Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kisska
13. jan 2009

sasi spenat a zemiacky, inak cokolvek, kde maso nahradis zltkom.
Svalovica? mi hovor nieco, mam skvelu kamosku, ktora je stale konopozitivna (aj ked to sa asi neda vyliecit, ze? 😉 ), ta ma raz zacas posadi na kona, prinuti ma odjazdit hodinu a ja potom neviem dva tyzdne poriadne chodit, ale aspon na pol roka ma prejde zachvat jazdivosti 😎 Kde si jazdila?

saska.t
13. jan 2009

kisska - spenatik sme mali pred 4 dnami takze musim nieco ine ... 😀

som z BA a cely jazdecky zivot som prezila v ZIZKA BA ,ale vidim ze si zo Sale, tak tam som tiez chodila na zavody este ako dorastenka 😀 dnes uz iba dorastenka z muzea 😀 😀
Jazdila som do 3 mes. tehotenstva potom som sa uz bala a hlavne to je nebezpecne povolanie takze ma Dr vypisal a bola som az do konca tehu doma a to uz je rok ... ale uz ma to chyta ze by som sa posadila, ale muz ma hysak, ze co ked sa nieco stane, tak to este potrva, kym sa zasa posadim ... 😅

kisska
13. jan 2009

ja som salanka len pristahovana, tu som jazdit este nebola...chodim sem iba na majovky okukovat 😉

daskak
14. jan 2009

ahojte kocky.. moj drobec stale nechce vobec ziadnu zeleninu... a rada by som mu dala aj masko...aleako? s podusenym jablckom napr.? alebo ako? ☹

saska.t
14. jan 2009

daska - uvar zeleninku aj mäsko rozmixuj a bud povar aj jablcko alebo do hotoveho jedla nastruhaj surove aby to osladlo a malo by to fungovat 😀

anickaajanko
14. jan 2009

ahojte babenky
malý ma 4,5 mesiace, je plne kojený, asi raz denne vypije trošku HIPP čajíku, má 7 kg
zaujímalo by ma od kedy mám začať prikrmovať, čim začať, výživka... kašička... aké sú najlepšie
a koľko krát denne a najlepšie v ktorú hodinu dávať príkrmy
pred spánkom je vraj najlepšie MM

saska.t
14. jan 2009

anickaajanko - myslim ze uplne staci dokrmovat az po skonceni 6 mes. kedze mas maleho na MM Kil ma tiez dost tak sa neponahlaj.
Zacina sa uvarenou zeleninkou a postupne pridavas mäsko, neskor ako olovrant ovocie ...
Zo zaciatku davas zeleninku ako jediny prikrm a to na obed, asi po mes. ked vam smakuje pridavas ako olovrant ovocie, ktore je pestovane v nasom podnebi (tj jablcko hruska banan moze byt, marhule broskyne atd. nie citrusove plody)
Ak maly spapa prikrm zo zaciatku mu mozes davat prikrm zapit MM, ked dokaze zjest prikrmu dostatok 150-200g MM uz davat netreba.
To je asi v skratke ak prelistujes par stranok spät je to tu pekne rozobrate ...
Samozrejme mozes davat aj hotove vyzivky je velky sortiment a na kazdom je napisany mes. odkedy sa moze davat 😀
na nete najdes vyborne clanky ako zacat prikrmovat ...

daskak
14. jan 2009

sasi ; skusim to tak, snad sa to tak podari...

kisska
14. jan 2009

anickaajanko vitaj - myslim, ze taky trosku suhrn je na strane 93(22.12. 21:34).
Naozaj mate este cas, podla kil to vyzera, ze mliecko mu uplne staci. Mozno len skuste skontrolovat cajik a ak tam najdes nieco ako cukor(aj hroznovy), sacharozu, dextrozu, maltodextrozu a podobne "-rozy", skus ho vymenit za cistu dojcensku vodu. Aj napis "bez pridaneho cukru" neznamena, ze tam nie je ine sladidlo 😠 .

