Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
21. sep 2010

@zuziq - uz mozes je to velmi zdrave mäsko pre deticky obsahuje najviac zeleza 😉 mozes dat aj kralika a morku

lucinenka001
21. sep 2010

Ahojte,

kočky chcem sa poradit, ako pripravit baklazan pre drobca ? Tak ako aj cuketu aj tekvicu ? Nikdy som este nerobila baklazan 😀 . Ked ho ošupem a rozkrojim treba nieco z vnutra vybrat ci len nakrajat na kocky a dat varit ?
Krasne dakujem 🙂

maryanna
21. sep 2010

@lucinenka001 baklažán ošúpať a nakrájať a ponoriť do slanej vody, alebo posypať soľou a nechať tak , a potom zmyť a môžeš variť......aj keď neviem mojemu to ako jediné čo zatiaľ jedol nechutilo, ani mne sa to nezdalo...

lucinenka001
21. sep 2010

@maryanna
Ahooooj,

preco ponorit do slanej vody ? a na aku dobu ? nemozem ho dat rovno varit do vody?
tak mi ideme skusit baklazan uvidime ako nam bude chutit 🙂

maryanna
21. sep 2010

@lucinenka001 pretože baklažán je horký, a soľ vyťahá horkosť...

nikush
21. sep 2010

@maryanna ja som ho pre maleho nesolila len som ho nechala postat a nebol horky

gabika7706
21. sep 2010

@maryanna , @lucinenka001 baklazan sa nemusi nutne macat v slanej vode, alebo solit, pokial je tvrdy, pevny, nie je stary, nie je ani horky. Pokial mas pocit, ze je horky, netreba ho davat malemu dietatu, ale pockat aspon na ten rok a vyriesit to solou. Ja osobne som Martinovi baklazan zatial nedavala, hoci patri medzi oblubenu potravinu v nasej rodine, zvyknem ho tiez nasolit (podla toho, ako ho idem pripravovat), pretoze uplne tvrdy baklazan sa mi podarilo kupit mozno 2x ... a nasoleny, alebo uvareny v slanej vode Martinovi zatial urcite nedam...

@lucinenka001 ak si nikdy nerobila baklazan, urcite vyskusaj aj pre vas dospelych 😉 nas najoblubenejsi okrem grilovaneho je rozpoleny na dve polovice, povtlacane tenucke pruzky cesnaku, posypany provensalskym korenim a zapeceny. Mnam.

lucinenka001
21. sep 2010

@gabika7706

Ahoj,
cize nerobit ho teda malemu , ten baklazan ?
no hambim sa ze som ho nikdy nerobila, ale niesom bohvie aka kucharka to je pravda 😒
ved solit ani ja nechcem. skusim ho uvarit uz som ho kupila. osupem, nakrajam na kocky, supnem do vody.
Dlho sa vari ?
A ak nebude dobry vyhodim a urobim mu tekvicu 🙂

gabika7706
21. sep 2010

@lucinenka001 nevari sa dlho, skus, ochutnas, uvidis 😉

lucinenka001
21. sep 2010

@gabika7706

ja som to akurat dovarila, ale mna to stipe na jazyku, tie male kostku co su tam akokeby stipali. no je to o nicom, radsej mu to nedam. ma to tak az pali na jazyku aj v ustach. Nebudem to riskovat.

gabika7706
21. sep 2010

@lucinenka001 tak nedaj radsej, neviem, mna baklazan na jazyku nikdy nestipal...ale ak z toho nemas dobry pocit, tak nedaj, skusite o par mesiacov 😉 zapeceny s paradajkami a bylinkami napr.

saska.t
22. sep 2010

@lucinenka001 vo vasom veku je velmi skoro na baklazan, kazdopadne by som dopredu nasolila taha to nie len horkost, ale aj skodliviny, odporuca to aj pestovatel baklazanu 😉
u nas v rodine tiez velmi oblubeny zapekany s cesnakom syrom a cottageom, ale mala to nechce ani neochutna 😠 mozno na to casom dozreje 🙂

lutsine
22. sep 2010

Chcem sa spytat od ktoreho mesiaca sa vlastne davaju prikrmy? Pre nas je to este skoro,len sa pytam informativne.

zuzkat1
22. sep 2010

@lutsine po ukoncenom pol roku🙂

zuzkat1
22. sep 2010

baby ako robite vyzivu? ja som davala minuly rok aj cukor nech to konzervuje ale da sa aj bez neho??

citroenka
22. sep 2010

@lutsine Ahoj kojené děti od ukončeného 6 měsíce a nekojené od ukončeného 4 měsíce.Tady se dozvíš víc 🙂 http://www.vyzivakojencu.cz/prvni-zeleninove-pr...

