Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kacenka83
16. júl 2008

je to naozaj super, zemiaky v nom urobene nemaju konkurenciu, su hotove za 15 minut a chutia aj take neosolene a bez masla

titkovamiriam
16. júl 2008

kamoska si pochvaluje ryzu a zeleninku 😀 ,tak ste ma ukecali a na buduci mesiac si kupim

danielala
16. júl 2008

Almika, my sme na začiatku piateho mesiaca začali prikrmami tým, že som jej do večernej fľašky s mliekom pridávala instantnú ryžovú kašičku (samozrejme s cumlom na kašu s tým krížovým otvorom), lebo ráno jej už od piatej neskutočne škŕkalo v brušku, to mliečko jej už zrejme na celú noc nestačilo...

junovka
16. júl 2008

sirinka, to je tvoj problem, ze nesuhlasis s mojou tabulkou na babetku, s ktorou sa riadim ja 😉 ...nam to vyhovuje a Nely sa zatial v nicom nestazovala 😉 Nech sa kazdy riadi ako vie 🙂

sirinka
16. júl 2008

junovka ale neber to osobne, len si myslim napr, ze je skoro od roka davat citrusy a cokoladu...

denisocka
17. júl 2008

niekto dáva citrusy od polroka 😀

titkovamiriam
17. júl 2008

citrusy a cokoladu marek este nepozna a inak ani starsi moc citrusy nemusia ked ich dostavaju v skole na bede donesu mi to domov,u nas ficia banany,jablka,hrusky,hrozno a obcas ananas,a samozrejme sezonne ovocie

kuky8
17. júl 2008

baby a tá dyňa? 😕

sirinka
17. júl 2008

kuky melon je ok...ja malej davam, ona ale akurat vyzuzla z neho stavu a duzinu vypluje

kacenka83
17. júl 2008

odkedy mozu deti syry a ake?

ssissi
17. júl 2008

Kuky a to myslis tekvicu ci melon? Tekvicu mozes, nie je alergen a ma plno vitaminov - Acko, Bcko, Ccko... . Aj melon je v pohode, teda ak uz davas ovocie - sladke.

Kacenka83, so syrom by som este pockala - do roka. Potom syry na sposob Luciny atd. - co najmensi obsah soli. Z mliecnych vyrobkov potom urcite castejsie jogurt ako syr - prave kvoli obsahu soli.

ssissi
17. júl 2008

titkovamiriam, co vsetko sa chystas varit na pare? Mna tento sposob pripravy tiez bavi. Mrkva, brokolica... a neviem co by som este.. zatial len zacinam so zeleninou, tak zas vela moznosti nemame. Zemiak asi nie na pare, ze? 😒

sirinka
17. júl 2008

ssissi mozes aj zemiak, cukinu, hrasok...na pare sa da takmer vsetko

ssissi
17. júl 2008

sirinka, skusim teda aj ten zemiak. Myslis, ze co do vyzivovych hodnot, je v pripade varenia zemiakov na pare ucinok vyssi, ako varenie zemiakov vo vode v supke?

hubka
17. júl 2008

Ahojte, aj my sme s malym zacali zeleninku a tiez som uvazovala o kupe parneho hrnca, ale vraj niektore su take, ze si musis napr. ryzu predvarit a j niekt. zeleninku, lebo para vraj nestaci???co myslite??teraz je na trhu novinka Tefal Vitacuisine, alebo tak nejak.. 🙂 🙂

lubecka
17. júl 2008

sirinka, zeleny hrasok sa moze davat hned od zaciatku prikrmovania zeleninou?? niekde som citala ze strukoviny len od roka 😕 ale to len asi kvoli naduvaniu, ci nie? 😅

junovka
17. júl 2008

lubecka, my sme so strukovinami, vcetne s hraskom zacali az na 10 mesiacov 😉

kuky8
17. júl 2008

hubka, pred 3 dňami som bola u kamošky a robila som na jej parnom hrnci zeleninku pre malého. Bolo to presne to isté, čo urobím doma na svojom "parnom" hrnci - kastról, hlboké kovové sitko s malými dierkami a pokrievka s dierkou 😀 😀 😀
Takže ja určite nebudem kupovať zvlášť hrniec, tie prachy radšej investujem niekde inde 😉 Ale každopádne, je to dobrá vec, ak na to máš, smelo do kúpy ... len pre mňa je to zbytočný luxus ...

sirinka
17. júl 2008

lubecka...ja davam strukoviny...teda aj hrasok od roka...ten moj odkaz som myslela vyhradne k teme co sa da robit v parnom hrnci...sorry ak to bolo nezrozumitelne 😅
ja mam tiez parak...hrniec a nad nim hrniec s dierkami...a vsetko sa v nom upari total do makka
zemiak nad parou ma podla mna rovnaku hodnotu ako vareny v supke, ale neviem to s istotou

ssissi
17. júl 2008

kuky8, aj môj "parný hrniec" je klasický parák - tá vec - "sitko", čo sa dáva do hrnca s vriacou vodou a kladiem naň potraviny. Akurát som si dala záležať na tom, aby nebol z hliníka, ale z kvalitnejšieho materiálu.

hubka
17. júl 2008

Ja len ze niekto uvazoval o kupe, tak ci mate skusenosti, ale aj ja to robim cez sitko, alebo len vo vode 😝

titkovamiriam
18. júl 2008

ssissi asi vsetko no najsor musim kupit ten hrniec-budem mat aj meniny aj narodky macakaju 😠 😀 /boze zasa/tak si ho budem zelat 😀 ,myslim si ze sa tam v pohode sparvi aj ryba aj maso 😀

sirinka
18. júl 2008

ahojte...potrebujem radu...neviete, odkedy mozem davat malej do jedla paradajkovy pretlak? cerstve paradajky som jej uz dala a pohoda...

junovka
18. júl 2008

no, pokial sa ti od pretlaku nevyhadzala, tak skus cerstve. 😉

junovka
18. júl 2008

...teda, napisala som opacne 😀 😀 😀 ale , chapeme sa, nie? 😀 😀

sirinka
18. júl 2008

junovka 😀 jasne...tak skusim, diky

zuzka99
19. júl 2008

baby, možem davať v 7. mesiaci malému olízať surovu broskyňu? alebo aj broskyne a marhule sa varia? a nektarinka sa kedy zavádza? ´dakujem za odpoveď, malý mi bez broskyne totiž nič nezje, tak včera jedol na obed brokolicu ale musel ju mať uloženu na broskyni, potom zjedol celu misku, inak nie 🙂

nevesta
19. júl 2008

Zuzka, ja davam broskynu aj marhule, cerstve, nebol ziaden problem 😉

zuzka99
19. júl 2008

nevesta dik, ja som včera pri papaní totiž zistila (po skušaní všetkého možného aj nemožného), že sa mi malý napapal ked som ho krmila broskyňou. mala som ju pre seba nakrájanu na mesiačiky, že budem cez den vyhrýzať a dala som mu ju obliznuť a tak mu zachutila, že som ju používala ako lyžicu na papanie brokolice. broko zjedol celu misku asi mu na konci chutilo, že olizol vždy broskynu. takže vlastne broskynu nejedol len oblizoval. tak vydlabeme lyžicu z broskyne a bude.

sirinka
19. júl 2008

zuzka ja si myslim, ze broskyna ani nektarinka mu neublizia, ja by som ich davala cerstve