Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

sirinka
10. aug 2008

zuzka99 zo zaciatku je dobre jablcko varit, lebo je tazko stravitelne v surovom stave, zvykne dost naduvat. ja som aj hrusku varila, ale ostatne nie...

denisocka
10. aug 2008

zuzi,nevarím -teda,predým som varila -jablko aj broskynua marrhulu,ale nechutilo mu beztak,potom som kvoli ekzemu vysadila všetko a teraz fachčíme len na banane,lebo jablko mu nerobí dobre a dalšie ovocie chcem dať slivku a aj broskynu (tu asi uvarím,že?)

zuzka99
10. aug 2008

ja dávam surovu broskyňu, pozerala na mňa dokina jak na vola keď som hovorila, že to chcem uvariť. zakázala aj jablko aj hrušku variť, vraj mu tým ničím vitamíny

denisocka
10. aug 2008

a so šupkou či bez?

sirinka
10. aug 2008

zuzka99 uplne na zaciatku nejde o vitaminy...tie dostava v dostatocnom mnozstve z mlieka. ide o to, zacat prisposobovat zaludok a traviaci trakt na prijem aj ineho jedla ako len mliecko. preto sa zacina postupne a nie hlava nehlava. takze ak budes 2 tyzdne resp. mesiac ovocie dusit nad parou, tvojmu dietatu nic nebude chybat a jeho traviaci trakt nezazije sok....
doktorky ktore nieco take zakazuju by som najradsej zakazala ja.... ☹ kazda mamicka sa musi sama rozhodnut, oni maju nanajvys poradit a odporucit...

lubecka
11. aug 2008

denisocka, ja robim bez supky 😉

sirinka
11. aug 2008

denisocka do roka radsej vsetko bez supky

hubka
11. aug 2008

baby to aj ja sa chystam na slivky...malemu zatial chuti jablko-banan alebo jablko-marhula, a mne tiez...ale rada by som uz dala novu chut
Ked maly 😉 zacal 8 mes, myslite ze je uz cas na pecivo alebo cestovinky??

kuky8
11. aug 2008

Ahojte, boli sme sa dovolenkovať, tak teraz pozerám, čo za téma sa načala...
Tak my máme doma asi malého "nenažranca" - jeme cca 120 - 160 ml všetkého (kaše,ovoc, zele...) a zakaždým , ale zakaždým ešte MM. A to nehovorím o noci, to ešte stále o 23.00, 2.00, 4.00 a nad ránom 🙄
Myslíte, že je šanca že sa do roka vyspím viac ako 3 hoďky? 😀

A dostala som odkazy na kukuričné chrumky... kde ich dostať, ako vyzerá balenie? To mu ich mám normálne strčiť do ruky a že hraj sa s tým ? 🙂
Včera som mu skúsila dať melón - cucal najprv šťavu, potom si to vrazil do úst a keď mu kúsok ostal, začalo ho naťahovať. Ja som sa skôr zľakla, či sa nezadusí... asi som moc bojko,čo? 😖

denisocka
11. aug 2008

hubka,my už papame chlebík pár dní

kuky- taky priesvitny sačok a biela nalepka-HAMKY RACIO bez soli a lepku ,u nás ho maju v obyčko potravinách

sirinka
11. aug 2008

kuky maju ich aj v bille alebo v jednote...v senci su sice skoro podpultovy tovar, ale cas od casu sa daju zohnat. moze ich kludne bastit kolko chce.
mozes uz aj cestovinu varit, ja som pecivo nedavala iba cierny chlebik, teraz sa snazim stale bielemu pecivu vyhybat...

lubecka
11. aug 2008

denisocka, ako papate ten chlebik... len tak samy, mimo hlavnych jedal, alebo s niecim a zaradila si ho k niektorym prikrmom?

