Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
10. feb 2009

ti pisu ne..... 😉 😉 😉

erika107
10. feb 2009

no a este mi prezrad co je to to skratka MMB xixixi

erika107
10. feb 2009

berus aj si skusala na tej stranke co som ti davala tie fotky?

beruska2x
10. feb 2009
beruska2x
10. feb 2009

nezkousela, nedostala jsem se k tomu... to chce cas a ja ted vzdycky vecer varim nebo vcera jsem delala beauty 😉 a tak...

ale malymu mam na 2 dny uvareno a nam taky 😎

erika107
10. feb 2009

este taka otazocka ... ta babulka tam ma napr. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2375813 toto sa mi paci tak aj to je k predaju? alebo len tie veci kde su ceny?

erika107
10. feb 2009

v zivote som nenakupovala takto z minibazaru tak ak mozem poprosit o radu ako to chodi
DAKUJEM

beruska2x
10. feb 2009

poslu ti to do IP jo? 😉

erika107
10. feb 2009

si zlaticko dakujem

beruska2x
10. feb 2009

holky to si vybirame nakupy v UK kdyz je nejhorsi kurz za posledni leeeeta 😀 😀 😀 😀 ale stejne se to vyplati 😉 ale uz aby to poradne kleslo 😎

erika107
10. feb 2009

to ste mi mali aku stranku ukazat 🙂 xixiixi paradne veci tam maju 🙂 ... ale asi to pozeranie necham az na zajtra lebo ma bolia akosik oci :( ...

beruska2x
10. feb 2009

ani mi nemluv...mas IP 🙂

kisska
10. feb 2009

erika ja som si na prvy krat navyberala veciciek za 2tisicky a to som vobec nebrala jarne a letne 😉

beruska2x
10. feb 2009

kiss to je hned aj nai nemluvim 😀

3558
10. feb 2009

ahojte
potrebujem poradit... ked zamrazujem jedlo, teda zeleninku do poharikov, mozem tam uz dat aj olej, alebo nie. lebo ja doteraz som to robila tak, ze az ked som mala zeleninku ohriatu, tak som tam naliala trosku oleja alebo masielka.

inak som citala,ze je dobre davat trosku obycajneho masielka lebo potom udete mat inteligentnejsie deti. fakt som to niekde citala, tak ja mam maslo na centimetrove platky nakrajane a zabalene v mrazaku a len vyberam po troske.
pre istotu davam malemu na striedacku aj s olejom. 😀 😀 😀 😀

a v nexte nakupujem aj ja tu v UK. su tu strasne lacne vecicky, tak beham stale po obchodoch. tak som sa na to namotala, ze maly ma kopec veci co nemal na sebe ani raz a uz su mu male 😝 😝 😝 😝
tak to vlacim domov vo vreciach, a caka to na druhe babetko. 😉 😉 😉
ale dufam ze to bude dievcatko a tieto vecicky predam na MMB./uz viem co to znamena 😀 😀 😀 /

beruska2x
10. feb 2009

ja davam olej az do ohrateho takze zamrazit bez a pak vmichat 😉

ani nemluv mam veeeliky pytel veci a maly mel parkrat na sobe ☹ ale ted uz je to lepsi, mirnim se 😀 a taky ze zacatku dostal hodne darku

junovka
10. feb 2009

ja tiez som davala az do ohriatej stravy olej 😉

kisska
10. feb 2009

zuzi - z toho isteho dovodu sa odporucaju smotanove - "plnotucne" jogurty, tuky deticky vyuzivaju hlavne na rast mozgu a nervovej sustavy 😉
Zalezi od toho, co davas - oliv oil lisovany za studena davaj az do ohriateho jedla, maslo a obyc olej mozes davat aj predtym 😉

daskak
11. feb 2009

ahojte babenky 🙂
kiss: takze biela activia na zaciatok nie je dobra? ja som prave myslela ze kvoli svojim kulturam na crievka je najlpesia,,,, teraz mam chaos 😒
uz si skusala dat Adamkovi tu cviklu?

kisska
11. feb 2009

dasi - nehovorim, ze nie je dobra. Ak mate problemy s nepravidelnou stolicou, zapeka ho alebo prehana, vtedy by mohla pomoct(ale ak je babo kojene, to co ma v aktivii ma aj v MM). Ale ked chces len jednoducho zacat s jogurtami, tak su podla mna lepsie smotanove 10%, aktivia ma len 3% tuku, ale je to stale viac ako vacsina inych jogurtov. A netreba ani sladku 😉 . Jogurt by mal byt jednoducho len mlieko/smotana a kultura.

