Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

3558
24. mar 2009

dumlik je kvaka nie?

petulak ano fazulove lusky mozes a tie sa varia a miuju cele, akurat odrez zaciatok a koniec. a a hrasok a kukurica sa pridava az neskor, ale ked vidim ze uz mate 7 a pol mesiaca, tak o dva tyzdne mozes zacat skusat. dost z nich nafukuje, tak najskor opatrne. ja zacinam az teraz, a dnes som do borokolice pridala trosicku hrasku. 🙂

levik82
24. mar 2009

dakujem baby za nazory a rady.
u doktorky sme boli vcera. vysledky vyteru by mali byt zajtra. ako ta hnacka to nie je tak ze by sme kakali do kazdej plienky, ae ked kakame, tak poriadne a vodnate. tak neviem. moze byt ze to ma z toho ze ja papam vela mliecneho??? ale zase to ja od zaciatku co kojim tolko papam. ziadna zmena v mojej strave, tak neviem...

3558
24. mar 2009

tak daj vediet ako dopadli vysledky. budeme cakat. 😉 😕 😕 😕 😕

cessy
24. mar 2009

ahojte, dnes som bola kupovat pohanku a kupila som tiez pseno...predavackaka mi to doporucila, ako vy robite to pseno?,ako sa to vari??sice je tam navod, čo s tym treba robit, ale zaujima ma ci to aj niektora robite... 😕

saska.t
24. mar 2009

cessy - ano robim 😀 normalne uvaris vo vode a ono sa rozpadne na take vlocky, za 15 min. je to hotove 😀 vsetko sa robi rovnako pohanka, kukuricna krupica 😉 (len nedavaj toho vela lebo to budete papat dllllhoooo) 😀

cessy
24. mar 2009

dakujem saska...
a predavacka mi hovorila, ze to mam na noc namocit, aj ty to robis??treba to?? 😕
myslim to pseno, pohankovu krupicu aj kukuricnu

saska.t
24. mar 2009

nenamacam nic rovno to varim ... 😉

levik82
24. mar 2009

ok, dam zajtra vediet 🙂 tak drzte palce 😔

petulak
24. mar 2009

tak díky za rady fazolové lusky teda dáme až je koupím a hrášek počkáme ted ty hrachové lusky sním sama a taky budu prdět sama.Bezva 😀 😀 bude mít Pavel radost budu mu muset dát taky 😅 😅

já když čtu cessy s pohankou a vším tím možným tak jsem zase v koncích když si představím,.že mě to taky čeká 😝 😝 jak ti to jde holka???

3558
24. mar 2009

petulak aj ty mozes zacat davat pseno a pohanku. aj kukuricnu krupicu a napriklad aj ryzove chlebiky nesolene, kukuricne chrumky nesolene.... ty uz to vsetko mozes,lebo nic z toho neobsahuje lepok. 😉 😉

petulak
24. mar 2009

jejda to je na mne moc hrrrrr.

já jsem se nedávno doklepala jen se zeleniny a měla bych se začít klepat z pohanky??No nevím nevím.A chudák tady by jste se ze mne zbláznily nic nevím neznám.A to neva,že ještě nejí ani maso??

No ty jsi mě teda rozhodila holka!!To nebudu ani spát 😅 😅 😅

bendy
24. mar 2009

Ahojte, ja by som sa vas chcela spytat ked davate detickam do prikrmu brokolicu alebo karfiol kupujete cerstvy alebo mrazene ruzicky

beruska2x
24. mar 2009

ja kupuje vse mrazene, ted ta zelenina neni nic moc a mrazena je vzdy pri ruce a o.k....

petulak.. to se nedes 😉 pohanka je priloha stejne jako treba ryze ale muzes z ni udelat (jako z ryze) i kasi s ovocem... ja zacala maso davat tak po 3 az 4 tydnech prikrmu, zkus ho dat at ma bilkoviny, v tomhle veku je to o.k. ja zacinala uz v 4,5m 😉
jinak podle me ppokud nema zuby tak chlebiky i krupky jsou zbytecne, vubec to malymu nedavam...

