Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

luciana157
9. feb 2011

ja varim davku vzdy na dva dni a vzdy s luckou. aj varim aj kupovane jej davam,chuti jej oboje.mozno kupovane trosku viac 🙂 a to co navarim prichutim olivovym olejom niekedy.

vivien6
9. feb 2011

@saska.t ahoj. chcela som sa opytat,ty zijes v nemecku..vies mi povedat ci by som toto mohla malej davat.. http://www.milupa.de/mil/de/home/produkte/detai...
co hovoris na to?davala si to tvojej malej alebo nie?

saska.t
9. feb 2011

@vivien6 no podla toho co tam pisu je to klasicke UM ale uz zarobene, takze od roku urcite ano, ale urcite to bude mat rychlu spotrebu, takze väcsi efekt vidim v zarabani klasickeho umeleho mlieka a urcite to bude aj drahsie ako klas. UM 😉 Milupu som nikdy nedavala, moje dieta po kojeni odrastlo na Hipp mliekach a produktoch a dokonca dodnes pije Hipp UM ab 12. monate 😅 ale kludne dotoho, ja som ako dieta odrastla na milupe a zijem 😀

vivien6
9. feb 2011

@saska.t maju aj to mlieko presne od hipp,len som nemohla najst na nete.. 😖 je to vlastne odstredene mlieko,mlieko bez smotany..pisu,ze je to lepsie ako kravske mlieko,viac vitaminov ako v kravskom.. je tam laktoza z mlieka..
raz som videla reklamu na hipp,ze male deti este nemozu pit mlieko atd.. ze preto sa to moze tymto nahradzovat.tak neviem ...
nemyslim ako nahrada UM,len tak ako vyzivu raz do tyzdna alebo tak..

weirdo
9. feb 2011

@saska.t - ahojte. Tak hlasim, co povedal doktor ohladom jogurtu /nedavno som sa tu nan pytala 🙂 /. Tak povedal, ze jasne, uz veselo mozme. Ale nie take ochutene ... to som vedela 😉
No tak buduci tyzden by som skusila malej dat jogurt. Idem ale cez tento vikend zaroven zavadzat vecerne kase. Rozhodla som sa skusit dat nemliecne, teda instatnu psenovo-kukuricnu, potom z DM Babylove prosovu a mam aj 8-zrnnu. Skusim najprv len taku planu. Chcem sa spytat, ci do nej mozem dat aj moje mm, ak teda odsajem, resp. ak by nechutilo, tak ovocie alebo zeleninu?
A ohladom jogurtu, ako casto mozem davat? Kolko? Doobeda davam ovocie s vlockami (ovsene, ryzove, spaldove, psenove). Dakujem za rady 🙂

cicimon
9. feb 2011

@weirdo jasne, do nemliecnej mozes dat UM/MM... ja som teraz malej dala tu 8zrnnu, ale nejako divne chuti... tie obilninove jej aj mne chutia viac

patatina83
9. feb 2011

maminy skusame papat kuriatko ,,ale moc nam to nechuti,,skusala som dat mixovane,,so zeleninou a aj pokrajane na malinke kusky,,nechuti mu..mate nejaky trik??

weirdo
9. feb 2011

@cicimon - mozem, ale nemusim, ze? Inac som zvedava, co mala na to povie ... Tebe to mala papava ako? Este som sa do toho Kauflandu nedostala, tak zatial poskusam tieto ... ale neviem, ci jej to ochutit, alebo skusat take "plane". A ta 8-zrnna neni obilninova? Kono, ja som uplne vymleta z tych kasi 😀

cicimon
9. feb 2011

@weirdo no ja som dala raz MM z mraznicky a divne to smrdelo... tak dalsie dni som dala len s vodou... jedla to, ale ja robim riadne obilninove... nie tie krabicove a tie chutia lepsie... prave tie z kauflandu (tie krabicove som dostala tak to chcem minut)
nie su tu vsetky ale zhruba tak to vyzera... a podla mna aj chutia lepsie, staci zaliat vodou a cena neporovnatelna - a chutia dobre, netreba este dochucovat

weirdo
9. feb 2011

@cicimon - hej hej, toto si mi uz ukazovala, len sa do Kaufika neviem dostat, ale v piatok by sa mi malo podarit. Priznam sa, ze som bola v tom, ze tie od Babylove budu take iste. Ale ta psenovo-kukuricna stoji okolo 2€, co je dost, tie Babylove 1,55€, takze lepsie. Ratam, ze tie Kaufland budu este lacnejsie ... nabehnem tam a kupim 🙂 . A teda nic nedavas, ani ovocie, zeleninu? Len vodu? Ja som aj tak premyslala vodu a len trosku na chut dat mm ... ale ak by to papala bez toho, tak by som bez, ved nemusia to byt vzdy len mliecne kase na tu veceru ... ci? Aj tak este budem na noc kojit ...

