Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

8aninka5
18. jan 2011

@brulka ano aj ja som len jeden druh dala..najskor tu mrkvu 4 dni..potom som ku mrkvicke pridala zemiacik..ale kludne mozes zacat aj so zemiacikom... ;) potom daj vedeit ako chutilo ;)

brulka
18. jan 2011

jasneeee 😉 ja idem do hajan dnes sme mali prve ockovanie tak snad nebude zla noc ani teploty ani nijake dalsie horory 😕

dobru noc, zajtra poobede sa tu stavim 😉

ivkafu
19. jan 2011

Ahojte kocky, ste sa rozpisali, super aspon si mozem porovnat ako to robim ja a ako nam kazala dr.

@8aninka5 ten totes je dobry napad 😉 ja si tiez zapisujem.... my sme vcera papali prvy krat zemiacik a mrkvicku, veeelmi nam to chutilo, ani som mu vsetko nedala bolo toho dost a na prvy krat spapal az az., dala som tam aj trosku mojho mliecka na par lyziciek 😀 , tak sa velmi tesim ze krasne papal, dufam ze sa to nezmeni.

@8aninka5 Ten olej mne kazala dr. davat par kvapiek oleja, striedat vsetky druhy a maslo tiez len trosicku. Po zeleninke, pridat masko, ked sa dava masko, tak sa ma zacat davat aj ovocie na desiatu, 😀, po masku mam zacat davat zltko, po zltkua ryzu a potom posledna, muka- kasa, puding, rozok, piskotka...atd. to vsetko v 2 tt odstupoch.

co vy nato?

@maryanna presne mi to tak vychadza ako si pisala, ze okolo 7-8 mesiaca treti prikrm dufam ze je to ok 😀

kfox
19. jan 2011

ahojte maminy, prosim vas viete mi niekto poradit ako mam pripravit ryzu mojmu 7 mesacnemu drobcekovi? Staci ju len uvarit a zmiesat so zeleninkou alebo ju mam pred papanim rozmixovat? Bojim sa aby sa mi maly z nej nezacal dusit. Dakujem krasne za rady.

cicimon
19. jan 2011

@kfox staci ju normalne uvarit so zeleninou, prip ju uvar viav aby sa dala popucit

cicimon
19. jan 2011

@ivkafu ja by som sa s pudingom a piskotami vobec neponahlala, zvlast ked kojis
cca 6t po zacati prikrmov zacni s lepkom - bezvajecne cestoviny alebo vlocky

8aninka5
19. jan 2011

@brulka Ahoj,drizm palce ,snad ude malickej chutit 🙂

@ivkafu tak aj vam chutilo?to je super ;) a to si mu daval prvy prikrm ci predtym ste uz papali?dobre,ze sa nas tu zislo takto viac aspon si budeme moct radit co pridavame... 🙂 ja dnes malje este uvarim mrkvicku so zmeiacikom ,ked jej vcera tak chutilo a potom skusim brokolicu,to mam doma este sklicko...A vy ste sa tiez narodili 13.7 ako my??? 🙂

piacere
19. jan 2011

ahojte, prosím vás pripravovali ste niektorá domácu ryžovú kašu? Ja mám kúpenú HIPP bezmliečnu, tá je bez cukru (aspoň tak píšu na obale 😠 ),ale už nám dochádza a neviem ju u nás v meste nikde zohnať.... tak som rozmýšľala nad domácou... v tých brožúrkach, čo sme dostávali v kufríku v pôrodnici je recept na domácu ryžovú kašu, ale tam píšu, že ryža sa má rozvariť v dojčenskom mlieku.... čo mi po prvé príde ako hlúposť, lebo myslím, že UM sa nemá variť a po druhé... veď nebudem stačiť kupovať Nutrilon 😅 Môžem ju uvariť vo vode, potom vodu zliať, a rozmixovať to s Nutrilonom? 😕

ivkafu
19. jan 2011

@cicimon dakujem za radu 🙂

@8aninka5 ano aj my 13.7. my sme uz papali slkicko asi 2tt mrkvicka,brokolicka, mies. zelen.a chutilo a nebol problem ani raz, tak vcera zemiacik + mrkvicka a dnes skusim zemiacik+ brokolicka uvidime ako mam bude chutit, budem striedat aspon 4 dni tieto a potom pridam nejaku inu zelen.

8aninka5
19. jan 2011

@piacere to ti neviem poradit...skus si vygooglit recept...
no my este len tyzden takto papkame..zatial sme mali len samotnu mrkvicku,od soboty jej davam so zemiacokom...a zajtra tu brokolicu vyskusam.

cicimon
19. jan 2011

@piacere podla mna to mozes tak varit

maryanna
19. jan 2011

@piacere áno klasicky povar ryžu, a ju popuč, alebo pomixuj (ale keĎ pomixuješ budeš mať z toho lepidlo) radše rozvariť ryžu, popučiť a zmiešať s troškou mlieka tam fak tstačí jedna odmerka nutrilonu.....alebo aj bez mlieka s nejakým ovocím..

maryanna
19. jan 2011

@kfox poriadne uvar, mixovať netreba ste veľký už, ryža je mekká, podajná, nezadusí sa, len ju poraidne uvar a keď tak jemne popuč pred podávaním.....
@ivkafu hej máš pravdu s tými príkrmami, len neviem prečo ryžu až skoro nakoniec, je diétna, nieje alergén a pokojne po 4tom mesiaci...osobne si neviem predstaviť žeby malý od 4teého mesiaca ako prikrmuje papal do 8 meho len ako prílohu zemiakk či cestovinu....

