Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

katka2209
3. aug 2008

robim kazdy den cerstve, vsak to su male davky, nie je s tym vela roboty a neskôr uvidime. ale ja mam tu vyhodu, ze nemusim pre seba a ostatnych varit, byvame totiz v rodic.dome a varit vari mama, tak mam cas navarit ja pre malu.... 🙂 a ked varim ja, tak tiez sa to da, len mam viac roboty.

katka2209
3. aug 2008

baby, co som pisala o tych ryzovych chrumkach, tak to nie su ryzove, ale kukuricne chrumky, sorry. uz mi z tej ryze a kukurice hrabe 😅

addaa
3. aug 2008

Ahojte maminky, asi sa tu už o tom písalo....ale chcem sa spýtať, či máte niekto skúsenosť s hroznovým cukrom. Vraj do roka obyč. cukor zaťažuje orgány. Chcem narobiť mojmu 5 mesačnému presnidavočky a bojím sa toho obyč. cukru. poradíte?

junovka
3. aug 2008

addaa, ziaden cukor do roka§ani hroznovy 😉

addaa
3. aug 2008

no práve som čítala typy na presnidavky a každý tam dáva cukor a dokonca aj zlatý klas. ale možno oni majú už väčšie bábätká. ja sa toho cukru bojím...a zase na druhej strane sa bojím, že to nebude sladké...

addaa
3. aug 2008

junovka dokonca mám jednu jablkovú presnidavku v chladničke, čo mi doniesla kamoška a v zložení je napísaný cukor.

hubka
3. aug 2008

Katka, tak ja som dnes urobila malemu zeleninkovo-masovu kasu, bo sli sme na kupko, a tie hotove fakt nechce, a mala som aj cas, kedze MM bol s nami doma, ale vobec to nespapal, myslim, ze len 3-4 lyzicky a zacal plakat...normalne sa mi zo dna na den zhorsuje v jedeni...ovocie este ako tak, ale zeleninu ani bohovi a kasu vecer len z flase.....idem asi na diskusiu o odmietani prikrmov....kua....neviem co robit 😅

junovka
3. aug 2008

addaa, prave preto som nekupovala ziadne take vyzivy do roka, co obsahuju cukor. 😉

addaa
3. aug 2008

junovka tak mi porad ako sa pripraviť na jesen a zimu...čo si dávala svojmu mimču? či presnidavku bez cukru?

junovka
3. aug 2008

Ked osm zacala s ovocim, tak som davala jedine banan, jablko, hrusku...teraz mas moznost ty cerstvu broskynu, marhulu, melon, jablka.....co sa tyka zimy, tak u nas boli len jablko, banan a hruska cerstve z obchodu...sem-tam som kupovala od Nestle alebo Hami presnidavky, tie su bez cukru 😎 😉 A preco by si chcela davat cukor?ved ovocie je samo o sebe sladke...cukru sa v zivote este napapa az az 🙂 ...a ak ti mozem poradit, tak si zavar marhule, broskyne, maliny....ale do nalevu nedavaj cukor a pocas zimy mozes podavat.A zacala si s ovocim prikrmy, alebo uz papate aj zeleninku?

addaa
3. aug 2008

no fakt asi to nechám na čerstvé ovo. chystám sa bud. týž. zavariť druhú várku broskýň tak ich dám bez cukru. My papáme od 4,5 mesiaca zeleninku, posledné dva dni som pridala mäsko. veľmi chutí. od 6 mesiaca chcem dávať aj ovocie. dík za tip na hami a nestlé.
kamoška mi posielala recept a dávala tam pre 6 mesačné aj cukor. Moc sa mi to nepozdávalo, tak som sa chcela poradiť tu s niekým. Mne sa totiž ten cukor pre bábo v presnidavke vobec nesedí...

junovka
3. aug 2008

...pozeram, ze ...ides na to dajako zhurta 😕 ...ja len preto, lebo mi sme na 5 zacali zeleninkou, na 6 ovocim, na 7 maskom, na 8 lepkom, na 9 mliec.vyrobky, na 10 strukoviny.....

addaa
3. aug 2008

ja som kojila 8 týžnov a stále som satešila kedy mu konečne dám niečo iné ako mlieko z prachu. doktorka mi povedala, že od štvrtého mesiaca môžem začať dávať mrkvičku prvé tri dni a postupne pridávať zemiačik a masko. čiže dva dni dozadu som vyradila obedňajšiu dávku mliečku úplne. a teraz konečne aj krásne kakáme. ked bol len na bebe h, tak mal problémy s kakním. ja som verila, že budem do pol roka plne kojiť, lebo neverím ani umelým mliekam, ale čo som mala robiť? a zlatúšik, zje plnú misku a otvorí ústa a ešte čaká, že dostane 🙂

addaa
3. aug 2008

inak nič umelé ako výživu zo sklenej fľašky alebo kašu nemal a a ani mu to nechcem moc dávať. uprednostňujem domáce varené veci a ostanem asi aj pri tom čerstvom ovocí

junovka
3. aug 2008

chapem ta, ja som kojila len 3 tyzdne, moja bola tiez stale hladna, my papame Nutrilon 3 teraz uz, ale dodrzala som a dodrziavam to striktne a prisne to zavadzanie 😎 😉 ...mam ponaucenie pri prvej dcerke ☹ ..... a tie tipy lekariek dobre poznam 😠 ....ja im vravim " stare skoly" 😉

addaa
3. aug 2008

mala si nejaké problémy s prvou dcérkou? ja sa nechcem nikam ponáhlať....

