Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

nelinka79
1. apr 2009

ja si tiez myslim ze je v pohode lebo je spokojna vychechtana papa kaka takze s vahou ma nenastve ale ze nas posiela na vysetrenia aby jej robile zle tak to uz je ine.
inak dnes nas ockovali a nase dieta sa chechtalo jak keby nic. ju asi doktorka nenaserie 😀

petulak
1. apr 2009

správne robí 😀 😀

3558
1. apr 2009

my tu detskeho lekara ani nemame. ja robim vsetko len po konzultacii tu na konovi. 😀 😀 😀
tu maly doktora videl iba ked sa narodil a potom raz ked mal 2 mesiace tak na vysetreni klbikov. 😠 😠 😠

neli vazi v pohode nerob si starosti.v uk 5 mesacne babo moze mat od 4 do 9 kg. je to v norme.teraz som ti kukala moje tabulky.moj samko mal vtedy 7kg. ale to je jedno.pokial nechudne, tak je dobre.ked bude chudnut, tak je zle. alebo bude stat na vahe.

inak moj maly ma v karte stale napisane Samuel Novakova 😀 😀 😀

saska.t
1. apr 2009

baby uz ma tolko nechvalte lebo sa zacnem cervenat 😀

petu - dakujem mala je fakt podarene dietatko a psici ju miluju aj ked viac ta mladsia, starsia sa jej vyhyba (radsej) lebo elli uz dosla na to ze maju chvostiky a uska 😀

neli- ja by som ju asi vysetrit dala, pretoze to nemusi byt len reflux aspon pre upokojenie dusicky ale to je len moj nazor 😉

joj my sme tiez nerobili cirkusy pri ockovani zacala plakat az ked sme vychadzali z ordinacie lebo sa jej velmi paci ujo Dr. - ma bradu a to mala miluje 😀

nelinka79
1. apr 2009

zuzana ake vysetrenia vam robili kvoli refluxu?

saska.t
1. apr 2009

jaj zuzi vies ake problemy sme mali kvoli menu??? juj nevedeli pochopit ze zeny u nas maju na konci mena a a chlapi normal ale nase dieta je podla nich ella lhotecky musela som dat ziadost aby sa volala lhotecka 😀

petulak
1. apr 2009

Jen se červenej 😀 si teda velkou oporou a nejen pro mě,ale uritě hodně holkám pomáháš a nejen teda ty abych někomu nekřivdila 😅

my řvem u doktorky od té doby co jsem dala píchnout uši.To bylo teda peklo nikdy víci ještě,že stačí dvě dirky 😀

Já se teda toho docela bojím až začne malá lézt a půjde po ní to bude děs.Nikola už má skoro 14 let takže je to už starší dáma a ted ještě děsně žárlí vůbec jí to ještě nepustilo.Ještě,že nemá moc zubů aby jí kousla 😅 😅.No já se jí teda nedivím byla tady jediná rozmazlená privilegovaná a nejednou jsme něco dotáhli domů a hrajeme se s tím a mazlíme a všechno je jinak.No snad se to nějak umoudří.Zatím to jde Nikola nemusí zdrhat 😅 zatím 😀

3558
1. apr 2009

mala si si to nechat tak. bolo by to zaujimave priezvisko. 😀 😀 😀
ale novakova to nieje boh vie co. 😠

neli v UK je reflux normaly a nic ti na to nedaju bola som na slovensku na detskom gastre a tam mi iba poradili ze mam kupit nutriton. no a ten maly nechcel ani za svet.ked to mlieko bolo uste, tak mu nechutilo. no tak my sme sa s refluxom bili bez nicoho. este obcas gcne, ale uz je to o 100% lepsie ako kedysi.
ked bol maly, mala som 40 podbradnikov a kazdy vecer som ich prala,a kurila celu chalupu aby sa mi vysusili do rana. 😠

saska.t
1. apr 2009

petu - ja som davala nausky nastrelovat a mala to pomaly ani nepostrehla 😀

saska.t
1. apr 2009

petu - tvoja mala je tiez podarena cely tato sa mi zda 😉
kocky idem do hajan pa a pekne sny 😀

petulak
1. apr 2009

Já dávala normálne píchnout a bylo to teda děsné chudáka jí držet za hlavu řvala jak tur. 😒 Už nikdy více.Ale nechtěla jsem nastřelit od doktorky ☹ .Mamka je zdravotnice jsem asi taky nemocná,že když už něco tak pořádně a z protekce a jinak nikam 😅

nelinka79
1. apr 2009

zuzana ja si tiez myslim ze najhorsie mame za sebou a aj ta voda sa upravi. ja tiez len susim podbradniky lebo mala slinta jak dabel a ked ma jeden podbradnik pol hodky tak to je vykon 😀

no a dnes som objavila ze nam pojdu ako prvé asi von ocne zuby 😅

saska bez teba by som bola ztratena teda bez tvojich rad takze sa mozes cervenat kolko vladzes..

