Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

lucinka02
14. jan 2011

@cicimon u mna takisto idu viac na odbyt tie kupovane...zvykli sme si najma na ovko. Vzdy kontrolujem zlozenie - je bez konzervantov, parabenov, soli atd. takisto su s mensim obsahom cukru a kvalitnejsieo ovocia. Co ty?

cicimon
14. jan 2011

@lucinka02 no hej, pozeram zlozenie... hlavne masove aby tam nebol zeler a paradajky a pri ovocnych jahody
a ovko, clever (rovnaky vyrobca)... zeleninove ovko, sunarek....vynimocne hipp, hami, alnatura... tak rozne
ale radsej dam varene -zeleninu, kupovane len mimo domu - aj za cenu, ze zje menej a potom dokojim
a ovocne vyzivy davam len ked chcem dat nieco, co nie je v predaji - marhule, broskyne...
a co sa tyka masovych vyziv - tie hlavne ked chcem dat hovadzie, telacie a pod, co bezne nekupujem

mbrnakova
14. jan 2011

@ivkafu neviem, či to tu môžem napísať, ale mám overenú zn. potravín pre detičky od narodenia, sú aj na slovenskom trhu docela rozšírený, tak žiaden problém. napíšem ti do správy. S touto zn. som spokojná, používali sme ju aj v UK, a decká nikdy nemali bruška bôľ, a majú veľký výber. Samozrejme, že najlepšie je variť mu z čerstvej zeleniny, ovocia, ale nie vždy sa dá. S tým nútením do jedla, to som zásadne proti, tak ako aj mňa mama naučila, keď som nechcela, nechcela som, ale nikdy mi nedávala ,,náhrady,, sladkosti či nejaké iné. keď som bola hladná zjedla som všetko a myslím, že tak to má byť...samozrejme, že sú jedlá, kt. nemusím... My ideme na poradňu až vo februári, tak uvidíme ako dovtedy budeme. Matejko má za chvíľku pol roka, koľko má tvoje bábo?

Mirka

ivkafu
14. jan 2011

@mbrnakova si zlata vopred dakujem 😉 Hej a aj chcem varit z cerstvej zeleniny , uz sme aj kupili Bio mrkvicku, tak budeme papat 😀 . urcite by som ho nenutila, sak doteraz papal len mliecko, tak treba dat drobcom, cas nech si zvyknu, ale som rada, ze to nieje nas pripad. Nas drobec mal vcera pol rocka 😉 .

weirdo
14. jan 2011

@misiatko999 - no inac som masko dala po 3 tyzdnoch, som dnes premyslala, tak aby som nezavadzala 😕 a lepok po 2 tyzdnoch. No zo zaciatku som maso davala 6x do tyzdna, ale to len 2 tyzdne, teraz uz mesiac davame 4x masko a raz zltko. Pondelok utorok masko, streda stvrtok bez maska, piatok sobota masko, nedela zltok 🙂

weirdo
14. jan 2011

@8aninka5 - rado sa stalo 🙂. Hehe, mala vie, co je dobre 😀. Tak dufam, ze som poradila dobre, lebo ako som pisala, tiez som citala a citala a potom sa nejako rozhodla 😉

weirdo
14. jan 2011

@cicimon - dakujem. Banan som sam neskusala, sa priznam, ale zajtra bude hruska, tak uvidim. Inac tie piskoty a nasi rodicia/stari rodicia, to je story sama o sebe ... boze, ako sme my prezili to vsetko, co sme jedli za mala 😀

misiatko999
14. jan 2011

@weirdo dakujem velmi pekne, ja to tiez teda tak podobne spravim 😉

weirdo
14. jan 2011

@misiatko999 - neni zac 🙂

moni
14. jan 2011

dievcata, poradite ako je to so zavedenim tofu? alebo vseobecne, sojovych vyrobkov pre deti?

cicimon
14. jan 2011
moni
14. jan 2011

@cicimon
dik, musim bookmarknut ten link aj v tomto pocitaci 🙂
tu je tofu "dovolene" (aspon podla nasich pediatrov) okolo 8. mesiaca ako zdroj proteinov, ale ja viac sledujem tie domace odporucania.

cicimon
14. jan 2011

@moni neviem ci sa tu soja neberie ako alergen..... mam dojem ze ani pri kojeni by sa nemala

moni
14. jan 2011

@cicimon
myslim ze ano, jednak alergen a jednak mozno kvoli fytoestrogenom (?). nejako som nehladala viac info takze nemam prehlad.
my soju aj tak moc nejedavame, to tofu je asi najprijatelnejsie.

8aninka5
14. jan 2011

@slavinka9 presne ja sa tak citim..akoby som jej nieco odopierala...a tiez ked som ju cisto doteraz len kojila...to boli vycitky tipu co som to za matka,ze ci by sa mne pacilo ,keby mi ani vodu ani caj nedali 😢 totalne ma to znechutilo niekedy a strasne rozculilo ale aj zarmutilo...jediny kto ma v tomto podporuje je manzel...

