Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

sarfy
20. aug 2008

zuzi, su aj bez soli ale je ich tazsie zohnat. myslim, ze v metre ich maju.

titkovamiriam
20. aug 2008

su aj uplne nesolene dokonca aj vo vacsom baleni a ako pise sarfy su v metre a kedze ja som z ivanky su aj v nasich obchodoch. 😀 Marek ked bol mensi tak na nich fical 😀

zuzka99
20. aug 2008

kua, v metre boli naši na zajaca v nedelu, tak skoro sa tam nedostaneme, je v inom meste. ešte pozriem tesco

sirinka
20. aug 2008

zuzka99 ja som kupovala v bille a v jednote
banany treba jest dozrete, ja kupim zelensie a necham postat pri izbovej teplote a tak za dav dni su akurat...
ked ma maly problem zo zapchou, davaj mu banan zmiesany s ovsenymi vlockami

iva211
20. aug 2008

zuzka99 u nás dostať chrumky aj v sintre a CBA predajniach ale v malých baleniach, ináč výborné sú z Poľska k nám ich chodia predávať, veľmi jemné rozpúšťajú sa samé.
Keď má malý tvrdú stolicu dávaj mu viac piť čajík alebo vodu počas celého dňa a aj za obedom, čím viac tekutín tým redšia stolica a dávaj do príkrmu aj olej asi za pol lyžičky.

katka2209
20. aug 2008

zuzka99, aj my stale mame tvrdu stolicu a ked som prvykrat vyskusala banan, malu zapieklo. druhykrat som vyskusala taky uplne zrely a zapieklo nas takisto. odvtedy ho nepapame a vyhybame sa aj ryze, mrkvu davam len trosku. treba vela pit - nam pomaha kamilkovy caj, jest ovocie - najlepsie su hrusky a jablko, pripadne kombinacia ineho ovocia so slivkou, aby dieta malo vlakninu a tym aj maksiu stolicu. aj ovsene vlocky su celkom dobre na zriedenie stolice... 😉

sirinka
20. aug 2008

katka2209 z vlastnej skusenosti to neviem, ale kamoskina mala tiez taky problem a ked davala banan s ovsenymi vlockami, tak mala dcerka normalnu stolicu.

junovka
20. aug 2008

ja som raz kupila kukur.chrumky v kauflande-solene a oni neboli solene 🙂 😉

Co sa tyka toho masla , tusim do krupice , ste sa tu bavili, tak ja by som ho este nedavala, pokial si Lubecka este nezacala s mliec.produktmi 😉

katka2209
20. aug 2008

sirinka, môze byt, ze kombinacia tychto dvoch surovin znormalizuje stolicu....neviem, ale vyskusam aj ja, hadam nas nezapecie 😉

kuky8
21. aug 2008

baby, začíname s cestovinami. Kúpila som bezvaječné malé guličky. Teraz v receptoch čítam, že by sa mali používať niťovky alebo rezance. Tie guličky radšej nie? Kvôli vdýchnutiu?

kacenqa
21. aug 2008

caute baby, idem od nedele zacat s prikrmami, neviem, ci ste to tu uz riesili, ale mna skor ako recepty zaujima taka vec, ze ako vlastne zacat?

myslim to tak, ze napr. v nedelu na obed dam prvy krat mrkvu. vsetky ostatne jedenia su kojenie. kedy vystriedat dalsie kojenie nejakym inym jedlom? proste ten postup zavadzania prikrmov.

dik moc

kuky8
21. aug 2008

kacenqa - ja som to robila asi takto:
ako obed som podala mrkvu, malý spapal najprv 3-4 lyž. Dokojila som ho. Takto to išlo tri dni.
Potom som dala mrkvu + zemiak. Dokojila som. Ďalšie tri dni. Postupne som pridávala ďalšiu zeleninku.

Takto som to riešila celý 6. mes - obed + kojenie. Keďže malý sa mi často v noci budil na kojenie, na konci 6.m som už začala dávať aj cca 100 ml kaše. Čiže večera + kojenie (aj 2x 😅 )
V 7.m som pridala desiatu - ovocie. Čiže desiata (u nás najprv aj po tej kojenie, teraz už nie), obed + kojenie, večera + kojenie.
Malý je strašný "cickoš" 😀 , my po každom jedle s výnimkou tej spomýnanej desiatej ešte kojíme, v noci "už" len 2x 🙂

denisocka
21. aug 2008

čau kuky,ja davam kolienka,bars čo .aj tak to pomixujem

zuzka99
21. aug 2008

kuky, to aj ja 1.x čítam, ja som dávala vretienka a ponorným rozmixovala. som sa teda nad tým nezamýšlala, som to brala že je jedno čo rozmixujem. ked bude papať normálne vtedy budem rozmýšlať aký tvar

sirinka
21. aug 2008

aj ja som citala, ze zacat nitovkami, ale ja som davala vretena a pucila som alebo mixovala a teraz mam zase kupene malinke kolienka. rezance papa v polievke...

