Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

viktoria12
4. júl 2012

ahojte kocky poradte nejake reepty pre 7 mesacnu slecnu lebo uz neviem co jej varit aby nemala stale to iste , inak kedy davat jogurt biely lebo uz si nespominam

ibajeho
4. júl 2012

@macka.m ono to je tazko poradit ale my ked sme za ali s prikrmami tiez som sa bala ze kolko mu mozem dat lebo vsade pisu ze zacat lyzickou. Ale kamosky mi povedali ze je to kravina a ze ked mu chuti nemam mu utrhat od ust a dat mu kolko si pyta. Tak som mu davala a na zaciatku zvladol tych 30-60gramov prikrmu uplne v pohode a nic mu nebolo. Naopak bol spokojnejsi nez ked som mu dala len dve lyzicky a on zostal dezorientovany ze preco nema viac a zase ide len mlieko. Takze len tolko k tvojej otazke 😉

macka.m
4. júl 2012

@halienka dakujem za info 🙂 ja davam teraz cca 120, potom dokojim tak sa tvari spokojne aj ked lyzicku este zuzle 🙂

lianka2
5. júl 2012

ahojte baby. ja sa chcem spýtať, že do tých prvých príkrmov, napr. ten uvarený a rozmixovaný zemiak, mrkva a pod. musím dávať aj trošku oleja alebo nemusím? díky

halienka
5. júl 2012

@lianka2 nemusíš, ale niektoré vitamíny zo zeleniny sa lepšie vstrebávajú keď tam je kvapôčka oliv. oleja, preto sa aj do zeleninových šalátov dáva, takže ja na by som ho radšej dala, neskôr môžeš dávať štipku masielka 🙂

lianka2
5. júl 2012

@halienka díky.a môžem aj iný olej dávať? ktorý je ešte vhodný?

halienka
5. júl 2012

@lianka2 môžeš aj slnečnicový za studena lisovaný, tie za studena lisované sú najkvalitnejšie 🙂

lianka2
5. júl 2012

@halienka ďakujem.

katrenka111
6. júl 2012

Baby mate niektorá parný hrniec s mixerom Avent??? aký je neviete???rozmixuje to aj surove ovocie a zeleninku???

ibajeho
6. júl 2012

@katrenka111 ja ho mam ale niesom spokojna bud som len natrafila na chybny kus alebo to take je neviem. Kazdopadne neviem najst blok a reklamovat ho ist tym padom nemozem. Od zaciatku mi blbne prave ten mixer, vypadava z neho jedna suciastka. Rozmixovat surovu zeleninu by urcite zvladol ale on ma len dva rezakY takze by to asi dobre rozmixovane teda do hladka nebolo.

katrenka111
6. júl 2012

@ibajeho ano??? no to si ma teraz sokovala lebo mala som v plane si ho už kupit....

ibajeho
7. júl 2012

@katrenka111 kupit si ho mozes ved ak nebudes spokojna ho mozes vratit nie? Len ja proste memam blok tak si ho pre istotu odloz

olivia6
7. júl 2012

@viktoria12 mne povedala pediatricka ze biely jogurt po ukoncenom 8. mesiaci

sachmetttt
9. júl 2012

prosím o radu malá ma 3mesiace 3týždne bude mat zajtra doktorka mi povolila začat s prikrmovaním pretože mliečko jej nestačí,,Problém je v tom že zeleninku nechce papat ani špenát ani brokolicu. tekvicu ako tak zjedla..Čo mám robit máte nejaké triky??? Dakujem moc...

cicimon
9. júl 2012

@sachmetttt no ked nema este ani 4mes a uz zjedla cez 3 druhy zeleniny... asi este nie je na to pripravena, predsa len je to skoro

sachmetttt
9. júl 2012

@cicimon no ja nekojím a problém je v tom že mliečko nestačí za hodinku je hladná tak sme sa rozhodli že aspon na obed začneme dávat zeleninku.......Nikdy mi nespala ako včera po tekvici cca 2hodiny v kuse cez den vydržala tak 10minut..a doktorka zakazala davat skor mliečko ako po 3hodinách...

yamdena
9. júl 2012

@sachmetttt ahoj, pocula som, ze existuju aj specialne mlieka, ktore vraj zasytia viac, ako tie bezne (napr. Nutrilon 1 Extra). Inak ak mala place uz po hodine, nemoze byt iba smadna?

sachmetttt
9. júl 2012

@yamdena no ja ho nemožem dávat grckala by ho...a pit jej dávam stále bud vodičku alebo čajík ale i tak moc dakujem si zlatá 🙂

yamdena
9. júl 2012

@sachmetttt aha, to je škoda. Tak držím palce s tou zeleninkou 🙂

rainbow0508
9. júl 2012

my sme pri prvom drobcovi mali to iste...a zdalo sa mi strasne skoro zacat uz vo veku 3 mesiace a 2 tyzdne s prikrmom...tak sme vymysleli, ze mliecko sme zahustovali kasami, ktore sa zarabali do mlieka...su rozne...my sme nasadili hami...su aj ciste, su aj s prichutou...a zabralo to...skus tak...uvidis...lebo tiez si myslim,ze je to moc skoro