Ale ked budete mat 6 mesiacov, najlepsie je zacat jednodruhovym zeleninovym pyre - jemnou kasickou, ktoru podavas malou plastovou lyzickou, tak aby to Branko mohol zo zaciatku sat a neskor aj papat. Cas zalezi na tebe, kedy vam to bude vyhovovat. Dolezite je, aby ste na prvu lyzicku mali obaja dost casu a pohodu, aby ste sa nikam neponahlali, vacsinou vyhovuje cas okolo obeda. Zo zaciatku davas raz denne 2-3 lyzicky, aby si babo zvykalo na novu chut a aj novy sposob papania. A ako pisala Saska, potom sa dopijete mlieckom a postupne budete zvysovat mnozstvo zeleninky tak, aby ste nahradili mliecko.
Dopraj Brankovi (inak krasne meno) este vylucne tvoje mliecko, najlepsie tym zabezpecis dozretie jeho obliciek a celej traviacej sustavy. A nemozem ti sice zarucit, ze v buducnosti sa vyhnete problemom s alergiami a bolestiam bruska, ale urcite dlhsim vylucnym kojenim mozes tieto problemy zminimalizovat a mozes si byt ista, ze pre maleho robis to najlepsie 😉

dididi30
14. jan 2009

ahojte babulky

dnes som bola v bezlepkovom obchode 😀 😉 tak som nakupila malemu cestovinky, burizoniky, este aj ryzovu muku na zahustenie, tiez ryzove mliecko na piskotiky, jaj ale tie som veru nekuk, zabudla som 😅

kisska pravde, to ze tam pise bez cukru neznamena ze to nieje cukrene ...a ties o solenom tak...

he ta teraz rozmyslam ako urobit cestoviny, teda s cim 😒 asi so spenatom a vajickom 😉

kisska
14. jan 2009

didi mnaaam, same dobroty si nakupila 😉 ja mam doma ryzove cestoviny, ale nasla som v obsahu nejaku chemikaliu STPP a na nete som o tom nic nenasla, tak sa bojim dat to malemu. Ale ja si dam 😉

ma inak neskutocne vytaca, ked niekto zo mna robi debila - bud nepisem, ze bez cukru, ked tam nakydam hroznoveho, alebo tam nedavam nic, co ovocie a zelenina prirodzene obsahuju 😠 ked potrebujem spravit pokrm sladsim, tak vyhodim cast muky a dam tam viac mrkvy... napriklad...

saska.t
14. jan 2009

baby, ked skoncime siedmy mes. mozem uz zaradit cestovinky a ovs. vlocky?, malej uz ako priloha nestaci len zemiak a ryza takze uz neviem co by som ako prilohu doplnila.

Dnes som v docela velkom strese, mala jaci od rana spi po 15 min. a stale jaci nic sa jej nepaci, az mam vycitky svedomia dala som ju do postielky a sa vyplakala a zaspala ☹ ale to bude zas len 20-30 min
asi zubky ale homeo. bere teplotu nema tak fakt uz netusim ... 😒

3558
14. jan 2009

no a ja som zase nemohla zormixovat hnedu organic ryzu, tak som ju sup do kosa. a varila som obycajnu bielu. no a precitala som si zlozenie a obsahuje cukor 1% a sol 1%
obycajna ryza. teraz co mam robit. mam mu to dat, alebo nie?

dididi30
14. jan 2009

kiska ale no, kasli na to, ved ani bio nemusi byt bio, mozno je tam len vysacka bio...sak kto vie..ale ja pred tym zatvaram oci, no akoze je to bio 😀 😉 uz len pre pocit 🙂

sasi ja davam cestoviny aj vlocky, necitas ma ci co 😠 😀 😉

sasi tak posledne dni nechvamam vyplakat aj ja bohuzial, inak by nespal vobec...to su deti, ktore sa vieda dobijat energiou z ovzdusia a tu energiu treba vybit, kedze nevedia behat, cvicit, tak toto je jedine riesenie,,,,,no chvala bohu, je to sem tam 😉

saska.t
14. jan 2009

zuzi kludne mozes to obsahuje kazda biela ryza, tomu sa nevyhnes kym nemas bioryzu a tu malo dostat ...

dididi citam ale vy ste o mesiac starsi ...
no uz som to tiez pochopila ze mi nic ine nezostava ale nerobi mi to dobre

mukky
14. jan 2009

ahojte dievcataa,davali ste vareny kalerab?Mne vcera povedala ze mozem dat,no hadam nenafukuje...vyvarim aj so zemiacikom a trochou rasce ktoru vyberiem a kojim a pijem prdiace 😀 caje pre kojace mamky tak hadam to bude ok..maleho este nikdy nebolelo bruskoo.papame 7my den...vsetko chutilo,mrkva i zemiak..papa krasne,na kazde susto sa smeje 😀 😀 ma to odkukane od nas ako sme jedli,vtedy ani nemukol a len sledoval 😀 😀

dididi30
14. jan 2009

saska ale my sme toto zacali davat od 6 mesiacov 😉

mukky, nas nafukuje kaleragik, ale v nedelu mu ho dam, lebo je vyvareny v polievocke 😉

