Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

pandrholka
1. dec 2010

@p69majka no ja som mu ich dala do presnidávky a iba som ich predtým zaliala vriacou vodou na nejaký čas a pak šup s nimi do presnidávky,malo to veľký úspech 🙂 ...my už nemixujeme 😀

pandrholka
1. dec 2010

@saska.t ďakujem za odpoveď..som to tak spravila ešte predtým ako som si prišla po radu,ale nebola som si celkom istá,keďže vločky som nikdy na nič nepoužívala 😀 ...

nyc
1. dec 2010

@p69majka k tej zeleninke este mozes pridat kukuricu a pastrnak, u nas maju uspech 🙂

p69majka
1. dec 2010

@nyc ďakujem za tip. 🙂

p69majka
1. dec 2010

@pandrholka ahoj, tak musím vyskúšať tie vločky. no ja musím pomixovať, lebo sa mi akosi s kúskami roztlačenými dávi. jediné, čo nemixujem je banán. 😉

brisilda
1. dec 2010

kocky ja malemu uz nemixujem davam mu to iba roztlacene aj to mu nemiesam vsetko spolu davame okrem zemiacik a okrem napr. karfiol a mrkvicku 😉 ,maly si zacina osvojovat chude no zaujima ma ako davate babtkam ryzu? ja sa bojim aby ju nevdychol ale mate skusenosti? lebo mixovat ju rozhodne nemienim 😀

vivien6
1. dec 2010

baby ako by som mala pripravovat baklazan ? normalne ako ostatnu zeleninu olupat a uvarit ? a kukurica ma byt mrazena ? dakujem

nice202
1. dec 2010

@vivien6 baklazan som uz robila. vyberaj zasadne mladsie tzn. tvrdie baklazany, makke su horke. olupala som ho nakrajala na kocky a varila spolu s mrkvou a zemiakom. potom som to pomixovala a dala petrzlenovu vnat. mojej malej to velmi chutilo. damam este aj par zrniecok rasce.

nice202
1. dec 2010

@vivien6 kukurica by mala byt mrazena, pretoze vacsina dodavatelov ju mrazi hned po zbere, tym si uchovava najviac vitaminov. pred varom ju netreba rozmrazovat.

vivien6
1. dec 2010

@nice202 dakujem velmi pekne.. skusime 🙂

p69majka
1. dec 2010

@brisilda ja ju mixujem spolu so zeleninou a mäsom, inak sa s ňou dávila, ale niekto len roztláča vidličkou. U vás by s tým nemal byť problém, keď nemixuješ. 🙂

p69majka
1. dec 2010

@vivien6 kukuricu by som určite použila len mrazenú.

kosta123
2. dec 2010

Ahojte,mám otázočku:
kojím každé 3 hodiny, v noci 2-3 krát,napriek tomu malá pribrala za 6 týždňov len 330 g,mám jej na večer dávať sýtejšie umelé mlieko alebo už kašičku????? Inak je kludná,spokojná. Nemáte s tým skúsenosti???

helulela
2. dec 2010

@kosta123 když je spokojená, tak bych spíš vydržela a převážila třeba zase za týden. Z jednorázového vážení se moc závěry dělat nedají, děti můžou přibírat ve skocích.

kosta123
2. dec 2010

@helulela - ďakujem

saska.t
2. dec 2010

@kosta123 budes si musiet zvyknut ze cim bude starsia tym bude menej priberat, ak je kludna a spokojna, vobec by som to neriesila, nie je dovod kym neodmieta mlieko, nie je to ziadny problem a umelinam sa urcite vyhni, mozes tym viac ublizit ako pomoct, len sa pekne kojte, nic lepsie malej dat nemozes, inak v 5 mesiacov je tento pribytok vahy uplne dostatocny 😉

pipussa
2. dec 2010

kocky
mam zacat davat na vecer kasu mojmu synovi ?
ma 6,5 mesiaca, cca 9-10kg, 72cm... co je akoze dooooooooost
a este sa velmi nehybe...
prevaluje sa z bruska na chrbat v pohode, teraz zacina z chrbata na brusko
Papa vsetko a dost
mlieko 4x denne 150ml, vecer niekedy 180ml, na desiatu ovocie, na obed klasika prikrm, okolo 180ml.
Je nutne mu davat na noc kasu ????
ved bude ako sud...
ja rozmyslam ze mu zacnem davat kasu, az ked sa zecne viac hybat.......
co myslite ?
( posledne mlieko papa vecer okolo 20h a budi sa okolo 04-05h ze je hladny )
je nutna ta kasa ????