sirinka
21. aug 2008

ale zase na tie malicke gulicky asi treba fakt davat pozor, aby to nevdychlo babo...

kacenqa
22. aug 2008

kuky dakujem velmi pekne. my v noci nekojime, mala je od porodu spachtos, kojime len raz, nad ranom, prespi mi od cca 20.30 do 4-5 ako kedy a potom do 7-7.30

takze vrhneme sa na to 😀 😝

addaa
23. aug 2008

Ahojte nečítala som všetko...Koľko gramov zeleninky, ovocia polročnému dávate? Dokrmujete detičky po papaní tuhej stravy aj mliečkom?

addaa
23. aug 2008

Skúsila som pridať otázku, ale nezobrazuje mi to...takže ešte raz. Koľko gramov zele a ovo dávate na obed či desiatu svojim ratolestiam? Dokrmujete ich potom ešte mliečkom?

nevesta
23. aug 2008

Addaa, my spapame 250 ml ovocia (velka flaska) ovocia na desiatu + bud chlebik, alebo kukuricne (ryzove) chrumky, tak 6-8 kusov na desiatu a na obed velku flasku prikrmu, pripadne velky Avent Via poharik zelenina s masom... A nie mliekom nedokrmujem, iba cca prvy mesiac ako sme zacali prikrmy... vtedy zvykla spapat male pohariky + mlieko...

macek28
23. aug 2008

kacenqa,dnes jsem poprvé přikrmovala malou.Zbaštila asi 8 lžiček mrkvičky a zapila to UM nutrošem asi 150ml,zítra bude to stejné.Uděla jsem si 3 dávky,potom přidám brambůrku,pak brokolici.Budu zkoušet dál a dál zeleninku.Maso dám až kolem 8.měsíce.

addaa
23. aug 2008

och sorry, nikde som to nevidela zobrazené...moja nešikovnosť... nevesta aké veľké bábo máš? my máme zajtra 6 mesiacov. Moj malý začal papať 4,5 zeleninku, teraz papá na obed plne len zeleninku+masko, zje toho aj 250 g a jedol by aj dalej, stále ústa otvára a ja neviem či je fakt hladný alebo bezodný
😔

jaja0110
23. aug 2008

addaa- my mame 5 a pol mesiaca a na obed baby zjedia 150 ml zeleninkovej kase (kazda) a uz nedopiju mliekom a na olovrant zatial zjedia 140 ml ovocnej kase kazda a dopiju 100 ml mlieka 😉

nevesta
23. aug 2008

Moja bude mat 10 mesiacov, ale ona od zaciatku papala velmi dobre... hlavne po zavedeni ,asa, cca 3 tydne od zeleninky, prikrmovat sme zacali v 4. mesiaci, kedze uz v tom case kojena nebola...
Po pridani masa mi spapala cca malu Hippku vzdy..., teraz velku + na desiatu este nieco...

nevesta
23. aug 2008

Adaa a davas aj mliecko potom? Kolko vazi? 😕

petttra
24. aug 2008

ahojte som si čítala vaše riadky, ja som tiež začala s príkrmami (moja malá bude mať 7 mesiacov budúcu týždeň a je kojená) na obed jej dávam pučený zemiak a striedam mrkvu s cukinou. Dnes som jej dala prvýkrát na desiatu jablko a to nechce lebo je kyslé tak neviem či jej mam pridať piškotu - ale to má cukor, a na oovrant tiež neviem či jej mam dať ovocie alebo čo... a tiež ma zaujíma či možem začať s hami a pod. vecami a čo je najlepšie=osvedčené ďakujem

nevesta
24. aug 2008

Pettra, piskotu urcite nie... Staci jej zatial jeden prikrm denne... Ak davas jablko, skus ho trosku podusit, zosladne prirodzene 😉

petttra
24. aug 2008

dakujem nevesta, jablko som potrela..... tak uvidim pripadne možem zamiešať aj banán? a kedy môžem zaradiť druhý príkrm?

elize
24. aug 2008

pettra par dni vyckaj, ci nebude mat nejaku reakciu na novy prikrm, potom skus dat aj ten banan. Ten zvycajne deti zapeka, ale nam nastasie nerobi nic 🙂
Ja som zacala s ovocim mesiac po zavedeni prikrmov. A vtedy som zacala davat dva prikrmy. Jeden zeleninovy, resp. zeleninovo-masovy (obed) a druhy ovocny (olovrant).

monika26
24. aug 2008

Ahojte maminy. Rada by som sa opytala, od ktoreho mesiace je mozne podavat dietatu puding, ked kasu rozneho typu mimino odmieta, nakolko je kojene, po pripade ktore mlieko je najviac podobne materskemu. Vyskusali sme uz nutrilon a sunar, ale akosi nam nechuti. 😒 Dakujem