saska.t
14. jan 2009

jasne mukky mozes bez problemov vsetky uz sme davali, patri k prvej zeleninke ktoru mozes davat a kludne aj brokolicu, karfiol, cukinu , ruzickovy kel ... 🙂

mukky
14. jan 2009

saska .t,dik,uz sa variiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😝

mukky
14. jan 2009

a citali ste niekde o tom ci sa moze pridavat rasca a potom vybrat pre 6mesacneho drobca??ci to nejaky pediater povolil,ja som sa zabudla opytat

saska.t
14. jan 2009

davam aj mletu aj celu, ak ju vidim tak vyberiem ak nie tak nie, male mnozstvo nevadi ...
este som zabudla aj spenat a lusky moze papat 😀

kisska
14. jan 2009

mukky - kludne mozes davat. Didi tym zaklina vsetko zle v zemiakoch, aby islo von 😉 . Uskodit tym urcite neuskodis, ved aj vsetky prdkave caje, ci uz pre deti alebo maminy, obsahuju rascu, alebo rascovite bylinky 😉 .
Ked vyberies menej drevnate casti z kalerabu, tak o to menej bude nafukovat. Ste sikulky, ze vam to tak ide 😉

Sasi - Adam sa takto sprava tesne predtym ako mu vylezu nejake zuby (prave lezie ocny)... naozaj nepomaha nic ine, len nech sa vyspinka, kym hnusoby vylezu. Lepkove veci vyskusaj, zle je ak by mala dostala bolesti bruska, objemnu stolicu, prestala by priberat... ale to je mala pravdepodobnost, hlavne vtedy, ak nemate v rodine celiakiu.

didi - nejde o bio. Tam sa viem spolahnut iba na to, ze nepestuju s presticidmi, chemickymi hnojivami a podobne. To, ci je tam viac vitaminov a zdravych veci, to je uz ine. Pre mna je dolezite, ze tam nie je bordel. Ale tu sa rozculujem nad obyc. potravinami pre deti (nielen pre nich)... jak u debilov.

saska.t
14. jan 2009

kocky a odkedy sa odporuca to bravc. mäsko? 🙂

dididi30
14. jan 2009

kiska 😀 😀 jaj sak ja som carodejnica, vestica....vsetko mozne 😀 ale nie, zbieram dobre rady, no a ja mam aj vo zvyku davat rascu do zemiakov, toto aj moja mamina robila, takze to beriem ako samozrejmost 😉
carimari 😀 😉

saska, no ja som uz pisala, tu sa moze bravcove od 4-6 mesiacov, takze ja neviem...ja som este nedavala, ale aj to budeeee 🙂
ale keby si mala take mlade prasiatko nahodou v mraznicke a take domace, tak skludom 🙂 😀 😀

dididi30
14. jan 2009

a co je ?? tu nikoho 😲 😲
beruska, kde si.... 🙂 saska......

beruska2x
14. jan 2009

tadyyyy 😀 😀 😀

kisska
14. jan 2009

odporucat neodporucaju, ale ked mas nejake kvalitne chude, nedas ho v klobase, alebo vyprazane, tak z casu na cas urcite neublizi 😉

beruska2x
14. jan 2009

holky manza sel dnes 1. do posilovny, mam po sexu do konce zivota 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jinak jsme dnes nakonec meli kureci a kukurici a chutnalo 😉 a odpo k svace hruskovou hippku a taky dobry, ne tak dobra jako svestka ale fajn 😉

uz se tak tesim na ty vecicky z next 😉

beruska2x
14. jan 2009

hoky ja nevim s tim bio....podle me se to strasne precenuje a u nas je mozne vse 😕 takze to tak nehrotim, my mame bio kralika (od dedecka z kralikarny 😀 😀 😀 😀 a jablka z jeho stomu 😉 )
ale je fakt az nasi budou mit na zahrade v lete vse svoje, ovoce zeleninu a tak ze budu radsi, ale miliony deti vyrostli na nebio ...a deti v africe maji hrst suchy ryze na den 😒

saska.t
14. jan 2009

Aj ja uz som tu 😀

beruska - ja tiez nekupujem vsetko bio ak je kupim ak nie, tak kupim nebio aj tak je to vsetko podfuk, kym ti to nerastie pod nosom tak nevies 😒
no dufam ze moj manzel sa nebude chystat do posilovne 😀

inak bravc. mam len z obchodu som kupovala na gulas a je pekne tak som si myslela ze malej trosku urezem a zajtra uvarim, ale teda radsej nie ved ma cas a nic jej neujde 😀