Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

benne
8. okt 2010

@boddez tento článok o prvých príkrmoch sa mi páčil http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p... začínala som prikrmovať v 4., ale plne nahradil fľašu mlieka príkrmom až po 6.týždnoch snaženia, takže v podstate už bol takmer v 6. A naštartoval ho až banán, zelenina mínusové body. 😉
No a veľkou motiváciou pre mna bolo, že hoci pil menej sunaru než podla tabulky denne mal, tak priberal tak, že môj 6-mesačný syn teraz nosí veľkosť na 12-18m!

miska246
8. okt 2010

maminy co mam dat malej po mrkvicke? tu sme mali tri dni... 🙂

cicimon
8. okt 2010

@miska246 zemiak, cuketu...ale kazde zlvast resp s tou mrkvou

cicimon
8. okt 2010

inac....neviete preco sa dava detom zltok?

maryanna
8. okt 2010

@cicimon ahoj, kvôli železu

cicimon
8. okt 2010

@maryanna dik, som nevedela...a davat od zaciatku ci az ked bude vediet trochu viac jest? teda ked zje viac ako vypluje?

maryanna
8. okt 2010

@cicimon mesiac po papani zeleniny, raz tyzdenne sa dáva žltok🙂

gabika7706
8. okt 2010

@boddez sak urob, ako myslis, no neviem si fakt predstavit, ako 4mes papa, v pololahu, v lehatku? ved este ani nesedi a do pasivneho sedu ju hadam davat nebudes (?) 😉

@tatiana1985 s ananasom by som veru este pockala. Fakt zvlastna kombinacia, ale moze to byt chutne 🙂

tadotami
9. okt 2010

@benne hihi,nas nosi 6-9mesiacov.

zuzkat1
9. okt 2010

@tadotami
@benne moja ma 8,5 mesiaca a nosi na 3-6🙂

tadotami
9. okt 2010

@zuzkat1 ved dobreho nebyva vela.tym nechcem povedat ze nase deti su neni dobre 😀

zuzkat1
9. okt 2010

@tadotami 🙂 no skor vase budu dobrucke🙂 moja je anjel s diablom v tele😀 ... je to hrozny zivel🙂 ale aj malo papa... a vela beha... takze asi tak🙂 ale uz papa trosicku viac... uz niekedy zje polovicu tej mini vyzivy od hipp🙂

tadotami
9. okt 2010

@zuzkat1 nas pri narodeni 3230 a vcera sme ho vazili a ma 6980. 😅

zuzkat1
9. okt 2010

@tadotami moja mala 3760g a ked mala 3 mesiace mala 5,3kg🙂 teraz ma necelych 8🙂

boddez
9. okt 2010

je normalne papat v 4 mesiaci....vsetky prikrmy a vsetky papušky su od ukonceneho 4 teho mesiaca....vyskusame uvidime....a uz dakujem naozaj ste mi poradili....🙂))vidim ze sa s tým neviete stotoznit..🙂)) 🙂 🙂 🙂 🙂))Ženy....... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

adelka89
9. okt 2010

ahoj holky prosim vas muze se zamrazovat ryze? Dekuju 🙂

benne
9. okt 2010

@zuzkat1 no, moja baba tiež bola taká, dllllho potom zotrvávala vo veľkosti 6-9, až do roka 😉 aj teraz je úplne tabuľková 😀 chlapci sú chlapci. Lenže ako dobre, lebo tak môže po staršej sestre ponosiť veci, ktoré by mu inak sezonne nesedeli (zimnu bundu a oteplováky), lebo ona bola septembrová a on je marec 😎

benne
9. okt 2010

@gabika7706 ja som musela malú krmit lyžičkou ked ešte nesedela, nechcela mlieko, po gastroenterologických vyšetreniach prešla komplet na normálnu stravu, mala vtedy 5 mesiacov. Jedno šťastie, že už bola s lyžičkou stotožnená a nerobilo jej to problém a krmila som ju vo vajíčku. Je síce pravda, že sa tak umelo začala pripravovať na sedenie, ale nakoniec zvládla aj lozenie(10 mesiacov) aj chodenie (14mesiacov). A tu som v jednej diskusii čítala, že radia krmiť (kojené v 6.mesiaci, čo nesedí) aj poležiačky 😉

benne
9. okt 2010

@boddez ja som čítala, ale už neviem kde, že je normálne začať s príkrmami, ked bábo dosiahne váhu 6kg. Čo môj dosiahol v 3.mesiaci.

jasminet
9. okt 2010

@benne to je jeden z predpokladov na zacatie prikrmovania - dalsi je samostatne sedenie (co je diskutabilne), pitie UM viac ako 1000ml denne, zaujem o jedlo ost. clenov rodiny...a podobne... 😉
kazdopadne sa @boddez rozhodol prikrmovat a tak to aj urobi, bez ohladu na tu napisane. 😉

benne
9. okt 2010

@jasminet aha, jeden z predpokladov, budem si to pamätať. S tým sedením som rada že je to diskutabilné, lebo som ozaj musela dcéru krmiť tuhou stravou a nedalo sa inak. 😉 A syn splnal v 4.mesiaci všetky tebou vymenované predpoklady 😀 😀 😀 papkáč je to

blumka
9. okt 2010

baby kila absolutne nerozhoduju o tom ci babo moze alebo nemoze papat prikrmy 😕 to su info stare ako republika...moja kamoska porodila chlapca co mal 5200g, 6kg mal ako trojtyzdnovy

miska246
9. okt 2010

Preco mi mala odmieta zemiak? mrkvicka jej tak chutila a zemiak mi vypluvala, vobec ho nechcela... 😕 😕 😕

jasminet
9. okt 2010

@miska246 dala si ho spolu s mrkvou? lebo samotny uvareny a neosoleny zemiak je riadny hnus 😝

miska246
9. okt 2010

@jasminet Nie, mrkvu som jej don nedala, len trosku mojho mliecka... 😝 😝 😝

jasminet
9. okt 2010

@miska246 😝 😝 😝 😀 skus zajtra dat tu mrkvu k tomu... a potom vzdy znamu zeleninu a do nej novu...

miska246
9. okt 2010

@jasminet Dakujem, zajtra skusime aj s mrkvickou 😉

nikush
9. okt 2010

nevie mi niekto povedat, ci mozem dat malemu psenicne klicky alebo otruby? vlocky nema rad 😒

saska.t
9. okt 2010

@nikush no nevidim v tom problem kedze lepok uz davno papate, je to len na tebe 😉

cicimon
9. okt 2010

@benne @jasminet moja ma 6mes a 1t a este stale nema 6kg 🙂 pred tyzdnom mala 5780g...ale uz tyzden prikrmujeme a dnes jej mrkva so zemiakom velmi chutila🙂