Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

elise
27. nov 2007

nenka dakujem za typ pôjdem si ten špeciál kúpiť, 😉

fifa
27. nov 2007

elise ale ten špecial už v predaji nie je, objednaj si ho cez internet, aj ja som si tak...

elise
27. nov 2007

fifa to som zistila, ale pani v stánku bola veľmi milá že jej dcéra to má a že mi to požičia 🙂

zuz11
27. nov 2007

ja rano Hanku zatial iba kojim 😀 o dve hodky nato ma desiatu, ale tiez uz uvazujem ze zacnem davat chlieb 😉 inak v mama a ja je od 9 do 12 mesiaca pisane na ranajky iba mliecko 😉
a s kludom uz, aj ked aj ja som za ze ranajky v 11 mesiacoch sa tu mozu preberat, to by sme fakt potrebovali milion tem, kebyze chceme vsetko zvlast rozoberat 🤐 a uz ticho 😀 😉

zuz11
27. nov 2007

resp. elise, si sa to mohla opytat v nasej teme decembroviek, taky maly prieskum 😀

elise
27. nov 2007

zuz pytala som sa aj v našej téme ale nikto nezareagoval 😉

nenka83
27. nov 2007

fifa v predaji je uz davno, vyse dvoch mesiacov.
ano zuz ma pravdu ranajky len mliecko... a potom desiata podla toho casopisu.

emjee
30. nov 2007

janka08 • 1d • Dnes o 15:28
Ahojte.Je tu nejaka z vas ktora kojila a zacala prikrmy v 4mesiaci ako my?

marorlinko • 1d • Dnes o 15:46
ja som sice nekojila,ale pocula som,ze kojewne deti staci dokrmovat od 6mes.
neviem, nas bol na um, zacali sme v 4mes s dokrm. nevidim v tom problem, ked este kojis ho, pyre jedol ib araz denne do 6mes.

maaaki • 2d • Dnes o 15:51
Ahoj, ja som tak zacala prikrmovat syna, teda myslim, ze od polovice piateho mesiaca. Od jeho siestich mesiacov sme sli do zahranicia, sla som tam do skoly, tak som nevedela ako to bude s kojenim. Ale normalne som ho kojila dalej, len uz bol navyknuty na prikrmy cez den. Inac zacinali sme, tak isto ako keby to bolo v 6tom mesiaci.

stefy • 4d • Dnes o 15:52
ja som dávala mojim hladošom večer krupicovú kašu s vodou, nie s mliekom, od piateho mesiaca a kojila som. Ked sme jedli tak stále sme im dali niečo obliznúť.

maaaki • 2d • Dnes o 15:52
teda kojila som ho potom len rano, vecer a viackrat v noci, on si sam vypytal kolko potreboval

nenka83 • 1d • Dnes o 15:54
ja kojim a prikrmujem od 5 mesiaca...

hanculka • 1d • Dnes o 17:24
ake prve prikrmi ste davali?

jaduska • 2d • Dnes o 19:57
Prikrmovať sa má začať so zeleninkou. Príklad: prvé 3 dni iba mrkva, 4.-6.deň mrkva+zemiak, 7.-9. deň mrkva+zemiak+brokolica atď. Takto zistíš, či nemá bábo na niečo alergiu. Takže každú novú potravinu dávať 3-4 dni.

janka08 • 1d • Dnes o 20:05
Tak sme to robili ale nakoniec sme dali zemiak a spenatik a maleho zapieklo.Museli sme pouzit rurku mohlo to byt zo spenatu??

