Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

daskak
17. dec 2008

este jedna vec ma napadla, skus dat uvarene ovsene vlocky.. tie pomahaju 🙂

ajlinka
17. dec 2008

cajik som skusala,ale nic...a tie vlocky sko robis....uvaris vo vode? a spravis kasu? ci ako....

daskak
17. dec 2008

ano uvarim vo vode, vznikne z toho maka masa... 😝 a pridala som k tomu jablcko... mojmu drobcovi to chutilo.... oni su dobre lebo obsahuju vela vlakniny

ajlinka
17. dec 2008

tak vyskusam,dik,len dufam ze tu najdem samotne vlocky,zatial som tu videla len ako musly...miesane so vselicim moznym...

daskak
17. dec 2008

nie nie musia byt samostatne....najlepsie jemne 🙂 ... drzim palceky 🙂

3558
17. dec 2008

ano skus tie vlocky ale kup co najdrahsie. budu aj najkvalitnejsie. obycajne su tvrde. nedavaj ani slivky.ani tie sa tak skoro nemozu. ja som sa tak kopla tiez, kupila som od hipp tu stavicku slivkovu aby sa lepsie vykakal ale az potom som si to precitala. tak som ju ani nedala. nam pomaha spenat,uvareny a rozmixovany.

ale naozaj ak kojis, tak babatko sa nemusi aj par dni vykakat. 😉

dididi30
17. dec 2008

daska ahoj, tak dobre dopadli vlocky? 🙂

ivka, vyskusaj, je dobre davat kmin a ako vravis aj cajik sa z neho babatkam robi 😉 a vyplavi to zle zo zemiakov 🙂

dididi30
17. dec 2008

inak aj ja som v zahranici a tu povoluju dokonca aj tropicke ovocie od 4-6 mesiacov, trocha som kuk , tie vyzivky no a skoro som odpadla,ze vyzivka s jogurtom od 4 mesiacov....dalej jahodove vyzivky tiez od 4 mesiacov a dalej nepisem.....cestoviny tak isto....no viem mozu byt aj speci, ale jahody a tropicke ovocia niesu speci..
tu je to fakt ine, ale ja sa riadim podla seba 🙂

dididi30
17. dec 2008

baby a este nejaky bonusik 😉

http://www.porodnice.cz/node/38907

usnicka
18. dec 2008

Ahojte, chcem sa opytat, ake huste robite tie zeleninove prikrmy? Myslim zemiak, mrkva, voda....kolko vody davate? Dakujem.

daskak
18. dec 2008

Gali ahoj: volcky dopadli uplne supeeeerchutili 🙂 .../idem prerabat kuchynu, takze sa ukazemasi az v sobotu/ papa 🙂

junovka
18. dec 2008

usnica, zalezi od toho, aku hustotu ma rado tvoje dieta.My sme museli robit dost huste-musela vtom lyzicka doslova stat 😀 😀 inak by mi to nezjedla 🙂 😉

usnicka
18. dec 2008

dakujem, junovka, ja mam dilemu, lebo hustejsie mi to malinky zje, no ked je to huste, ma problem to potom vykakat...ale skusim mu to dat teraz do flasky a stredne huste, mam pocit, ze ma odpor k lyzicke, vzdy na nej dostaval len nejake liecky - probio, D vit a podobne. Lebo aj stavy mi nechcel lyzickou, som myslela, ze mu to nechuti a on to z flasky vypil...

3558
18. dec 2008

prikrmy by sa mali davat na lyzicke.preto su, aby si dieta zvykalo aj na lyzicku. ak sa ti to zda huste, skus mu po jedle dat cajik alebo mlliecko 😉 😉

dididi30
18. dec 2008

dasii jej to som rada, skusim aj ja, som zvedava
no a napis ako dopadla kuchyna 🙂

usnicka, ja som davala malej cez flasu riedsie, potom si pekne zvykla na lyzicku a hustejsie 😉 syn papa len lyzickou, lebo ho kojim a on nevie z flase pit 🙂

junovka
18. dec 2008

usnica, a keby si mu dala do jedla par kvapiek oliv.oleja??Stolica by sa trocha zjemnila....ja som takto robila, ze do kazdeho jedla /obeda/ som davala 1KL oliv.oleja 😉

dididi30
18. dec 2008

junovka do kazdeho jedla by sa mala dat kvapka dve olivoveho oleja 😉 je to lepsie na travenie 🙂

usnicka
19. dec 2008

no, ja ked mu to dam hustejsie, on to zje z tej lyzicky, lenze potom ma problemy so stolicou. Ale to je u nas dlhsi problem, sem-tam mame zapchu a problemy s kakanim mame dlhsiu dobu, preto to chcem davat redsie...aj ked to huste mu zda sa chutilo...no chcem to skusit aj z tej flasky, neviem, ale myslim si, ze ma cas papat lyzickou, ked bude sediet, takto je to tazke, on ma stale bolesti bruska (mame aj bacila v brusku), place a ked place tak sa to tazko krmi lyzickou, kdezto ked mu dam flasku, je to pre neho lepsie.

