Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zrzulka
2. júl 2008

joj dakujem kocky za poradenie. ja som z toho mimo. radsej davame len tie hotove jedla, kasu som len vyskusala ale nebudem jej ju davat... mala ma velke problemy so zazivanim tak sa snazim vsetko striktne dodrziavat. ona zje vsetko s tym problem nema. 🙂

sirinka
2. júl 2008

denisocka, ja som ceresnu otvorila na polovicu a duzinu vyhryzla a tak dala malej 😅

zrzulka
2. júl 2008

no ceresne sme neskusali🙂)) ale dnes sme papali susenu marhulu 🙂 kvoli zelezu 🙂 samozrejme uvarenu domekka a rozmixovanu na kasu. ked sa mi podari zohnat pekne zrele tak jej dam cerstvu.

a s tym zajacom to urobime rovnako.namrazime na kocky a potom uz len popridavame k zelenine .

denisocka
2. júl 2008

sirinka a ked si tu dužinu vyhryzla ty,čo si dala malej? 😀

leni - my sme mali zajaca od našich,máme doma kralikaren 😝 ,ale som ho dala napoly a varila asi 2a pol hodiny vo vode , potom som ho vybrala,z vyvar urobila polievku ktoru sme aj tak vyhodili-fuj . No a potom sme svorne šklbali zajaca , a ja som ho v mixery - čo mám taky ručky philips pokrajaa uplne na drobunko a natrepala do kociek a do každej som cvrkla trošku tomi natury aby to držalo,bo mäso suche jak tatransky salam 😀

no a palce nam smrdeli 2dni jakeby som hriby zbierala 😝 😅

no a z tej polky mám asi 60 kociek -to je na 10 týždnov,kedže 7 den sa dava žltokv . Zajac mu ide , potom som robila -čo môžeš skusiť ryžu s mliekom ,som uvarila domäka ryžu a ed bola hotova a voda vyarena ,naliala som asi 50 MM a ked to zavrelo,hned som ručnym pomixovala a len sa tak zaprášilo 😀

ináč,šimonovi vôbec nejdu kysle veci,neviem po kom to díte je (ale po mne nie) -broskyna,jabko ,aj čerešna -nič moc,ale ked to zmiešam s bananom tak to už hej

no a vodu furt nechce poiť -bo nevie.už mám aj avent magic hrnček,ale ked ho vidi tak chyta nervy normálne,takže ked tak skuša z tommee tippee alebo mam ešte jednu špaci flašu,odstrihla som z cumla malu dierku z ktorej mu teče všade a tým pádom aj kus do ust 😀

zrzulka
2. júl 2008

ryzu nemozeme kedze mame zapchu. kvoli tomu som aj mrkvu vylucila, banan taky...

zltok nebudeme davat lebo pedina nam neodporucila. takze len maso.aj to vraj od 8 mesiaca...
a jak si mrazila? dala si do kociek na lad, do saciku a tak? ja rozmyslam ze to nahadzem do avent poharov. len neviem ake porcie mam namrazit.kolko mesa mu davas?

pit mu davaj striekackou aj ja tak robim. teraz sme skusili detsky caj.nechuti jej ale davam jej aj tak po troske 10ml, potom dam cecok, po pol hodke zase 5 ci 10 ml a tak. vonku jej davam z magic cupu ze jej stlacam cumel a tak striekam do pusy. miska tiez nevie pit z flase. ona sa s tym len hraje. vsetko je mokre. tiez sme skusili aj magic cup a nic. 😒

denisocka
2. júl 2008

hej - mäso som napchala do kociek a utlačila - kedže len take male porcie zatial môžu , vcele som to dala do sačiku a do mrazaku ,po 2hodinach som to vyklopila do spoločnej misky a dala s5 do mrazaku

no on mi vonku ked je smädny vypije z tommee tippe,ale doma ani za joba,takže frčím na cicku,šak kunki tu asi 2str dozadu aky mame krmiaci režim 😝

sirinka
2. júl 2008

denisocka vyhryznut a prehltnut je u mna rozdiel 😉

denisocka
2. júl 2008

😉

kuky8
2. júl 2008

dnes sme zaznamenali prvý "knižný" úspech... Luky zjedol 150 ml (tak sa píše v knižkách, že? 😀 ) Mrk+broko+kaleráb mal úspech ako španieli vo futbale 🙂
Ešte by som chcela vyskúšať tekvicu, kel a špenát a potom by som sa asi vrhla na mäso...

takže normálne uvariť napr. kuracinu vo vode, pomixovať a dať do nádobiek na ľad? Je potrebné pridávať pár kvapiek vody alebo vývaru? Veď keď to zmrzne, utvorí sa aj tak trocha vody... 😕

denisocka
2. júl 2008

kuky,uvarila som zajaca vo vode bez soli, mäsom som posekala v mixeri na uplne mailinke kusočky a napchala a utlačila donadobiek na ľad - potom som lyžičkou do jaždej kocky cvrkla trošičku dojč.vody aby sa to aj spojilo,predsa mäso bolo suche tak aby sa nerozpadlo a dala som do mrazaku.totom som ty vysypala do velkej misy s vrchnakom a dala s5 do mrazaku -takto mi vyšli 4x plne nadobky na lad,čo je asi 60 kociek

junovka
2. júl 2008

ak vam mozem povedat moju verziu na skladovanie maska: ja som si naporciovala male kusky a si tak 50g/ks, zabalila zvlast do malickych sackoch a dala zamrazit.Surove!Ked som sla varit masko, tak som cely kusok supla do vody, zmrazene, ked zacalo vriet, odstopovala som si 30 minut, po 30 minutach som ho vybrala vonku, narezala na malinke kusocky, supla opat do tej istej vody spolu uz so zeleninkou a varila dalsich 30 minut.Nakoniec, ak bolo treba tak som dala 1 kl oliv.oleja. 😎 Tot moje varenie.....a nestratili sme ziadne vyzivne latky 😉

vesi
2. júl 2008

junovka, ja som to robievala rovnako ako ty 🙂

sirinka
2. júl 2008

junovka aj ja tak ako ty...prislo mi to nejako jednoduchsie a ja som taky pohodlny clovek 😀

laurita
2. júl 2008

nedavali ste surove jablcko?

