Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

lyongirl
26. apr 2008

elize - nie nerobila som to tak, dala som mu mrkvy koľko pýtal, to znamená, že to bolo možno 10 malilinkých lyžičiek, ale možno polovica skončila niekde inde, len nie v pusinke, lebo to nevedel papať a vysúval to z jazykom. Ale dávala som mu to takto 3 dni a po 3 dňoch sme prešli na iné. ja som ale začínala tuším zemiakom a potom som mu doňho priadala po 3 dňoch mrkvu. No a mliekom som samozrejme dokrmovala možno ešte aj 2 - 3 mesiace, lebo malý zelenine, alebo teda celkovo obedu moc nedal a zelenina ani moc nezasýti...

kacenka83
28. apr 2008

ahojte, mate skusenosti s odmietanim ovocia? moj kubko mi z ovocia spapa jedine banan, na ine ovocie mi neotvori ani pusinku, ani ked tam dam kusok bananu, alebo piskotku... ostatne mi pekne papa...

junovka
29. apr 2008

Kacenka, moja Nely robila to iste.Skus obvarit jablko, alebo hrusku 3 minuty a potom to rozmixuj a pridaj piskotiky.Ak ani vtdy nebude chciet, tak ovocie vyrad tak aspon na 2 tyzdne z jedalnicka potom skus znova 😉

kacenka83
29. apr 2008

junovka dakujem... a je potrebne ovocie vyradit ak mi papa banan a dnes mi spapal jablckovo-mrkvovovu vyzivu? mam namiesto toho kojit, alebo dat kasu?

katka13122
29. apr 2008

maly ma 8,5 mesiaca,rada by som vedela ake intervaly papania mame dodrziavat????kazde 3 hod.alebo 4hod???
maleho stale boli brusko,tak dr.kazal kazde 4hod,nejako sa mi ti nepozdava

junovka
29. apr 2008

Kacenka, nie...vyrad len tie ovocie, ktore ti nechce papat 😉

Katka, vsetko zalezi aj podla apetitu dietatka.My s Nely mame dakedy interval 3, dakedy 4 a dAKEDY LEN 2,5 HODINY.A z coho ho boli brusko?Neskusala si dajaku novu zlozku v strave??Alebo, ci nema zastavene prdiky 😉

katka13122
29. apr 2008

prava zistujeme ca sa deje,chodime po vysetreniach,mam dr.kazala prejst na intervaly 4hod a rada by som vedela ako to mam spravit a aby maly vydrzal...ved prave apetit,ten ma dobry...ale je nejaky,prikrmy odmieta len mlieko chce 😠

lindulak
29. apr 2008

No katka, moja mala ma 6 a pol a papa tiez rozne - niekedy chce mliecko uz po dvoch hodinach, niekedy si nepyta ani po troch-styroch. Mne osobne sa 4 hodiny zdaju vela. Ja sama jem kazde 3-4 hodiny a to som dospela 😀 Myslim si, ze je to individualne, ale MM /teda ak je na MM/ je lahko stravitelne. Ved to urcite poznate, ked si date nejaky lahky obed - salat alebo tak a za dve hodky je clovek hladny. A babo ma mliecko aj od smadu a my tiez nepijeme len kazde 4 hodiny, teda aspon by sme nemali 😉

Baby, vy co kupujete babam bio potraviny, kde dostat bio masko? Manzel pozeral v tescu, no videl len hovadzie a to asi nie - radsej kuracie alebo morcacie. Ja som z BS, teda v dosahu mam ZV, BB a LV. Dik za tipy!

kacenka83
30. apr 2008

katka ja mam o mesiac mladsieho, ale teraz ked uz neobsedi, vsetko ho zaujima tak tie 4 hodiny mi uz nevydrzi ani po zelenine s maskom a uz vobec nie po mlieku...vratili sme sa na "zaciatok" ked papal kazde dve hodiny 🙂

katka13122
30. apr 2008

a me dr.kaze kazde 4 hod. 😖

lyongirl
30. apr 2008

kacenka83 - detto/s tým ovocím/ a to doteraz, výživu zjedol možno 5x, nechce kekse, piškóty, skoro všetko, čo je sladké.Hrušku zjedol asi 3x a to tiež, keď videl jesť mńa, tak začal vypytovať a jablko? Nehrozí ☹ , ani len pusu neotvorí...ale zato banán sa snažím každý deň, nech aspoň niečo spapá, ale je pravda, že som nikdy neovárala, ale celkov sladké neľúbi.

