Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

sjusiquatro
12. apr 2011

Ahojte chcem sa opytat ci mozem dat skor cestovinu alebo vlocky ako mäsko???

26andy
12. apr 2011

@smejkoh @saska.t dakujem,pockame do roka,ale skor koly vyraznej chuti

saska.t
12. apr 2011

@sjusiquatro no ak ste uz zaviedli lepok mozes, ale mäsko sa zavadza koli zelezu, ktore dieta v tomto veku postrada uz v MM, takze je to dolezita zlozka jedalnicka 😉

sjusiquatro
12. apr 2011

@saska.t no cestovinu som chcela ze dam za lyzicu aby som zaviedla lepok....no viem mesko som chcela dat vcera alebo dnes ale nemali kuracinku...

saska.t
12. apr 2011

@sjusiquatro ano aj tak mozes, na zavedenie 😉

sjusiquatro
12. apr 2011

ok dik 😀

fatima30
13. apr 2011

baby je mozne ze 7 mesacne dietatko papa iba polovicu poharika???uz som vyskusala vsetku moznu zeleninku dnes sme zacali masko ale zje mi len polovicku vyzivy ajt len tu 125g.ozaj mozem dat zeleny hrasok,por???

cicimon
13. apr 2011

@fatima30 pravdaze, pol flasky je dost, moja tolko nezjedla ani ked mala 10mes 🙂

fatima30
13. apr 2011

@cicimon
jaj tak to je super ja som sa bala ze mi papa malo.dakujem

cicimon
13. apr 2011

@fatima30 nie, je to ok... a potom mu mozes este dat MM/UM , ak mu to nestaci, teda 60g nie je asi dost na zasytenie

fatima30
13. apr 2011

no ved to ja som chcela aby som uz nemusela na obed kojit,teda postupne prestat na obed kojit.myslim ze normalna davka je 150g aspon tak sa mi zda.

cicimon
13. apr 2011

@fatima30 este je maly, este ho nakoj po obede... moja je slaba jedacka, len vynimocne zje viac ako 150, ja ju po obede nekojim mozno posledne 2t 🙂)

nicky182
14. apr 2011

Ahojte mamicky, chcela by som sa Vas opytat, kedy mam dat dcerke uz aj na olovrant alebo na desiatu nejake jedlo (napr. vyzivka, ovocie) ...prikrmujem ju mesiac len na obed...niekedy zje vsetko niekedy tri lyzicky 😀 😀 Inak ju stale kojim. Nechcem sa nikam ponahlat, len ma zaujima vas nazor...doma ma 5 kadejakch kniziek a vsade pisu inak 🙂 Vopred dakujem 🙂

cicimon
14. apr 2011

@nicky182 ovocie mozes po mesiaci od zavedenia zeleniny, takze kludne mozes napr na olovrant

nicky182
14. apr 2011

@cicimon ok, a potom ju mam este dokojit ? alebo len zapit cajikom alebo vodickou ? Myslim, ze by som jej uz mala davt aj ine tekutiny, lenze dcerka nic nechce, vypije viacmenej nahodou poldeci 😒 Skusala som rozne caje, stavy som jej este nedavala, vodicku este ako tak ...s flaskou nie je problem, pije z nej na noc kasu ...

cicimon
14. apr 2011

@nicky182 jasne, mozes dokojit pokial toho ovocia/vyzivy nezje cca 150g.... moja pije okrem MM len vodu, zacala som jej ponukat z hrnceka asi od 8meho mesiaca, ziadne caje ani stavy nedavam... len treba skusat a oni si zvyknu

nicky182
14. apr 2011

@cicimon ok dakujem za radu ...kupila som aj ja dcerke dva rozne hrnceky, skor sa s nimi ako pije, to iste s flaskou 😀 tak dufam, ze nie je smadna, inak by sa zrejme napila, ci co ?

cicimon
14. apr 2011

@nicky182 moj napr z kuzelneho aventu nevedela vobec ale z nuby so sosakom sa naucila za 2 dni a teraz ked je smadna tak ho sama vezme ze sa chce napit alebo mrauci a viem ze jej treba dat

nicky182
14. apr 2011

@cicimon no vidis, ja nemam doma asi nic avent - jaaj, dva cumle, dcerke nechutili, teraz ich duda pre zbavu ...zdali sa mi tvrde, zrejme aj jej ....ja mam hrncek tommy tipie a nie je to bohvieco, ked som ho skusala, musela som do toho sosacika zahryznut, aby nieco tieklo a musela som sa cela zaklonit 😀 ...hmm..tak som jej kupila obycvajny Canpol a je urcite lepsi, pekne ide na potiahnutie, netecie .... 🙂