cicimon
2. dec 2010

@pipussa nemusis, daj radsej olovrant...ovocko alebo kasu

pipussa
2. dec 2010

@cicimon
ale ked davam ovocie doobeda, mam aj poobede
kamoska mi vravela, ze ovocie sa nema davat neskor, podvecer, vecer
neviem preco... nieco take ze zatazuje zaludok, ci co...
akoze maximalne o 15h ovocie

cicimon
2. dec 2010

@pipussa ja davam mojej ovocie o 17tej, nemam dojem, zeby jej nieco z toho bolo
neviem, co ine jej davat, ak nie ovocie.....a desiaty este nedavam, lebo potom nezje obed

pipussa
2. dec 2010

no, ja davam mlieko o 05h rano, potom mieko o 08h, okolo 10h ovocie, o 13h obed... a potom si pyta mlieko okolo 17h... a potom este ked ide spat

hm, mohli by poradit aj dalsie zienky, ktore citaju
DAVAT KASU NA NOC ???????????? 🙂)

maryanna
2. dec 2010

@pipussa nie ovocie je na olovrant v pohode, poobede a večer by sa nemal dávať jogurt....ovocie je ľahké fajné....my jeme ovocie o pol 4, a potom ešte o 6 niekedy má kúsok jablka, banánu........a o 7 niečo má nočné mlieko......
a kašu nedávaj, načo len ho zaťažíš, je maličký ešte, na noc je najlepšie mlieko....a aj tak už papáte dosť, tri príkrmy až v 8mich mesiaoch, potom dáš kašu

andrea487
2. dec 2010

@pipussa mi dávame ovocie ked sa malá zobudí okolo16hod.
nedávame ovocie pred obedom lebo ráno má cicík cca.8hod,potomcca 9hod,bud pečivo +zeleninu tak ideme vonku to je už cca. 11hod. obeduje cca 13-14hod,a potom ide spinkat a ked vstane okolo 16hod-17hod.tak papá banán,jablcko,pomarance,teraz mandarínky,ci v obcas výživu
neviem si predstavit kedy pred obedom by som jej dala ovocie 😖 po tom cicíku rano by sa pokakala 😀 ,a okolo obeda takisto nie lebo ked ide spinkat tak takisto trosku cicíkuje 😀 😀
a ked papá vtedy ked sa zobudí tak jej najviac chutí 😀 😀

maryanna
2. dec 2010

@pipussa nie určite nie:D
tri príkrmy je veľa a ešte aj keď je taký valibuk trošku........bude mu v noci ťažko z nej

cicimon
2. dec 2010

@maryanna vies prosim ta poradit ako varit pohankovu alebo kukuricnu kasu? teda kolko cca gramov/lyzic dat (neviem ako to napuci) ak by som chcela navarit cca 100g kase? v kolko vode to varit?
nasla som v kauflande rozne kase (nie krabicove, ale take ze kukuricno-pohankova, ryzova a pod) a obcas na olovrant s ovocim by som skusila, len neviem, ako to uvarit

pipussa
2. dec 2010

@maryanna
no vsak to 🙂
on ma rozmery ako rocne dieta 🙂
aj ked je sranda, nieje ziaden michellin...
on normalne nikde nieje tucny... nic nema velke , ziadne faldiky, a sunky
ja neviem kde sa mu schovava tych 9,5kg
vsetci sa cuduju, ze ako je mozne ze tolko vazi 🙂 ked nieje tucko...

cicimon
2. dec 2010

@pipussa mne napr dr. hovorila, ze mozem davat malej na noc kasu (ale nechcem) - ma 6.5kg a zajtra mes... ze chudym detom sa moze

maryanna
2. dec 2010

@cicimon no ak máš tie kaše ako píšeš to neviem ale ja keď varím kukuričnú krupicu (a aj pri tvojich kašiach by som postupovala rovnako) dávam že na jeden hrncek vody, tak dve a pol lyžice kaše....keď ju chceš hustejšiu tak tri lyžice...tak sa robí aj s krupicou normálnou a mliekom tak snád to bude fungovať, ak nie musíš oddskúšať......no a na 100 g fu to neviem, tak dáš polhrnčeka vody a jeden a pol lyžice kaše...nejak tak no...ja tie kaše čo píšeš tiež si chcem kúpiť....🙂

cicimon
2. dec 2010

@maryanna no este som nekupila, len pohanku... ale je to presne v sackoch ako krupica a strasne ma to nalakalo, tak asi zajtra neodolam...a cena cca 70-80c ...to sa na krabicove komercne nehrabe, hlavne ked tamtie sa musia do 3t zjest... kdeze moze tolko zje
ale skusim, raz za cas nech ma kasu na olovrant

maryanna
2. dec 2010

@cicimon hej tie kaše sú fajn.....videla som ich tiež...a tiež sa chystám kúpiť, pre zmenu🙂