sirinka
2. júl 2008

laurita davali, ale az po mesiaci, co som ho varila 😉

zrzulka
2. júl 2008

mozno sa hlupo opytam ale to ste 30 minut varili ten kusok masa? ja napriklad pre malu pouzivam zvlast riady takze mne zase pride vhodnejsia verzia denisky. ja napriklad zeleninu nevarim ale naparujem v babycookeri. moja mama mi radila zase ze mozem malej varit tak ako nam len potom odoberiem trosku bokom. to dam papat jej a nase dochutim solou a korenim.

denisocka
3. júl 2008

aj mne pride jednoduchšia moja verzia 😀 ,ja dam variť zeleninu,medzitým vytiahnem kocku z mrazaka,dam mu už do mištičky z ktorej papame a ked ze zelenina finito,tak ju pomixovanu zmiešam s mäskom a je to ,ako by sa mi nechcelo pre ten maly kusok 2x30 min stať pri sporaku

no a mna tiež zaujíma niečo podobne čo lenku ,všetci mi vravia -čo mu už nedam kuracej polievky ,ked máme na obed ale akosi bud ja nechapem alebo oni su mimo,šak polievka je dochutena kadečím,tak mu to snad nedám chlipať.a snad mu nedám chlipať vyvar neochuteny -no neviem aku polievku teda mysia 😒

vesi
3. júl 2008

deni, presne tak myslia, že polievku dochutíš až nakoniec, predtým odoberieš pre drobca, rozmixuješ alebo roztlačíš zeleninku a mäsko, tým to zhustne, ja som to tak robila a deti sa za tým išli potrhať 🙂

zuzka99
3. júl 2008

baby, neviete kde som videla tie linky na recepty pre deti na stránke Alinkin pestrofarebný svet? niekde na MK, ale nemožem to najsť. možete mi poradiť?

sirinka
3. júl 2008

no ja to masko nevarim ako junovka, ja ho rano vyberiem z mraziaka a potom nakrajam na drobnucko a varim uz zaroven zo zeleninou, ryzou a tak...tiez mam jeden hrniec cisto pre klaru a robim jej take eintopfy 😀 pre mna je to jednoduchsie, pretoze to surive jednoducho nakrajam do sackov a hodim do mraziaku a potom varim z ostatnym, co by som aj tak musela. a my uz nepapame mixovane, tak ja si to nakrajam, na ake velke potrebujem.
a tu kuraciu polievocku mozte davat, je to super, ale uvarit bez korenia, teda urobit silny vyvar a az po odobrati si to dochutit.

zuzka99
3. júl 2008

denisocka a ako dlho vydržia tieto masové kocky v mrazáku? dávala si ich stuhnuť do tých nádobiek na lad a potom preložila do igelitových sáčkov? a ešte - každu kocku do jedného sáčku alebo všetky spolu? aby sa nezlepili dokopy sa bojim.

denisocka
3. júl 2008

neviem ako dlho vydžuia.ale hadam 2mesiace hej ,ale zistim 😀

hej,dala som do kociek na lad -cele to som dala do sačku aby to "nenavonalo" iným čo mám v mrazaku ,a po 2hod som ich všetky prehodila do jednej umelej misky a dala do mrazaku s5.

oni sa kus prilepia o seba rohami,ale teraz som prave vybearala malemu kocku,kedže ryža sa už varí-tak som ju len "odlomila" a bola oddelena od ostatných 😉

zuzka99
3. júl 2008

dik moc, idem to aj ja urobit, maš tak len zajaca či aj hydinu?

denisocka
3. júl 2008

mám len zajaca zatial,kuru nechcem -, zas zbytočne zaplním cely mrazak a potom vyhodím. ak budeme mať na obed kuru alebo niečo tak mu odšklbnem kusčik ,zajaca neznašam,preto som ho urobila len pre neho

iva211
3. júl 2008

Ja som si namrazila už na kocky narezané mäso do myštičiek, tak v každej myske asi 6 kôpok každá na 2 porcie. Potom len po jednom vyberám a dám variť do vody keď už mäso mäkne pridám zeleninu a dovarím až je všetko mäkké pomixujem a hotovo. Nekomplikujem si život a mám vždy na dva dni pokoj s varením. Takže malá papá vždy 2 dni to isté a je spokojná a ja tiež 🙂

ammalka
3. júl 2008

holky, dáváte čerstvé ovoce, malému bude za pár dní 6 měsíců, dnes dostal meruňku???

iva211
3. júl 2008

Ináč celý obed mám hotový do pol hodinky.

ammalka
3. júl 2008

dnes jsme měli kuře s rýží a zeleninou, docela mu to šmakovalo, ale od Humany mu to chutnalo víc

iva211
3. júl 2008

ja dávam vždy čerstvé, ešte že je sezóna určite nie zavárané, trošku ho obvarím kôli alergii a pomixujem, malá však nie je veľmi na ovocie skôr jej ide zelenina a kašičky.

ammalka
3. júl 2008

iva211, já ho nepovařila, je nějaký problém