Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

junovka
30. jún 2008

ano denisocka, ja som davala skoro stale do prikrmov oliv.olej /1KL/....dobre je to aj na stolicu 😉

denisocka
30. jún 2008

to je vela KL ,nie?som čitala o 1-2 kvapkach

zajo510
1. júl 2008

sirinka, no už je tomu mesiac čo som jej zemiak nedala. ostatné príkrmy jej nevadia - mrkva, kaleráb, karfiol, brokolica, ani mäso a žltok - tak skúsim zase. ja som doteraz olej nedávala, ale začnem. majte sa pekne. papa

julova
1. júl 2008

aj ja davam oliv. olej a pohoda...a tiez asi tak 1KL...zalezi od mnozstva prikrmu...ja pripravujem tak 250g, takze tie dve kvapky by sa tam asi "stratili" - Dr. mi povedala, ze par kvapiek, ked sa zacina s prikrmami, ked babo spapa tak 3-4 lyzicky...ale neskor mam oleja pridat podla mnozstva prikrmu 🙂

kuky8
1. júl 2008

sirinka - dík za gratuláciu 😀 , dnes sme doslova spráskali kaleráb+broko. Som ostala hotová, ťahal mi ruku s lyžičkou a otváral ústa ako vráta... asi tomu prišiel na chuť 🙂

zajo - nás tiež natiahlo zo zemiaku, ale som potom dala 80% mrkvy a 20= zemiaku a takto som do neho čo-to natrepala a ani sa nepozvracal

baby, viem o tom oliv.oleji, ale v Špeciály Mama a ja sa píše, že až od 10.mes... takže dávame hromadne od uk. 6.mes.? 😀

alififi
1. júl 2008

kocky, davate niekto aj cervenu repu ?
neviem sa o nej nikde docitat.
normalne som ju uvarila+karfiol+zemiak a malej to dost chutilo

denisocka
1. júl 2008

kuky -aj nám karalab išiel tak,že mi oči vypadli 😉 a zemiak furt ništ 😒

julova
1. júl 2008

http://www.nestle.cz/sk/vyrobky/jidelnicek_sinl...

ali - tu som nieco nasla - ze od 4. mesiaca...tak asi je to uz OK...mne mamina povedala, ze som sa nevedela ako decko "dožrat" cervenej repy 😀 😉

junovka
1. júl 2008

ali...ja som tiez Nely daval uz na 5 mesiacov cviklu...a chutila jej 😉

alififi
1. júl 2008

jej super. inak potom pre kocky co nevedia pozor, nezlaknite sa - stolica po zjedeni cvikle vyzera ako krvava 😕
to som zistila sama na sebe, ja som cvilku nikdy nejedla, az pocas tehu, lebo som mala malo trombocytov, tak som si davala cerstvu stavu a potom som na WC kukala. 😠

julova
1. júl 2008

ali - citala som...vraj ja som aj cikala nacerveno od cvikly, ked som bola decko...lebo ja som bola schopna zozrat aj jeden maly zavaraninovy pohar na posedenie 🤐 😀 ..a kazdy bozi den 😕

tak skusim aj ja Terzke urobit, ci bude po mne 🙂

denisocka
1. júl 2008

a môžem malemu ošupane čerešne?

alififi
1. júl 2008

tazko povedat
ja malej tento rok nebudem davat nic take : ceresne, visne, jahody a ribezle.

lalupa
1. júl 2008

ake zeleninove kombinacie robite? da sa skombinovat hocico?
ani nam zemiak nerobil dobre, ale v hipp spenat so zemiakom to bolo ok, plus sme skusili sladky zemiacik a ten bol v pohode
broskyne cerstve alebo kompotik radsej?
olivovy davam aj ja par kvapiek

alififi
1. júl 2008

vlastne kombinujem co mam - skoro vzdy zemiak + 2 alebo 3 nejake zeleniny
uz som skusala aj ryzu + mrkva ( Hipp ) ale to moc neslo

broskynu som kupila, tak som ju trochu povarila + marhule, ale bolo to asi este kysele - nechcela
takze skor asi Frutapuru, alebo Hipp
ale ked budu sladsie, tak tam taku

junovka
1. júl 2008

denisocka, pisala som o stranu dozadu o ceresniach.
lalupa, jednoznacne daj cerstvu broskynu, nakolko v kompote mas dost cukru 😝