renuska1 • 2d • Dnes o 20:09
janka08 chcem sa opytat a prečo si začala prikrmovat mala si málo mliečka???kojené babätka by sa mali začať prikmovať až od ukončeného 6 mesiaca

anett1 • 1d • Dnes o 20:14
ahoj janka ja som začala malú prikrmovať ked mala asi tak 4 mesiace a týžden. neviem presne začala som ju prikrmovať kvôli tomu že my to kázala jej doktorka aj ked my mala priberala a vy prečo? stým špenátom ti neviem povedať ja som špenát malej ešte nedávala a poviem ti pravdu ani som nepočula otom že by niekto dával takému bábo špenát aspon tu pri mne naokolo no neviem moju malu zapeká s mrkvy preto jej ju tak často nedávam iba raz za mesiac ☹

jaduska • 2d • Dnes o 20:51
preto treba skúšať každú potravinu minimálne 3 dni, aby ste zistili, ako bábo reaguje. ak malého predtým nezapekalo a po špenáte začalo, tak možno je to tým. neviem, moja staršia jedla špenát možno až ako ročná a maličkú sa chystám prikrmovať až od nového roka 😉

lubi22 • 1d • Dnes o 21:07
Janka, ja kojim tiez, prikrmovat sme zacali pred dvoma tyzdnami, vcera papkal spenatik so zemiacikom a kakal aj vcera aj dnes, takze jeho nezapiekol. Mrkvu vsak davavam tiez, takmer kazdy den trosku v kombinacii s inymi druhmi zeleninky, a tiez nam nerobi problem. Takze je to asi individualne. Ja mam skor skusenost, ze ked som iba kojila, v poslednej dobe kakal tak raz za 12 dni. Odkedy davame zeleninku a ovocie, kaka aj dvakrat za den 🙂

babulka • 1d • Dnes o 21:10
Janka, mozno prave preto, ze kojene deticky sa maju prikrmovat az od ukonceneho siesteho mesiaca. nenic mu zbytocne creva a zaludok. Tvoje mliecko je to jedine, co zatial potrebuje.
A ako prvy prikrm by som urcite neskusala zemiak a spenat - mozno mrkvu, ale urcite nie naraz kombinaciu dvoch prikrmov na prvy krat.

nenka83 • 1d • Dnes o 21:37
no ja som zacala od piateho mesiaca, kedze som zacala chodit do skoly.aby som nemusela prejst na UM, pretoze odstriekane som uz nemala. davala som mrkvicku a zemiacik.nesla som presne podla pokynov, no mala mi pekne papala, kakala, vsetko bolo v poriadku... po 2 tyzdnoch som jej dala uz aj ovocie.po mesiaci masko.teraz papa vsetko co je pre jej vek vhodne okrem bananu, z toho sa mi vyhadzala.
zo zeleninky papa mrkvu, zemiak, spenat, cuketu, brokolicu, karfiol, kalerab, kukuricu-kupujem vyzivu kde je.
z ovocia jablcko, hrusku, a kupujeme marhulovu a broskynovu vyzivu.uz papala aj cucoriedkovu raz a raz slivkovu
obcas jej dam piskotku, alebo detske nestle keksiky a chystam sa pecivo len neviem ake ci celozrne ci tmave?
a davaj jej dost krat denne pit.vodicku a cajik.
kojim 2-3 krat cez den, 3 krat v noci

cake
1. dec 2007

ahojte baby, neviem ci ste sa uz o tom bavili, ale kupujete zeleninku normalne z obchodu alebo sa snazite nejake bio dopestovane, alebo vlastna zahradka a tak....lebo vsade pisu ze ma byt cestva bez dusicnanov a neviem coho, len odkial to zohnat ☹

bubulik
1. dec 2007

Ahoj cake, moja mala nechcela nasu mrkvu zo zahradky, nechutila jej a tak som jej kupila tie hipp vyzivy a ta jej uz chutila, oni pisu, ze je to z bio potravin tak neviem 😉

cake
1. dec 2007

ahoj bubulik, ale asi jej nebudes davat iba kupovane, ze?

bubulik
1. dec 2007

Urcite nie, ale prikrmujeme druhy tyzden a papa pekne tak si to zatial nechcem pokazit 😀 😀 😀

nenka83
1. dec 2007

cake ne, davam normal kupovanu taku ako papame mi. vasinou davam kupujem mrazenu zeleninu.

ajuskamimi
1. dec 2007

cake, ja ked idem domov k nasim, tak si odtial zoberiem doma vypestovanu zeleninku a tu si ju dam do mrazaku a davam taku. Ale ked nie je domaca, tak nakupim v obchode a takisto vacsiu zasobu, dam do mrazaku a varim mu takuto.