denisocka
11. aug 2008

lubi -tak akože na ranajky 😝 je to fakt minimum,treba na to nervy a kooooooopu času,takže len tak pri rannej kavičke mu odrežemn asi 6mm malilinky krajček,pomažem troškou masla a po kuskach mu davam do pusky a on žuva a papá .čo ma teší je,že mu nezabeháva . nenahradzam tým žiadne jedlo ,len tak trošku na cvik ,aj teraz na večer som mu kus dala kým som večerala,lebo kadzal pohlady 😅

hubka
11. aug 2008

Kuky, tie chrumky dostat v Bille mdzi cipsami, je to najvacsii pakel, ale zjedla som ich ja, bo maly sa s tym len prplal a viac to bolo na nom ako v nom...ale dnes som mu kupila susienky Sunarka, aj mne chutia a bubovi som dala jednu, hned mal iskricky v ociach...chutila mu az tak, ze rovno polku do ust a scervenel a MM dostal skoro zachvat 😀

denisocka
11. aug 2008

hubka,tie sušienky som chcxela aj ja kupiť,kus ma odradila cena-som ja ale mať?decku nedoprajem,ale viem,že to on len požužla a hodí na zem,takže zatial nám hamki stačia.

ináč,on ich pekne zje,vždy dostane len jednu,kým ju nespapá,potom ešte z pästičky mu do pusi dám ožužlany koniec chrumky a až potom dostáva dalšiu 😝

lubecka
12. aug 2008

no ja so Sunarkami nemam dobre skusenosti, dala som malej, zajedno je velmi mala do ruky, ked ju chyti, uze nema co dat do ust..cela bola spinava ako to ohryzala, cele body, aj pancuhy, ruka, a velmi sa drobia, a rychlo sa odlamuju kusky, a nevedlaco s takymi velkymi.. inak obsahuju vajcia ale to nie je hlavny problem.. potom som kupila nestle susienky, tie su fajn, dlhe, takze postupne pekne papala celu, a hlavne sa nedrobia, pekne sa postupne rozpustali ako ich cmulala,a a vobec sa nezaspinila, iba ruky trochu.. ale su sakra drahe,.. ked dojeme toto balenie, je dost velke, prejdeme na obycajne piskoty, vsak su len z muky, vajec a cukry a tie sa tiez tak nedrobia..

elinka27
12. aug 2008

ja uz som zufala kazdy den rozmyslam co uvarit tomu mojmu mrnusovi na obed,nemate nejake recepty,ze by som mu ozivila jedalnicek?

sirinka
12. aug 2008

ja mam s tymi sunarkami rovnake skusenosti ako lubecka, nakoniec som ich drobila do kase a viac ich nekupujem...

elinka27
12. aug 2008

ja som Sunraky davala do ovocia a do vyziviy,alebo do jogurtu, lebo sa drobia a niesu moc dobre do ruky.Ale pred dvomi dnami som kupila od Hami ti Safari susienky,a tie sa mi zdaju tiez dost male do ruky, maly si ju tam celu napcha do pusy a ide sa s nou zadrhnut.

denisocka
12. aug 2008

A PIšKOTY AKE DAVATE?

sirinka
12. aug 2008

denisocka ja piskoty klasicke, okruhle aj podlhovaste
elinka v tomto veku je to fakt dost jednotvarne, moja lubila spenat so zltkom, ovsene kase so zeleninou a maskom, obcas som jej do jedla pridala UM aby to malo trochu inu chut....

denisocka
12. aug 2008

baby,ma napadlo - výživu nekupujem,tak kde všade môžem tie piškoty dať? už ma napadlo že aj do MM 😝 ,krupicu nerobím .
maly miluje cviklu aj cuketu,a ovsene vločky .......... pohanku aj kukurič.kašu s bananom ,taky hladoš je z neho -dnes s užasom chňapal tekvičku + brokolicu,bol to total humus ale on chudáčik nevie chvalabohu čo je to cukor za svina,tak papká o dušu

nikol_79
12. aug 2008

ahojte, poradí mi niekto? niekde som v príspevkoch čítala (ale nemôžem to teraz nájsť), že baby zmrazujú príkrmy. Včera sa mi podarilo navariť na tri dávky, tak som si to rozdelila a zamrazila, dnes som to ohrievala vo vodnom kúpeli a oddelila sa mi dužina od vody, tak som to znova rozmixovala ale zostalo to strašne riedke. 😠

Nemrazí z vás niekto, aby mi poradila ako na to? Mrazite nerozmixovanú zeleninku alebo už hotový príkrm?