l.lara
1. júl 2008

ahojte, som v jednom kolotoci, nestiham vsetko citat...co s babatkom, ktore odmieta akykolvek prikrm? zatvori pusinku a nedostanem do nej nic ☹ paradoxne prve 2 - 3 dni jedlo ukazkovo, teraz nexce nic a to sa snazime uz skoro mesiac 🙄

jahodka11
1. júl 2008

l.lara, neviem, skus par dni nic nedavat a potom opat zacat....my mame problem s papanim, ked sa prerezavaju zubky, vtedy papa len mlieko a nic ine....tak vzdy pockam...zbytocne sa trapoime obidvaja, tak skus par dni vynechat a uvidis... 🙂

sirinka
1. júl 2008

moja papa na jednotku...ale ked nic nechce, viem, ze budu nove zuby, nic nerobim nasilu, castejsie ju kojim

tami712
2. júl 2008

ahojte,
ako mám dať prvé jabĺčko - surové alebo podusené ? a dávate ovocie doobeda a zeleninku poobede? 😕

sirinka
2. júl 2008

tami ja by som dala urcite dusene resp. varene, odporuca sa doobeda, nam lepsie vyhovovalo poobede

kuky8
2. júl 2008

baby, kedy ste začali s kašami? Keďže sa v noci ešte 3x budíme, tak som myslela, že ak by som vyskúšala kašu, tak ho možno trochu viac zasýtim... jedna známa mi však povedala , že je to blud, že deti po kaši spia dlhšie bez zobudenia. Ale mne to logicky vychádza trocha inak 😒 Však MM je ľahko stráviteľné, tak asi aj po ňom skôr opäť vyhladnú, nie?

vesi
2. júl 2008

ja som dala kašu ako prvú a bola naozaj sýtejšia, ale mne ju nechcela malá piť z fľaše, tak normálne lyžičkou, tesne pred spaním to dorazila mliekom a potom spala dlhšie 😀

sirinka
2. júl 2008

kasa je treti prikrm, ja som zacala koncom siedmeho mesiaca, ale moja klarka prespala uz aj predtym po MM celu noc, tak to neviem porovnat

vesi
2. júl 2008

ja som tú kašu dala hned ako sa mohlo začať s príkrmami a po 3 dňoch som začala na obed klasicky so zeleninkou + potom tá kaša na večeru. ale napr. mladšia dcéra mi kaše vôbec nechcela...

zrzulka
2. júl 2008

kocky a ake kase pouzivate? my sme skusili nestle ale to je hnusne. vsetky maju taku hnusnu chut? mala mi to zjedla bez problemov zamiesala som do nej slivky, dnes marhule. rozmyslala ze jej budem varit ovsenu ci pohankovu kasu. Od kolkych mesiacov sa moze? A maso? nam pediatricka povedala ze az od 8meho.

zrzulka
2. júl 2008

ozaj a slivky sa odkedy mozu? mala trpi zapchou tak jej kupujem slivkove pyre a vyzivy so slivkami, ci napoj. na vsetkyh je uvedene od 4 mesiacov ale v tabulke co som stiahla z netu sa uvadza az od 10tich.

ena
autor
2. júl 2008

zrzulka: my sme Filipovi davali sunarky, mliecne.. je vela druhov a neviem, jemu kase chutili skoro vsetky , teda okrem nemliecnych 🙂 a mne chutila nutrilon 🙂
a najviac mu nechutila nemleicna, ktoru som omylom spravila s vodou a nie s mliekom, teda, to bola brrrr kasa podla maleho 🙂
Filip si este aj teraz da na veceru kasu.. a Marekovi sme este kase nedavali.
On mal zatial zeleninu (mrkva, zemiak, brokolica,karfiol, cuketa, por) a minule uz aj troska masa a zatial 2 druhy ovocia. Prcek je na UM a zacali sme s prikrmami po ukoncenom 5 mesiaci a tyzdni

sirinka
2. júl 2008

zrzulka my sme davali snad vsetky druhy a vsetky su v podstate rovnake, mne asi najviac chutili hippky a nestle. inac nutrilon straaaasne presladena 😖 . mozes varit aj ovsene, pohankove ci krupicove kase s cerstvym ovocim alebo vyzivou. a slivky kludne bez supky...

denisocka
2. júl 2008

lenka,aj ja mäso davam od nedele,ukuchtuila som zajaca a naporciovala do kociek od ladu ako mamina

a dnes som dala čerešne -poviem vam,.ošupať čerešnu je ako ošupať fazulu,tak som len uvarila,neošupala a pomixovala s bananom