Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

3558
15. apr 2009

saska a berus k tym vajickam::

saska asi som zle prehliadla nejaky prispevok. myslela som ze v jednom z nich bolo napisane ze uvarene sa do chladnicky mozu dat na dalsi den. tak sa opravedlnujem. neviem ale ci to bol tvoj prispevok alebo nie. ty si sa len ohradila 😀

berus no ked uz raz to vajicko uvaris, tak v ten den by sa malo zjest. nie odkladat ho na druhy den. nie len koli salmonele ale je potom aj zelene a tazko stravitelne. 🙂

3558
15. apr 2009

inak vsimate ze ja si tu vypisujem kazdy den sama so sebou????? ked som tu ja, tak vy ste vsteky uz v posteli. asi sa zacnem so sebou sama rozpravat a to bude to iste ako tu vypisovat. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monikaoli
15. apr 2009

Ahoj Zuzana ne si sama aj ja som tu citam ze si v zahranici kde si my sme tiez

monikaoli
15. apr 2009

Tak a teraz si tu vypisujem sama ja no neva mozno zajtra pokecame papa

nelinka79
15. apr 2009

ahojte .. tak som tu znova 😀 boli sme na vylete a tak som vam dala oddych od otazok 😀
s papanim sme sa celkom drzali a zda sa mi ze aj polepsili lebo uz mi raz zjedla aj 120ml ale ono je to raz viac raz menej. zatial to vždy musi zapit mlieckom.

a teraz otazka .. chcem pridat od nedele masko a tak mam zacat aj s ovocim? mam ho davat ako len desiatu alebo aj olovrant hned naraz? od kedy sa moze davat kukurica?

mukky
15. apr 2009

zuzana29 ja som tu vzdy 😀 ,len som sa nejak poslednu dobu nezapajala do debaty.....

saska.t
16. apr 2009

cauky kocky 😀

zuzi - ja som to nemyslela v zlom 😀 len som si myslela ze som to zle napisala a ty zle pochopila 😀

neli - nie je povinnost pri mäsku zavadzat aj ovovcie je to v podstate na tebe 😉 ja mam doce 😉 la zlu skusenost s davanim ovocia na desiatu, potom deticky horsie papaju na obed zeleninku tak radsej davam ako olovrant 😉 s kukuricou by som pockala aspon do 7 mes. moze naduvat 😉

mukky- ani sa ti necudujem ze si sa nezapajala bolo to tu dost drsne aj mojou vinou za co sa este raz ospravedlnujem

monka88
16. apr 2009

saska a co potom davas na desiatu? moj drobec totiz nechce ovocie poriadne ani na desiatu ani na olovrant 😒 Zato zeleninku zlupne krasne aj 250ml.
Ani ovocne vyzivy mi nechce papat,neporadite co by som mu mohla davat na desiatu a olovrant? chlebik este nepapa ani jogurty,chcem dat az neskor...

saska.t
16. apr 2009

Popravde mala papa na desiatu mlieko alebo mliecnu kasu aby sme splnili limit mliecnych vyrobkov na den a cez vikend papa uz obcas chlebik s maslom, na olovrant mava ovocie alebo domace robene kase (pohankova, kukuricna, ovsene vlocky s ovocim a jogurty) 😉

stankatt
16. apr 2009

ahojte 🙂 monka ani Monika nechce papat ovocie 😒 a nenecha sa ani oklamat, ked jej ho chcem zamaskovat do jogurtu, nespapa ani ten 😝 . Inak kupila som teraz celkom dobry jogurt- smotanovy biely, je to obyc jednotacky- Coop a malej velmi chuti- je tam 10% tuku 😉

cessy
16. apr 2009

saska jogurty uz mozem davat??alebo od ktoreho mes.sa mozu??

petulak
16. apr 2009

kuk včera jsem zkusila udělat hrušku a docela šmakovala.A tak mě napadá jak takové ovoce připravujete??Já jí dělala na peřníku a připadala mi pořád tvrdá,ale šmakovala.

Cessy to je dobře,že jsi tady ty jsi takový pohankový expert s čím to dáváš?Asi taky něco dáme pro změnu třeba jí už nejede jen zelenina a maso ☹

cessy
16. apr 2009

ahoj petulak....tu pohanku a podobne veci mam od berusky....malemu to ale moc,moc chuti...

ja mam kupenu pohankovu krupicu a robim z nej kasicky na olovrant-veceru, ako obed som ju este nerobila

cessy
16. apr 2009

a cestoviny si skusala??malemu chutia viac ako zemiak alebo ryza... 😉

petulak
16. apr 2009

těstoviny ještě né ted jsem začala pomalu s rýží.Hlavně já dávám jen na oběd zeleninku jinak pořád kojím takže s pohankou asi teda taky počkáme 😅 .

