Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

brontik
6. feb 2011

Baby koľko asi gramážou dávate krpcovi? Mám takmer 7mesacnú babu a zje mi niekedy aj 200g jedla hlavného. Teda zemiak, cca 20g masa a nejaka zeleninka dotoho. Je to moc? Okrem toho druhy prikrm zatial nedavam, stale kojim

mirka285
6. feb 2011

@brontik podla mna to je akurat,aj moja tolko zje,a este aj na desiatu aj olovrant mi tolko zje,ja nekojim...

vivien6
7. feb 2011

@zuzkat1 budem skusat ponukat neskor... uvidime ako to bude fungovat.. teraz jej idu zuby,tak to len tak tak nieco do nej natlacim...dokonca niekedy cez den jej musim robit UM,lebo nechce nic a je nervozna...

vivien6
7. feb 2011

baby a je normalne,ked mala papa cviklu,a potom ma cerveny moc? dufam ze hej

julinka2787
7. feb 2011

@vivien6 myslím že je to normálne, aj ja keď papám viac cvikle cikám na ružovo. ale ak si si nie istá, skús cinknúť dokine... 😉

brontik
7. feb 2011

ahojte, mozete mi prosim poradit? dnes som sa pokusala urobit po prvy raz ryzu svojmu takmer 7mesacnemu krpcovi. uvarila som ju klasicky akurat som dala viac vody aby nebola sucha a do toho som hodila mrkvu a pomixovala, lebo este papame plne mixovanu stravu. no vysledok - bola z toho riadne husta kasa a malej to moc dolu krkom neslo. rada by zjedla asi aj viac ale tym, ze to bolo take tuhe tak to nechcela... poradte mi ako spravne pripravit nejake jedlo s ryzou a hlavne nejake kombinacie ci recepty... vdaka

jasminet
7. feb 2011

@brontik ano, ryza je taka lepiva, ja som pridavala do uz rozmixovaneho viac vody, aby to nebolo take huste.... a da sa vsetko mozne ryza+mrkva+jahna, ryza+mrkva+hrasok... tela+ryza...atd atd

patatina83
7. feb 2011

@oksu skusime aj my spenatik,dakujem..

patatina83
7. feb 2011

@brontik v 7 mesiaci sa moze zaviest aj ryza??

patatina83
7. feb 2011

maminy ktore kojite stale,,,kolko krat za den teraz kojite ked deticky uz zacali papat aj ine,moj zje na obed zeleninku a vecer kasu plus tu k tomu 3 kojenia za den...a co vy??

cicimon
7. feb 2011

@patatina83 hej, ryzu mozes skoro od zaciatku

@patatina83 ja malu kojim cca 2x v noci a 3-4x cez den, ono toho az tolko tych prikrmov nezje, zeby ju netrebalo dokojit

patatina83
7. feb 2011

@cicimon som nevedela,,aj ju treba mixovat asi ze??no ani moj nezje az tak vela,,aj ked vecernu kasu to ma rad a spapa vsetko,ak mu ju dam neskorsie,,tak sa zobudi len raz na kojenie,,inak tiez 2-3krat v noci,,tym ze cez den menej kojim,,sa mi znicila produkcia mlieka,,nechcela by som prist o mlieko,,maly aj menej pije mliecko,neviem ci ma nejake svoje obdobie..

cicimon
7. feb 2011

@patatina83 no bud pomixujes s jedlom... len potom este dolej vody, aby to nebolo prilis huste, alebo nemixuj... moja napr zje aj bez mixnutia

patatina83
7. feb 2011

@cicimon ok diky zajtra skusime aj ryzu...ideme sa kupkat tak ahoj

brontik
7. feb 2011

mám ešte jednu otázku... bože tých je ale veľa pri zavádzaní príkrmov.... dnes som malej vyskúšala dať slivkovú kašu od nestle.... chutila je - jej vlastne chutí všetko, akurát keď urobím pomer ako predpisujú mne z toho vzíde skôr niečo vodové než ako by malo podľa názvu - a teda kaša. Najhoršie je, že sa jej to nedá dať ani z flašky a z lyžičky také vodové nevie papať - všetko tečia po brade dole. To ju musím kŕmiť v pololežme. No ale neviem či ju to vôbec zasíti. Je to kaša na dobrú noc ale veru neviem.... Kúpila som aj iné určené na desiatu, ale ak budú takejto konzistencie - tak veru neviem či sú to kaše... Robím niečo zle alebo majú byť naozaj takejto vodovej konzistencie????

saska.t
7. feb 2011

@cicimon por v 10 mes. ci to uz zmenili neviem, ale normalne v 10 mes. 😉

8aninka5
7. feb 2011

@brisilda prosim ta a ke kupujes tie kase??? uvazujem nad tym,ze dam malej na noc..len niektore maminky neoporucaju ,ze to zatazuje zaludok ..tak neviem...

saska.t
7. feb 2011

@8aninka5 ano su tazke na travenie a vela deti po nich velmi zle spi 😉

brontik
7. feb 2011

@8aninka5 to som teraz prvy raz. kedze som v irl tieto nestle sa mi pacili prave z hladiska toho ze obsahuju bifidus a tak som si ich dala doniest znamym. a kedze vela deti vela nazorov tak som sa rozhodla ponuknut malej aj takuto moznost na spestrenie (inak je kojena a varim jej cerstve kazdy den). Ked jej to robit dobre nebude nebudem jej ich davat a ked bude spokojna, tak nevidim dovod v tom nepokracovat

brontik
7. feb 2011

@saska.t vyskusame uvidime. moje dieta ich moze milovat.... mam skor iny problem a vidim saska ze ty si celkom skusena v radach.... odkedy malej tak vaznejsie davam prikrmy, tak ma dost podrazdeny cerveny zadok.... (dovtedy nikdy nemala ani raz zapareny) nejde ale o cely zadok, len asi cca 1
,5 cm okolo konecnika. natierame no zostava cerveny... zda sa ze malej to nevadi a ja neviem preco to ma... moze to byt reakcia na nejake jedlo?