cicimon
9. feb 2011

@weirdo no tie z kauflandu stoja okolo 80-90c, podla toho aka... a oni fakt chutia dobre aj bez ovocia, ja niekedy dam , ak mam otvorenu vyzivu, ale tak 2-3lyzicky, ale zas len kvoli kasi neotvaram

weirdo
9. feb 2011

@cicimon - tak to je fakt rozdiel 😲 . Dam vediet, co som zohnala 🙂

brontik
9. feb 2011

baby existuje niekde tabulka ktore ovocie a zelenina zapeka, ktora je naopak spustadlom a ktora je neutralna? stalo sa ze som zmiesala dve zapekacky a mala sa teda riadne na par dni zapiekla. a este sme z toho neni vonku.... ☹

medyna
10. feb 2011

ahojte, chcem sa opytat ... prvu zeleninku sme mali mrkvicku, velmi to do nej neslo, nieco zjedla ale malicko .... mam skusat dalej mrkvu alebo dat nieco ine, napr. karfiol? Alebo to zmiesat???? Mam v tom gulas, vsade pisu nieco ine .... 😒 . Dakujem

dadous
10. feb 2011

@medyna mě mrkev samotnou taky nechtěla, takže jsem ji udělala mrkev s bramborou, nebo s batatem 😵 karfiol je myslím květak ne? s tím bych ještě počkala 😵

medyna
10. feb 2011

@dadous hmmm, takze zmiesat mrkvicku so zemiakom? Diky za radu, vyskusam, uvidime ..... 😵

dadous
10. feb 2011

@medyna jo jo 😵

laxity
10. feb 2011

ahojte môžem sa spýtať, chcem dať dcérke telacie mäsko dnes ale neviem s čím asi by to bolo fajn...mrkvu veľmi nemusí...viete mi prosím poradiť? ďakujem

pandrholka
10. feb 2011

@laxity ahoj môj malý má rád keď mu dám telacie+ryžu+mrkva (my ju ľúbime tak ju papávame, ale keď vy ju nemusíte moc tak to ostatné čo som napísala) brokolicu+karfiol+cuketu abo miesto cukety dávam aj cviklu...to má veľmi rád 🙂

laxity
10. feb 2011

@pandrholka a ako to dochutíš? či zatiaľ nedochucuješ?

zden2
10. feb 2011

@medyna ahoj... ja som dala jeden deň mrkvu , druhý + tretí deň mrkva+zemiak, a potom som už pridala aj karfiol aj ružičku brokolice, guličku ružičkového kelu (no proste čo chladnička a mraznička dala.... :D teda skoro) - veľmi to malému chutilo...
dokonca mi detská lekárka povedala že môžem aj petržlenu a zeleru dať kúsok ale ten som nedávala a ešte ani nedávam.... 🙂

zden2
10. feb 2011

jej a ešte ma napadalo že keď už mal malý 5. mesiacov tak som našla na nete že môže Červenú šošovicu... tak som skúsila .... a chutilo... 😉 no jemu asi chutí všetko - taký malý šrotovník 😀 ( tú šošovicu som varila s mrkvou a zemiakom )

pandrholka
10. feb 2011

@laxity nijako mu to nedochucujem....keď nemám doma cuketu tak mu tam dám pár kvapiek olivového oleja, bo cuketa tomu dá takú fajín chuť 🙂

medyna
10. feb 2011

@zden2 ja som niekde praveze citala, ze nemiesat druhy zeleniny ale dat kazdu zvlast najprv.... hovorim, kolko ludi, tolko nazorov... ja som tiez skor za miesanie 🙂

zden2
10. feb 2011

@medyna ja som miešala a bolo to v pohodičke no aj tak ti asi malinká dá najavo čo sa jej páči a čo nie 😵

a teraz keď papá polievky každý deň... (varím si vždy na dva dni) tak niekedy vynechám brokolicu inokedy karfiol atď... aby mal trošku inú chuť 😉

michaela80
10. feb 2011

@weirdo ako robis to ovocie s vlockami?

michaela80
10. feb 2011

@cicimon tie kase mas s kauflandu?

medyna
10. feb 2011

@zden2 no a polievockach som sa nedocitala nikde .... 😠 . Ach jaaaaj, ja cerpam vsetky "vedomosti" o prikrmoch len z netu alebo z MK, lebo babky by uz davali Natalke aj neviem co vsetko jest ..... 🙄 . Ako robit polievocky, rozmixujes zeleninku?

cicimon
10. feb 2011
michaela80
10. feb 2011

@cicimon ale to nie su pri tych detskych kasach, vsak? a da sa to robit aj s MM?