Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

sirinka
6. sep 2008

zuzka a nemas ju zavarenu? potom uz tam tie fuziky nestrasia...

iva211
7. sep 2008

My papáme keksíky od Hami safary a to že je tam len minimum cukru nevadí, hlavne že tam nieje vajce, veď predsa nenapchávam dieťa celý deň keksíkmi, dostane max. dva denne niekedy jej nedávam vôbec, občas popučím do jabĺčka na desiatu aby to mala sladšie.

fidell
7. sep 2008

😉

zuzka99
7. sep 2008

sirinka, myslíš akože uvarenu? či ako "zavarenu"?

sirinka
7. sep 2008

normalne zavaranu... na horsie casy 😀

annabell
8. sep 2008

ahojte baby, chcela som sa vas spytat ked som zacala treti den davat malej zeleninku na obed,kedy mam zacat davat vecer kase?Inak stale kojim.

kisska
8. sep 2008

annabell - ked som sa ja pytala mojem dokiny, tak povedala, ze mame este cas. Ale idem skusit dnes (prikrmy papame asi mesiac), lebo v poslednej dobe pred spanim papame 3x za dve hodiny, tak idem napchat toho hladosa. Idem vyskusat ryzovu od Nestle s kojeneckym mliekom... No uvidim, ci to pomoze 😉

annabell
8. sep 2008

kisska a zacala si davat aj cajiky?

sirinka
8. sep 2008

annabell kase staci davat od konca siedmeho mesiaca. prvy prikrm je masovo zeleninovy na obed, druhy je ovocna desiata a az treti je vecerna kasa.

lubecka
8. sep 2008

ahojte, ako je to s nektarinkami.. to je nase ovocie alebo nie.. mozem ho davat?

junovka
8. sep 2008

lubecka, mozes 😉 ...je to nase ovocie 🙂

kisska
8. sep 2008

annabell - cajiky dodnes nedavam ziadne. Maximalne po papani prikrmu dostane drobec par lyziciek prevarenej kojeneckej vody...
No a mame za sebou aj prvu kasu... na to, ze bola dobra (podla mna) aj sladka, maly sa netvaril velmi nadsene a po par lyzickach (5-6)sa zatvaril, ze dost. No na prvy krat nie najhorsie, ale z mrkvy bol aj na prvy krat viac nadseny 🙄
sirinka kedy mozem zacat s ovocim?... aj tu zeleninku mame zatial len ako spestrenie chuti a nejedavame plne obedne porcie...

sirinka
8. sep 2008

ja som zacala s ovocim mesiac po zavedeni zeleninky...

annabell
8. sep 2008

mne mala na treti raz zjedla pol deci zeleninky,viditelne jej to zachutilo a vzdy ked jeme tak spusti rev ze chce jest aj ona ☹ .Tak s kasickani este mesiac pockame najprv bude ovocna desiata,dakujem sirinka. Inak kamaratka je sestricka u detskej lekarky a oni radia ako prvu stavu z jablka....ja si myslim ze by to mala byt skor ta zelenina,nie?

kisska
8. sep 2008

annabell - aj mne tak radili najprv, ale ked zacnes so sladkym ovocim, tak je vacsia pravdepodobnost, ze zeleninka chutit nebude... aj tak je to dost komplikovane napr. so zemiakom, alebo spenatom. Som sa ja sama musela naucit tvarit nadsene, aby aj maly bol 😉 som sa az divila kao to funguje 😀

sirinka
9. sep 2008

annabell tak to bolo aj u nas a dodnes chce mala radsej z mojho taniera ako zo svojej misky. ja som jedavala radsej, ked spala, inac sa v klude nedalo 😝

kuky8
9. sep 2008

baby, aké maslo na chlebík? rastlinné alebo živočíšne? Som niekde čítala, že rastlinné sa zdravím ľuďom a deťom neodporúča, že je pre ľudí s vysokým cholesterolom...

kuky8
9. sep 2008

a ešte by som sa chcela opýtať, ako robíte zápražku. Ešte som ju malému nedávala, ale asi by som ju urobila z maizeny (kukur. škrob). Ale dať do masla alebo oliv. oleja? Poraďte prosím 😅

lubecka
9. sep 2008

junovka, a co hrozno? to mozem dat tiez? zacina teraz sezona hrozna 😉

lubecka
9. sep 2008

samozrejme len duzinu bez jadier

junovka
9. sep 2008

kuky8, zaprazku som ja robila bud na oliv.oleji, alebo masle, ked sme uz mohli ho jest a potom trosicka bud maizeny, alebo hl.muky 😉

Lubecka, ja by som hrozno este nedavala.My sme s nim zacali na 14 mesiacov 😉

sirinka
10. sep 2008

ja pouzivam maslo len zivocisne, kvalitne, teda liptovske alebo rajo. vsetko ostatne je len stuzeny tuk bleee
hrozno som zacala davat od roka

lubecka
10. sep 2008

junovka, a preco nie hrozno, ved je to tiez nase ovocie.. 😕

pekacka
11. sep 2008

barunka, a koľko má tvoje dieťa ked začínaš prikrmovať? bo v pase máš 2r.simonku...

pekacka
11. sep 2008

baby, neviete o nejakom webe alebo čo, kde by som našla všetko čo bábo môže a nemôže stačí mi od 6.mesiaca, ked ho chcem začať prikrmovať, lebo ešte papá moje mliečko. najlepšie by bolo mať to niekde na ladničke pripaté, aby som nemusela vždy hned chodiť na net, alebo volať kamoške, no niee?

zuzka99
11. sep 2008

pekacka, ja mam na chladničke pripaté tu tabulku z www.babetko.sk, už tu niekde je na predchádzajucich stranách, ale na tej stránke pod výživou ju nájdeš

pekacka
13. sep 2008

čaute, chcela by som poradiť. malý bude mať pol roka a stále kojim. tak zisťujem čo mu budem dávať papať.na babetko.sk som si stiahla tabulky, no jedna píše že kel môže od 7.mes. a druhá že kel najmenším nedávať. v 8.mes. dovolujú dávať žltok a zase že najmenším nedávať vajcia a výrobky z vajec....
ako to teda je?????

pekacka
13. sep 2008

úplne prvé príkrmy sa pripravujú tak, že iba vytlačím z nich šťavu alebo dám do odšťavovača???
nemôžu sa dávať aj riedkek presmidávky, ked neobsahujú škoricu a sú riedke?????
prosíííííím o odpoved....

sirinka
13. sep 2008

podla mna uplne prve prikrmy su podusena mrkva a zemiak. vonec som nepocula o tom, ze je trena davat najskor len stavu 😨