Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

3558
19. feb 2009

no nemohla si to povedat hned? ved som prisla o nervy co tu do toho sparam uz vyse hodiny 😠

beruska2x
19. feb 2009

😀 😀 😀 😀 😀 se picnu..., nas deda rika - kdyz neco nevis tak se zeptej 😉

beruska2x
19. feb 2009

teda ja jsem tak ospala... 😔

beruska2x
19. feb 2009

holky vyparily jste se a jsem grogy tak jdu spinkat papa zitra 😉

3558
19. feb 2009

nas deda rika: mozes byt sprosty ako chces, len si musis vediet dat rady. 😀 😀

saska.t
19. feb 2009

Tak ked tu nikto nie je idem do hajan pa zajtra 😀

tina_
19. feb 2009

no,tak som sem dosla, a tu nikto...
Ale moja krasaviica dnes cely den nespala, akurat hodku v kociku von, dnu nic, oci jak pomlcky,, nervy, sliny...Ked zaspala, o 5 min. bola hore...no uzas...Do toho som este robila kapustnicu, bo si manzel zmyslel,..este teraz mi sedi klobaska na zaludku a to som si dala len tak "symbolicky"...
Dnes mala papala zemiak s brokolicou, celkom jej to chutilo, ale musela sa "dorazit" mojim mlieckom...tak som si myslela, ked mi "odkväcla" na bradavke, ze aj spat bude, ale omyl....po 15 min. sa uz rehlila...
Neviem, co dnes mala za den, alebo ako dnes vyzeral moj muz, ale len co ho zbadala, tak sa nahlas smiala... 😀 😀 😀 az ju triaslo.
No nic, idem si este pozriet Priatelov na CD, pozriem co nove v Ne-ockovani a idem spat...

vdaka za tipy na prikrmy...

este som sa chcela spytat, rozmyslam,, ze kupim tu mrazenu baby-karotienku, furt mi to pride lepsie ako tie mrkvy z obchodu, tie su take divne, a bohvie cim striekane...

mukky
20. feb 2009

ahojte,poradite mi....ako to robievate s maskom...ja som nakupila plno kuracich chladenych prs ze si nakrajam na kocky a potom len take mnozstvo co denne davam si pobalim do sackov,no moze byt ich aj 3O..a to sa mi zda velmi pracne..ale som citala ze niekto to dava do zasobnikov na lad,ale neviem ako...uvarene tam dat a zaliat vodou...ja mam len take male nejake tie kocky tusim,ak to najdem...alebo ako...no ved clovek sa stale uci no nie..a toto som si zatial nenastudovala 😀 tak dakujem

beruska2x
20. feb 2009

ja to teda v sackach mam ale nedelam jich tolik 😎 holky to do tech zasobniku delaji, urco ti poradi 😉

hoky dnes me malem trefilo kupuju malymu presnidavky a meli od Sunarek, pry jsou docela dobry... a meli tam od 6m s tropickym ovoce!!! mango, pomeranc a jeste neco... malem me trefilo nekdy si rikam kdyo to asi sestavuje.. prijde mi ze chlap a jeste blbej... 😲

tina ja davam mrazenou vsechnu zeleninu. je urco lepsi nez to co je ted v obchode, na jare prejdu na domaci od babicky 😉 neboto co koupim na trhu primo...

saska.t
20. feb 2009

Ahojte,

tak ja mam dnes strasne zly den,

mala je strasne soplava a odsavanie ma stresuje asi tak ako ju, padla mi z manzelskej postele ani netusim ako bola oblozena od hlavy po päty ale chvalabohu je vsetko ok 😒 , este stale nie som zdrava a v dome je bordel ako fras, no fakt den debil, tak som zvedava co este bude.
dnes malej nevarim, dostane hippku, lebo by som urcite podpalila barak 😠 a este k tomu vsetkemu ma ocurala aj posrajdila, asi sa picnem, tak dufam,ze ste na tom lepsie ...

kisska tu uz spominala s tym mäskom a zasobnikom na lad - uvari, nacpe do zasobniku a sup do mrazaka, potom len pred dovarenim zeleninky na 5 min. supne mrazene prevret a hotovo 😉
tiez to mam doma v sackoch rozdelene na davky a surove a potom to supem so zeleninkou varit 😕

beruska2x
20. feb 2009

tak pozor sas na ostre predmety a ohen 😀 az pujde mala po obede spat tak bez taky, poradne si odpocin..
ja byla s maly vneku no katastrofa... vsude 20cm rozbredleho neodklizeneho snehu, pohroma, spocena az napr... 😅

saska.t
20. feb 2009

jaj berus asi to urobim lebo je to fakt odusu 🙂 dnes sa nicoho ani nechytim a ked dojde manza supnem mu malu a pojdem do postele 🙂 asi cez vikend poriadne vylezim to nachladnutie, lebo uz to trva moc dlho ....
Dnes mi doslo vyjadrenie, ze mala dostala nemecke obcianstvo, slovenske uz ma tak sme komplet medzinarodny 😀 .... cesko-slovensko-nemecky 😀 (ceske nemoze mat kedze cesi nemaju dovolene viac obcianstiev)

beruska2x
20. feb 2009

jeste kdyby ti vyplacel kazdy i matrske davky co?? 😀 😀 😀 😀 😀

stankatt
20. feb 2009

ahojte 🙂 Sasy take dni su super.... tak nic nerob- pre istotu 😉

beruska2x
20. feb 2009

tak malej napapanej a spi ale mel tos ridky jak polivku, taky se mi to nejak nepovedlo...
😲 asi bude neco ve vzduchu...

