• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

27. decembra 2015 
janula - je to samozrejme na Tebe, kedy ho odstavíš ale ako píše sirinka, malá Ti prospieva. A to je najdôležitejšie si myslím. Niekde na MK som čítala o mimi, ktoré malo 3 mes a vážilo 8300... a mamina nespomýnala, že jej Dr. odporúčala odstaviť emoticon Ale ak vydržíš do roka, tak aj to bude super emoticon Pol roka by malo byť min., rok sa odporúča, najideálnejšie je vraj 18 mes...
28. jún 2008 o 21:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby,do kedy variť jabko, a broskynu? a tak -kedy mu už môžem dať normálne?
28. jún 2008 o 22:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a môžem ma udať čerešnu zo stroma?
29. jún 2008 o 07:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Kuky: jojo to prospívá až moc, má už přes 7 kg (spíš 7,5) a k 75cm. emoticon Taky ještě nechci s kojením končit, ale je to teď nějak na pytel, nechce mi z jednoho prsa pít (netušíte proč? že by málo mlíka nebo jí to hůř teče?) a do druhého se mi asi chytá zánět emoticon .Ale ráda bych ještě aspoň ty tři čtyři měsíce vydržela kojit emoticon .
29. jún 2008 o 09:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Denisocka, broskynu som citala, ze az po roku, ale Hippky ju maju skor, ja som mojej uz Hipp broskynu dala aj ceresne, odstranila som supku a pohoda emoticon
29. jún 2008 o 09:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
hej? veď broskyňa všade píšu že sa može medzi prvým ovocím.
29. jún 2008 o 09:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no ja neviem,šak naše baby v decembri davaju bežne broskynu už -a ja som uvarila a šupka pekne zliezla
29. jún 2008 o 10:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
denisocka, jablcko staci varit dva - tri tyzdne a broskynu asi tiez, kludne jej mozez dat nase ovocie, teda co sa da u nas dopestovat, okrem jahod a malin.
29. jún 2008 o 10:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja som tiež všade hľadala o čerešniach, či môžem dať a nikde som nenašla. Nakoniec som sa rozhodla, že dám a hotovo. emoticon Dokonca som z nich urobila aj výživu, presne tak ako sa na predchádzajúcej strane písalo o jablkách, dávam ju do ryžovej kaše a veeeľmi chutíííí. emoticon
29. jún 2008 o 11:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ceresne....no neviem, lebo nakolko ceressne obsahuju supky, tak sa bojim davat aj ja malej, hoci uz ma 13 mesiacov emoticon emoticon
29. jún 2008 o 12:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby, no neviem čím sa skôr pochváliť .prikrmujem asi 2 a pol týždna ,dnes sme mali 1x mäsko -zajaca a totálny uspach ,len sa po nom zaprášilo . a čo je ešte lepšie ,za 10dní pribral pol kila emoticon a zuž máme 7900g .juj som vedela že pribral bo je zrazu taky ťažký emoticon
29. jún 2008 o 14:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
hmmmmm emoticon ..a neides dajak prirychlo s tymi prikrmamy, co??? emoticon emoticon
29. jún 2008 o 16:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
myslíš že rýchlo?ved mäsko sa odporuča po 2 týždnoch ,takže v pohode ........a min.mesiac pribral "menej"tak to asi dohnal (alebo nevykakal všetko emoticon )
29. jún 2008 o 16:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja neviem, no... emoticon emoticon ja som zeleninu zacala davat na 5 mesiacov, ovocie na 6 a maso na 7....ja som nekojila emoticon
29. jún 2008 o 17:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja idem na to ako junovka...ved tym drobcom nic neujde emoticon emoticon...cize uz teraz papame na desiatu ovocie (jablko, hruska, slivka, broskyna, marhula) a na obed zeleninku - zemiacik, brokolica, karfiol, mrkva, cuketa, petrzlen, mrkva...a masko skusim od ukonceneho 7 mesiaca emoticon...a kasu vecer ani nedavam, kedze spinkame aj po normalnej davke mliecka celu noc.
29. jún 2008 o 17:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a dnes som teda skusila zeleninku s ryzou - ale asi som ju neuvarila moc do makka...mala sa netvarila 3x nadsene emoticon...sice spapala, ale zemiacik nam ide lepsie...mozno je to zvyk...a mozno som dala vela ryze a malo zeleninky...tak to skusim inak "namiesat" emoticon...inak vcera som asi v nejakom super pomere namiesala zemiak, brokolicu, mrkvu a cuketu...lebo mi mala spapala 280g emoticon ...ja viem, je to dost...ale ani nevygrcla, a ked som akoze skoncila krmit po 200 gramoch tak straaaasne plakala...esteze som uvarila viac emoticon ...tak dopapala aj ten zvysok a bola spokojna emoticon
29. jún 2008 o 17:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzi, bud rada, že ti malá tak pekne papá, ja som dávala deťom kolko chceli, nevážila som emoticon a moja saška to aj tak ešte dorazila mliekom.nikolka napr ryžu nechcela cca do 1,5 roka emoticon
29. jún 2008 o 19:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Denisočka my sme začali s príkrmami v 5 a 1/2 mesiaci a začali sme zeleninkou po mesiaci som pridala mäsko a po 2 týždňoch ovocie len na desiatu a teraz po ďalších 2 týždňoch pridáme kašu na večer, skutočne niet sa kam ponáhľať. A ako si robila tú ryžu s mliekom?
29. jún 2008 o 21:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja som zacala s prikrmom koncom 4 mesiaca ( bola na UM) teraz papka uz vsetko len masko jej moc nechuti. emoticon
29. jún 2008 o 21:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
myslím že je to každeho sobna vec ako kedy čo dá,ved nedavam ani jahody ani rohlíky emoticon

