Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
15. mar 2009

zuzujo - chce to klud a premyslat a ono sa to spravi, hlavne ziadna panika 😉 😀 vsetci sme nejako zacinali 😀

juana22
15. mar 2009

neviete mi poradit ci mozem raz za cas dat mojmu 10 mesacnemu chlapcovy kubika?dakujem

nelinka79
15. mar 2009

saska ako je to s pridavanim oleja do jedla .. v jednej knihe kazu hned od zaciatku v druhej az od 10 mesiaca .. tak teraz neviem ..

cessy
15. mar 2009

a aky je lepsi olej olivovy, alebo slnecnicový??? 😕

saska.t
15. mar 2009

neli,cessy - 😉 my co sa tu stretavame davame vsetky od zaciatku kedze vitaminy a minerali su rozpustne v tukoch a vela Dr. to radi..., najlepsie pridavat oliv., repkovy, slnecn, za studena lisovane (bez tepelnej upravy)

beruska2x
15. mar 2009

olej se pridava od prvnich zeleninovych prikrmu - diky nemu se vitaminy vstrebavaji do tela, jinak to neumi 😉

cessy ono se muze vic druhu ale ja osobne davam jen olivovy extra virgin - spanelsky - ale muzou se i stidat... je hodne druhu oleju, dulezite je aby byly kvalitni, jednodruhove... je i repkovy, sezamovy...

beruska2x
15. mar 2009

cauky 😉 se ti tu do taho pletu vid 😔

saska.t
15. mar 2009

ale kludne sa plet ved sme jedna partia 😉 a vcera som mala romantiku do pol 1 ani chodit nemozem 😉 kocky sorry to nepatri k teme 😉

beruska2x
15. mar 2009

😀 😀 😀 😀

mukky
15. mar 2009

saska.t,no spavam minimalne,spat budem ked budem stara a chora 😀 ,no cez den sa venujem vacsinou malemu,a nemam cas velmi,ved to poznate,tak az po 22hodke ked zaspi mam cas na seba,a kym stihnem vsetko co chcem,su zvacsa 3 hodky rano i neskor,a o 6tej vstavam.ja davam olej slnecnicovy,koli tym olivam nie.. 😝 😀

3558
15. mar 2009

saska to asi fakt nepatri k teme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cessy
15. mar 2009

ja som sa opytala, ze ktory je lepsi, inak na vasu radu uz davam pravidelne kvapku olivoveho 😅
saska 😕 😀 😀 😀

beruska2x
15. mar 2009

obecne nejkvalitnejsi olej je extra virgin olivovy, lisovany je ze studena, tudiz bez zbytecny uprav...

saska.t
15. mar 2009

zuzi - ved som sa ospravedlnila 😀 ja viem ale nechcelo sa mi utekat do nasej debaty 😀

cessy - ja davam repkovy aj olivovy oba za studena lisovane to striedam ako sa mi chce 😉

mukky
15. mar 2009

saska.t mne asi nedochadza 😎 do pol1 ani chodit nemoyem,to ako preco... 😀 😀 a to ca ta romantika je...?? 😀 kde to kupim??My sme dnes papali kuracie masko,brokolicu,mrkvu,cuketku.Chutilo 🙂 Baby,vy ako meriate gramaz kolko vam deti spapali...podla nejakej flasticky od vyzivy?Ja som to nikdy nemerala..papa stale z jednej misticky,predtym som davala menej zo zaciatku,teraz davam viac..

cessy
15. mar 2009

ja som davala so via poharikov a tam som videla kolko priblizne ml spapal a dnes som prvy krat odvazila na kuch. digit. vahe 😉

kisska
15. mar 2009

Ahojte babulky, konecne som vas docitala 😉
Vitam novych papkacov

sasi idem si to docitat do debatky 😉 😀 😀 😀

saska.t
15. mar 2009

muky - tiez z via poharikov priblizne odhadnem kolko papame alebo mam ako odmerku poharik od hippky plny je 190 g takze tak.
Romantika - bola krasna romant. noc s manzelom a ostatne si musis domysliet 😀 dostanes kupit u manzela 😀 😀 aspon myslim ...
kiss len chod sa pobavis 😉

kisska
15. mar 2009

juana22 - ked musis, treba si skontrolovat zlozenie, kolko je tam ovocnej stavy, kolko cukru, konzervantov, farbiv... na moj vkus je prilis sladky (ja pijavam mrkvovy, ale malemu ho nedavam/

mukky
15. mar 2009

cessy vcera som si akurat konecne kupila digitalnu vahu 😀 tak super,ani ma to nenapadlo..a mam avent poharik,len ci tam je odmerka...ved kuknem zajtra.Ale asi sa neda podla toho riadit,kazde dieta ma iny apetit...ja ked uz vidim ze maly sa kuka hore dole,vrti,tak mu uz papat nedavam.ked pije mliecko a hra sa s dudlom,tiez nie.A aj kojim,to cmurka rad 🙂 ale zda sa mi ze by mohol aj viac vazit,ale on je neskutocne aktivny,skace,kopka si,lezie,len ked spinka je tisko..laska moja.ja som taaaaaka stastna 🙂 tak mi napiste kolko vam spapaju napr masovo zeleninkoveho prikrmu.alebo z toho sklicka

mukky
15. mar 2009

saska t hej hej,ved som to tak nejak chapala,len sa mi nezdalo ze az takto verejne a presne by si to popisala 😀 😀 inac zeny sa bavia o takychto veciach viac ako muzi 😀 😀 😀 a co ako prve prikrmy? 😀 Ryzu som este nedavala...