na zita planuju kureci rizek a bramborovy salat tak sand to dobre dopadne 😀 😀

saska.t
20. feb 2009

vidis to ma nenapadlo dobreeee 😀 mozem to skusit 😀
stanka - neboj pohnem sa len v najnutnejsich pripadoch 😀

beruska2x
20. feb 2009

a presnidavku udelam malemu, meli pekne banany, jablicka mam od rodicu ze zahrady tak si posmakne 😉

stankatt
20. feb 2009

tak vyzera ze teplota je prec.... este rano 4,30 mala 39,2 ☹ ☹ ☹ chuda moje. Nespali sme uz dve noci...
Dnes varim zemiacik so zeleninkou 🙂 apre nas zemiaky, ryba a zelenina- v parnom hrnci, akoze dieeeeeta 😉

beruska2x
20. feb 2009

to gratuluji, to je neprijemny, ☹ zvlast kdyz nevis z ceho to je...

rybu delam taky docela casto, panganise, na lzici olivovyho oleje, 3 minuty z jedny strany pak otocim a nasypu na to zeleninu - mrazenou jakoukoliv a dodelam a manam s br. kasi, ryzi... 😎

stankatt
20. feb 2009

odkrdy sa dava detom rzba? od 8 mes?

beruska2x
20. feb 2009

od roku ale jen urcite druhy 😉 zatim jsem to moc nezkoumala ale co vim z okoli tak vsichni davaji toho panganise, nema absolutne zadnou kosticku...

stankatt
20. feb 2009

teda ryba?

beruska2x
20. feb 2009

😀 😀

kisska
20. feb 2009

Ahojte babulky, pridavam sa ku dnu blbec - maly kasle jak stary hrniec, sople, je protivny jak vred na zadku 😒 , robila som hrachovu kasu a ked som ju mixovala, tak sa maly bal mixeru. trubka som ho chcela zdvihnut, nech sa pozrie, ze sa nic nedeje a jak som sa zohla tak mi vypadol mixer z hrnca - nastastie na opacnu stranu od maleho, tak som sa zlakla... v kuchyni bordel... akurat som ulozila maleho do postielky

sasi akurat, ked si aj ocikana aj okakana, tak si podaj loto - vraj to nosi peniaze 😀 😉 😀

berus - inak tehla je eidam (cihla doslova 😉 )

kisska
20. feb 2009

tina_ - babykarotka s ti neoplati kupovat, lebo je to len obycajna mrkva nastruhana do pozadovaneho tvaru a na mrkvi je najsladsia ta cast okolo "strzna" (ten stredny valec v mrkve), kludne mozes akukolvek obyckovu 😉

kisska
20. feb 2009

mukky - masko varim spolu so zeleninkou vcelku (alebo vacsie kusky), vyberiem, nasekam nadrobno, natlacim do formy na lad (este zabalim do mikrotenoveho sacku - pre istotu) a potom uz len vyberam hotove k jednotlivym porciam. Zalezi od formy, ale vacsinou by sa ti mala zmestit polievkova lyzica drviny do jednej kocky - co je jedna porcia pre masozravca zaciatocnika, neskor mozes davat dve kocky 😉

kisska
20. feb 2009

na mrkve 😔

junovka
20. feb 2009

Mukky, ja som si stale naporcovala surove masko asi 50g a kazde zvlast som si zabalila do sacka a dala na mrazak.Ked som potrebovala na varenie, tak som hned cele zmrazene supla do vody so zeleninkou, potom ked sa mi asi polhodinky varilo, tak som ho vybrala a nakrajala na male kusocky, supla do vody spat a varila dalsich cca 30 minut.A si myslim ze to nie je velmi pracne. 🙂 Behom 15 minut som mala naporcovane masko.A ked potom surove varis rovno so zeleninou, tak aspon tie vitaminy z maska uz ostavaju vo vode a v podstate aj hned zjes. 🙂
Zase mne osobne sa zda toto pracne, ze dopredu obvarit, pritom vitamniny sa stracaju, a ked potrebujes tak opat musis to dat varit, kedze to chces mat napr.so zeleninkou atd. 😉 Ale, ako kto uzna za vhodne 🙂

Ryby sa odporucaju cca od 1.roka a najlepsi Panganise 😉

beruska2x
20. feb 2009

kiss diky tak to by me faaakt nenapadlo 😒

kisska
20. feb 2009

junovka - my tie vitaminy zjeme v tej prvej silnej polievocke aj so zeleninou, v ktorej sa masko uvarilo 😉 A jedno prsko nam vychadza cca na tyzden - 10dni. Mne sa zas zdalo, ze masko sa vari ovela dlhsie ako zeleninka.... a vyvar pouzivam malokedy, lebo vacsinou zeleninu parim 😉 Aspon si maju z coho vyberat 😀