• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

24. októbra 2016 
fakt sa kel dáva až po roku? :confused: Mám takú tabuľku, ktorú mi dali kolegyne (sme tri na MD :grinning: ), podľa toho oni kŕmili svojich drobcov.. a tam píšu že o.i. kel a pažítka po uk. 6 m... tak som z toho jeleň.
Jedna mamina na MK písala, že vraj varením špenátu sa z neho niečo uvoľňuje... neviem čo, ale že treba dať neskôr aj špenátik... Tak teraz čo? Kel, špenát = až po roku?

junovka - dík za recept
10. júl 2008 o 08:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja tiež mám kel medzi zeleninou, ktorá sa dáva po 6. mesiaci. a plánovala som dať. mám to stiahnuté z www.rodinka.sk. je tam aj broskyňa, raz je v tabulke po 6. mesiaci a raz po roku :frowning2: tak som si povedala že broskyňu nedám
10. júl 2008 o 08:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzi, presne toto mám aj ja stiahnuté... som si nevšimla broskyňu :sweat_smile:
10. júl 2008 o 11:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kuky8, ja som kel aj spenat daval uz na 5 mesiacov, kedze sme nekojili :wink:
10. júl 2008 o 12:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
odkedy mozem malej ochutit prikrm a cim? nemyslim sol.
11. júl 2008 o 12:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
martina, bud petrz.vnatkou, pazitkou, koprom, drvenou rascou alebo slabucko majorankou.V podstate som zacala to davat asi tak na 6 mesiacov :wink:
11. júl 2008 o 13:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
junovka, drvenu rascu som rozmyslala, ale som s BALA. a nemohla by som v prikrme vyvarit kusok cibuje, alebo cesnaku? iba pre vonu. :confounded:
11. júl 2008 o 14:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Moja nechce ovocie, žiadne už sme skúšali jablko, hrušku, marhuľu ešte ten banán ako tak ale nie veľa. Ináč zelenina s mäsom len tak práskne a kaše tiež iba čisté bez príchute, tak neviem prečo jej to ovocie nejde (keď je také dobré). To vždy do nej nadžgám aspoň pár lyžíc nasilu a s revom, ale som už rozmýšľala, že jej s ním dám na pár dní pokoj. Má s tým niekto skúsenosť?
11. júl 2008 o 20:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
iva - s tym ovocim. kubo nechcel asi 3 mesiace jablko vobec. takze som obcas skusila - raz tyzdenne, ale netlacila som nanho, ved vitaminy su aj v zelenine. a okolo jedneho roka zacal hltat vsetko a jablk sa nevedel asi mesiac dojest. podla mna netlac na malu, chce to cas. ved este sa ovocia v zivote napapa

martina46 - cibula je alergen, aj cesnak. skor ako v roku by som nedavala. ja som zacala ochucovat az v roku - vnatkou petrzlenovou sem-tam zemiaky. vobec nevadi, ze tebe malej jedlo nevonia alebo nechuti. deticky este nemaju tak rozvinute chutove bunky a ja si myslim, ze je lepsie ucit ich spoznavat chute bez klamania (myslim tym bylinky a rozne prichute nepridavat). ale je to na tebe, kazda mamina sa riadi podla seba. kvoli lepsiemu traveniu mozes pri vareni zemiakov a maska davat do vody rascu celu, a pred roztlacenim stravy ju vybrat odtial
11. júl 2008 o 21:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
martina46 - čo je to s BALA?
11. júl 2008 o 21:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzka99-...ze sa BALA davat rascu :slight_smile: :wink:
11. júl 2008 o 22:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aha, ja som teda...som rozmýšlala, že býva v BALA (také mesto nepoznám)a tam drvenú rascu nemajú :slight_smile:
12. júl 2008 o 07:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Holky prosím o radu. Je možné použít do ovocných příkrmů puding? Odkdy? Mám recept na jablečnou přesnídávku (složení: jablka, voda, puding). Ale ten puding teda nevím zda je do jednoho roku vhodný???
12. júl 2008 o 09:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ako pripravujete baklazan??
12. júl 2008 o 11:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzka99, ano, bala som sa :grinning:
nedopisalo mi "sa" a na "bala" som omylom tlacila caps lock :grinning:
12. júl 2008 o 11:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
marci, no my uz mame 14 mesiacov , ale zatial ziaden puding som nedavala :confused: :wink:
12. júl 2008 o 21:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
stretla som kamošku,čo rodila so mnou v jeden den a poviem vám,po tom stretnuti už fakt nič nechápem (ani to ako sa vraví že dieťa na MM je zdravšie,ani prečo treba dodržiavať pomale zavadzanie prikrmov :cry: )!

