Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

em_ka
18. mar 2011

@piacere 😀 😀 😀

piacere
18. mar 2011

@em_ka 😅

bambulkabambulkova
18. mar 2011

@piacere ha ha ha ha aha ha ha ha velmi vtipne oh tak sa smejeem boze nie nedam bola som 2doktorkach jedna tak vrvaid ruha tak ja by som mu davala cisto mliecko ale ked je nervozny nezasiti ho uz ale dobre pediater moj kaslite uz namna nemala som sem nic pisat ok?kamoska aj ine davaju ok aj ja som dala boze svet sa zruti ze chcem dat mojmu malemu jedlo a vitaminy potrebuje a uz mi neodpisujte dakujem :DD

bambulkabambulkova
18. mar 2011

akurat mu krajam slaniu a surove maso ha ha ha a oh a teraz komentare boze to co je ale ja to uz ani necitaaam paaa :D

bambulkabambulkova
18. mar 2011

ps co som tu citaala fora kazdy sa tu do kazdeho pusta a kazdy je mudry kazde dieta je ine aj mama ja milujem svoje dieta a tu sa uz na nic nejdem pytat mame doktorku a ona povie a uz neries prosim ta nema to vyznam ja tu uz ani pisat nic nejdem nema to absolutne ziadny vyznam 😉 🙂 pa

em_ka
18. mar 2011

@bambulkabambulkova Vsetci sme tu radili podla toho, ako to robime. Nikto ti nic spatneho nepisal, detickam (aj tvojim synom) chceme len to najlepsie a tak sme tie rady pisali podla vlastneho presvedcenia.

piacere
18. mar 2011

@bambulkabambulkova smiech ešte nikomu neublížil 😉 takže som rada, že som ťa pobavila.

A do budúcna... nepýtaj radu, ak o ňu vôbec nestojíš, resp. nie si schopná a ochotná sa nad ňou čo i len zamyslieť... 🙂

bambulkabambulkova
18. mar 2011

@piacere oki 🙂

bambulkabambulkova
18. mar 2011

@em_ka aj ja najlepsie chcem a fajn 🙂

valika_val
21. mar 2011

ahojte,
nechce sa mi googlit na viacerych frontoch, tak som sa prisla opytat vas, ktore viete:
ako sa prejavuje alergicka reakcia na:
1. bielkovinu kravskeho mlieka?
2. neznasanlivost laktozy
3. vajecny bielok
4. paprika (paradajka alebo pod.)
5. lepok

dakujem za odpovede.
maly ma takmer 11m a dnes som mu dala na desiatu ovocie so sladkymi roztekmi (obsahuju aj vajce).
uz ked som zacala, skusim aj piskoty, len som sa okrem ineho chcela opytat, co cakat. 🙂
dik!

katkabb1
21. mar 2011

@valika_val ahoj, my sme alergický na vajíčko (teda na testoch sme zatiaľ neboli- ale nerobí nám dobre). Spočiatku bolo všetko ok,jedla aj žltok, keď som jej ho dávala po pár mesiacoch tak jeden deň z neho zvracala, toto sa zopakovalo aj o dva týždne. Tak nám kázala dr vynechať a za nejaký čas skúsiť, skúsili sme po troch mesiacoch, znova sa zopakovalo. Tak nám dr povedala, aby sme vynechali a o pár mesiacov,keďže už bude mať rok, skúsiť nejaké napr. vaječné cestoviny.Omylom však na jednej návšteve zjedla dve sušienky (určené pre deti od 6 mesiacov), ale obsahovali vajce - na čo sme prišli až neskôr a znova vracala, takže u nás nemôžme jesť nič s vajíčkom. Vždy rovnaký priebeh, nič jej nie je, cca. 3 hodiny po zjedení niečoho s vajíčkom vracia (tak 4-5krát) ale nie je ani nervozna, ani neplače, takže predpokladám, že ju nič nebolí, len sa vygrcká a potom je všetko ok - keď ju napr. potom aj nakojím tak jej to už nič nerobí.