denisocka
19. jan 2011

baby,ak mi maly uplne odpmieta prikrmy , teda zatial som skušala mrkvu a zemiak.tak možem skusit nejaku kašu ? ak ano,aku? nejaku obilnu,či aku?

maryanna
19. jan 2011

@vivien6 no ja dávam zatiaľ nutrilon s tým že UM by sa malo dávať do 3 rokov, ale neviem mne to príde trošku prehnané, ja do roka a pol určite a potom sa rozdhodnem....ja proti kravskému nie som, terazmáme aj z tých automatov na mlieko priamo z farmy , ja som za UM kvôli vitamínom, a prebiotickým zložkám a baktériám ktorá pomáhajú tvoriť imunitu, a a jpreto mám nutrilon lebo ten má dvojnásobok látok na imunitu a najmenej cukru oproti ostatným mliekam.......taktiež kravské nechcem teraz preto ešte že je tam železo ktoré taký drobec využiť nedokáže, a je tam kopec ťažkých látok ktoré zaťažujú obličky , inak povedané v takom veku z kravského nemá nič........takže zatiaľ takto

maryanna
19. jan 2011

@denisocka ja by som skúsila inú zeleninu, cuketu, pteržlen, proste hocičo iné to že sa nechytil na mrkvu a zemiak nič neznamená...a ak kašu tak ryžovú, z obilných jedine pohánka, jačmeň a kaše z nich, lebo nemajú lepok, a ak kupované instatné tak pozri na obale od akého mesiaca sú a čo obsahujú

denisocka
19. jan 2011

@maryanna ved podla noveho prikrmy od 4mes,lepok od 6mes

maryanna
19. jan 2011

@denisocka no ale vy nemáte pol rok ešte

denisocka
19. jan 2011

@maryanna 2 týždne hore dole , nie?

dlabinecka
19. jan 2011

@denisocka myslím, že je to zbytečně brzy 🙂 Ale spíš bych byla trpělivá. mě se malá rozjedla tak poměsíci a půl 😉

maryanna
19. jan 2011

@denisocka ako fajn, podľa najnovšieho je že lepok medzi 4-6tym, ak je dieťa kojené tak pokojne, ale ja si myslím že ak nieje kojené a ešte ani nemá nejak žalúdok pripravený príkrmami a rovno dostane agresívny lepok tak neviem neviem....

denisocka
19. jan 2011

@dlabinecka no,ja rada počkam,len dokyna stale vyzveda,čo už všetko papa, a my nepapame nič. osobne mi nevadi dojčit aj rok,len som kus vytočena že nechce jest,každemu naokolo v našom veku len tal lyžička odskakue od ust a u nas 0 bodv. som dufala že druhe dieta bude jedak,a nie že tu budem zas chodit obsmrdat do temy

maryanna
19. jan 2011

@denisocka neboj, kojené deti sú večšinou tak na mlieko že prechod na príkrmy je ťažší...ale nevadí skúšaj zeleninku zaradom a niečo zachutí určite a potom to už pôjde.....

dlabinecka
19. jan 2011

@denisocka No, pokud kojíš tak příkrmy stačí až po ukončeném šestém měsíci, klidně i dýl. Neberme naše děti jako závodní koně a dejme jim čas 😉 My začínali po lžičkách a dneska to do ní taky padá 🙂

denisocka
19. jan 2011

@maryanna no len aby zachutilo. a banan ? kusok ?

maryanna
19. jan 2011

@denisocka nemáš sa kam ponáhľať veď kojené deti až po 6tom mesiaci, podľa najnovšieho aj deti na UM až po 5tom , 6tom.....ešte ani začať nemuíš nieto aby ti papal veľa

dlabinecka
19. jan 2011

@denisocka když dáš banán, tím spíš ti bude odmítat zeleninu 😉

maryanna
19. jan 2011

@denisocka banán je vhodný od začiatku , ale načo mu hodávať , je fakt že nemáte ani polrok a keď jekojený do polroka mu netreba iné vôbec.....a keď začneš ovocím môže sa naučiť na sladké a nebde chcieť zeleninu.....
mám z teba pocit akoby že len chceš aby už už niečo papal, možno aj kvôlidoktorke, pričom každé dieťa má svoje tempi niekto ani v 7miom nepapá dobre a veľa, riadša dieťaťom a nie dr, odlož príkrmy, počkaj dva týdžne a skús opeť

michaela80
19. jan 2011

@denisocka ty si vsade.. 😀 😀 😀
Potrebujem poradit ..Mla papa uz druhy tyzden ale odmieta skoro vsetko co jej dam...je mozno chyba ze sme skusili aj ovocie rada od doktorky- a to spraskala skoro 80 gr...ale zeleninky velmi neda 2-3 lyzicky a vypina sa mi pri tom , zatina pery no hroza...a taktiez od kedy sme skusili prikrmovat mam problem s kojenim...cez den velmi nechce papat ani z prska..

denisocka
19. jan 2011

@maryanna ja ti neviem,podla najnovšieho už kojee deti od 4mes zelenina,ovocie ..do 6.mes už by mal začať aj maso .... dokonca som dostala radu,ked nechce zelelinu,tak vitamíny dodať KOMPOTOM 😀 ovocnym