Cviklu sme skusali a aj chutila, tak som zcedava na dnesne hovienko 😉

junovka
11. feb 2009

daskak, a v LM vy nemate potraviny Agro Milk?Oni maju tie SABI jogurty s probiotikami a su fakt suprove 😵 😵 😎 ....s nimi sme zacali 😉 Tu Activiu som tiez dala len VYNIMOCNE , ked sme mali problem s hnackami-na odporucanie pediny.A pomohla 😉 s piskotom.Ale , inak by som nedavala 😖
y sme s cviklou zacali na 6 mesiacov, problemy neboli, ale pokial sa uvarila, tak aj cervena farba zmizla 😖 😝 😝 ...tak odvtedy sme ju mali max.2x....aj to ju nechce uz 😀 😀

daskak
11. feb 2009

no od kedy pravidelne papka polievocku tak problemy s kakanim nemame nastastie 😉 ale activiu u nas kazdy den je aj polovicka aj starsi syn... ja len obcas, ja jogurty moc nemusim 😠 .... ale malemu som dala bielu obycajnu,nie sladku...
este skusim tie sabi jogorty..

inak nam dnes chutilo avokado... par kuskov spapkal... mne to pride bez chuti.... 🙂

kisska
11. feb 2009

dasi ako si mu ho urobila? ja som ho skusala raz v zivote na pomazanku,ale pripada mi mastne 😒

daskak
11. feb 2009

no my ho doma jedavame bezne s kyslou smotanou,bylinkovou solou a kvapkami citronu... je to nieco uzasne ku lososovi.... 😀 😀 😀 no a malemu som dala kusok ako banan, kusocky rovno do pusy... my takto papkame aj banam..ale myslim ze sa moze aj popucit.. 🙂 ... no ked je dozrete tak akurat tak je fakt super... mastne mi prisloked som ho mala prezrete

stvura
12. feb 2009

Ja avokado bezne miesam s uhorkou a cesnakom...je vyborne k stiplavym jedlam, neutralizuje. Malemu ho skusim zmiesat neskor s uhorkou, hadam mu bude chutit...

daskak
12. feb 2009

Dobre raanko dievcata 🙂 🙂
nejako to tu flakame 😉 😉 ...
co dnes varite drobcom? my kalerab+mrkva+petrzlen... takze uvidime 😉 .... inak moje slniecko sa zacalo v noci budit kazdu 1,5 hod. takze si viete predstavit tie moje kruhy pod ocami.. rozmyslam ze ho nejako zacnm v noci odstavovat od mliecka, ale netusim ako, lebo mi neda srdce,ked v noci place nedat mu mliecko... no uvidime...

beruska2x
12. feb 2009

ahojky, my mame od vcera, brambor s kralickem a kukurici 😉
a cim se budi? s placem? chudak..mozna zub nebo nejaky spatny zazitek, to ja vcera v noci vylitla co se deje a malej se smal ze spani jak blazen, nahlas se rehtal... jsem se lekla

beruska2x
12. feb 2009

holky me to avokado prijde jak kdyz jim mydlo, tak neco hnusnyho jsem jeste nejedla 😲 my to asi vynechame 😀

daskak
12. feb 2009

berus samo osebe je fakt blee.. ale ked ho urobis s niecim tak je to mnamka... On sa budi s pomrnkavanim... mamca vytiahne cicu... potiahne 5 min a spime dalej...

beruska2x
12. feb 2009

to ja vim jedla jsem to ochuceny i v restauraci a stejne mi to nechutna...