Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

dididi30
10. jan 2009

jaj a zabudla som saska, ved aj ty si moja krvna skupina este beruska 🙂 😉

beruska2x
10. jan 2009

ryze s bananem, dobry napad, taky zkusime, my dneska bastili jeste kureci s dumlikem,...
a vcera nam tatka koupil v reznictvi vepr. panenku ! to bude basta 😉
tu zkusim asi s tema fazolkama kdyz hlasite holky s nima takovy uspech 😉 😀

jinak ted manza dodelal buchtu (dostal recept od kamarada 😀 ) piskot s pudinkem a bebe susenkami a navrch cokoladu....at zije moje dieta, to asi kousek k snidani prubnu 😅 😝

dididi30
10. jan 2009

berus a co je dumlik 😀

tiez same basty mate 😝 😀

beruska2x
10. jan 2009

no dumlik, uz jsem to tu psala - je to neco mezi bramborou a kedlubnou, oranzova barva, jako gigant kedlubna veliky... dela se z toho polivka jako bramboracka a vcera jsem to i s mrkvi nastrouhala do fazolove polivky ...

mooc dobry je to trosinku nasladly, takze detem chutna 😉

to vareni je ale maso... porad neco a to nadobi..

dididi30
10. jan 2009

berus a nevola sa to aj sladke zemiaky? alebo je to nieco ine?lebo kamoska nieco take varieva malej ak sa pytam 😉
veru co je nasladle to je dobre 🙂

no sak to nadobi, ja chcem umyvacku riadu, ale nemam ju kde dat ☹ 😀

beruska2x
10. jan 2009

tak to nevim 😀 podle toho jaky maji sladke zemiaky tvar 😉

taky nemam v panelaku na mycku misto... manza obedva doma kazdy den, tak varim omacky a tak ale ted s malyho varenim mam pocit ze neco kuchtim porad 😝

saska.t
10. jan 2009

a nebude to dyna, velke a oranzove? myslim ze v nemecku je pod nazvom kürbis 😀
jajkocky ja umyvacku mam ale neverili by ste ze uz je problem tam tie riady nalozit a potom aj vylozit 😀

beruska2x
10. jan 2009

nee dy ne je dyne to se rekne vsude stejne 😉

hele s jidlem roste chut a s pohodlim "lenost" - neuraz se myslim to obecne - 😉

beruska2x
10. jan 2009

holky koukejte co jsem vam nasla 😉 😉 😉

http://www.prirodnivyziva.cz/znate_kvaky.htm

saska.t
10. jan 2009

jaaaj beruska ani nevies aku mas pravdu 😀 ja a urazit? urcite nie 😀

tak potom naozaj netusim co ten dumlik je ... 😀

beruska2x
10. jan 2009

delam malymu fotky do knizky az mi dosla napln v tiskarne ☹ to zas bude 500,- 😠

asi pujdu za manzou, mejte se kocky a dobrou, tesim se zitra nebo v pondeli 😉 - prijede nam babicka 😀 pochovat malyho chudacka- mysli si ze ho nechovame ubozatko 😝

saska.t
10. jan 2009

tak drzim palce

dala som si namahu a volala som svokrovcom do Brna, ze co je to dumlik a tiez nevedeli ... 😀

beruska2x
10. jan 2009

😀 😀 😀 😀 😀 tak to mam dost, budou si myslet ze jsme paka...snad zalozim diskusi
"kdo vi co je dumlik" 😉 😉 😉 😉

dididi30
10. jan 2009

tak berus, uz viem co to je, tak toto som tu nenasla, ale tu jedna baba z konika vari z toho malej 😉
ale aj sladke zemiaky su dobre 🙂 😉

beruska2x
10. jan 2009

huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 dekuji 😀
ja zas nevim co jsou sladke zemiaky - druh brambor??? 😅

saska.t
10. jan 2009

sladke zemiaky-sladke brambory
dumlik (turin) druh zemiaka s vyzivnejsimi a chutnejsimi zlozkami (som dobra co? internet nas vsemohuci)

beruska2x
10. jan 2009

gratuluju 😉 taky tam jdu juknout na autosedacky....

