Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

pandrholka
25. jan 2011

@matkaasebko no niekedy majú detičky také dni, že málinko spapajú...my už koľko papáme príkrmy na obed a minulý týždeň mi zjedol len pár lyžičiek a viac ani za svet, tak sme dali UM na druhý deň to bolo už o.k., osobne som malému ešte nedávala v ten istý deň 2x to isté, skôr by som to odložila na chladničky, teda ak si to po uvarení neprihrievala bo potom by sa tam množili baktérie...toť môj názor, neviem čo na to ostatné mamičky

mám otázočku...je to asi divné, ale neviem ako mám dať malému kašu, kúpila som mu od nestlé ryžovú nemliečnu a tam je, že sa to má pripravovať s UM beba, ale keď máme iné UM tak tam dám to, nie?!?!?...totiž ešte sme takúto kašu nejedli 😒

matkaasebko
25. jan 2011

@pandrholka len ked on takto papa skoro furt.Jeho maximum je cca 60g.A pritom ovocnej vyživy spapa aj 190 g. ked sa zadari...Som mu to len dnes navarila takže to nemal ešte zohrievane...
A určite tam môžeš dať aj ine mlieko to su len ich reklamne ťahy, ja som sa raz bavila o tom s lekarničkou a ona povedala ze netreba vždy dať na vsetko čo tam je pisane ohladom pripravy.

pandrholka
25. jan 2011

@matkaasebko no my sme mali len ten minulý týždeň krízu na obed, ale inak v čase keď sme už mesiac prikrmovali tak mi spapal tak 250g a teraz sme na tých 300g, ale tak ráno má mlieko desiata je tak tých 200g takže si myslím, že mu stačí hoci keď ide tak hodinu po obede búvať, tak vypije ešte takých 120ml UM.....no to je jasné, že si robia reklamu, len som sa chcela uistiť či mu tak môžem dať (s tým naším umeláčom ☹ )
neboj malý sa ti isto časom rozbehne, chodia sem mamičky čo majú aj od môjho syna staršie detičky a papajú im stále len pár lyžičiek, tak nezúfaj a skúšajte ďalej 😉

8aninka5
25. jan 2011

Ahojte,,,chcem sa spytat..prikrmujem dva tyzdne (to uz asi viete 😀 ) mozem dat malje uz aj cviklu???
mozete mi napisat recept ako jej to pripravit...a potom mam doma spenatove listy a baklazan....ako ste robili to???prosim o receptiky....

8aninka5
25. jan 2011

Este sa chce spytat..ja som ten psenat kupila cerstvy...aj cviklu....nevadi to?lebo som terazcitala,ze obsahuju vela dusicnanov 😖 tak neviem ci jej to mozem dat.....

maryanna
25. jan 2011

@8aninka5 no obsahujú veľa dusičnanov....cvikla sa dokonca v závodoch vysádza ku zelenine ktorá má veľa dusičnanov a látok aby to vyťahala..........keď si už kúpila daj, ale ja by som fakt len raz za čas.....ja som mala domácu cviklu párkrát a čo som nemala tak som nekupovala....keď bude sezóna budem mať domácu dovtedy nebudem dávať.....napr aj keď teo užý môže paradajku ale radšej mu nedám ako by som mala dať tie umelé čo sú teraz mimo sezóny

8aninka5
25. jan 2011

@maryanna tak ja jej ju asi radsej nedam...a co tie spenatove listy???

oksu
26. jan 2011

@8aninka5 ahoj, ja som môjmu malému špenárové listy so zemiakom a karfiolom uparila v parnom hrnci a rozmixovala. chutilo!!!

matkaasebko
26. jan 2011

@pandrholka v to dufam ze sa rozbehne lebo mu nebudem mliekaren na veky...:DMalemu aj chutila kaša?ja tiež uvažujem že dnes dam prvykrat pretože sa v noci čim dalej tym viac budi....

pandrholka
26. jan 2011

@matkaasebko no ja som nášmu bola mliekarňou len necelé tri týždne ☹ .....vieš čo ani mu moc nechutila, ja som už kedysi kúpila mliečnu banánovú a ani tá mu nechutila tak som skúsila tú ryžovú čo som sa včera na ňu pýtala a tiež žiaden úspech, tak som mu dala rohlík....no čo som počula názory mamičiek tak im na večeru tie kašičky moc nepomáhajú proti noci, dávajú ju keď tak okolo 17"-18" a potom pred spánkom mliečko bo kašičky zaťažujú bruško a by sa malému nemuselo vôbec dobre búvať bo by si telíčko neoddýchlo 😉

matkaasebko
26. jan 2011

@pandrholka myslim ze aj my mame doma tu mliecnu bananovu od nestle a treba na pripravu len vodu a mala by to byt taka nejaka na dobru noc...uvidime ci nam bude chutit...sice baban sam o sebe nam moc nechuti ale tak ked mu tam rozdrobim keksiky hadam spapa...nedrhne sa ti rohlikom?bo toto moje trdlo sa zacalo vsetkym drhnut..ma dva zuby odhryzne si tym velky kus a pak nevie co s nim a len ho nadrapuje...