Dík za radu 😉

elinka27
12. aug 2008

ovesne vlocky davate s cim?my sme to este nemali,ale kupila som ovesnu kasu a ta sa mu pacila.

Nikol, neporadim ti, ja davam zmrazit len cerstvu zeleninu, a varim kazdy den cerstve.

lubecka
12. aug 2008

denisocka, aj do cerstveho rozmixovaneho ovocia mozes nadrobit tie piskoty..
sirinka, od kolkych mesiacov si davala klasicke piskoty?

kuky8
12. aug 2008

nikol_79 - daj si do vyhľadávača na MK slovo Mrazenie stravy, sú tam nejaké tipy a aj adminka emjee tam dávala nejaké ďalšie linky na uchovávanie stravy 😉
Ja mrazím tak ako elinka len čerstvú zel. alebo ovocie, prípadne uvarené mäsko.
Keď sa mi podarí navariť viac, alebo malý nezje, tak nechávam porciu v chladničke max 24 hodín. Inak sa snažím variť čerstvé.
A keď občas dám kúpenú výživu, tak odoberám a čo zostane, to može byť v chlade 48 hodín. Odoberám preto, nech tam nemá "potápačov" (slinky) 😀

baby, dík za nové typy, idem zajtra niečo pokukať a kúpiť...

junovka
12. aug 2008

Co sa tyka nas: So Sunarkou sme boli spokojni 😵

Denisocka, pre zaciatok, teda aspon my sme papali do 1 roka od Nestle Baby susienky, Hami Safari, Sunarka piskotiky, Hero Probioticum piskotiky, ale nakoniec sme ostali verni od Nestle Baby susienky 😎 Klasicke piskoty, teda tie okruhle, alebo podlhovaste od Paffino sme zacali az po 1 roku 😎

Elinka, co sa tyka ovs.vlociek, tak my papame s jogurtom, vyzivou, kase varili sme, do polievok, ako zahustovadlo 😉 😎

lubecka
12. aug 2008

ono sa to dobre hovori, taky piskotik, taka susienka, jasne teraz je toho na vyber vela a hlavne ked ma clovek vela penazi.. ale napriklôad ja nevidim rozdiel medzi klasickymi piskotami a Sunarkami, v obidvoch je vajce, iab ten ze Sunaky stoja skoro 60Sk, no a Nestle Baby susienky 130,- .. no a par tych vitaminov navyse, ale tie dieta dostne v mleiku, a v ovoci.. a verim tomu, kebyze som ja v nudzi, napriklad ze kupujem nutrilon z rodicovskeho prispevku a naprikald je manzel nezamestatny, tak veru ziadne Nestle ani sunarky ale obycajne piskoty by boli dobre... ako v niektorych jedlach treba dodrziavat zavadzanie, to jasne, ale niektore veci su uz moc prehnane, a hlavne na nas bohatnu vyrobcovia... ved to len tak, moj nazor 😅

denisocka
12. aug 2008

lubi -hej tak tak 😎

ja dávam vločky s bananom zatial,dnes aj s broskynou

junovka
12. aug 2008

lubecka, mne sa tiez tieto vseliake piskotiky, co som tu napisala vidia drahe, ale ved predsa nebudem jej to davat cely zivot 😉 ...tak jej to doprajem aspon do toho 1 roka 😎 😉