dididi30
10. jan 2009

saska jaj preto si tu chvilu nebola, snorila si aby si bola mudrejsia 😀 😉

saska.t
10. jan 2009

dididi- jasne presne taaaak 😀
berus - to uz mam za sebou a sedacku kupenu do 4 rokov malej a nam mozno vydrzi aj dlhsie kedze len teraz nosime cislo oblecenia 62 😀

kisska
10. jan 2009

ahojte babule, jaaaaj, vas docitat. Som tu dva dni neni a potom cely vecer docitavam.
Didi - mne drahy prave tieto dva dni montoval umyvacku, nechala som si kvoli nej zrusit jednu skrinku 😠 , ale zufalost je silna motivacia, tak som zvedava...

sasi - Tana/tento rok tiez 31 - februar, nevyzeram, ze? 😀

dididi30
10. jan 2009

saska, moja dcera ma 5 rokov a vozila sa do nedavna v sedacke do 14 kilov 😀 ona je drobunka a vazi asi 15 kil 😉 😀

no a synatorovi treba novu sedacku, chceme poriadnu kedze chodime domov autom 😎 tak stale vyberame ale tie co sa nam pacia su drahe ako ....no tak neva, ked treba 🙂

dobru nocku 😵

saska.t
10. jan 2009

ahoj kisska - no ked to trosku flakas tak sa necuduj ze musis docitavat, ale ty urcite rada 😀
tesi ma Tanicka ja sa asi predstavovat nemusim ... 😀 , preco ze nevyzerasna 31? vyzeras dobre tak nekecaj 😀 ale som mladsia ako ty ja az koncom roka 🙂 🙂

dididi - o drobunkych veciach nemusis hovorit, moja mala to je drobec v 6 mes. zacala nosit veci na 3-4 mes. deticky ale mne to nevadi, ani ja ani manzel nie sme obri

Baby zajtra musim robit zem. placky s cinou a vobec sa mi do toho nechce, no ale taka strasne dobra ze to pre muza urobim, dnes bol dokonca sam s malou kocikovat tak som mu aj pribalila nase psice, chudak skoro odpadol ...(ale nech si to vyskusa aj on aby si nemyslel, ze je to take jednoduche)

Aj vam peknu noc a zasa zajtra!!!! 😵

beruska2x
10. jan 2009

nasla jsem peknou za slusne penize 😉 , to nas malej je chlap jak hora 😀 uz mame nektery veci 80...nektery 74...

manza totiz meri 193cm 😎

tak dobrou a papa 😀

kisska
10. jan 2009

inak placky s cinou nie je vobec zly napad... Ja som nasla v mrazaku bravc. kare, tak s nim musim nieco vymysliet...
sasi - ja k tomu veku, ze uz nepriznavam viac nez na kolko vyzeram 😉
dobru noc

kisska
10. jan 2009

Berus - tak to ma tvoj Simon asi tolko ako nas Adam 😉 😉 😉

dididi30
11. jan 2009

ahojte
dnes mame kuraciu polievocku, domacu 🙂

saska, moja dcera ma 5 rokov a zmesti sa do oblecka pre 3-4 rocne....ked bola mala tak ako 2 rocna nosila to co nosili 1 rocne....no co ti poviem, chapem ta 😉

3558
11. jan 2009

ahojte ja davam malemu namiesto kalerabu tu kvaku. tu kalerab obchodaku tazko najdem, tak som ho nahradila kvakou. a je chutnejsia a nema tie hluby. a davam to aj nam do slepacieho vyvaru. 😉

vanilka32
11. jan 2009

dnes som robila zelenu fazulku, zemiak a kuracinku a toto jedlo malo aj u nas uspech, spapala mi celu davku a teraz spinka uz hodinku 🙂 saska.t daj dalsie recepty 😝

vanilka32
11. jan 2009

a pridala som do toho troska drvenej rasce , pekne to vonalo.

beruska2x
11. jan 2009

holky to teda mate mala miminecka 😉 v utery jdeme vazit a merit, tak pisnu kolik mame 😀
ja dneska udelam tu pohanku - povarim mixnu a dam do toho sklenicku svestkovou a zitra asi broskvovou a je to 😉

zuzi, dekuji ze pouzivas dumlik 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jinak dneska mi prskl do lzicky s masikem a mela jsem zacakane cele bryle, fakt sranda 😵