zuzicka1982
14. apr 2011

Ja som naucila maleho tak pit z avent kuzelneho hrnceka, ze som si ho dala na prsnik, on si 2-3 krat potiahol potom som mu rychlo pichla hrncek a on tahal dalej 🙂 Ale asi len 3-4 krat,potom ho uz len kusal. Takto som to robila asi 2 tyzdne a naucil sa krasne pit. Teraz uz si hrncek krasne drzi a pije sam 🙂

cicimon
14. apr 2011

@nicky182 no ja som kupila nuby v DM, nie cumle ale sosak

janulka88
14. apr 2011

ahojte, vedeli by ste mi poradit nejaku chutnu polievocku pre moje 8 mesacne dievcatko?...dakujem 🙂

patatina83
14. apr 2011

@janulka88 ahoj ja mojmu varim napr...mrkva-maly zemiak a pomixujem..pridam lyzicku ol.oleja a ja davam aj lyzicku parmezanu,potom napr.cuketa,zemiak,mrvka-cestovinka alebo karfiol-mrkva-cuketa-cestovinka a zakazdym lyzicka ol.oleja..a takto mozes robit aj z brokolice ,ja som dnes zaviedla uz aj hrasok a chutilo nam...ahoj

smejkoh
15. apr 2011

@janulka88 Masko, por, zemiacik uvarit spolu a rozmixovat. Ten por doda polievocke uzasnu vonu a chut. Alebo pohanka so zeleninkou.

usiko
15. apr 2011

@saska.t no neviem,aj mne lekarka povedala ze maso kvoli zelezu ale obsahuje ho biedne, v podstate aj niektore druhy zeleniny ho obsahuju viac..takze maso ako zdroj zeleza bieda....

http://www.akv.sk/index.php?Itemid=30&id=118&op...

http://www.hematology.sk/modules.php?name=News&...

em_ka
15. apr 2011

@usiko Tabulka vyborna, len si treba uvedomit, ze dieta v 5m3t nesmie jest pseno, mak, paradajky, pistaciu, soju, sosovicu atd, ale masu uz moze!

saska.t
15. apr 2011

@usiko ak sa zamerias na telacie a kralicie mäsko tam je zeleza habadej, je pravda, ze biele mäsko nema tolko zeleza ale tmave-cervene ano a ako pise @em_ka , vela veci co obsahuje FE take male dieta este jest nemoze 😉

usiko
15. apr 2011

@em_ka nemam pocit ze nemoze jest pseno,lebo pseno jeme a je dokonca odporucane ako bezlepkova strava od ukonc. 4. mesiaca, spolu s pohankou a ryzou natural.....a ako tak vidim, tak aj niektore zeleniny ktore moze jest,maju vyssi obsah zeleza ako maso. Dalsia vec je,ze kralicie maso nie je tak k dostaniu ako kura a tela takze predpokladamze ani vy do deti neladujete kazdy druhy den kralika....@saska.t ...neviem, tvrdenia ze habadej mipridu vzhladom na tie hodnoty prehnane, ale tak ako chcete.....ja si myslim,ze maso je hlavne kvoli bielkovinam, inak ako potravina velku hodnotu nema, a mineraly a stopove prvky su skor z inych veci, ako su ryza natural, pohanka, pseno, budu aj obilniny nelupane , zelenina a budeme mat aj ovocie....tym nechcem povedat,ze maso nejest, samozrejme ze od buduceho tyzdna zaciname /lebo kralik aj kura nam este behaju u znamych v zahrade/ ale netreba maso stavat na piedestal...lebo tam nepatri....

saska.t
15. apr 2011

@usiko nikto netvrdi, ze mäso je ta najdolezitejsia zlozka, ale je velmi dolezita, hlavne pre deti do 3 rokov a ako sama pises aj koli bielkovinam, pseno jest dieta moze ale pohanka je najskor odporucana po 6 mes. kedze moze obsahovat resty zo soje, mliecnych produktov a orechov aj ked minimalne ale pri tak malych detoch moze vyvolat alergie.
Inak uz vobec si nemyslim, ze dieta po 4 mes. by malo jest nieco ine ako mlieko a je jedno ci papa UM alebo MM, ale to uz je vec nazoru.
Nikto sa tu s tebou nechce hadat, pytala si sa na nazor a ten si dostala, je uz na tebe ako sa zariadis, nakoniec ty si matka a musis vediet co je pre tvoje dieta najlepsie......

alex1983
15. apr 2011

Baby, potrebujem Vasu pomoc. Zacali sme zhruba pred dvoma tyzdnami s prikrmami, ale mala ich vobec nechce. Je plne dojcena. Vyskusala som uz vsetko, aj som jej zeleninku iba rozpucila vydlickou, aj som ju rozmixovala, aj som skusila namiesto zeleniny vyzivu a ju normalne napina na vracanie ☹ Co mam este urobit aby zacala papat? 😝