oksu
26. jan 2011

ahojte. prosím o radu. Drobcovi som už zaviedla mrkvičku, zemiačik, brokolice, karfiol, kalerab, cuketu, špenatové listy a chcela by som aj tekvicu. Tekvicu som kúpila v metre - mrazenú nastrúhanú, no majú aj čerstvú v Bille. Poradte ktorú mám malému dať, alebo už radšej prejsť na masko?! dakujem

pandrholka
26. jan 2011

@matkaasebko no presne tú sme mali ako prvú aj my doma....no my banán hrooozne moc ľúbime, ale tie kaše nám nechutia, radšej si dá takú odo mňa spravenú (zalejem vločky horúcou vodou, nechám nabobtnať, pomixujem ich a pridám popučený banán toho mi spapá aj 250g 😀 )....vieš čo nie ešte sa mi rožkom nedrhol,a to teda tiež si neodhryzuje malé kúsky 😀

@oksu ja by som dala asi mrazenú teraz mimo sezóny, a ak už papáte mesiac zeleninku tak kľudne pridaj mäsko 😉

matkaasebko
26. jan 2011

@pandrholka už aby sme aj my papali take množstva...ja len dufam že ho z tej kaše nebude zapekať bo z bananu nas lubilo...a ked tak skusime daku inu a možno budeme aj bez vecere uvidime vplyv na spanok....či sa nahodou daky nedostavi....bo ked som mu dala prvy krat kekse vecer tak v tu noc mi pak spal omnoho lepsie, len to bola asik nahoda bo teraz nam už dako ani kekse nezaberaju....

saska.t
26. jan 2011

@oksu pisala som ti odkaz uz v babätkach 😉

oksu
27. jan 2011

@saska.t Ďakujem

victory881
27. jan 2011

@evina34 cauko.no zubky nam stale nejdu ale nevadi...novy pokrok je ze ked lezi a podam jej prsty zdvihneme sa no rovno na nohy 😀 ...aj ked ju rano aj vecer idem aspon do umyvadla umyt tak je ako pravitko 😀 .inak teda pred tyzdnom sme zacali prikrmovat o normalnej mrkve ani pocut tak som jej dala bio hipp no ako tak to papala.vcera som jej dala zemiak s brokolicou co som jej urobila v tom paraku...inak super vec...a to absolutne nechcela tak som jej urobila mrkvu so zemiakom a to tiez nic moc.zajtra jej dam uz kuracie masko tak uvidime.inak ty si to malej mixovala rucnym mixerom ci ako??chcem jej dat poharik s naustkom no neviem este kedy...zatial jedlo zapija mojim mliekom ale asi by som uz mohla zacat...kupila som jej cajik hipp detsky sen...no potom ma napadlo ze je to sladke tak neviem ci jej budem do pohara davat iba lucku..prevarenu teplu?to tiez inak neviem.noo ten kuskus je dobry napad ako to dopadlo??papala ho??a cviklu by som jej asi nedavala ak myslis taku v tom naleve...take to je sladkokysle..no neviem...daj vediet 😉

pandrholka
27. jan 2011

@victory881 týždeň prikrmuješ a ty už chceš dať mäso?!?!?....kam sa tak ponáhľaš, malá ti nechce ani len zeleninku tak nepridávaj mäso...to sa pridáva cca po mesiaci od zavedenia zeleninky k obedu 😉

cicimon
27. jan 2011

@victory881 a kazda zelenina sa ma testovat 3 dni..