neboj se noveho, malemu neublizis, bud opatrna, porad se a muzes mit zmenu at ma pestry jidelnicek 😉

saska.t
24. mar 2009

bendy ak zozenies mrazeny tak je fajn mrazeny ale ked nie je tak kupim aj normalny, ide o to ze ten mrazeny je dopestovany v jeho rocnom obdobi bez vselijakej chemie, kdezto tie co su teraz na pultoch su bud sklenikove alebo dovezene umele dopestovane 😉

petulak
24. mar 2009

já ještě nedala ani rýži 😢 😢 😢 😢

beruska2x
24. mar 2009

😀 😀 😀 😀 😀 to neva tak treba zitra hlavne se nesteresuj

petulak
24. mar 2009

počkej počkej zítra to se musí naplánovat musím koupit rýži nějakou obyč máme doma nějakou jen na rizoto 😅 a to smíchám pak se zeleninkou??No a už jsem v prdle!!!!!!! ☹ ☹ ☹
Takže rýži rozvařit a mix mix se zeleninou?? 😅

cessy
24. mar 2009

dievcata to uz mozme tie nesolene kukuricne chrumky??co pise zuzana29?? 😕 😕 😕

no niekedy sa tu cudujem jak alenka v risi divov 😅

cessy
24. mar 2009

petulak ja som sa tiez ryze bala, ze ako to budem varit a ako to bude malemu chutit...a chutilo...a skusala si uz ryzove, bezvajecne, bezlepkove cestoviny??tie mi tu tiez dievcata poradili a malemu tiez chutili... 😅
maju dobre napady 😉

petulak
24. mar 2009

tak když kjen někdy tak to jsi dobrá já se divím z každé nové věci a pak jsem ze všeho paf. 😅

cessy
24. mar 2009

petulak 😀 😀 😀

cessy
24. mar 2009

ja som dnes robila malemu pohankovu kasu, taku z krabice...dala som tam MM a maly my skoro zjedol aj misku 😵

petulak
24. mar 2009

tak já taky něco teda vysouším zítra dáme rýži a pak uvidím kdy se vrhnu do pohanky to se zase budu ptát jak to dělat a určitě jste to tady ted někdy psaly a já nedávala pozor 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

beruska2x
24. mar 2009

petul...staci obyc bila ryze, jak maji klasicky kilovku, proplachnu ji 3x dam k ni maso a zeleninu a varim nez se ryze rozvari a maso je mekke( delam malinke kosticky tak je to rychle) a pak mixnu, pridam olivovy olej a je hotovo 😉
uplne stejne se v podstate delaji vsechna jidla, jen menis - brambor, pohanku, ryzi, testoviny, druhy masa a druhy zeleniny, nic na tom neni 😉

pohanku a ryzi muze i rozvarit trosku samotnou a pak zamixovat treba banan a mas kasi na svacinu nebo na obed, nekdy maso pak nedas a pridas pred mixovanim uvareny zloutek 😉 ( tak 1x tydne)

jinak ja treba varim vecer a vzdy na 2 dny..

cessy
24. mar 2009

beruska ani ty pohanku, pseno nenamacas??lebo uz som sa aj sasky pytala a ze netreba.... 😒

beruska2x
24. mar 2009

nene pohanku jen proplachnu vodou a dam varit.. a pseno ja jsem nedelala ale bude to stejne 😉

levik82
25. mar 2009

baby, sa vas opytam... ake nadobky mate na uskladnovanie resp. mrazenie? nejake specialne ze aventky alebo ake??? chcem kupit nejake kedze take pidi nemam, ale neviem ake, tak poradte.

vysledky mam volat az okolo obeda, ale nezabudla som ze chcete vediet aj vy 😉 drzte palce!

saska.t
25. mar 2009

ja zamrazujem do avent via poharikov ale kludne nemusis take drahe staci ake mas len poriadne vyumyvane, a surovu zeleninu a mäsko balim normal do sackov 😉 😉

cessy
25. mar 2009

aj ja davam do via poharikov, je na nich aj stupnica, tak viem kolko maly spapa..ked davam do obyc. misky, tak to potom vazim...ale to len teraz ked malemu noc nechuti, inak som nevazila 🙂 🙂
tiez masko do mraznicky do sacku 🙂

3558
25. mar 2009

ja zamrazujem do hipp poharikov a v pohode.len nedavajte uplne do plna, lebo zeleninka sa trosku nadvihne. ale mam aj umele misky na mrazenie, a aj obycajne plastove misky z ikey. 🙂