Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

leelo
20. dec 2010

@kaja73 s tymi napojmi z dm mas pravdu - ja tam kupujem ryzove, ovsene aj spaldove. su super.
o kuskuse pre dospelych ti napisem do ip, aby sme neodbocovali od prikrmovej temy 😉

kaja73
20. dec 2010

@leelo Diky 🙂

nyc
20. dec 2010

@leelo mozem sa opytat kde sa da kupit sladky zemiak? vdaka 🙂

zuzkat1
20. dec 2010

@dana3262 no ja kupujem uplne obycajnu kasu bio ryzovu instantnu...maju ju v kauflande pri mukach a robim len s vodou dam tam banan a priznam sa ze ani ja sa jej neviem dojest... nekupujem take co su pri detskych veciach... a podla mna ked kojis tak UM je zbytocne...

zuzkat1
20. dec 2010

@leelo no dnes som uz nekupila som nestihala ale zajtra kupim a dam pozajtra🙂 a ona este nepije nic len mm a ja sa poznam ja chytim paniku a kym ju na prsnik dam... ja by som aj dala vodu v takej chvili lenze ona nevie pit z nicoho ani flasa ani naustok ani pohar... nema o to zaujem... uz by aj mohla pomaly vsak?😅

ica9
20. dec 2010

baby, mozem dat maso aj z nohy kuracej? Ci len prsia?

kibuk
20. dec 2010

@ica9 ahoj ked sa možem pridat do ročika by som skor uprednostnila kuracie prsičko potom neskor aj z nožky,kridielka 🙂

cicimon
20. dec 2010

@zuzkat1 ja som malej dala asi pred mesiacom flasku s naustkom v tom, ze sa za mesiac hadam nauci z toho pit a cestou na vychod to bude v poho, ale ona len kuse do vsetkeho... ale obcas aj cucne a trosku ju to cez den uspokoji... napr obcas ked ma zapit jedlo a pod... ale nemeriam to, podla mna vypije max 1dcl vody za den

zuzkat1
20. dec 2010

@cicimon tak to mas super, 1 deci🙂 ja som davala malej uz davno flasu s naustkom aj vodu som skusila, aj riedene stavy ovocne aj caj a nic nechcela... vsetko vypluvala ked sa jej nahodou dostalo do pusy, len kusat ju bavilo ten naustok...

cicimon
20. dec 2010

@zuzkat1 ja caj ani stavy nie, len cistu vodu... ale fakt uz neviem, ako naucit na naustok..

zuzkat1
21. dec 2010

@cicimon ja ju nebudem ucit na naustok ale uz rovno na pohar

mysinka2007
21. dec 2010

ahojte, my ficime na UM a teda sme zacali prikrmovat od ukonceneho 4 mesiaca, ale pridavanim zeleniny mi dcerka odmieta UM, vypije cca o 60ml menej na kazde krmenie. Ona je zjavne spokojna, tak neviem, mate s tym niektora skusenost?

leelo
21. dec 2010

@nyc kupis ho skor vo velkych retazcoch ako v malych potravinach. ja napr. som ho vzdy na beton zohnala v hypernove 😉

leelo
21. dec 2010

@zuzkat1 ved skus hravou formou zacat s poharikom. pomaly , mate cas. kup je zvieratkovy, s 1 ci 2 uskami, nauc ju chytit si to a potom jej ho naklanaj k ustam. vzdy len tak na 1 sek, lebo deti si to nechaju tiect, nevedia co s tym a potom sa zakuckaju 😀
my mame poharok s naustkom od avent, ale od zaciatku malemu sluzil skor ako kusatko. aj ked sa mu z toho podarilo napit, na 2.raz to zase zabudol a hnevalo ho to. navyse sa ho naucil rozoberat. ide to velmi lahko odkrutit. nemate s tym niekto podobnu skusenost?
takze som mu ho uz uplne prestala davat, kedze z pohara mu to ide spolahlivo, netreba mi ho na naustok ucit

alubinka
21. dec 2010

ahojte dievcata, poradite mi prosim kedy je vhodne pridat treti prikrm? v akom veku a aky druh jedla? teraz papa desiatu a obed, potom je stale kojena. a potom sa ako pokracuje? kedy asi by malo dieta prejst na "normalnu stravu" ? potom bude kojena len v noci alebo ako? poradte prosim

zuzkat1
21. dec 2010

@leelo ja mam tiez avent a teiz len kuse🙂 a ked jej nahodou vytecie nieco v momente to vypluje 🙄 rozoberat to nerozobera a je pravda ze uz som jej davnejsie nic ani neponukla kedze dr povedala ze ak casto kojim tak nemusim🙂 ale pomaly by som rada zacala a kedze uz bude mat rok tak myslim ze ten poharik je lepsia volba🙂

zuzkat1
21. dec 2010

@alubinka ja som dala treti olovrant a az teraz ked mala 10,5 mesiaca... dala som kasu s ovocim...