3558
1. apr 2009

ale oci ma po mame mala rebeka,nie?? 😵

petulak
1. apr 2009

Rebeka je celý táta oči má modré jako táta celý tvar hlavy má jako táta nohy má jako táta,kdybych jí neporodila ani nevím,že je moje 😅

3558
1. apr 2009

presne tak aj moj maly. cely po tatovi. po mne nema absolutne nic. ale nevadi mi to, a tato je hrdy 😵 😵 😵

petulak
1. apr 2009

ani mě to nevadí,ale příjde mi to trošku nefér,ale neva 😀 to je to samé jako když kolem ní pořád lítám a tahám jí sem a tam furt jsme venku za každého počasí a snažím se co můžu nervuju se s jídlem věšně tady otravuju aby jsem neudělala něco špatně v noci k ní vstávám ale příjde manžel a hned by mě odstrčila a šla za ním a maminko papa. ☹ ☹ Ale to samé dělá i chlupatá Nikola a to si jí piplám už 14 let z toho 8 jsme s Pavlem takže mě zná déle!!!!!a přece by mě vyměnila 😅 ☹

3558
1. apr 2009

take nevdacne su deti 😀 😀 😀 😀
moj je zase moj cicik. len za mnou a za mnou... 😵 😵

mukky
1. apr 2009

Ahojte kocky,vidim ze mame spolocne nazory 😀 😀 😀 Ja som nikdy v zivote nemala ziadnu skusenost s dietatom,az ked som porodila.A ked som sa asi po tyzdni spytala mamky nieco,bol nejaky problem okolo baba,mamka povedala ze si nepamata,.. 😒 tak som sa nastvala a od vtedy sa nepytala na nic...nikoho..net mam len od decembra,ale mozem povedat ze mam veeelmi slusne vedomosti,a dnes sa moja mama uci odo mna 😀 😀 sestra ma o 12 dni mladsiu dcerku ale ju studovat toto vsetko nebavi,tak jej obcas posuvam rady,i ked sme v prikrmoch rozdielne,ona jej denne dava hippky 😠 na obed,co ja odmietam uplne,a tak isto aj instantne kase odmietam,a mam na to svoje dovody...lekarke mojej nedoverujem,maleho som musela od mesiaca prikrmovat nutrilonom ☹ ,ale keby som mala vtedy net a kona 😀 neprikrmujem 😠 ,ale je velke stastie ze este stale kojim 🙂 🙂 Minule po viac ako dvoch mesiacoch co sme neboli na poradni som vyrukovala co davam papat,ona sa vobec nepytala...ja som alergicka na nikel atd...manzel asi celiakiu mal...povedala som ze nic z kravskeho mlieka nedam,caj nedavam,lepok po roku,a ked sa nadychla povedala som ze preco 😀 bola v soku,a potom ze dobre,a manzelovi uz druhy krat povedala nech mi nedovoli citat na internete 😖 😝 😀 boji sa asi o svoje miesto 😀 lekari vidia ze maminy su uz lepsie informovane ako oni 🙂 oni nemaju cas a ani asi chut studovat nove a nove studie...pani mudr je este totalitna ,z doby komunizmu.Do roka nie je taka dlha doba,tak preco drazdit hada bosou nohou,a nepockat s tym ci s tym prikrmom,za cely zivot sa najedia az az nezdravych jedal...Takze zatial nedavam do roka lepok,nic z kravskeho mlieka,zltok..ten az po 18stich mesiacoch,zeler,banany,citrus.ovocie,instant.kase,hippky,masko len kuracie....a este neviem tak narychlo co este.....no je na kazdej mamke co ano,a co nie...ja neodsudzujem nikoho,moja mama nic malemu neda,a ak by dala nieco svokra bez mojho vedomia,tak to bude potom rosambo 😠 😎 aj minule svokor ze maslo daj...svokra ze krupicu davala v 5 mesiacoch a ze manzel do 8 rokov bol na bezlepkovej diete asi aj koli tomu jej trklo az ked som jej teraz povedala co nedavam a preco..a to je zdravotnicka......baby neni to sranda s potravinami a alergiami...su prekrizene,i ked si vela mamiciek mysli ze nie...tak ahojte

mukky
2. apr 2009

baby tak kde ste dnes??? 😲 😲 😕 My zajtra ideme do madarska tak nebude mat varene,len jablcko a hrusku nastruhanu zoberiem,lebo neviem ako by som to tam niekde ohriala..no uvidim,musim si to nejak premysliet ako to urobiim...ideme na cely den

junovka
2. apr 2009

mukky, suhlas s tebou 😎 😉

cessy
2. apr 2009

mukky ale si sa rozpisala... 😉 hotovy roman 😵

preco lepok az po roku??koli tej celiakii u muza??

cessy
2. apr 2009

saska kde si kupila repkovy a slnecnicovy olej za studena lisovany??ja som ho uz pozerala aj bille aj v tescu a nemaju ho. kupila si ho v neakej bio predajni??

petulak
2. apr 2009

no to je počteníčko to je fakt,ale totálně spouhlasím 😀
Dneska jsme byly na plavču a pak si Rebek dláblakvěták,mrkev a krůtu a to celou 100!!!!!!!
cessy a proč nedáváš olivový ty jsou skoro všechny za studena lisované né??

saska.t
2. apr 2009

ahojte 😀

cessy v lidli som ich nasla 😀
petu gratulujem k papaniu 😉

cessy
2. apr 2009

petu davam olivovy, ale chcela by som aj neaky iny, pre zmenu 😵

inak aj mne uz maly akosi zacina papkat, tiez dnes spapal 100g a este pozeral do misky ci nieje... 😅 😅

cessy
2. apr 2009

saska, no tak tam som veru nebola a chodim okolo neho.. 🙂 .

petulak
2. apr 2009

já koupila olej v řeckém obchodě máme ho kousek od baráku 😀

jo papání když to jde je paráda a radost co? 😀 😀

cessy
2. apr 2009

presne tak... 🙂 ,
lebo doteraz mi maly papal tak 40-60g a ostatne som vyhadzovala...potom ma to ani nebavilo varit 😒

petulak
2. apr 2009

u nás teda naštěstí problémy s jídlem nebyly,že by odmítala nebo vyflusávala,ale jde to pomaloučku tak co taky můžem čekat když znají jen mlíčko a najednou jim dáváme něco tuhého a ještě chceme aby nedej bože žvýkali 😀 .Je to strašný jak příjde ten malý človíček totálně nezkušený a nahý 😀 😀 ani nevěřím,že jsem taková taky někdy byla 😉