Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

alexandrag1
12. júl 2011

@apple7 my uz od 5mes papame biely jogurt...prvy mesiac len 1-2x tyzdenne som mu davala ale teraz uz hocikedy na desiatu ked mam po ruke 😉

saska.t
12. júl 2011

@apple7 biele jogurty plnotucne so zivymi kulturami sa odporucaju po 8 mes.kedze obsahuju bielk. kravskeho mlieka a detske oblicky ich nedokazu spravne spracovat a zbytocne ich zatazuju, ochutene jogurty po 1 roku kedze obsahuju farbiva a dost cukru a tym padom su nevhodne, Susienkam by som sa vyhybala aspon do 10 mes. vela cukru nahrad ich kukuricnymi chrumkami, ryzovym chlebikom... pozor klasicke piskoty az po 1 roku-obsahuju cele vajcia, co je velky alergen 😉
@larmimi ano v podstate mozes, skoro vsetky vyrobky obsahuju stopy lepku kedze sa vyrabaju v jednej fabrike na spracovanie potravin, malokde najdes uplne ciste vyrobky

larmimi
12. júl 2011

@saska.t dakujem 😉 to s tymi jogurtami, tiez dobre vediet, a aky je dobry ten biely? aby som vedela do buducna..a teda ja malemu struham do presnidavky take susienky hame, len vsetko ostatne (caj,presnidavky) ma bez cukru tak som myslela ze zas troska mu nezaskodi..a tie kukuricne chrumky , to take tie velke? veru, to sa aj dobre rozpusta ja sa bojim aby sa mi kusok nerozpustil a sa nezadusil 😅

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
apple7
12. júl 2011

dakujem za odpoved 🙂 uz som kupila smotanove biele jogurty, zajtra ich vyskusam ako jej budu chutit a kupila som aj detske piskotky od hami, ets jej zozeniem tie kukuricne chrumky 🙂

saska.t
12. júl 2011

@larmimi ak sa pytas na znacky jogurtov mam skusenosti so zvolenskym bielym (nezijem na slovensku) ale viem ze vyhovuje aj holandia (na moj vkus trosku kysely) a kocky pouzivali sabi jogurty a coop biely jogurt, pozor vyhybaj sa activii aspon do 1 roku obsahuje vela draslika a nie je plnotucny...
chrumiek sa bat nemusis naozaj sa pekne rozpustaju a samozrejme nesolene 😉

larmimi
13. júl 2011

@em_ka
@saska.t dakujem 😉

weirdo
21. júl 2011

@saska.t
@cicimon
Ahojte baby, idem si k Vam znova pre radu. Mala ma uz vyse 13 mesiacov, moze tvaroh? Chcem skusit lievance a do nich by mal ist ... a ako je to so smotanovymi ochutenymi jogurtami? Doteraz papava Zvolensky smotanovy neochuteny, davam jej tam susienky 3 alebo vyzivku nejaku, ale mohla by uz ochutene? Dakujem moc 🙂

weirdo
21. júl 2011

@saska.t - aha vidim, ze pises vyssie, ze ochutene po roku 🙂

cicimon
21. júl 2011

@weirdo tvaroh sa po roku moze a aj ochutne jogurty, ale radsej tie ovocne

weirdo
21. júl 2011

@cicimon -dakujem moc. Ano ovocne som chcela ... lebo ci susienky, ci je tam dochutene, sladke je to tak ci tak a nech ma zmenu. Vdaka 😵

chrumen
21. júl 2011

ahojte baby 🙂 nejaký tip na polievku pre 7mesačné bábo?! už som raz skúšala - vývar z kuraťa plus primiešala som zeleninu ale malá odmietala, teraz chcem opať skúsiť ale neviem aká sa hodí na začiatok ....

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanka85
21. júl 2011

@chrumen my sme velmi polievocky na zaciatku nejedli, skor zeleninove pyre-z mrkvy, zemiakov, kalerabu, cukety, tekvice alebo pastrnaku, ten mu tiez velmi chutil..najviac lubime ale brokolicu🙂teraz, ked je starsi, spapa aj polievocku..

hajanka
21. júl 2011

Ahojte, vedel by niekto tak v skratke napisat ako zacinat s uplne prvymi prikrmami u 4mes. babetka (UM)? S cim, ako dlho... nie som schopna precitata celu diskusiu od zaciatku :(
@ivanka85 rovnako ako u kojenych? Tak ako opisujes v poslednom prispevku?

pandrholka
21. júl 2011

@chrumen polievočku by som moc nerobila bo mu zapláta žalúdoček a nebude po nej tak nadlho zasýtený ako keď mu spravíš normálne jedlo (nejaká tá zeleninka s mäskom) my sme polievky do roka takmer nejedávali bo to nemalo zmysel, viac bolo kade tade než v brušku...teraz máme polievku vo veľkej obľube, ale tak okrem nej ešte aj druhé papáme tak sa naje