zuzana39
21. dec 2010

ahojte,prosím neviete mi niekto poradiť?dnes som vybrala MM z mrazáku,že malému uvarím špenátik a pridám mliečko,ale nakoniec som išla k svokre,takže som ho neuvarila,možem to mliečko použiť ešte zajtra?dakujem.

saska.t
21. dec 2010

@zuzana39 ak bolo v chladnicke ano, ale zajtra posledny den...

zuzana39
21. dec 2010

@saska.t dakujem 😉

tinaki1275
21. dec 2010

@mysinka2007 moja to bol aj moj problem v minulych dnoch ,prikrmujem siesty tyzden a posledne dni mi klesla z 800 ml na 450-500 ml UM ..ale ja som mala vela prikrmov.. davala som ovocie na desiatu ,zeleninu na obed a uz som zacala skusat aj kasu na vecer u- priskoro ☹ ,baby mi to tu vysvetlili a tak som vyradila kasu a nechala teraz dva dni len zeleninku na obed- po nej mi uz vobec nechce UM, spapa jej tak 100-130 g ..ale ostane 4 papania co mame davam UM zase a po popoludnjasom o tej siestej jej ako dezert po polhodinke ponuknem trochu ovocia a kedze chce tak spapa pol davku zhruba..ale vdaka tomu sme zase uz dva dni na cca 700ml UM...ale myslim ze ak ti spapa dost zeleninky na obed tak mliecko uz potom nemusi ..len tie ostatne papania by ti mala papat normalne ..ale neviem kolko prikrmu davas...ale baby ti urcite poradia ..🙂)ja som v prikrmoch este "nova"🙂)

mysinka2007
22. dec 2010

@tinaki1275 ja som okrem zeleninky vyskusala ryzovu kasu,kt som jej dala do flase a asi tym, som to pokazila 😖 . Teraz som jej ju vysadila uplne a zatial to vyzera, ze to pomaha. Bola som dnes u Dr. na poradni, ta ma zjazdila, ze na nu idem prilis rychlo...Tak teda dame na rady dr pockame na ukonceny 5 mesiac a zatial ostaneme iba na mrkve a zemiaku. Aj som sa jej bala povedat, ze som malej uz dala instantnu ryzovu kasu 🤐 . No musim povedat, ze na moje gusto chce od nas dr aby sme zacali uz aj s masom...no neviem..

saska.t
22. dec 2010

@mysinka2007 mäsom nic nepokazis ale v ostatnom ma tvoja dr. pravdu, nemas sa kam ponahlat, mala je naozaj velmi malinka a zakladom jej jedalnicka ma byt mlieko, nie prikrmy, do 6 mes. staci zeleninkovy obed nic viac 😉

ica9
22. dec 2010

Moze moja 7 mesacna dcera uz avokado? A ked ano, ako ho pripravit? Dakujem pekne za receptiky 😉

p69majka
22. dec 2010

@ica9 ahoj. ja dávam aj vykostené kuracie stehno, chudé. 🙂

cicimon
22. dec 2010

@p69majka ake je to chude kuracie stehno?

ica9
22. dec 2010

@p69majka Aj ja som dala 😝 . A nevies ci avokado moze?

onellyo
23. dec 2010

@mysinka2007 🙂 🙂
kludne dat masko ja som tak tiez davala ,,,
a ze vypije menej mlieka je normalne,,,
ked sa zacne prikmovat zasiti ich to takze
menej vypiju 🙂 🙂 🙂 🙂
@zuzkat1
skus ma lyzicke,,, mozno zachuti,,,
moj ked vidi lyzicku konec,,, 😀 😀
a vie uz pit s pohara ,,, a sam ani som ho neucila
chytil hrcek najprv prazdny a tvaril sa ze tam daco ma
tak som mu dala stavicku s jablka a pil ,,, 🙂 🙂

onellyo
23. dec 2010

@mysinka2007 🙂
a kasu ja som so zaciatku davala nutrilonovu od 4 m
do mlieka ale iba jednu cajovu lyzicu a postupne shustovala 🙂
a v pohode,,, vyspi mi drobec celu noc ,,uz od 3 mesiaca
cca 10 hodin 🙂

p69majka
23. dec 2010

@cicimon také, kde nieje mastné 🙂