patatina83
21. mar 2011

@saska.t ahoj chcela by som sa opytat maly bude mat 8 mesiacov,,ci mam zvysit davku maska??teraz mu davam 1,5 lyzicky,,mam zvysit ci nie??a par krat sa mu vyhodili akoby pupiaciky cervne na licku,,nie som si ista ci to bude zo stravy ale niekde som citala,ze ked sa dietatu vyhodi z jedla akoby koprivka na licku,ze sa moze pokracovat s tym dotycnym jedlom je to pravda??dakujem....

saska.t
22. mar 2011

@patatina83 ak sa ti zda, ze mu staci aj tato davka, tak zvysit nemusis ak nie kludne pridaj, pridava sa uz od oka a nie na gramy 😉
kludne pokracuj aj ked ma vyhadzane licka, ak to nehnisa alebo podobne, nie je to nic vazne 😉 a uz vobec to nemusi byt z jedla 😀

cicus13
23. mar 2011

@katkabb1 no toto presne sa stalo aj Nám vždy keď mal v jedle žltok tak mi do 3-4 hodím všetko komplet vyvracal ☹

cicus13
23. mar 2011

Baby dokedy treba variť ovocie ? Lebo všade som zatiaľ našla, že neskôr aj surové...ale čo je to to neskôr ?

kaja73
23. mar 2011

@cicus13 Ked nema na varene ovocie babo žiadnu rekciu,tak by som zacala testovat surove.Ciže ak napr po tyždni podavania vareneho ovocia nevidiš žiadnu zlu reakciu,tak skus po troške surove.Moj napr surove jablko mohol až po takmer 4m od zacatia podavania vareneho.Vždy sa vyhadzal.Teraz ho už toleruje.Je to individualne.Ale skusit surove možes, ak vidiš, že varene toleruje už po kratkej dobe.

cicus13
23. mar 2011

@kaja73 no ok skúsim, lebo doteraz som mu všetko varila...okrem banánu 😀 máme ešte taký plastový struhák z čias keď som ešte ja plienky nosila... 😀

z.u.z.k.a.
23. mar 2011

dobry den,chcela by som sa spytat, kedy by som mohla dat malej jedlo z bravcovej panenky? v casopise som vyziva deti mama a ja pisu,ze bravcove maso od 3 rokov 😕

atrami
23. mar 2011

@valika_val , prejavy sú rozne, možu to byť vyrážky alebo iné kožné prejavy, bolesti bruška, zvracanie, hnačky, neprospievanie.
U najstaršieho sa alergia na KM, prejavila v 6. mesiaci- neprospievaním, odmietaním mlieka, zlyhávaním imunity.
Najmladší má neznášanlivosť u niektorých druhov ovocia a zeleniny. Keď bol menší a papal ovocie, tak mal ohádzanú a červenú ritku. Teraz už to je lepšie.

pandrholka
23. mar 2011

@cicus13 hups, ja som malému nikdy nedala varené ovocie 😝 , akosi ma to ani nenapadlo, že by som mu to mala variť, od začiatku papáme surové ovocko a vo vašom veku si myslím, že kľudne môžte skúsiť surové 🙂

zlatiak
23. mar 2011

Ahojte maminky, potrebujem od Vas skusenejsich poradit...malinka ma ukonceny 5. mesiac a pred dvomi tyzdnami sme zacali prikrmovat, zacala som mrkvou a to len nejak par lyziciek, potom po 4 dnoch som pridala zemiak...lenze mame problem mala vobec nechce papat lyzickou :( ... zavre pusu a len nasilu jej tam dam tu lyzicku a ked sa mi podari nejak jej dat tu lyzicku tak to vypluje a vytlaci jazykom a takto bojujeme pol hodinu s 4 lyzickami...neviem ci vobec nieco spapa :( neviem ako mam dalej postupovat...teraz je druhy den co som vysadila prikrmy, lebo si myslim ze takto to nema cenu....nezaberaju ani hracky ani nic jednoducho neotvori pusinu....mozete mi prosim poradit ako dalej? dakujeeeem 🙂

cukotka
23. mar 2011

@zlatiak ahoj, a nemôže to byť len tým, že ešte nie je pripravená na príkrmy? Doktorka Ti povedala, aby si už začala prikrmovať? A kojíte sa?