ajlinka
19. dec 2008

caute kocky...ja som dokonca videla aj lepsie riesenie...videla som tu predavat taky nastavec s lyzickou co sa pripevni na flasku namiesto cumlika...staci trocha nahnut a lyzicka sa sama naplni,aj ked je to riedke...takto si maly zvykne aj na lyzicku...myslim ze je zn.Chicco,takze bude dostat aj na Slovenku
skus mu dat viacej tekutin
inak kocky....uz sa lepsime.... s tym kakanim...dik za rady...
usnicka,mozes aj skusit ako ja taky cukor na kakanie...vola sa Nidex od Nestle...dava sa do mliecka ci inych napojov....len treba aby to boli teple napoje...a musela som dat 2-3x denne 1 odmerku,lebo inak to neslo....ja som to kupila v lekarni...550g stalo okolo 10 euro,ale je to dost velke a odmerka malicka,takze aj dost dlho vydrzi... 😉 urcite to je aj na Slovensku....mozno sa to inak vola,skus s poinormovat... 🙂

inak tie vlocky som tu zatial take same nenasla...snad jej nemam dat tie pre zvieratka?? 😀
ale este skusim pohladat....majte sa!

usnicka
19. dec 2008

ajlinka, dakujem za radu, skusim sa popytat. On by mi z lyzicky aj papal, prvykrat, ked som mu spravila tu zeleninku taku hustejsiu, tak to spapal, len zas ine problemy boli. Takze riesim to tak, ze radsej redsie.

janette4
19. dec 2008

ja som začala najprv so šťavami a potom,keď sme pomaly prešli na zeleninu, najprv som mu ju rozmixovala s prevarenou vodou,aby to mal trochu redšie a on to v podstate z tej lyžičky vycuckal.teraz už mu to robím hustejšie, už sa s tou lyžičku naučil jesť.
inak tie lyžičky,čo spomínala ajlinka, má aj Lovi.je tam taká malá dieročka, sú vhodné na šťavy.

3558
19. dec 2008

mne maly hned bastil z detskej lyzice. nemal problem. ale ked sa mi zda prikrm husty, tak tam dam trosku prevarenej vodicky a rozmiesam. 😉

daskak
20. dec 2008

ahijte kocky
Gali: ako dopadli vlocky?? 🙂 nam falt chutia a aj kakanie je ok 😀 ... kuchyna je uz hotovaaaaa 😀 😀 😀

zuzi: aj my sme nastastie jedli lyzickou hned od zaciatku... aj cajik pijeme lyzickou 🙂 ... inak ked sa mu ckalo ked bol malinky, tak najrychlejsie sa nam prestalo ked som mu dala napit lyzickou 🙂

dididi30
20. dec 2008

dasi ahoj, no nijako nedostali sme sa k nim, nemam cas 😲 aj teraz kuk nejake kolace, cchem urobit dobosovi rez

juj sa tesim, sak urob si album a odfot sa pred nou s malickou, som zvedava, alebo ti dam mail a posli tam 🙂 napis mi ip ak chces 🙂

aj my od zaciatku len lyzickou, drobec z flase nevie 😀 on ma flasu moju cicu 😀 😀 😀

daskak
20. dec 2008

ak budes stihat tak daj vediet ci drobcovi vlocky chutili... zatial papapa.... idem si dorobit poriadok v kuchyni 🙂

3558
21. dec 2008

kisska kde si sa mi stratila............. ☹

saska.t
21. dec 2008

Ahojte hlavne tie ktore uz dlhsie prikrmujete. Uz vyse tyzdna prikrmujem nase zlato zeleninkou a tak sa chcem opytat co vsetko moze, uz sme mali:
mrkvu, zemiak, brokolicu, kalerab .... kazdu novu zeleninku jeme tak 3-4 dni a potom pridavam dalsiu, ale chcem vediet vase napady, co este mozem pridat, chystam sa este na cukinu a karfiol a mozno spenat, tak mi prosim este poradte co mozem davat, lebo cochvila mi dojdu napady 😠

3558
21. dec 2008

teraz pekne mozete davat babanik a prevarene jablcko. spenat je naozaj super, moj maly ho zboznuje.
dalej mozes skusit petrzlen, zelena fazulka,ruzickovy kel. ja uz pridavam do jedla kocku /z vyrobnika na lad/kuracieho maska 4krat do tyzdna a jeden krat zltko. uz som pridavala aj do zeleninky hipp detsku mliecnu ryzu, a chystam sa na vlocky a obycajnu hnedu organic ryzu. rozvarim, pomixujem a pridam do zeleninky alebo ovocia.
moj uz papal aj rozvarenu hrusku, lebo z mrkvicky ho zapeka, tak na dalsi den dam hrusku a do troch hodin kaka.
a ako tak kukam, tak uz mozem zacat aj marhula a broskyna. samozrejme ze zo zaciatku rozvarene a pomixovane. nezabudni do zeleninky na olej. 😉

dididi30
21. dec 2008

fiha aj ruzickovi kel sa moze? to som nevedela, skusim 😀
inak ja jabko a vobec ziadne ovocie nevarim ani som nevarila, podla mna sa tym zabiju vsetky vitaminy, ked uz tak zavaraninu bez cukru, alebo minimom cukru, kulilincek neublizi a je to zdrave na cinnost mozocku 😉

daskak
21. dec 2008

ahojte,no ten kel skusime aj my 🙂 .. ani ja ovocie vobec nevarim len do vlociek.... nas ale napr. zapeka po spenate a nie po mrkve 🙂 ... kazde babatkoje ine...
zuzi myslis olivovy olej?