cake
1. dec 2007

no ja tiez uvazujem ze by som aj mrazenu skusila...

kako
3. dec 2007

ahojte babky, zacali sme prvym prikrmom{zeleninka na obed}, maly sa v noci stale budi na kojenie{2-3x}, ked mu dam vecer kasicku, zasyti ho to viac? mate nejake skusenosti ?
dakujem za radu

cake
3. dec 2007

no kako, z mojej skusenosti, nemala som pocit ze by mala lepsie spala, dokonca som citala ze to tak ani nie je, ze v zasade spia lepsie len deticky, ktore aj doteraz dobre spali..a este jedna vec, podla mna je lepsie zacat jednym jedlom ,lebo my sme tiez dali (iba raz) cez den prikrm-zeleninku a vecer kasu, a mala sa mi dogrckala..tak neviem 😨

kika13
4. dec 2007

ahojte, chuti vasim prckom brokolicka? Nas zboznuje mrkvicku a zemiacik len sa potom nemoze vykaknut 😅 , poradte co mu este dat, miesate aj viac ako 2 druhy zeleninky dokopy?

kattom
5. dec 2007

kika13 - brokolica nasmu chuti - davam mu hippku (primiesam k ostatnej zelenine) alebo mrazenu mu varim - bez stoniek iba hlavicky.)
kludne mu zmiesaj aj viac druhov zeleninky - pridavaj postupne k mrkve a zemiaku, to co moze papat - karfiol, brokolicu, cukinu, tekvicu, patizon..

ak varis zemiacik a ma problemy maly potom s kakanim, kludne do vody, v ktorej ho varis pridaj rascu (ja ju davam v takom sitku na sypany caj - 5-6 zrniek, potom ju tam nemusim "lovit"), to mu pomoze. feniklovy cajik deticky mozu a rasca je vlastne podobna ako fenikel

drobcek2007
5. dec 2007

ahojte ako varite spenatik?? 😲

katusha
5. dec 2007

drobcek, ja som este spenat nevarila, ale skus kupit mrazeny (ale mrazene listy spenatu, nie kasu) a uvar vo vode. potom rozmixuj 😉
ja uz to planujem dlhsie urobit, len vzdy zabudnem ten spenat kupit 😀

drobcek2007
5. dec 2007

katusha ja som natom rovnako ☹ a mrazeny sa nemoze?/kasa/

katusha
5. dec 2007

neviem, mama mi hovorila, ze mozem urobit aj ten, len ho rozmrazit a zohriat 😕 a potom zmiesat napr. so zemiakom. len mne sa zda, ze tie listy by boli lepsie 😉

drobcek2007
5. dec 2007

aha no skusim a dakujem dufam ze nam bude chutit 😨

katusha
5. dec 2007

drobcek tak prajeme dobru chut! 🙂

cmulinko
5. dec 2007

Babenky,poradte mi co mam robit.Moj maly odmieta jest cokolvek lyzickou.Vrieska a krici.....absolutne nic donho nedostanem-ani detsku ryzu,zemiak,mrkvu....proste nic nechce.Ako ho mam na tu lyzicku naucit?Ja uz som z toho uplne na nervy.

katusha
5. dec 2007

cmulinko, mozno skus inu lyzicku 😕 fakt netusim, to ma len tak napadlo 😉

cmulinko
5. dec 2007

lyzicku som mu kupila specialnu od 4 mesiacov-ohyblivu,jemnu gumenu....to asi nebude ono.

annabe
5. dec 2007

cmulinko ahoj, ako si malému dávala kvapky vigantol? ja som malej dávala na lyžičke s troškou materského mlieka, skús malého aj brávať k stolu keď jete s manželom aby sa pozeral, alebo ja si dám malú do sedačky a pozerá sa ako raňajkujem. Teraz sa na lyžičku vyslovene teší a sama otvára ústa keď ju vidí. Klára má 5 mesiacov.