jej Sabrinka bola na UM asi od začiatku,kedže mala malo MM tak kombinovala s UM,po 4.tom prešli na kravske z krabičky z obchodu,kedže prišli nato že prejedli 9tis tza 4mes . Malá je uplne opálena jak čokoláda-šimon biely jak stena,kedže dodržiavam nechodiť na priame slnko s dieťaťom obvzlašt medzi 11-16 !!! mala už sedí v bugine , stojí pri posteli,ale pretačať sa nevie 8) sama, je všetko,aj tarhonu s omáčkou ,proste to čo jedia oni,tak aj ona ,v pohode je mandarinky aj pomaranče,na tele žiadna vyraška ani ekzem ............. bo čo viac dodať :cry:
13. júl 2008 o 06:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Prosim, poradte mi. Vcera som zacala prikmovat mrkvickou, spapali sme dve lyzicky. Na mrkvicke budeme tak 3-4 dni a potom zemiacik. Lenze ten zemiacik treba pridat do mrkvicky alebo zase zacat 1-2 lyzickami len zemiacik?A potom napr. cuketa, tiez naskor 1-2 lyzicky alebo ju mozem hned pridat k mrkve a zemiaku?
13. júl 2008 o 08:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja0 keď skončíte s mrkvou pridaj do nej zemiak, potom zemiak + cuketa, už môžeš kombinovať dve zeleninky ktoré už máš odskúšané, ale môžeš ich dávať aj extra po jednej je to na tebe a na malom čo mu bude chutiť či čisto jedna zelenina alebo kombinácie.
13. júl 2008 o 08:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
denisocka, s týmto som sa stretla aj ja. ale len u nekojených detí. a to nekojených preto, vraj im MM nechutí a vyhodnotili to mamičky na základe jedného odmietnutého kojenia, že nechcu MM tak hneď prešli na UM. ale to je o inom. tieto detičky su staré ako moj Slávko, my sa pasujeme ešte len s mrkvou, zemiakom a dnes skušal cuketu, šťastný jak blchy, ked do neho dostaneme 1 lyžičku a tieto nekojené deti už tlačia v pohode termixi aj dva po sebe, pribináčiky, polievky tie isté ako dospelí, čiže osolené, prichutené...no čo dodať. ale že by boli zdravšie nemožem povedať, furt sú na nefrologii s obličkami a močovými cestami, zlé krvné obrazy...
ja sa nebudem ponáhlať, má času dosť, aj ked ma to teda štve, že nechce ani tieto prvé príkrmy len to moje mliečko.
ja0 - ja to robím tak, že prvý deň dám vždy tu zeleninku samotnu a na druhý a tretí už skombinujem s tým čo máme odskušané
13. júl 2008 o 18:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzka a kolko davas tej novej zeleninky? Len jednu lyzicku? Mojmu drobcovi zatial velmi chuti, dnes sme mali 6 lyziciek mrkvicky a plackal, ze chce este
13. júl 2008 o 18:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja0 - len tak od oka, pol na pol. on to vobec nechce takže ja mu chystam, a potom to aj tak všetko vyhodim. bože, keby ten moj raz plačkal že ešte chce, to asi pojdem oslavovať ked sa tak stane.
13. júl 2008 o 19:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Denisocka, ono sa im to v neskorsom veku vrati :pensive:
13. júl 2008 o 19:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
DENISOCKA, brutal :confounded: :astonished: :rolling_eyes:
13. júl 2008 o 20:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte,
čítala som, že do zeleninky sa môže dať aj kvapka oleja, dávate ho a aký by to mal byť presne? Lebo nás asi z mrkvy zapieklo a bolí ju bruško :cry: , máme problém sa vykakať.
14. júl 2008 o 10:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tami najlepší je olivový, ale môže byť aj kvalitný slnečnicový
14. júl 2008 o 11:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ake kase sa davaju ako prve? Mliecne alebo nemliecne? Zavisi to od toho, ci je dieta kojene alebo je na UM?
14. júl 2008 o 11:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte

chcem sa vás opýtať, dnes má môj Branko 4 mesiačiky, kedy ste začali prikrmovať? až od ukončeného 4. mesiaca? ďakujem :wink:
14. júl 2008 o 12:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
almika, podla toho či kojíš. ak nie tak už možeš, už máte ukončený 4. mesiac. ak kojíš tak ešte počkaj 2 mesiace. pokial ti mudr. nepovie ináč
14. júl 2008 o 12:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzi, nekojím, a dnes má 4 mesiace :wink:
14. júl 2008 o 12:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok