Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

oliv257
24. feb 2013

@mamainprogress no to je právě to on jako kojený jde tak 2x do týdne někdy jen jednou, když měl tu kaši poprvé, tak byl ten den 2x a teď 3 dny nic. Tak asi to bylo častěji, protože ta kaše byla nová. Jako jinak se netváří, že by mu něco bylo. Dneska měl záchvat pláče u babičky, ale přišli jsme na to, že se dostává do věku - máma máma - není máma - řev 😀 .

mamainprogress
25. feb 2013

@oliv257 to je este v norme. Moj ako vylucne kojeny mal stolicu 2x denne, po zavedeni prikrmov len 1x za 2 dni. Uz sa stalo, ze nekakal 3 dni ale tvaril sa spokojne. A lyzicka a pol je u tvojho fakt malo, to sa aj vstrebe.

anjelik87
26. feb 2013

Ahojte mamicky. Moj maly bude mat onedlho 5 mesiacov a je plne kojeny takze o taky mesiac by som chcela zacat s prvym prikrmom. Chcem sa ale opytat ako sa to ma potom sklbit s kojenim. Cely den ho budem nadalrj iba kojit a cez obed mu dam mrkvicku? Napapa sa z nej aj trosku? Ako je to potom s kojenim a prikrmami? Dakujem pekne!

petruldo
26. feb 2013

@anjelik87 na obed prvý raz dáš 1-2 lyžičky uvarenej pomixovanej mrkvy a dokojíš, množstvo zeleniny zvyšuješ podľa chuti prcka a budeš dávať 3 - 4 dni kôli možnej alergii, potom dáš zemiak, postup rovnaký, potom batát, cuketa, tekvica, karfiol, brokolica, atak ˇdalej

oliv257
26. feb 2013

Díky všem za rady zatím jedeme stále v kaši a osvědčila se natolik, že dnaska jsem ji sebou neměla byli jsme přes poledne mimo domov a evidentně ji vyžadoval. Nakonec jsem mu koupila Hami banány skleničku. Snědl to, tak že třetiny, ale já vím, že se skleničkami jsem skončila to byl, ale hnus fijalovej zbytek dojedl pes a komerční strava ve skle mi nesmí až na výjimky do baráku. 😀

anjelik87
27. feb 2013

@petruldo co je to batat? A zacina sa presne po dovrseni 6 mesiacov?

petruldo
27. feb 2013

@anjelik87 batát je sladký zemiak http://sk.wikipedia.org/wiki/Batát niečo ako mrkvozemiak, chutí sladko, u kojeného sa začína prikrmovať od ukončeného 6. mes. ja som začala s mojím keď mal 5m a 2t mala som málo mlieka

anjelik87
27. feb 2013

@petruldo a potom si davala umele?

petruldo
27. feb 2013

@anjelik87 nie, začala som užívať Costi, a mliečko sa rozbehlo

anjelik87
27. feb 2013

@petruldo to je co?

petruldo
27. feb 2013

@anjelik87 Costi je liek proti vracaniu a nevoľnosti, účinná látka ja domperidonum, vedľajší účinok je zvýšenie prolaktínu a tým pôsobí na tvorbu mliečka. bežne ho odporúčajú laktačné poradkyne

biba321
27. feb 2013

@katyxq ja mam nejaky DAMART,tak asi vyhodit ked smrdi ze 😠

biba321
27. feb 2013

Baby prosim vas,ako je najlepsie urobit malemu prazeničku?uz ma 12 mesiačikov,takze moze aj zltok,aj bielok.. na olivovom oleji 1 vajko usmazit,tak?
a ake pečivko do ruky je najlepsie? ak klasicky je biely rožok ze 😝 čo davate? moze sa aj lučina s chlebikom?
dakujem

petruldo
27. feb 2013

@biba321 ahoj, ja by som praženicu nedávala kôli krátkej tepelnej úprave vajíčka, to by si musela ešte min. 5 min. robiť v mikrovlnke a to neviem aké by bolo, skôr uvariť natvrdo a spraviť pomzánku. lučinu myslím že by si mohla už dať, je tuším s tvarohom. pečivo - ja by som dala celozrnné, ale niekde som čítala že na strávenie pre malé deti je lepšie biele.

biba321
28. feb 2013

@petruldo dik moc skusim,lebo sa mi zda ze stale to iste mu davam
na ranajky ovsenu kasu s ovocim,vecer zelenina masko ryza/zemiak,a obed šošovica,alebo nemam ine alternativy
jogurt mi vygrcka,zltok z vajca natvrdo uvareny tiez
tak musim uz nieco ine mu davat,skusim to pecivo s lučinou,pecivo ho celkom bavi,hlavne to raz oslintava 😀 a robi neporiadok
a kukuričnu kasu si varila?to sa len vo vode chvilku povari,tak? som včera skusala,moc mu to nechutilo,som mu do toho presnidavku dala (mne to ale chutilo hm.. 😉

petruldo
28. feb 2013

@biba321 ani môj kukuričnú krupicu nemusí, ja som ju varila vo vode min. 5 min. a potom rozriedila materským mliekom
tie kaše môžeš variť aj z pohánky, pšena, ryže

biba321
28. feb 2013

@petruldo hej kaše mi celkom papka,robim aj špaldovu,ovsenu,amarant asi vyhodim,mam aj quinoa,to neviem ako varit,ale vyskušam
a nevieš nahodou po 1 roku uz mozem davat lepku aj viac? za den myslim ze či viac obilnej kaše moze.. dakujem 🙂

petruldo
28. feb 2013

@biba321 obilnej kaše podľa množstva lepku (pohánka, pšeno, amarant, quinoa sú bezlepkové) špalda má najviac lepku, quinoa sa varí ako ryža, prepláchnuť studenou vodou, variť vo vode 1 diel vody, 1 diel quinoi, varí sa caa 15 min, na skus

petruldo
28. feb 2013

@biba321 pšeno sa pred varením musí 3x prepláchnuť vriacou vodou, ak sa to neurobí je údajne horké, ale ja som ho neprepláchla a nebolo horké, tak neviem

daniela90
2. mar 2013

Dobrý den,
můj malý má 4 měsíce a važí 8kg🙂 Začla jsem dávat příkrmy zatím jen mrkev s baramborem.zajímalo by mě za jak dlouho by měl mít další mlíko?Protože po mlíku vydrží 4 hodiny,ale když sní příkrm tak má za 2 hodiny hlad,jako moc toho nesní,ale má přece malý žaludek🙂a nechci ho přejídat když už je tak veliký.Děkuju za rady

cawes
2. mar 2013

@daniela90 ked zje prikrm daj mu napit este mliecka a potom by mal tie 3-4 hodky vydrzaz postupne sa bude prikrm zväcsovat, mliecko zmensovat az budes davat len prikrm. Moj maly ked bol len na mliecku jedol kazde 4 hodky, teraz prikrmujem a papa rano po zobudeni mliecko, o 10 ma ovocie o 12 obed o 15 mliecko o 18 kasu a potom v noci este mliecko tak okolo 21-22 ale zase mam kamosku ktora prikrmuje a jej maly papa len 4x za den kazde 4 hodiny takze je to individualne

daniela90
2. mar 2013

A tvůj malý má kolik měsíců?a ještě kdyby si mi napsla kolik važí ,protože mi všichni říkají že je malý strašně velky 😒
A děkuju

oliv257
2. mar 2013

my s příkrmy teprve začínáme ještě jsem nenahradila plně žádné jídlo vždycky ještě dokojím, ale tedy 8 kg vem to je kus chlapa 😀 náš malý má m a 6,5 kg cca

petruldo
7. mar 2013

@katyxq ahoj, zasa "otravujem", myslíš že už môžem prckovi dávať makový olej? má 10 mes. ďakujem

katyxq
7. mar 2013

@petruldo zkus a uvidíš 😉

lucikf
13. mar 2013

@katyxq Chtěla jsem se zeptat, začala jsem malému přidávat do masozeleninového příkrmu ovesné vločky, jak dlouho mu je mám dávat, než přejdu na další, kde už je více lepku? Zatím jsem nezpozorovala žádnou reakci. Díky moc.

katyxq
13. mar 2013

@lucikf 4-5dní 😉

lucikf
13. mar 2013

@katyxq Děkuji moc, musím se porozhlédnout ve zdravé výživě, zatím je ještě nemám koupené. 🙂

vitana
14. mar 2013

baby, ako pripravujete pšeno? stačí len prepláchnuť a variť? a ako dlho?

mirka_aa
14. mar 2013

@vitana ano ja len preplachnem a varim,ale ani neviem kolko minut..zeby 10? prosto kym nezmekne 🙂