Já už nevím co s čím jak ted se chudák zase nemůže vykadit a to měla hrušku a cuketu no děs.Jsem to celé zakřikla jak jsem si taky chrochtala,že pěkně papá ☹

cessy
16. apr 2009

perulak aj ja stale kojim, ale uz skusam vselico, ved si musi zvykat 😉 , cestoviny davam bezvajecne, bezlepkove...

od kedy maly papa, tak my mame problemy s kakanim, teda obcas...v tedy dam hippku slivkovu, alebo marhulovu a potom sa to pohne 🙂

petulak
16. apr 2009

zítra jdu koupit a to jí mám dát kdy?? 😀

saska.t
16. apr 2009

cessy - jogurty od skonc. 8 mes. takze uz mozes

petu- pohanka moze byt aj s ovocim aj zeleninkou a mäskom, 😀

petulak
16. apr 2009

ahoj saska já se k vám k některé asi odstehuju a všechno odkoukám jinak si nevím rady 😅 takže koupít pohanku a můžu mix mix se zeleninou??

petulak
16. apr 2009

jste se polekaly???? 😀 😀 😀

3558
16. apr 2009

nie nezlakli sme sa. 😉

kludne to mozes mix mix so zeleninou. skus pohankove vlocky tie staci iba zaliat a nechat napucat. tak isto aj obycajne vlocky, a pseno. nam chuti aj to. 🙂

mukky
16. apr 2009

saska.t aj ja som taka horliva a yapalena niekedy,a myslim to dobre ale niekedy to zle vypali 😒 😀 ,ako v pohode..aj junovka ma pravdu,aj ty,aj ja,aj zuzana a ostatne....len mozno niekedy viac bojujeme za tu svoju 😀 😝 ,ale HLAVNE je,ze chceme vlastne naj a len naj detickam 🙂 🙂

pinco
17. apr 2009

Ahojte, ja mám 8 mesačnú dcérku, ktorá niť moc neje, aj keď už som jej dala skúsiť prakticky všetko (okrem mlieka, ja kojím). Najviac jej berie mäso so zeleninou, cestoviny pomenej, ovocie bieda. Na ráno jej vždy dám požužlať trochu rožka alebo chlebík, ale to by som mohla merať na pár odštipnutí z neho. A tento týžeň si dala pár lyžičiek jogurtu. Na obed to mäso so zeleninou (takých 50-60 ml, viac ani náhodou), na olovrant sa snažím do nej dostať nejaké ovocie alebo kupovanú presnidávku (najradšej má jablko - celý kus si drží a cucia si ho a oškrabkáva tým jedným zubom, čo má 😀 Ale v postate z neho nič nezje...). No a večer si dá kašu (podľa chuti, ale väčšinou tých 50 ml). A pomedzi to je samozrejme stále na cicke, a hlavne v noci je to taký malý ciciak 😀

Inak jej musím dávať železo v kvapkách, lebo má málo a dokina vravela, že to môže byť aj tým, že nechce dáko papať, ale že niektoré deti sú také, tak sa nemám trápiť.

Skúsim tie pohánkové vločky s ovocím, možno jej zachutia, dík za tip.

mamkabubka
17. apr 2009

este mam otazku(mame 8 mesiacov),na olovrant co je dobre davat?Akurat pripravujem pohanku,este nikdy sme to nemali,tak hadam sa podari.Stale by len na ciciku bola 😅 A cerstve stavicky kedy?

levik82
17. apr 2009

ahojte, zase sa chcem nieco opytat... 😝 😀 mozem dat cisty pastrnak po mrkvicke a mrkvicke a zemiacku ktre nam idu??? ja by som mozno zajtra, ale neviem, pocula som ze petrzlen je alergen ci co. ale zase inde odporucaju. a pastrnak je typ petrzlenu ci??? 😲 dakujeeeeeeeeeeeeem 😉

saska.t
17. apr 2009

levik - pastrnak je sladsi petrzlen a rozhodne to alergen nie je kedze patri k zavadzacej zeleninke takze ho kludne mozes dat, zeler je alergen 😉 , ja by som ho radsej dala s niecim co uz mate odskus. zemiak-mrkvicka 😀

mamka- ja davam domace kase s ovocim (pohankovu, kukuricnu, ovsennu atd.) 😉 alebo samotne ovocie, cerstve stavy urcite velmi riedene vodou inak su agresivne 😉

levik82
17. apr 2009

dakujem saska. takze mozem napr. ak davam vyzivku zmiesat aj 2 vyzivky napr. mrkva a pastrnak??? 😅

saska.t
17. apr 2009

ano mozes, ale drzala by som sa jednej znacky vyziviek aby tam neboli rozne zlozky ktore by navzajom moc nepasovali ....

levik82
17. apr 2009

mam len jednu znacku 😉 tak dakujem zatial 🙂 ja sa este isto ozvem 😝 😀

stankatt
17. apr 2009

Ahojte, tak Mon sa dnes tak rozpapala... normal cely den by nieco zuvala 😀 😝 , teraz spapala plnu misku kase a este mlaskala, tak som jej dala este 4 piskoty s cajom 😲