• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

27. decembra 2015 
@piacere ved patril len som nieco chcela este opravit a vidim ze ten tvoj medzitym zmizolemoticon
11. jan 2011 o 20:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 jasné... skúsim... ale slivka bude prvýkrát, tak budem opatrná a asi povarím.... ozaj, od špenátu môže bolieť bruško? Malý ho mal pred necelými dvoma týždňami prvýkrát a poobede mi dosť plakal (ale len 10 min. asi) a popritom dosť prdkal... ale bol to taký bolestivý plač emoticon normálne nemám odvahu znovu na špenát....
11. jan 2011 o 20:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 ja som reagovala na ten tvoj príspevok "patatine" ako keby bol pre mňa emoticon
11. jan 2011 o 20:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@piacere tak to fakt netusim... nepocula som zeby spenat nafukoval,ale neviem ... ako som pisala moja s tym chvalabohu nema problem...
11. jan 2011 o 20:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@piacere jaj tak to bolo pre nuemoticon
11. jan 2011 o 20:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 emoticon a ako často môžem dávať špenát? možno to nebolo z toho.. a možno ani nešlo o nafukovanie, skôr si myslím, že ho bolelo bruško... a dala som to za vinu špenátu, lebo ho v ten den jedol prvýkrát a pred obedom mal len mliečko emoticon
11. jan 2011 o 20:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@oksu : mas pravdu, je to vec kazdej mamicky. ale podla WHO je najidealnejsie, ak je dieta len kojene do 6 mesiacov, take su fakty. a WHO je institucia, ktora vie co hovori, a preco to hovori. takze tak. Samozrejme su zdravotne aspekty, ktore sa musia zohladnit. A nie kazda maminka moze kojit, aj keby chcela. A niektore maminky kojit nechcu, aj keby mohli.

cicus13: my mame malo zeleza a sme aj na prikrmoch emoticon emoticon
11. jan 2011 o 20:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@piacere neviem ako casto.. ja sa snazim davat vselico... casto nove nieco... a na zaciatku som vseliako kombinovala tu zeleninu a vtedy mala vsetko castejsie aj spenatemoticon
11. jan 2011 o 20:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzkat1, katkabb1 vdaka
11. jan 2011 o 20:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 no nám viac menej tipujú náš vek, len každý, že aký je drobný v tom zmysle, že je chudý..no ja som rada, že mám štíhle dieťa a nie nejakú bacuľku...stačí, že mamina teraz vyzerá ako hroch emoticon (ale už sa na tom pracuje)....som tak rozmýšľala nad tým vaším kojením...nemyslíš, že malá si pýta stále preto, že je už veľká a jej len čisto tvoje mliečko nepostačuje?!?! emoticon ...nehovorím, že ho máš málo, ale predsa bude mať rok a tak podľa môjho názoru by ti už mala papať omnoho viac ako ti papá...lebo si tuším kedysi písala, že vy sa aj v noci často kojíte?!?...nechcem byť múdra emoticon to ma len tak napadlo emoticon
@piacere ja som taktiež ako zuzkat1 malému nikdy nedávla ani varené ani parené ovocie...od začiatku papkal surové...vlastne klamem raz som mu parilo jablko a raz hrušku bo som mu to dala na obed z ryžou a mäskom, ale absolútne mu táto sladká kombinácia nechutila...ale keď mu dávam ovocko cez deň tak vždy len čerstvé emoticon emoticon
11. jan 2011 o 21:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby ten môj dneska som to vážila zblajzol 200 g zelenina+maso.....preto som sa pýtala, že koľko....či to nieje veľa.. emoticon
Inak pred ním už nemôžem jesť, lebo tak na mňa uprene pozerá, že mám pocit, že ho provokujem, normálne sa prestane hrať a pozerá ako jem emoticon emoticon
11. jan 2011 o 21:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pandrholka no ona sa stale tak budila nielen terazemoticon no a papa malo ale ja jej predsa ponukam, co s nou ked nechce... a mliecka ma dost,ono sa kojime dost malo oproti minulosti, v lete papala kazdu pol hodku a ona este nepije nic ine len mm tak aj preto tak casto pyta mliecko, nechce vodu a ani caju moc neublizi...
11. jan 2011 o 21:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@cicus13 ked mu chuti tak mu daj... su deti ktorym papanie chuti a spapaju tych 200g hned ako zacnu papat prikrmy... a ine sa rozbiehaju a rozbiehaju a furt su len na startovacej ciare ako napriklad moja emoticon
11. jan 2011 o 21:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@cicus13 moj bol taky isty a aj je.Tiež v podstate v priebehu cca 10 dni od zavedenia prkrmov zbaštil 200g,dodnes spapa všetko čo mu dam a tiež pred nim nemožeme jest.To musi hned aj on, aj ked prave dojedol.Napr dnes zbaštil na olovrant jedno jablko,jeden banan,vypil 50ml čaju a ked nas videl jest,tak chcel aj on.Tak ešte dostal krajec chleba s natierkou a salatom.Zmizlo to ako nič. emoticon jeho jedalniček je asi takyto v noci 100ml mlieka,rano 180 ml mlieka,na desiatu sinlac kaša s ovocnou vyživou 150ml,obed maso so zeleninou 200g,olovrant čerstve ovocie a niekedy plus pečivo s natierkou,prva večera pšenova alebo spaldova ,ryžova alebo ovsena kaša so zeleninou alebo ovocim 200g a pred spanim 200ml mlieka.okrem toho vypije 300ml čaju a samozrejme dake kukurične či ryžove chrumky.Prvy syn sa zas chcel len kojit a ani za svet nechcel prikrmy,takže si to teraz vychutnavam. emoticon
11. jan 2011 o 21:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Este som zabudla,že pred poobednajšim spanim vypije dalšich 200ml mlieka a to asi pol h po tom vydatnom obede.
11. jan 2011 o 21:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pandrholka a kolko vazi tvoj maly?