junovka
3. aug 2008

addaa, mas IP 😉

katka2209
4. aug 2008

ahoj hubka, niekde som citala, ze deti pri vyskusani hotovych jedal Hipp, Hami atd, ze im to lepsie chuti ako varene, neviem ci to je pravda. ale ak ti odmieta zeleninovo-mas.prikrm, skus len zeleninovy a radsej nedavaj maso, ani ovocie, pripadne skus par dni iba kojit a potom zacat pomaly odznova podavat zeleninu. mozno potrebuje len cas.aj ja som uz na to dosla, ze na vsetko treba len cas. pravda je, ze je aj teplo, asi mu tak nechuti a mozno sa mu deru zubky, tak preto neje, neviem. mne mala odmietala akekolvek tekutiny okrem MM a po case, ked si uz po troskach zvykla, pije pekne.

ja0
4. aug 2008

kocky, moj maly krasne papa uz tri tyzdne zeleninku, ale viac ako 50 ml donho nedostanem ☹ Zatne pusku a musime dokrmit mlieckom. Chce to len cas aby spapal celu davku? Ak mate dake zlepsovaky, prosim, poradte mi.
A ako je to potom s ovocim, ked este nespapa celu davku zeleninky? Je treba cakat, kym uplne vysadime obednajsie mliecko alebo mozem zacat s ovocim aj skor?

junovka
4. aug 2008

ja0, netreba nysilu davat, ked nechce.Dietatko si uz v podstate vie samo regulovat, kedy ma dost 😉 S ovocim zacni az na 6 mesiacov 😉

hubka
4. aug 2008

JaO-ja mam ten problem ze ovocie spap tak 70-80g a to som happy a zeleninku nechce...aaaaale dnes krasne spapal ten nas standard 70g, masko so zeleninkou...tak neviem, ako casto mozem davat masko???co sa tyka zlepsovakov, zaidne nemam, spievam, hrkam hrkalkou aby som nieco don dala

Katka-aj mama vravela, ze mu mozno nechuti ked je teplo a mozno sa uz aj pomalicjy deru zubky...dnes spapl pekne uvidime co zajtra ale co mu dat????mama mi dala tekvicu, mate nejaku mnamkotku s tekvocou???poradte 🙂

lubecka
4. aug 2008

no k tomu zavaranie bez cukru.. to sa potom asi skysne, nie? 😅 ved cukor je konzervant.. no a aj tie kupne presnidavky a hotove jedla, vsetky obsahuju cukor.. ja mam hami a aj tam je cukor.. podla mna tam musia dat ten cukor, aby sa im to nepokazilo, lebo samotne sterilizovanie je sai malo... ci nie? 😕
junovka, ty zavaras bez cukru? nepokazilo sa ti to?

katka2209
4. aug 2008

hubka, ja by som urobila tekvicu so zemiakom a dala by som tam este aj MM, taku omacku mu sprav, ta mu bude chutit, lebo tam je aj tvoje mliecko 😉 . uvar zemiaky a tekvicu vo vode, vodu zlej, pridaj pripadne aj olivovy olej par kvapiek, ale nemusis, potom MM a s mixerom pomixuj na kasu. ol.olej daj az ked budes mixovat, pripadne pridaj viac zemiakov, aby to bolo take hustejsie, mlieka nie vela, lebo to bude riedke.

a masko sa ma papat 5-6x do tyzdna, 1x vajecny zltok, ten zltok som este ani ja nedala. neviem, nejak mi ten zltok nesedi.... 😒

bzuco
4. aug 2008

hubka...pusti minimax 😀 ...u nás väčšinou funguje 😉

denisocka
4. aug 2008

baby zabudla soma nemožem nakjsťč mama a ja špeci - odkedy môžme varenu

CVIKLU??????????????????????????????????????????????????

hádam aj hej,však?

katka2209
4. aug 2008

jaO, nikde sa neponahlaj, chce to len cas, aby si dieta zvyklo na inu stravu ako na mliecko a postupne ti da som vediet, ze by spapkalo aj viac. aj ja som bola netrpezliva, znervoznovala som sa, ze preco mi nezje viac, vzdy som jej spravila viacej, keby nahodou chcela a po mesiaci my sama zacala viacej papkat. vsak ked nechce, nechce, dokojis. este stale je MM hlavnou sucastou jeho stravy a to do roka. uvidis, ked bude hladnejsi, spapka viac. ovocie tusim az po mesiaci, ale tusim junovka ti lepsie v tomto poradi 😉 .

katka2209
4. aug 2008

denisocka, od 9 do 12m, pozri predchadzajuce strany, pisala som o tom

hubka
4. aug 2008

Hej denisocka, cviklu este nie.....
Katka tak to masko potom ok, inak MM som davala ale ani to nepomohlo...a o tom zltku som uz uvazovala, ze nejake spestrenie, v Speciali bolo nieco, asi vyskusam, zajtra teda tekvica, dam vediet

Bzuco-Minimax, skusim haha, ved ten tvoj je chlapina 😀

denisocka
4. aug 2008

katka,a čo ak dám teraz?maly potrebuje na krvinky

hubka
4. aug 2008

denis-my sa dnes stretavame v roznych temach hihi....ja som po porode tiez mala na krvinky cviklu, teda cistu stavu az ma natahovalo, bo moj krvy obraz bol priserny a ja som vyzerala ako smrtka, lebo som anemicka, ale velmi nie...
a co ti dr povedal na tie krvinky, ze co dat???myslim, ze je to este skoro