veverica
30. apr 2008

maminy aku ryzu (znacku, typ) varite drobcom? Dik za inspiracie 😉

junovka
30. apr 2008

Jaka pride pod ruky 😉

Lyongirl, teraz mi tvoje dietatko pripomina moju Timeiku.Od malicka ma averziu na akekolvek ovocie... ☹ .zial, drzi ju to doteraz.Ked bola mala asi tak do roka, tak stale mi ovocie vyzvracala, ked som jej ho dala. ☹

lyongirl
30. apr 2008

junovka, nám sa to ale pomaly zlepšuje, teda nechcem to zakríknuť, ale začína už pomaly ochutnávať, lebo prišiel do štádia, že vypytuje všetko, čo jeme my 😀 , takže aj ovocie. Ináč, nechápem, ako niekomu nechutí ovocie, snáď Timeike zachutí neskôr 😉

junovka
30. apr 2008

....tiez sa mi rozum nad tym pozastavuje....inak, asi to ma po manzelovi 😖 ....dufam, ze Nely bude po mne...aspon sa tak javi/klop-klop/ 😉 🙂

dada2007
30. apr 2008

ahojte baby, prosím vás, teraz mi volala kamarátka, že má menší problém. Jej malý má 10 mesiacov a keďže dr. jej pred časom povedala, že môže papať zasmažené polievočky, tak mu ich robila. Malému mooooc chutili. Ale teraz som jej požičala pár detských časopisov a tam sú zasmažené polievky zakázané do 3 rokov..... čo si o tom myslíte?Už vyše týždňa mu varí "nezasmažené", ale vôbec mu nechutia, všetko jej to vyplúva...
ako to teda je so zasmaženými polievkami???

skuli
1. máj 2008

My jsme měli včera poprvé mrkvičku.Byla to koupená sklenička První lžička.Moc ji to chutnalo,včera snědla půlku,dneska druhou.Už mám koupenou i brokolici a květák.Později,až toho sní více,tak si to budu dělat doma a zamrazím.Doufám,že to bude malé chutnat,jako ty z obchodu.

fifla
2. máj 2008

dada my sa riadime akosi instiktom. kolko ludi, tolko nazorov. ja mam napr. drobca dost velkeho, takze mu davam len ciste veci. ale ked doktor povedal tak, asi vie co hovori. ak je miminko slabsie alebo je tam nejaky problem s priberanim, tak to chapem.
to je ako s pribinakom. mne ho doktorka odporucila, ale potom sme sa zhodli ze ked malinky tak pribera, tak nech radsej necham pribinaka tak. a to niekde zas pisu ze od roka...
je to individualne. apokial to nezasmaza na malse ale na kvalitno oleji tak preco nie.

junovka
2. máj 2008

Fifla, a preco by nemala zasmazat na masle????My takto papame uz od 9 mesiaca 😉 A co sa tyka toho Pribinaka, tak jednoznacne od roka, nakolko obsahuje tvaroh.

motiilik
2. máj 2008

junovka,ty tvrdíš,že piškoty by také malé dieťa ako je moja nemala papať,napr.s jablkami,a ked som sa na to pýtala doktorky,tak mi povedala,že môžem jej dávať piškoty,tak potom jako to je,jedna tvrídite,že nie a druhá áno,tak potom kto má pravdu?...

lyongirl
2. máj 2008

ja nezasmážam, ani nič podobné, zatiaľ, malému chutí, tak mu varím tak ako doteraz a naša doktorka je opatrná a neodporúča mi tvaroh ani po roku, že sa nie je kam ponáhľať a netreba hneď dávať dieťaťu po roku, to čo sa píše po roku a hlavne, ten tvaroh sa nedá odhadnúť dávka, tak aby sa to neprehnalo 😉

elinka27
2. máj 2008

motiilik, ake piskoty mas na mysli?klasicke?lebo tie obsahuju lepok a ten sa myslim odporuca davat az od 6.mesiaca.

junovka
2. máj 2008

Motilik, ja len pisem to co viem, a viem len to, ze lepok sa ma davat detom az od 7-8 mesiaca.Kazdeho vec,ako si to zariadi 😉 Vies, ja som tu uz pisala vyssie, ze dokiny....sice neviem kolko rokov ma ta vasa, ale tie starsie lekarky su pre mna "stara skola"....a ja na nich co sa tyka stravy nedam 😉

makelka
2. máj 2008

Motilik - piškoty opravdu do 6.měsíců minimálně ne, nejlépe do 8. 😉 jedině zkusit koupit bezlepkové 😉 a navíc je tam i cukr, tak proč dával prďolce už teď piškoty? 😉

motiilik
2. máj 2008

ano,klasické piškoty,ja som to spomínala doktorke,že jej dávam nadrhnuté jablčko a namrvené piškoty do toho a povedala,že dobre,usmiala sa,tak a teraz neviem kto má pravdu,že či ich davať ďalej,alebo vynechať a dať neskôr...

makelka
2. máj 2008

Motilik záleží na tobě, já bych je ještě zbytečně nedávala 😉

junovka
2. máj 2008

Motilik, my davame od Nestle Baby susienky 😉 Musis konat podla vlastnej intuicie 😉

motiilik
2. máj 2008

ok kočky,ďakujem za rady,asi vás poslúchnem a dám ich neskôr....ďakujeeeeeeem... 😉

makelka
2. máj 2008

Motilik ale v lékárně se dají koupit bezlepkové a chutnají stejně 😉 tak pokud chceš do jablíčka dávat, tak radši bez lepku 😉

motiilik
2. máj 2008

dík makelka,zajtra si ich behnem kúpiť,lebo mojej malej chutí viac to jablčko s piškotami,než bez nich...