victory881
27. jan 2011

@pandrholka
@cicimon hej hej len mama a ja vydala vyzivu deti a tam sa pise ze k zeleninke po zavedeni prikrmov sa ma pridat masko...citala som to uz vo viacerych clankoch...a inak dnes som si vsimla ze je vyhadzana..no niesu to vyrazky ale cervene flaky na chrbate a na brusku tak pockame.dnes som jej nic nedala a zajtra ideme lekarke.som jej volala a ze to sa jej nezda aby mala z mrkvy ci zemiaku alergicku reakciu tak uvidime... 😉

pandrholka
27. jan 2011

@victory881 ale šak v poriadku,že píšu zaradiť mäso, ale nie po týždni, to treba postupne cca po tom mesiaci...nehnevaj sa, ale kam sa ponáhľaš (opakujem sa), veď keď ti nechce ani zelinu tak čo chceš hneď ďalšie do nej tlačiť a presne ako píše cicimon zelina sa má skúšať tri dni aby sa zistilo, či nie je dáka reakcia....sa čuduješ, že má dáke flaky?!?!...keď jeden deň jej dáš bio príkrm a na ďalší zas zemiak s mrkovou?!?!...pouvažuj trošku nad tým čo je pre tvoju malú dobré a nechaj si poradiť nie časopisom ale mamičkami, ktoré to už majú za sebou 😉

victory881
27. jan 2011

@pandrholka neviem o com meles ale odbornici asi vedia co pisu a si precitaj ze zemiak som jej pridala na ten stvrty den tak pokial nevies citat tak radsej nepis...ja tvoje rady nepotrebujem..a ak si si nevsimla tak pisem konkretnej osobe a inak co jednemu dietatu moze vyhovovat druhemu nemusi!!teeda by som povedala ze ty das iba na rady mamiciek a clanky odbornikov zjavne moc necitas...das si vobec ppradit od lekarky?ja to mam s mojou prekonzultovane takze ta poprosim ak mienis podpichovat tak mi ani neodpisuj!!!!

leelo
27. jan 2011

@victory881 reakcia na mrkvu nie je nicim vynimocnym. praveze najnovsie sa zaraduje medzi "problemovu" zeleninu, podobne ako pastrnak, zeler, petrzlen. jednoducho povedane, na tuto korenovu zeleninu maju deti reakciu pomerne casto. len niektori lekari to este nepostrehli.
moj syn mal tiez vyhadzanu ritku z mrkvy.

pandrholka
27. jan 2011

@victory881 vieš čo nakoniec je to tvoje dieťa rob si čo chceš...neviem čo sa tu na mňa osopuješ, som ti len chcela poradiť 😉 ....a sorry, že som si dovolila reagovať na tvoj príspevok, ktorý bol určený konkrétnej osôbke 🙂

saska.t
27. jan 2011

@victory881
@pandrholka kocky prosim rieste si svoje osobne spory v sukromi, nerada by som aby nam temu zamkli kvoli osocovaniu, tuto temu potrebuje este vela mamiciek aby ziskali rady a skusenosti od druhych mamiciek a je na to, aby sme svoje nazory vyjadrili a druhe respektovali 😉 Dakujem...

kawasaki17
27. jan 2011

ahojte kocky, ja som malemu tiez zacala pomalicky davat zeleninu a ked si na nu zvykol tak som zacala robit polievocky a uz papkal aj trosku uvareneho kuracieho meska
musim povedat, ze zatial vsetko co som mu naservirovala spapkal, tak bud mu vsetko tak chuti alebo je stale hladny :D

lenica81
27. jan 2011

@saska.t rada by som sa spytala na cervenu papriku ako korenie... kedy sa s nou moze zacat... lebo ja ju davam skoro do vsetkeho, tak aby som neposkodila, ak malemu dam uzobnut uz z nasho... 😅
dakujem...

saska.t
27. jan 2011

@lenica81 vo vasom veku kludne mozes po troskach(sladku) na stiplavu je este skoro, po roku uz mozes zaviest aj surovu papriku, uhorku a velmi opatrne rajciny 😉

sunavianka
28. jan 2011

ahojte baby, ja som zaviedla príkrm pred dvoma týždnami bez dvoch dní najprv mrkvičkou potom zemiak potom cuketa a brokolica... mám problém, malý absolútne nechce papať... ja som chcela počkať do skončeného šiesteho mesiaca čo je zajtra, ale už som mala pocit, že malý si vyžaduje viac mlieka a stále bol hladný... aj sa načahoval za naším jedlom, ked sme pred ním jedli. z toho som usúdila, že mu už moje mliečko nestačí a teraz nič... no možno zjedol kúsok ale fakt to bolo max. po jednej kávovej lyžičke niekedy ani to nie, teraz neviem čo mám robiť mám dať pauzu? som z toho nešťastná, dúfam, že som to nenapísala moc chaoticky 😅

cicimon
28. jan 2011

@sunavianka moja ma tiez dni ked nezje nic... nic ine ti neostava len kazdy den skusat... bud vymysla alebo naozaj nechce a potom jedine mlieko