iva-uvarila som ryžu vo vode -asi 1 lyžicu,ked bola mäkka nechala som vodu vypari a naliala MM 50ml ,hńed ako zavrelo som to ponornym premixovala emoticon
29. jún 2008 o 21:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
caute, nam ceresne doktorka dovolila medzi prvym ovocim a to mame toho vela zakazaneho. Ale je pravda, ze som ich osupala emoticon
29. jún 2008 o 22:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no tak ja som si včera podstivbo písala kojenie a papanie,takže,prikrmy papame 20dní

takže som si spisala naš stravovací lístok za 24hod

6,00 kojenie
8,00 kojenie
8,45 polovica bananu + polovica broskyne ( nedojedol)
9,30 kojenie
9,30 - 10,15 spánok
11,30 dojedol banan + broskynu + kojenie
12,10 -13,40 spánok
13,45 obed - 1zemiak maly,1 kocka zajaca,trošku mrkvy+broko
14,30 kojenie
14,30 - 16,45 spánok
17,15 kojenie
17,45 - 19,45 na folklornych sl,kde trošku pospal,asi 30 min v Ergu
20,15 kojenie
20.30 - 21,15 -som ho uspavala + kojenie (celkovo bol nekludny,večerne kojenie nam narušila nečakana navšteva :twisted: o 20,00 takže bol nejaky nekudny )
00,30 + 3,30 + 6,30 - nočne kojenia

7,30 no a teraz som ho zas kojial +spánok
30. jún 2008 o 07:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no my hlásime opäť malý úspech - včera mrkva+broko+zem - sa zaprášilo, prvý krát otváral sám pusu ako hladné vtáča emoticon
Dnes som mu šupla kaleráb + zem - nová chuť... tak zjedol trocha, potom mi dal najavo, že lepšia je cica emoticon a tak som po kojení ešte dokŕmila asi 10 lyžičkami. Celkom úspech, nanapínalo ho, nevypľúval.
Baby - najprv kŕmite potom kojíte? Už sa mi dnes 2. krát stalo, že najprv si vyžiadal MM a potom spapal príkrm...
30. jún 2008 o 14:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kuky to je jedno, rob, ako vam to najviac vyhovuje a inac gratulujem k uspechom emoticon
30. jún 2008 o 14:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
krmim a potom kojim,alebo tak za hodinku nato
30. jún 2008 o 14:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte maminky, naša malá grca zo zemiaku, dávala som jej ho už 3 krát stále odtupom čsu a stále ju napne a sa povracia. prvýkrát sa povracala asi po 2 hoinách od jedenia, druhýkrát sa povrcala asi po pol hodine a naposledy zjedla asi 3 lužičky a do 10 minút sa pogrcala. čo mám s tým robiť, može existovať aj bez zemiakov, alebo jej ich musím dať a skúšať. prípadne, kedy je skúsiť opäť dať zemiak a s čím? podľa všetkého jej ostane ležať v brušku a nestrávi ho alebo čo.
30. jún 2008 o 17:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vynechaj ho minimalne na 2 tyzdne a skus cisto len zeleninu-mrkva, brokolica,....neviem co uz mate vyskusane emoticon a skusala si uz ryzu? emoticon
30. jún 2008 o 18:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
neviem, a davate aj kvapoku oliv oleja do zeleniny?mne sa zda že ked som dala,vtedy mu nechutilo
30. jún 2008 o 19:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zajo, mne radila dr vynechat na mesiac, mala netravila dobre zltok a potom uz bola v pohode
denisocka tak skus obyc. rastlinny
30. jún 2008 o 20:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš