Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zuzkat1
6. júl 2011

@tosomja ved v poriadku - ja sa neriadim knihami len tak mimochodom...ale radami mojej dr a este jednej dr ktorej som sa na nazor pytala.... polotucne mlieko?? a jogurty? no tie este dajme tomu od pol roka sa mozu ak dieta dobre prijalo ale to mlieko by som urcite polotucne nedala .... k tomu nepotrebujem radu dr ani knihy

zuzkat1
6. júl 2011

@elina313 priberanie nie je vzdy o tom aby mala v roku 13kil... moja ma 18 mesiacov a am 9,3 kila a to sa narodila 3,76 kilova a nenapadlo ma davat jej nejake hluposti ( mojho povodneho doktora ano - tak som ho vymenila) ja proti jogurtom ani mlieku nic nemam len si myslim ze polotucne mlieko davat je divne ked babo potrebuje hlavne prisun tukov v tomto veku... preto sa aj jogurty davaju smotanove tucne atd... a je pravda ze zasada prikrmov sa meni kazdy mesiac a preto sa ja hlavne riedim svojou hlavou - keby som tak nerobila tak moja od 2 tyzdnov pije UM

elina313
6. júl 2011

@zuzkat1 ? 😕 som hovorila niekde o polotučnom mlieku ? Ja dávam plnotučné, lebo malý potrebuje tuky 😒 teraz neviem čo si mi tým chcela povedať

tosomja
6. júl 2011

@elina313 s tým polotučným mliekom myslela mňa 🙂

@zuzkat1 nikde som nepísala, že nedávam plnotučné jogurty, to, že keď dieťa od narodenia mi vôbec mlieko nepilo, ani moje, ani UM, tak tým som ani chybu nespravila, že jej nedávam plnotučné mlieko...keď dr. nemá proti tomu nič, tak prečo sa mám riadiť vašími radami?
Tak ešte raz sa chcem "ospravedlniť" všetkým mamičkám, ktorým som "spôsobila" husiu kožu mojím príspevkom o polotučnom mlieku 🙂

elina313
6. júl 2011

@tosomja
@zuzkat1

ak dovolíte ešte jednu vsuvku, nech by
@tosomja dávala akékoľvek mliečko je to naozaj jej vec. Aj tá najlepšie mienená rada nemusí byť chcená.
A nepáči sa mi, že ak má niekto odlišný názor, tak sa tu ďalší pohoršuje a "protistrana" obhajuje. Každá normálna mama sa riadi svojím pocitom, lekárom ku ktorému má dôveru a dieťatkom. @zuzkat1 sme my lekárky, aby sme posúdili, či jej bábätko môže mať ťažký žalúdok po plnotučnom mliečku ? Takže @tosomja - ja dávam plnotučné mliečko a smotanové jogurty s obsahom 15 % tuku z dôvodu obsahu tukov, ktoré momentálne Matúško potrebuje, Nechám rozhodnutie na Teba - mamu a nebudem Ti vnucovať svoj názor 😉 a ani sa nejdem tváriť, že som odborník na výživu detí, riadim sa tiež doporučeniami lekárky a mojím úsudkom 😉

tosomja
6. júl 2011

@elina313 ďakujem za pochopenie, neútočím na nikoho, len ma pohoršuje, ako niekto odsudzuje toho druhého práve kvôli takým veciam, ako som písala ja ... 🙂 Tiež si myslím, že pokiaľ dieťa prospieva s tým čo mu dáva mama, tak nie je dôvod na "paniku" od ostatných 😅

kutlicka
6. júl 2011

@p4 Ešte dojčíš? Ak áno, potom nerozumiem, prečo si začínala s príkrmami koncom štvrtého mesiaca. Dojčené deti, pokiaľ sú zdravotne v poriadku, majú začínať s príkrmami od konca šiestetho mesiaca. Schválila ti to pediatrička? Takéto veci robiť len tak na vlastnú päsť, to je podľa mňa, mierne povedané, nezodpovedné a infantilné (t.j. detinské 😉 )
Post scriptum: Príslovka "prave ze" sa píše spolu, čiže "práveže" 😀






P.

p4
6. júl 2011

@kutlicka ach,uz nemam natoto. nie, uz nedojcym a mislim,ze som ty to uz pysala. je to moje dieta a ja rozhodujem kedi mu co dam papat. sto krat lepsie zacat skor,ako prestat dojcit v pol roku...preco??? to uz obe viem.