petulak
16. mar 2009

ahoj holky.Teda tady to jede vás dočíst to mě pálí oči. 😀

K tomu oleji já dala jednou olivový a nějak zrovna ta várka nejela,ale možná jsem toho dala tam moc když píšete po kapkách. 😀 Tak začnu od začátku.Taky máme Sitia 0,7 a tak si myslím,že je to teda lepší do salátu.Tak po něčem juknu jiném. 😅

Jinak jsem včera koupila květák a chutná tak byl s cuketou a bramborou no i já si dala!! 😀 😀Tad se asi vrhnem na růžičkovou kapustu at vyzkoušíme všechno možné a taky ten špenát mě láka.Jo a tu mrkev můžu zase dát když už se hezky po.....?? Abych jí zese chudáka nezacpala!!
😀 😀 😀 To bylo hrozné chudák malá.

Tak já letím dneska jdem cvičit 😀 😀

saska.t
16. mar 2009

mukky - aby som ti to vysvetlila my to nerozoberame verejne mame svoju debatu vo volnej diskusii ja kiss berus atd no a nejak mi to tu uslo a uz sa mi nechcelo pisat to tam a preto to nazyvame romantika 😉
moja mala zje plny via poharik a urcite tam odmerku mas 😉

petulak - ked chcem dat mrkvu primiesam do toho cuketu alebo spenat (vzdy kombinujem prehanadlo zapekadlo nech sa sily vyrovnaju) a ked nic take nemam tak uvarim normalne ale na svacu dostane prehanadlo napr. struhane jablcko s mrkvou atd ... 😀

patricia1971
16. mar 2009

sasi tak tú romantiku ti závidím 😀 😀 😀 aj ja chcem,no skúsim dnes 😀 ...a ja sa pochválim,už som schudla z tej mojej strašnej diéty 4 kg,sa teším,ale mne má čo ísť dole 🙂

a to fakt zje plný via pohárik??? 😉 moja tak asi trištvrte...asi to je málo,ona mi veľa nepapá....zdá sa mi,že papá menšie porcie,ako tu píšete.....mám to riešiť s dokinou???? ☹ alebo mám kašľať na to???? ☹

saska.t
16. mar 2009

pati - kazde babo je ine nechaj ju kolko vladze rozhodne ju nenut ona si to svoje urci 😉 a gratulujem k schudnutiu tiez este 3 kilecka potrebujem k vlastnej spokojnosti 😀 a k romantike - ved skus urcite bude drahy prijemne prekvapeny
A uz nehovorte o romantike lebo sa budem hanbit ze som sa tu prekecla 😅

patricia1971
16. mar 2009

sasi,to je zlaté,že si sa prekecla,tiež niekedy nemám chuť,ale asi ju dnes budem mať 😀 a pre mňa je super,že tam na váhe neni na začiatku snehulák,ale už 7 a keď tam bude 6,tak to si neviem ani predstaviť 😀 ...a Lili si presne určí,koľko vládze,ona keď už nechce,tak zavre ústa a nedostanem do nej nič,ale to som rada,aspoň sa zbytočne neprepchá a negrcká....dnes máme špenát,zemiak,žĺtko,tak si pochutí 🙂

kisska
16. mar 2009

pati tak to mas dobre, Adam sa dokaze precpat tak, ze sa dokaze pogrcat este po 2 hodkach 😒 . Ja to obmedzujem po prvy grg 😉 ... Aj ja chcem naspat 7kuuuuuu 😢

patricia1971
16. mar 2009

kisska tak aspoň to ma utešuje,že vie,kedy má dosť,len niekedy sa mi zdá,že zjedla málo tak okolo 100g ovocného príkrmu....a aj ty máš snehuláka????ja som mala v pondelok ráno snehuláka s 1 (81kg),po týždni dnes ráno 77kg 🙂...ale som ti vtedy písala do IP, aký drasťák držím,ale dá sa to...uvidím potom ten jojo efekt, potom tam budem mať snehulákov dvoch

joana206
16. mar 2009

Maminky, kedy môžem dávať cibuľku, cesnak a pór?

joana206
16. mar 2009

sylvie, môj malý zjedol uz na druhý krát pol misky, myslím, že ak mu chutí, kľudne daj aj viac