@kaja73 nie je to vela dat 200ml mlieka po obede ked zje 200?
11. jan 2011 o 21:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kaja73 tak super som sa bála či to nieje na neho veľa emoticon
@zuzkat1 a to som sa na začiatku bála, že vôbec nebude chcieť jesť...a on takto emoticon a Hanke to asi takto vyhovuje emoticon
11. jan 2011 o 21:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@cicimon davala som menej a on plakal a ukazoval na prazdnu flašku a pritom hovoril" da".tak som zarobila asi pred 2t 200ml ,ved vypije kolko chce a on zlupol všetko.inak teraz mi už napr mesiac nič nepribral.Ale je aj tak velky-86cm a 12500g.
11. jan 2011 o 21:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@cicus13 no ved asi ano, lebo sa tvari spokojne a kedze je spokojna tak asi nie je co riesitemoticon aj dr je zatial spokojna... emoticon sice skonstatovala ze hani patri medzi drobne deti ale ze je to OK
11. jan 2011 o 21:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kaja73 pani moji to mate pred mojou dobry naskok emoticon sice je to chlap ale aj takemoticon rozdiel par dni a 4 kila a 10cmemoticon
11. jan 2011 o 21:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 je fakt velky ako 2r dieta.Asi bude po svokrovi,ten mal vyše 2metrov. emoticon
11. jan 2011 o 21:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kaja73 fuuu tak to riadny chlapemoticon ja by som pri nom vyzerala asi ako trpaslikemoticon ja mam len 163cm ale manzel je vysoky sice len tak v norme, ale ma 184cm...hani bude asi niekde medzi nami ked vyrastie...
11. jan 2011 o 21:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 ked pozeram miery tvojej malej, tak presne tolko ma kamoskina, len ona ma 7mes emoticon
som zvedava na moju, to je tiez taky krpec emoticon)
11. jan 2011 o 21:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@cicimon no mojej tiez tak tipuju okolo 7mesiacovemoticon a ked poviem ze ma rok tak su prekvapeni vsetci ze aka je malinkaemoticon
11. jan 2011 o 21:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 no myslim ze nase su podobne "vahy" emoticon)
11. jan 2011 o 21:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 šak to je super, že sa stále kojíte a jasné keď nič iné nepije tak potrebuje to mliečko....to čom som ti písala boli len také moje myšlienkové pochody, keď som potrebovala trošku vypnúť od učenia emoticon

@cicimon vyššie som písala emoticon , že malý mal pred tromi týždňami 7460g a 70,5cm (pôrodná váha 2800g a 45cm)
12. jan 2011 o 08:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pandrholka pekne miery
12. jan 2011 o 08:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@cicimon emoticon ale staci nie? ved dobreho aj malo staci...najma na navlacovanieemoticon
12. jan 2011 o 09:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
12. jan 2011 o 09:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 suhlas emoticon ja som velmi zvedava, ci moja bude mat aspon 7kg emoticon
12. jan 2011 o 09:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš