadzat mäsko, jedno zltko do tyzdna vmiesat do polievocky ci do prikrmu - uvarene. Olej pridavam - asi dve kvapky, do mrkvy, aby sa uvolnil vitamin A..

Max nema problemy s kuskami, uz mu niektore veci len pucim, ma to tak radsej... takze z brokolicou neporadim..

adelaine
28. dec 2010

@benne ved to, karfiol bol ok..nechapem
a dakujem pekne za link 😉

adelaine
28. dec 2010

@anjelicek26 dakujem 😉

benne
28. dec 2010

@adelaine za málo, ja sama som bola rada, ked som nan raz naďabila... môjho zas z brokolice nadúva... a to aj ked len ten úplný vrch doslova oškriabem... takže brokolica veľké mínus a to ju tak rada varím 😒 a môjho drhne zo zelenej vnate... ale to aj mna 😀 😀

vivien6
28. dec 2010

@anjelicek26 ej tak dakujem.. v edeke moc nenakupujem .. ale tak vdaka za tip. je to nejaka konkretna znacka alebo od edeka ?

anjelicek26
28. dec 2010

@vivien6 - no idem kuknut do chladnicky, ci ho mame 😅

vivien6
28. dec 2010

@anjelicek26 nasla si ? :D

anjelicek26
28. dec 2010

@vivien6 - no mame v chladnicke len bio jogurt biely od edeky, ten ma ale len 3.8%, nemame ten smotanovy biely. Zajtra ci pozajtra ideme na nakup, kuknem sa po nom... Inak ako pozeram, tak zott Sahne joghurt ma na 150g 8g tuku, co je tiez ak dobre pocitam 5,3% 😉

anjelicek26
28. dec 2010

No to mam za to, ze citam po tme - na 100 g je to 8g tuku, co je 8%, to je parada 🙂 Ale ten druhy biely ma 7,5, ten sme kupovavali uz Sasenke. Urcite sa po nom kuknem 🙂

vivien6
28. dec 2010

@anjelicek26 😀 😀 dakujem za ochotu... 🙂 skocim aj ja do edeky a mrknem... lebo aj v kauflande som hladala biele ale nasla som len do 3,8% tuku viac nikde..