katka888
22. sep 2010

@lutsine
my sme zacali podla "rád" zeleninkou, zemiacik, mrkvicka, brokolica.. cez vikendy aj masko a potom sme skusili banan a jablko, no vobec to do nej neslo. ale napr spenat mi teraz zje bez problemov, otvara len ustocka a papa a papa.
takze by som odporucila skusit naozaj najprv tu zeleninku a az potom ovocie, lebo podla mna na ovocie si neskor rychlejsie zvykne akoby som ju neskor mala ucit jest spenat 😉
vy ste este kojeni?

maryanna
22. sep 2010

@zuzkat1 ja som čítala že sa mlže normálne bez cukru, kyseliny a tak, a robila som slivkovo jablkovú úplne bez všetkého, a pekne sa prisalo uvidíme keĎ otovrím v zime aká bude, ale čítala som o tom dosť veľa, o detských výživách a bežne sa robí že len čisté ovocie......

zuzkat1
22. sep 2010

@maryanna no ja som to nakoniec urobila klasicky s cukrom,ale na 5litrovy hrniec plny jablk som dala len 2 PL takze skoro nic... na chuti to ani necitit..ja ked som nemala doma nic ine tak uz jedla tuto domacu vyzivu s kyselinou a cukrom a nic jej nebolo... 🙂 viem ze cukor ze sa nema a ze je to zbytocne a tak,ale ja pojem tolko sladkosti ze aspon v takejto forme doprajem aj jej🙂 a este papa keksiky...ale take cukriky a cokolada to neuvidi pekne dlho to fakt nepotrebuje🙂

lucinenka001
22. sep 2010

@gabika7706
Ahoj,

baklazan som mu nedavala, rovno som ho radsej vyhodila, dam mu az ked kus vyrastie 🙂

maryanna
22. sep 2010

@zuzkat1 veď v pohode, ja dám niekedy ja kupovanú kde je cukor, teraz sa nezbláznim, aj do domácej som chela dať ale nakoniec že nedám, ale aj keby som dala tak nerobím z toho tragediu, ja len že si sa pýtala či sa dá aj tak , tak som písala že dá....

zuzkat1
22. sep 2010

@maryanna ved hej🙂 dakujem... ja len viem ze niektore baby su striktne proti cukru (aj troske ) pred rokom... ja kupovanu bez cukru davam,lebo tam neviem kolko toho cukru je,ale v tejto viem ze je fakt malo🙂

maryanna
22. sep 2010

@zuzkat1 ja tiež bez cukru sa snažím ale niekedy poterbujem rýchlo a iná nieje......ale to len málo, večšinou má čerstvé ovocie...iba ak cestujeme a tak tak výživa......
ja tiež som proti cukru že nebudem teraz mu cukrovať kyslejšie ovocie alebo neviem, ale sem tam vo výžive snáď nevadí🙂

ketkous
22. sep 2010

@zuzkat1 my sme so svokrou robili vyzivu a dali sme aj cukor 😀 😀

alexanotbad
22. sep 2010

@salvinka ja kasu zatial nedavam, lebo nam zelenina celkom chuti. To mi len tak napadlo, ze to by si mohla skusit, ked mu nejde zeleninka. neviem, ci vobec kase budem davat. od 7.m pridam masko a ovocie a uvidime ako to pojde.

ale super, ze uz aspon nieco spapka 🙂 . on sa rozje, uvidis. asi potrebuje viacej casu na rozbeh

alexanotbad
22. sep 2010

kocky chcela som sa este poradit: sme na zelenine na obed a potom ho dokojim. ale....kojili ste hned po obede alebo az po nejakej dobe? 😅
a este prosim, aku dalsiu zeleninu mozem skusit? mame za sebou mrkvu, zemiak, brokolicu, kalerab (ten nam nechutil ☹ ), cukinu a teraz skusam petrzlen.

vdaka za pomoc

palculienkastellka
22. sep 2010

@alexanotbad u nas to bolo tak, ze sa cas podavania mlieka po obede vzdy postupne predlzoval. podla mna je to o tom, ze dieta si postupne uvedomi, ze papa normalnu stravu a mlieko si bude vyzadovat cim dalej tymneskor. tiez som zo zaciatku davala mlieko po pol hodinke, teraz je uz odstup dve-tri hodinky. dcerku dokrmujem umelym mliekom, ale myslim, ze podobne to bude aj pri kojeni. ja by som skusila karfiol. mojej malinkej chutil. tak snad som ti aspon trosku pomohla 🙂

zuziq
22. sep 2010

@alexanotbad my sme skusali aj spenat a celkom fajn 😉

maryanna
22. sep 2010

@alexanotbad ahoj, patizon, tekvica, kel, spenat, pastrnak, karfiol..fenikel..

katka888
22. sep 2010

@alexanotbad
ja pockam, nedavam jej hned mliecko. pockam, kym si sama nevypyta, alebo ked ideme von, tak este pred odchodom ju dokrmim mlieckom.