@hajanka skús kuk na stránku kojeni.net tam je to krásne napísané, že čo a ako a nie je to žiadne zdĺhavé čítanie 🙂 ...je to tam krásne rozpísané

chrumen
22. júl 2011

@pandrholka
@ivanka85
@em_ka dík baby za info ale na veľké prekvapenie malá zjedla všetko ( objem asi 300ml) a vydržala bez jedla takmer 5 hodín 😕 urobila som ju kusok hustejšiu a ešte som ju zahustila žltkom takže mala úspech čo som teda nečakala 🙂

patatina83
24. júl 2011

@saska.t ahoj uz som tu dlhsie nebola nebolo casu ,,,a nemam moc teraz cas ani si citat prispevky,tak by som sa chcela poradit co mam davat malemu na ranajky znova zacal pit viac materskeho mlieka od 10 mesiaca pil uz len raz v noci a potom si rano cuckol trochu,ale teraz v noci aj 2-3 krat a rano tiez,,a potom mu davam ovocie ,neviem co by som mu mohla dat ine...ci chlebik natraty s niecim,,on velmi miluje chlieb musi mat kazdy den kusok tak mu chuti ,,inak papa vsetko ,,a co mozme od roka pridat ??neviem ci aj fazulu,kukuricu??a co so solou uz som mu trosku zacala pridavat ..a co vajicko ako mu ho mozem pridavat ked uz mozme aj bielok??napr do karfiolu,cestovin a ine ma nenapada...dakujem... 🙂

cicimon
25. júl 2011

@chrumen 5hod bez jedla v noci ci cez den? lebo cez den je to prilis dlho

chrumen
25. júl 2011

@cicimon cez den, proste nechcela - dávala som jej o cca 3 hodiny akoze olovrant ale iba to vypluvala ☹ ani len mlieko nechcela - až o pol5 jedla a potom o 7 mlieko 🙂 mne už spáva celú noc 😉

saska.t
25. júl 2011

@patatina83 ahoj, jasne chlebik, rohlik s natierkou atd., pozriet sa trebars aj po müsli bez orieskov s jogurtom 😉
po roku mozes zacat uz so vsetkym, ale samozrejme neprehanat to, pekne pomaly po troskach
strukoviny tiez samozrejme ano a kukuricu si uz mohla po 8 mes. zaradit, co sa tyka soli tak trosku samozrejme ano, ja som pouzivala aj bujony bud bio alebo natur bez glutamatu a tym padom som uz nesolila, bolo to akurat uplne jemne osolene...
vajicko trebars so spenatom, alebo surove rozmiesane v mlieku a na zapecenie cestovin, karfiolu, atd. 😉

patatina83
25. júl 2011

@saska.t a tie natierky ake davat ??lebo ja zijem v taliansku,,tak neviem co mam pozerat aby neobsahovali..??a tu kukuricu aj tu v krabici mu mozem davat??to robim aj ja s tymi bujonmi je to chutnejsie 🙂 dakujem...

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saska.t
26. júl 2011

@patatina83 natierky najlepsie bez farbiv, konzervantov, a vselijakych ochucovadiel ak poznas na slovensku lucinu tak nieco take, alebo cotage syr..... 😉
@em_ka tak podavaj dalej mixovane, ak ju napina z kuskov, jednoducho este nie je pripravena a okrem ineho ma este dost casu na to, kazde dieta je ine a preto sa mu treba prisposobit, moja mala zacala jest kusky z dna na den v 15 mes. sama si ukazala, dovtedy bez mixovaneho ani rana 😉

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela80
28. júl 2011

@em_ka mne mala strajkuje asi 2 tyzdne s jedlom, uz som bola hotova ze co s nou... ani oblubene jedla , ani jogurty a asi 3 dni dozadu sme zistili ze mala chce to co my papame... tak dnes bastila kuskus so zeleninou a vecer dokonca plnenu papriku - viac menej knedlik a omacku ochutnala.... uz asi tie pomixovane "zbrindy" nechcela a pritom sa mi este pred tyzdnom na kuskoch davila a plula ich von....

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamusia
31. júl 2011

@saska.t Ahoj Saska,

poprosila by som o radu. Od narodenia sa trapime s bolestami bruska,malinku naduva strasne,nafukuje sa jej brusko a ma velke bolesti,ked nespinka(co je cez den velmi malo),tak len placka cely cas. Je plne kojena na poziadanie,no ako ju boli brusko tak sa koji raz za 2 hodiny a to 5 minut od narodenia tak kratko,dlhsie nechce sat,puci sa a rozculuje. Prisata je urcite dobre. No a tymto som chcela povedat,ze by som chcela zacat skor prikrmovat,od 4-och mesiacov,co bude mat za 4 dni.Chcem davat len mrkvicku trosku na lyzicku,aj ked by som mala davat len lyzicku 2 mesiace az do ukonceneho 6-teho mesiaca,no chcem,aby sa jej to nejak trosku napravilo,ale dalej plne kojit. Myslis,ze by som mohla zacat?Dakujem za vsetky rady 🙂

cara.m
31. júl 2011

Nepročítala jsem diskuzi, tak možná to tady už zaznělo. Odkdy se můžou dát kukuřičné křupky?

alexandrag1
1. aug 2011

@cara.m my ich sem tam obzuvame od 6mesiaca