samantha543
23. mar 2011

@zlatiak maly mal ten isty problem dr nam odporucil davat mu na lyzicke mliecko na ktore je zvyknute ked si trosku zvykol na papanie lyzickou pomaly sme mu pridavali aj mrkvicku a zamiacik...a pomohli aj hotove prikrmy co sa kupuju v obchode...teraz papa bez problemov 🙂

em_ka
24. mar 2011

@zlatiak Dcerke prave rastie zub a nechce lyzicku, ani pusinku neotvara (doteraz v pohode). Zeleninku naberiem na prst, tomu neprotestuje a takto zje v pohode celu davku. skus to tak. ona pride na to, ze musi pravidelne otvarat pusinku aby nieco dostala 😝 a oblubi zeleninu.

zlatiak
24. mar 2011

@cukotka nekojime sa ale si odstriekavam mliecko a to jej davam cez flasku, niekedy nemam dost mliecka tak tak raz za den ma aj umele....lekarka mi povedala ze pomalicky mozem zacat ale uz som aj nad tym rozmyslala ze asi neni prirpavena....
@samantha543 skusala som aj mlieckoani to vobec nechce na lyzicke, vypluje to a zacne sa jedovat a ked jej dam flasu hned za tym s mlieckom tak zacne pit ako diva :(
@em_ka vyskusam to tym prstom ako dufam ze nieco uz zaberie lebo som z toho nestastna

Dakujem Vam vsetkym moc za rady

samantha543
24. mar 2011

@zlatiak tak si myslim ze to bude tym ze este nieje pripravena skus pockat tyzden dva a potom uvidis...niektore deticky su dobry papakaci ine sa trapia aj 3 roky kym sa naucia poriadne papat...moj malinky papa od 4 mesiacov a tak po mesiaci sa naucil papat poriadne musis prist aj nato co jej chuti 🙂

nicky182
24. mar 2011

Ahojte kocky, ja mam podobny problem ako zlatiak ...Zeleninku nechce ani btohovy, zje dve tri lyzicky a koniec...mrnci mrnci kym jej nedam cicik ...prikrmujem ju uz 2. tyzden ...Dr. mi to nariadila, kedze dcerka uz moje mliecko nestaci, Povedala mi aby som jej pomedzi jedla davala aj trosku ovocia - vyzivku alebo uvarene, ci surovy bananik...Haaa a to je problem, dcerka len tak stapne ovocnu vyzivku, polku doobeda a polku poobede (125g balenie). Krasne papa, otvara ustocka, drzi mi ruku aby som jej rychlejsie davala 😀 Aj bananik zje....Som si vedoma, ze to bola chyba, zial ... 😒 Co mam teraz robit aby papala aj zeleniku ? Mixujem jej to, pridavala som aj moje mliecko, aj do flasky som skusala ....Neviem ci je to v jej veku normalne, alebo len spekuluje, alebo mam byt trpezliva, ci co 🙂 Tak Vas prosim o radu 🙂

em_ka
24. mar 2011

@nicky182 pridaj jablko do zeleniny. skus najprv pol na pol a casom postupne jabko uberies, zostane ti 100% zeleniny.
skus kombinovat: jabko-mrkva, alebo pouzij zeleniny ktore su trosku sladke, ako pasternak a batata (sladky zemiak).

saska.t
24. mar 2011

@z.u.z.k.a. po 10 mes. uplne v pohode, vela kociek dava omnoho skor, nie je to alergen ani nic podobne 😉