baklik
9. júl 2012

@sachmetttt nechapem, preco dr. zakazala davat UM skor ako po 3 hodinach??? nam povedala, ze ked je dieta hladne, treba mu dat, kolko potrebuje... a nie ho trapit hladom. ved nemusis dat plnu davku, tak skus dat polovicnu najprv a uvidis... a si si ista, ze je po tej hodine dieta hladne, ze ten plac nie je kvoli niecomu inemu? tiez sa mi vidi skoro zacinat s prikrmami od 3,5 mes. skus radsej sytiace mlieka. aj WHO odporuca prikrmy najskor od ukonceneho 4. mesiaca. inak mu to moze skor uskodit ako pomoct.... preto ti to nechce ani papat, lebo este na to nie je pripravena, nepatri jej to.
sorry, ale cudna je ta vasa doktorka... to kolko ma rokov? vsak si skus precitat aj ine stranky, never jej slepo. divim sa, ze ti neodporucial najskor sytiace mlieka, ale rovno prikrmy v takomto veku??? to kedy naposledy bola na nejakom lekarskom zjazde? 😅

baklik
9. júl 2012

@sachmetttt a presne, v tychto horucavach moze byt dieta skor smadne ako uz hladne po jednej hodine od papania. aj my to tak mame, ze teraz praveze ma potrebu papat menej a plienky su ovela suchsie ako za normalneho pocasia. tiez trvalo, kym sme ho naucili na vodu. skus najprv cistu kojenecku vodu. ak mu nebude brat, tak skus feniklovy cajik, aj ked u nas uspech nemal. nam zabral caj SUNAREK medovka s hruskou, ale ten je urceny az po ukoncenom 4. mes. a tiez mu chuti jablkova stava, len tu musis riedit vodou 1:1 a dieta ju moze papat az po tom, ako uz papa jablko, t.j. treba ho podavat 4 dni za sebou a sledovat reakciu. ak je to v pohode, tak mu niekedy mozes podat aj riedenu jablkovu stavu na uhasenie smadu.

baklik
9. júl 2012

@sachmetttt no a s prikrmami nam kazala zacat nasa lekarka v 4,5 mes. ale nebralo mu, skusili sme asi 3-krat, tak som to nesilila. skusili sme opat v den, ked mal presne 5 mesiacov a uz to islo. dietatko na to musi dozriet, netreba nic silit a ponahlat ...

sachmetttt
9. júl 2012

@baklik no neviem má okolo 40tky...a vraj ak jej dám skor nestihne to vytrávit a bude ju bolit bruško..

sachmetttt
9. júl 2012

@baklik ja dávam fenikový čaj ...potom čaj na celkovu pohodu...a čistu kojenecku vodu..

sachmetttt
9. júl 2012

@baklik ja ju tiež nenutim ked nechce tak dám mliečko a je to... 😉

katrenka111
10. júl 2012

@rainbow0508 ahoj ja tiež rozmýslam nad tou kasou, to mu možem dat napr. do mojho mliecka prípadne do UM co ja viem za 1-2lyžicky alebo ako???už 2dni je skoro každu hodku hladny a už vypije aj 180ml mojho mliecka....neviem ci mam slabe mlieko ci co....

rebecca2006
10. júl 2012

@sachmetttt na príkrmy je strašne skoro podľa mňa, ja by so pred ukonč 4M u nedojč dieťaťa nič nedávala. Max vodu dojčenskú prevarenú. Podľa mňa máš múdre dieťa, ak nechce ešte nič jesť, to ešte nemže zvládať, koordináciu posúvania potravy jazykom, prehĺtanie, veď to je celá veda.... Ja som dcéru začala rikrmovať tesne pred 6M ukonč, a teda tiež prvé dni nič moc....Ja by som častejšie mliečkovanie vôbec neriešila, dcérku som v týchto hicoch prikladala aj každú polhodinu, ak chcela, na hodinky v tomto fakt nepozekrám, vidím, že je hladná- smädná- šup prsník.Alebo aspoŇ vodičku.

tibiana
12. júl 2012

@rebecca2006 a bola si na umelom mliecku az do siesteho mesiaca, Moja mala bude mat o 5 dni 4m. a ja uz ledva naskrabem svojho mliecka 100ml na den, inak davam NUTRILON HA. S prikrmami planujem zacat okolo piatehomesiaca, prevarenu vodicku mi pila , no bojuje teraz s nou a vypluva mi ju :-/.
@sachmetttt my smetiez na umelom mliecku, dokonca ma zelenu stolicu :-/ ale vraj je to ok ... tiez by som rada neskor zacala s prikrmovanim, no ako pises, ze nemoze UM skor ako po troch hodkach ...ja davam vklude je hladna dam papat. Rano mi vypije 220, po 4hod 150ml tak dam po troch, ked mi vypije 120 tak si pyta po dvoch hodkach ... proste aj podla toho kolko spapa uz viem, ze si bude pytat skor alebo neskor a neriesim ci uz su to presne tri hodky, no vacsinou to byva okolo tych troch

rebecca2006
12. júl 2012

@tibiana nie, ja som len dojčila. PO ukončenom 4M môžeš začať prikrmovať dieťa na UM? dojčené cca o mesiac neskôr, ja keĎ som mala 1. synčeka, tak sme prikrmovali až po konč 6M, ale teraz sa začína skôr, v priebehu 6M v pohode.