@ivkafu Aj my sme mali vcera pol rocka 😀 ale s prikrmom som zacala dva dni vopred aby bol pri premiere mrkvicky aj muzik 😀
@weirdo pravdaze si dobre poradila. 😀

slavinka9
14. jan 2011

@8aninka5 ...no my krkavcie matere..... 😀 ale snad sa nenechame odradit.aj dnes som mala na navsteve kamosku a dostala som muuuudru radu....ze naco ju idem kojit pred spanim, ze sak mala pred pol hodinou zeleninu s masom, ze hladna byt nemoze mam ju dat do postielky a nechat ju tam riadne vyplakat, lebo ze inak sa mi nikdy nenauci sama zaspat.........som myslela ze ma asi porazi 😠 .....tada ja uz neviem ci ja som blba alebo co????

slavinka9
14. jan 2011

@weirdo prezit sme to prezili 🙂 , niekto bez ujmy no ja mam chronicky zapal hrubeho creva......zo stravy ☹

8aninka5
14. jan 2011

@slavinka9 no co uz....aj ja mam rada tie "dobremienene" rady... ved kazde dieta je ine....ja sa radsej ani moc pred nikym nechvalim tym,ze nasa mala inak ako v zavinovacke nespi...o a co ,ze jej trcia nozky 😀 😀 😀 ona proste potrebuje citit pocit istoty a tu jej zavinovacka dava -je to zvlastne ,ale vdaka tomu mi prespi noc s jednym kojenim...aj ked sa ju snazim od toho odnaucit..ale to uz patri do inej temy 😒

weirdo
14. jan 2011

@slavinka9 - a takmer kazdy ma skoliozu, krivu chrbticu a vypravaju, ze zo sedenia za PC, prd makovy, zatoze nas v 6 mesiacoch a skor oblozili 20-timi vankusmi a terez vypravaju, ze sme same sedeli 😀
Mrzi ma Tvoja diagnoza 😒

slavinka9
14. jan 2011

@8aninka5 xixi...a ked budete pekne papkat zeleninku a ine dobrotky budete musiet coskor usit zavinovacku na mieru 😀 😀

slavinka9
14. jan 2011

@weirdo ved to.... 🙂 a tlacili nas sunarom len aby sme boli pekucke tucnucke a teraz to ma clovek problem zhodit..... 😀 ved co sa za mlada naucis...... 😀

weirdo
15. jan 2011

@slavinka9 - ... na starobu ako by si nasiel 😀 😀 😀 . A nadzhgali nas sunarom, ze sme ani funiet nevladali a potom vypravali, ze ked nas dali do postielky, pekne sme lezkali a same zaspinkali. Jasne, ked to bolo jedine, co sa nam dalo robit s tym plnym bachorom 😀

laxity
15. jan 2011

Ahojte

mám na vás otázku chcem dať malej syr na cestoviny aký môžem? Prípadne ako to pripraviť...ďakujem moc 🙂

denisocka
15. jan 2011

tajne som verila,že pri druhom tuto temu obídem,ale prd. od kedy prikrmujete? do mna huci detska že od 4mes treba,maly ma 5,5 a skušala som mrkvu aj zemiak,ale 0 bodov . absolutne to nechce,tvari sa pritom že mu davam snad nejaky blivajz,ani usta neotvori a ked vidi lyžičku,tak chyta take amoky,že des . mate nejaky rady? počkať ? alebo niečo ine dať ? banan? či kašu kupovanu?

victory881
15. jan 2011

@evina34 ...vies co este sme nezacali lebo sme boli na ockova ni a povedala lekarka ze az za desat dni lebo vakcina je dost tazka na organizmus tak aby sme ho nepretazovali 😒 ...inak ako ste na tom so zubkami??my slintame o sto sest tak som zvedava kedy uz jej zubky pojdu 😉

8aninka5
15. jan 2011

@slavinka9 no ja uz by som bola radsej keby sa od tej zavinovacky oducila,ved uz mame pol rocka... 😀 aj ked nam pomohla s nocnym aj dennym spankom...

@denisocka Ja som zacala prikrmovat az teraz v utorok..dva dni pred 6mes.dovtedy som len kojila...ak kkojis staci od 6m..ak nie tak od 4 ... mne to mala tiez zatiao moc nechce,aj ked mrkviku vcera pekne papala,dnes jej to so zemiacikom moc nechutilo...ale vcera som to skusala tak ,ze som najskor ja dala akoze do pusy a potom jej,mozno aj preto vcera viac spapala..vsetko chce cas-nauci sa...
@victory881 Nam vysiel presne pred tt prvy zubok...cize par dni pred pol rockom...

cicimon
16. jan 2011

baby a kel sa kedy moze?

maryanna
16. jan 2011

@cicimon ahojm no ružičkový od 4tého mesiaca, máš aj mrazené ružičky, je to rýchlo urobené, alebo aj na váhu s adajú kúpiť napr v tescu - tie sa varia dlhšie, a normálny kel už môžeš tiež len treba dať pozor niekedy zvykne byť po uvarení horký......

cicimon
16. jan 2011

@maryanna dik, ja mam normalny kel, tak jej dam tak zo 2 listy a nadrobno po uvareni nakrajam

zuzkat1
16. jan 2011

@cicimon ja som dala uz ked mala 7 aj nieco mesiacov🙂