• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

24. októbra 2016 
Majka moja mala tiez nechcela pit. Nakoniec sme zistili ze ona chce pit tak ako vidi nas, z velkeho pohara bez cucacika a tak pije uz asi mesiac. Mam otazku na maminy ktore maju vacsie mimina, mala ma skoro 7 mesiacov mozem jej robit paradajkovu polievku a cestoviny
11. jan 2007 o 21:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
paradajky a jedla z nich sa nedoporucuju, ani paprika...cestoviny po 7 mesiaci ale bezvajecne..
11. jan 2007 o 21:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
do prveho roka sa paradajka nedopoucuje, po roku mozes..ale stretla som sa tu s babami, ktore davaju..je lepsie neriskovat, na vsetko je cas..a raz isto ochutna aj paradajky..
11. jan 2007 o 21:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Budte take dobre a porodte mi ako je to zo zamrazovanim prikrmov pre babetka? Ako postupovat, dakujem krasne ...
13. jan 2007 o 11:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mozes si to mrazit v tom, kde sa robi lad, niekde som to citala a uskladnit v pohari na zavarovanie.
19. jan 2007 o 21:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
majka, ked kojis, tak nepotrebuje ine tekutiny, naozaj, moj maly ma uz 10 a pol mesiaca a tiez si len tak trosku cez den cucne z poharika avent prevarenu vodicku (ale naozaj tak cca 15 hltov za cely den :slight_smile: ) pediatricka mi stale hovori, ze pohodicka, jemu to MM staci, aj ked je kojeny len rano a vecer a v noci... neboj, nemusis nasilu davat nic ine...
19. jan 2007 o 21:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte babulky, necitala som vsio, lebo uz je pomalicky polnoc a fakt uz spinkam... :pensive:
Ale ! Mam takmer 9m dcerku, skoro 2m som zacala davat papu....dovtedy len MM, nic ine, len MM.
Poradte mi hocico, ci ovocie, zeleninku....festjednoduche recepty (napady)...
Mali sme uz:
1 mrkvu+zemiak+brokolicu+karfiol+kur.masko
niekedy nieco vyhodim, niekedy spolu
2 banan, jablcko, piskotky obycajne (toho minimum, je tam cukor), marina keks, cierny chlebik
Chystam zajtra kupit telacie m, parad. dzus YO+ryzu, ale fakt uz neviem....
Spenat niekto pisal tu na MK, ze je nezdravy bez mlieka....ja nic umele nechcem davat, takze pokial to je pravda, spenat je v pase.
Este ani vajko sme nemali, cakala som domace, ale to padlo, tak budem musiet kupit....lebo masko ma tak 2x do tyzdna, a to viem, ze je malo.
Zamrazujem si zeleninku uvarenu (brok+karf+zemiak+mrkva), a aj si zavarim.....je to v poho?

no a uz mam tohto stereotypu pocas skoro 2 mesiacov dost aj ja, nieto mala.
Nieco nove.....dakujem vam, ze ste si precitali, a dakujem za odpovede!
papa!
23. jan 2007 o 00:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tak uz sa hrdo hlasim k vam prikrmujucim mamickam aj ja. Maly mal vcera 6 mesiacov a zjedol zopar lyziciek dusenej mrkvy. Dnes tiez. Bola to celkom zabava. Som na neho takaaaa hrda.
K tomu zmrazovaniu. Sestra mi poradila a este v lete sme spolu namixovali a v sackoch na lad sme zamrazili kopu ovocneho pyre. Mam toho plny jeden suflik v mraznicke. Ona ma rocneho synceka nevie si taketo zmrazovanie vynachvalit. Usetrilo jej to kopu koruniek. Babka nas v lete zasobila marhulami, hruskami, nektarinkami...
23. jan 2007 o 13:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sabka,ako je to s tym prikrmovanim u vas?povedala ti doktorka,aby si maleho uz zacala prikrmovat?my uz asi zacneme na buduci tyzden,len neviem z coho nasa pani doktorka vychadza,aby bol maly uz prikrmovany.
23. jan 2007 o 14:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No... spravne sa ma zacat az od ukonceneho 6 mesiaca. Ale nas drobec bol stale hladny. (papal MM castejsie ako kazdu hodinu) Tak som sa doktora spytala ci mi odporuca zacat o tych par tyzdnov skor a on povedal ze kazde dieta je ine. Kazdemu vyhovuje nieco ine a ak mam pocit ze mu uz MM nestaci po siestom mesiaci mozem kludne zacat.
23. jan 2007 o 14:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dobre recepty na masove prikrmy:
http://www.alinka.sk/masove-pokrmy/#more-18
11. feb 2007 o 08:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
:unamused: Mam 6 mesacneho chlapceka poradte aka strava je vhodna?
19. feb 2007 o 03:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bebek • 1d • 23. feb 2007 o 23:47
Ahoj dievcata.
Zijem v UK, kde samozrejme chodim aj do poradne s malou a tu mi povedali, ze uz mozem zacat davat malej strukoviny. Ja som vsak citala niekde v nejakom slovenskom casaku, ze sa to moze az od ukonceneho 8meho. A povedali mi ze uz moze aj rajcinu. Tak kde je pravda?