8aninka5
7. feb 2011

Inak maminky davali ste niektora mliecnu ryzu??ja som to kupila od Hami...a tam pisu ze od 4 mesiacov...mame 6. tak som to malej dala jeden den ked som nestihla uvarit...a chudatko sa nam z toho tak povrackala az sa zadusala 😖 😖 😖 😖 a vrackala asi 6krat..uz sme chceli ist na pohotovost co bola taka slabunka,ze ani poradne nevnimala...este aj vecerne mliecko vyvrackala..a potom uz bolo dobre... ☹

saska.t
7. feb 2011

@brontik cim natieras? je to ale normalne, dostava "agresivnejsiu stravu" doteraz poznala len mlieko ak je to nevadi nemas moc co riesit 😉

brontik
7. feb 2011

@saska.t skusali sme aj bepanthen aj sudokrem, no zostava to cervene.... ma trochu tuhsiu stolicu a ospravedln moj vyraz zostava jej medzi polkami, aj ked sa snazim ju prebalit hned ako si myslim ze je pokakana, myslela som ze to ma z toho, no neviem

brontik
7. feb 2011

a este mam jednu otazku. ked zavadzam lepok je to tak, ze uz by ho mala dostat v nejakej forme kazdy den? ja som zatial len po tri dni skusala dat kusok rozka bud k masku alebo k zelenine a to som zmixovala....
to bolo minuly tyzden a odvtedy som jej ho opat nedavala... po troch dnoch ryze jej chcem vyskusat uvarit zas cestovinu so zeleninou.... korku sa jej bojim dat aby sa nazadrhla 😖 ako s bananom - chuda si "odhryzla" vacsi kus nez zvladla - a to nema este zubka 🙂

kosta123
8. feb 2011

@brontik - aj my tak kakáme presne,ale zaberá nám na červenú ritku rybacia masť alebo púder 🙂

Od kedy už nemám malej mixovať stravu?? aby tam mala nejaké kúsky?myslíte že ked má 7.mesiacov že už môžem dávať aj kúsky mäska?alebo iného jedla?? sa bojím aby sa tým nedusila.

kosta123
8. feb 2011

@brontik - ja nerobím kašu podľa návodu ale podľa seba,lebo to bolo fakt riedke.Malej chutí a papavame ju každý večer ako prvú večeru,len jej vymieňam chute .

kosta123
8. feb 2011

@brontik - moja malá je rovnako stará ako tvoja a na obed mi spapá tak 120ml najviac,ona je ale tenučka a váži len 6400g ,tak si myslím že ti dobre papká.

A mám otázku,stále kojím,len na obed a na 1.večeru prikrmujem,od kedy mám začať dávať napr.desiatu?alebo olovrant? Na desiatu o 9,00 my vyhovuje kojiť lebo mi pri tom zaspáva a doobeda si pospí.

cicimon
8. feb 2011

@kosta123 ja som dala najprv olovrant a desiatu az ako treti prikrm,,,,cca po 3,5mes... okolo 9.40 jej dam ovocie a potom este nakojim a pritom zaspi

kosta123
8. feb 2011

@cicimon - ďakujem za radu.
Baby a čo by som mohla dávať malej na olovrant okolo 15,00,ovocie mi nechce tak neviem.

ivkafu
8. feb 2011

@brontik aj my sme to uz mali okolo konecnika, nam to preslo po sudokreme 😉 . Ja rozok ani nic co obsahuje muku este nedavam mne dr. hovorila ze zelenina a zemiak 2 tyzdne, pootm zaradit do jedalnicka masko a zase 2 tyzdne, po tych dvoch tyzdnoch pridat zltko, po dalsich 2 tyzdnoch od zltka -ryza, po dvoch tyzdnoch od ryze- muka- a to rozok, rezance, puding... este som zabudla ze ked sa dava masko, tak sa zacina davat uz aj desiata to mi tiez hovorila, tak mi papame aj ovoci, na desiatu. najprv som varila a teraz davam uz aj surove.

@saska.t saska co povies na to ako mi to kazala nasa dr.?

@kosta123 aj nas maly je taky atlet ako vasa kocka, my mame mozno 7kg. (dnes mame poradnu tak uvidime 😀 ) ja malemu nemixujem ale roztlacam vidlickou, ale snazim sa na velmi, velmi malinke kusocky, to sa ani kusocky neda povedat, a este ani raz sa mi nedusil. Masko uz papame a krasne papa a ja davam desiatu okolo 9.30 papame a potom este dokojim. Aj za obedom a celkom kojim za den asi 4-5 krat.+ este v noci.