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elina313
6. júl 2011

@em_ka uhm a to sme v téme prvé príkrmy... namiesto rád si tu niekto potrebuje dokazovať svoju neomylnosť a dokonalosť matky 😖 smutné

zuzkat1
7. júl 2011

@tosomja ja ti nedavam rady🙂 len ma prekvapila tvoja doktorka... a samozrejme ze davaj co chces🙂 ja tiez davam co chcem a mnohym sa to tiez nepaci...

zuzkat1
7. júl 2011

@elina313 cele to bolo mylne pochopene...ja som len vyjadrila udiv nad jej doktorkou lebo ja take rady od doktorov nepoznam...moje ostatne prispekvky boli reakciu na reakcie ne ten moj o doktorke

jurinka1
7. júl 2011

@kutlicka
@kutlicka teraz uz nie,aj dojcene deti sa odporuca zacat skor s prikrmom,ja aj ked dojcim som zacala od ukoncene 5 mesiaca,mozno este o tyzden skor,detsky zaludok je schopny skor to jedlo stravit v skorsom veku ako neskor,a potom je menej alergii,samozrejme vsetko s rozumom a postupne!!! 😵

zuzkat1
7. júl 2011

@jurinka1 no alergii je rovnako podla tych vyskumov, preto sa uvadza ze je jedno kedy sa zacne prikrmovat... mne osobne je proti srsti zacat pred polrokom ale kazdy si robi ako chce🙂 mne sa zdalo skoro aj ked mala pol roka, vela zalezi aj od dietata...moja napr skoro nic nejedla vtedy takze u nas to bolo len o tom ze uz "musi" lebo ma 6 mesiacov... ale niektore deti zjedia aj "maminu" uz ako 5 mesacne takze tam to zmysel asi ma 😕

jurinka1
7. júl 2011

asi tak..vsak ja si myslim,ze kazda mamina pozna svoje babo a vie kedy je ten spravny cas 🙂 😉

lenka0283
7. júl 2011

ahojte co vsetko moze papat 6mesacne babatko? mozem jej dat uvarenu polievocku alebo cmulat rozok? lebo poznam kamosky co uz davaju aj pribinacik tak neviem.dakujem 🙂

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anka66
9. júl 2011

Babenky my papkame zž od piateho mesiaca vlastne sa snažime najprv len zeleninku a po mesiaci som začala pomaličky pridávať aj masko zatial len kuracie myslite že možem aj králičie ?

anka66
9. júl 2011

@lenka0283 s rožkom by som tiež počkala je tam muka a to sa može hadam až od 8 alebo 9 mesiaca

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anka66
9. júl 2011

@em_ka Asi každa doktorka potom radi inak

udada
9. júl 2011

@anka66 záleží asi aj od toho či je dieťa kojené alebo nie

kamka17
10. júl 2011

ahojte žienky, potrebovala by som znovu poradiť...čo dávate, resp. ste dávali svojim drobcom na večeru, keď mail tak 8-9 mesiacov?? my sa totiž stále večer len kojíme a v noci sa ešte dosť často budí na mliečko... 😅

smejkoh
10. júl 2011

@kamka17 Mliecne kase - kukuricnu, pohankovu, ryzovu, s celozrnnou mukou, s ovsenymi vlockami, vtedy este s umelym mlieckom, neskor s kravskym.

kingstonka
12. júl 2011

kedy ste prvy krat dali paradajky? kojenemu dietatu

ela2710
12. júl 2011

@kingstonka my davame malemu od deviateho mesiaca, ale on nie je kojeny, myslim, ze kojene deti mozu aj v tom osmom papat. Co som pozerala tak medzi 8-9.mesiacom sa uz moze zacat

ela2710
12. júl 2011

@kamka17 ahojky, my davame na ranajky mliecko, na desiatu jogurt, na obed prikrm, na olovrant ovocie, alebo ovocnu kasicku a na veceru tiez davame len mliecko, myslim, ze je to na noc ,,lahsie"

apple7
12. júl 2011

Ahojte, prosim vas, chcem sa s vami poradit, mam 7 mesacne babatko, a neviem ci uz mu mozem davat jogurty a susienky. a ak ano, tak ake ? nikde sa neviem dopatrat ake mliecne produkta jej mozem dat. mala nie je kojena, zatial papame zeleninku, masko a ovocie a kasicky. dakujem za radu.

apple7
12. júl 2011

@anka66 ahoj, ja davam malej aj zajaca, a aj telacie a v pohode, chuti jej 🙂

larmimi
12. júl 2011

baby ta mrazena brokolica sa moze davat aj ked je vzadu napisane ze je z tovarne po ktorej moze mat stopy arasidov a lepok?