katrena38 • 2d • 24. feb 2007 o 00:00
Ahoj bebek,
myslím, že strukoviny môžeš v pohode dávať. Tie strukoviny nadúvajú, takže bacha. Ale ako súčasť zeleninovej polievky som to podávala. postupne pridávaj viac a uvdíš, zachvíľu zvládne aj celú strikovinovú polievku.S tými rajčinami by som bola možno opatrnejšia. Moja dcéra na niektoré odrody mala možno do 2 rokov alergiu. Ale to je individuálne.

bebek • 1d • 24. feb 2007 o 00:09
Dik Katy. Aj som si myslela, ze tie rajciny trochu neskor. No a teda tie strukoviny skusim tak, ako pises.

liska • 1d • 24. feb 2007 o 07:29
bebek,ja som vo Svajciarsku a tu odporucaju prikrmovat od 4.-5.mesiaca aj plne kojene deti,zacinat s ovocim,nie zeleninou,muku od ukonceneho 6.mesiaca...nepocuvam ich a riadim sa tym,co viem zo Slovenska,pripada mi logickejsie to,ze sa niet kam ponahlat :wink: nehovoriac o tom,ze tu matky vo velkom nakupuju hotove jedla,v ktorych je uplne v pohode od 5.mesiaca cukor,sol,cerealie-no comment
24. feb 2007 o 17:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
inak som si nedavno prezrela svoju zdravotnu kartu a tam - v 4 mesiaci som bola prikrmovana ovocim, zeleninou, v 5-6 uz aj masko ... :grinning: napriek tomu som stale tu a celkom ok :wink: aj ked medzicasom sa medicina aj nazory na prikrmovanie pohli inam
24. feb 2007 o 17:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ano emjee to sa dava ked nieje dieta kojene, posuva sa to vzdy o dva mesiace.
24. feb 2007 o 17:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ale ja som bola kojena :astonished: aspon myslim
24. feb 2007 o 17:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dnes som si kupila knizku varime dojcatam-vyzera byt dobra tak ju celu musim este preluskat.
24. feb 2007 o 17:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
erika ta je dobre a je tam aj napisane odkedy sa co moze jest. ja som bola tiez koja, , , ale len dva mesiace.
24. feb 2007 o 17:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Emjee dik, vobec ma nenapadlo, ze by som mohla najst odpoved tu a nevedela som, ci sa mozem spytat v tejto teme, ked ma nazov Prve prikrmy.
25. feb 2007 o 12:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dievcataaaa... poradteeee... respektive povzbudte... moja Mirka mi nechce papat jablcko... vobec... ani s bananikom, alebo mrkvickou... a rovnako mi odmieta aj ryzovu kasu... so zeleninkou nemam problemy... spapa mi vsetko... ale jablcka a kasicku nechce... :frowning2: co jej budem tri krat denne davat zeleninku? :confounded:
5. máj 2007 o 18:52  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
adetka,skus jej dat to jablcko surove.len stavicku.to jej bude chutit.
5. máj 2007 o 19:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
adetka skus hrušku
5. máj 2007 o 19:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zamiešaj jej do toho piškotku... :grinning:
5. máj 2007 o 19:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, my onedlho zacneme prikrmovat. Poradite mi, ako vyriesit prikrmy, ked budeme v lete na dovolenke bez moznosti vlastnej kuchyne? Nechcem, aby nasa mala ten tyzden jedla len kupovane prikrmy. Myslite, ze jej mozem uvarit prikrmy a zavarit ich. Ako treba vtedy postupovat?
8. máj 2007 o 21:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja to riesim tak ze ideme na podnikovu chatu teda hotel s moznostou ze sa dostanem do kuchyne, donesiem si vlastnu zeleninu, pribor, tanier, hrniec a budem varit HAnke vzdy cerstve ak by som mala ist niekam inam tak iba do apartnamu s vlastnou kuchynou :slight_smile:
8. máj 2007 o 22:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojky, možno moja otázka vyznie hlúpo, ale neviem či mám alebo nemám malú prikrmovať. Včera mala 4 mesiace a je plne kojená. Doteraz mi krásne vyspala celú noc t.j. od 20.00 do 8.00 s jedným kojením. Ale posledné dve, tri noci si pýta každé 2-3 hodiny. Tak neviem či by som jej nemala večer zarobiť nejakú kašu, a hlavne akú kašu odporúčite. Alebo začať už s príkrmami na obed - mrkva, zemiak.....??? :unamused:
13. máj 2007 o 22:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
katulka, zdá sa mi, že v lekárni majú kaše ktoré sa zarábajú do materského mlieka...skús sa opýtať...myslím, že takú redšiu jej môžeš dať :grinning:
14. máj 2007 o 12:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
my sme začínali s príkrmami na obed mrkvičku, postupne zemiak,... Až neskôr, keď si vyžadoval viac papať tak sme začali s kašovými večerami. Tiež som ho plne kojila, ale ked mal asi 4,5 mes., často si pýtal. Tak sme začali a prvý deń toho zjedol až lyžičku. :wink: Kaše som kupovala mliečne, ktoré sa zarábajú len s prevarenou vodou. Mliečne preto, lebo som si nedokázala odstriekať mlieko. Kojila som ho do jedného roka dvoch mesiacov.Odstavila som ho, lebo čakáme druhé mimi.
14. máj 2007 o 12:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Katulka,ked je plne kojena,neodporuca sa dokrmovat,ale ak chces,daj jej na vecer ryzovu kasicku-zarob ju do tvojho mliecka :wink:
14. máj 2007 o 12:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok