Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

daskak
12. jan 2009

ahojte kocky, dlhsie som tu nebola lebo nam vysli dva zubky a hrnu sa dalsie... tak sme uplakany, bolavy, nervozny... atd... ☹

gali: ahooojte malemu fesakovi prajeme vsetko naj naj 😀 😀 😀
giani: mikrovlnka v ziadnom pripade.... to likvidujes v tej zeleninke uplne vsetko a aj menischut... no ja osobne som mikrovlnku z bytu premiestnila do pivnice.. vobec ju uz nepouzivam asi rok
a aj my papkame umelohmotnou lyzickou myslim, ze le lepsia

beruska a pohanku si kupila normalnu klasicku? ja som ich objavila v obchode viac preto sa pytam
dakujeme 🙂

dididi30
12. jan 2009

jej dasi ahoj, dakujeme 😵
ako sa vam dari? uz ste sa rozpapali? 🙂

beruska2x
12. jan 2009

pohanku loupanou celou 😉 ja jsem jinou nevidela ani 😀 ale fakt uvarte hrsticku, desne to nabobtna, jako ryze nebo testoviny 😝

daskak
12. jan 2009

gali: no uz sme chvilku aj papkali ale teraz nas trapia tie zubky tak je to aj s jedenim hruuuuuuza
beruska: ja som videla asi 3 druhy.. takze kupim celu lupanu... a dam vediet ako..nam chutila

saska.t
12. jan 2009

jaj berus , to sa este nacakas kym sa zbavis Nutrilonu, az po tristvrte roku mozes obmedzit mlieko a mliecne vyrobky na 500 ml za den, teraz by mal pit min. 700-800 ml. 😀

zuzi - je to zase jedna faza v jeho zivote, kedy sa mu nieco nepaci a nechce danu vec papat 😀 , my mame taketo fazy pravidelne ... 😀

gali - to maju nase deticky nieco spolocne NESPAVOST!!! zavidim maminam ktorym deticky spinkaju aj 3 hod. poobede, my tak max 30-40 min. 😠

junovka
12. jan 2009

zuzi, ja si myslim, ze je to tym ovocim 😒 😉 Tak, mu obvaruj znova a skus potom. 🙂 A na com struhas to jablko, na speci struhadle? 😕

daskak
12. jan 2009

zuzi: my to iste mame so zeleninkou a maskom...ani pocut... vcera zjedol 5 lyziciek a finito... dnes ani nahodou... ale ovocie zjedol len sa tak zaprasilo...snad sa to casom znormalizuje... inak nam vysli 2 zubky a rypu sa dalsie, tak mozno to je tym..

magdulik
12. jan 2009

ahojte, dakujem!
aj za napad s pohankovou kasickou. 😉

3558
12. jan 2009

didi ako sa povie pohanka po anglicky? aj by som to kupila ale tu je tolko tych kasi, ze mam obavy aby som narazila na tu spravnu. ja totiz neviem ani ako to vyzera.

junovka mozno je to aj tym, ze som prestala to ovocie varit. no chvilu pockam a uvidim. a struhadlo mam take od svokry, co ona svojim detom struhala. take z umelej hmoty, taku vanicku a v strede je to struhadielko.take plastove.a po okrajoch zostava to ovocie.ja tam struham len jablko a hrusku. nie hlinikove! to by som znicila vitaminy. 🙂 no pisem ako tatar. ved hadam rozumies. 😔

beruska2x
12. jan 2009

saska.. to on taky vypije, bojim se ze se toho fakt nezbavime, desne mu chutna 😉

tak jsem si misku ty kase osladila a je to dobre 😀

kluci mi oba spej, malej se naji, krkne, polozim ho, vezme si dudlik a spi... a manza skoro totez 😀 😀 😀 😀 😀
udelal jsem si radost a objednala jsem malymu veci z nextu z anglie.. delate to taky?? 😅

dididi30
12. jan 2009

zuzka, my mame na slovensku zas sklenene struhadlo na nom som struhala ovocie malej, je super, lebo to zelezne taha vitaminy z ovocia, tak si ho vezmem od svokry, no skoda,ze ma to nenapadlo skor 😒 ja hlava derava 😀
zuzka vies co, ja som pohanku nezhanala, aj som kupila pseno, od gravita a to je aj na sk, tusim 😉

saska, no vies co, ja ani nezavidim,ze druhym deti spia, totizto som zvyknuta 😀 😎 no bohozial, ja nemozem si dat kaficko v tichosti, lebo moje deti ma zeru od rana do vecera 😅

beruska, tak to je super, ja som v anglicku, tak nemusim nic objednavat, dnes som dokupila malemu veci v h&m sak rastie ako z vody, dva tyzdne som mu nedala riflicky a uz su mu kratke, tak sa vyzivam, bo mala pomalicky rastla a jej vydrzalo oblecko dlhooooo 😉

beruska2x
12. jan 2009

co je pseno??? 😅

beruska2x
12. jan 2009

jj hm je fajn taky mame a ca tak pekne vecicky 😉 ja to taky schovavam na dalsi mimo tak mi to neni lito koupit 😀

dididi30
12. jan 2009

berus no ked budes mat babu tak ti budu na.... 😀 😀 😀 tak ako mne 😀 😀 😀

pseno je take nieco ako pohanka, nahraska ryze alebo cetovin, no hadam to nieje to iste 😅

beruska2x
12. jan 2009

uvidime, prodat to muzu vzdycky, nebo po rodine se to rozda vzdycky....

dididi30
12. jan 2009

vies co mna stve, ze ja mam tolko oblecka este aj po malej vsetko z anglicka a nejaka som tupa do predaja 😅 neviem ani len inzerat dat, ach jaj 😒 ale v aprili idem domov(to je stvrty mesiac 😀 ) tak skusim nejake kontakty pre tehu alebo novopecne mamky, nech si pridu daco pokupit,dam to za babku nech sa toho zbavim 🙂

inak dnes som malemu kupila bio chlebik a bio ryzu...z chlebika som ochutnala, boze aky je fajny, tusim budem uz len ten kupovat 🙂 ryzu urobim neviem kedy....ale chcem este kuk cestovinky bezlepkove, som zvedava ci najdem 🙂 ale sak kto snori tem najde nie?
ja som do nedavna nevedela,ze anglicania maju listkove cesto a konecne som ho naslala 😀 vlastne oni maju vsetko a este aj viac ako u nas na sk, len akosik som si to nevsimala 🙂

saska.t
12. jan 2009

no dnes som malu trosku natiahla lebo manzel ma zajtra volno tak aby vydrzala trosku viac spat 😀
Mala sa dnes pustila aj do varenej papy chvalabohu, aspon nezbankrotujem na hippkach 😀

Beruska - aj nam UM strasne chuti tiez sa ho tak rychlo nezbavime ...

No ja som tiez v sobotu nakupovala pre malu v C&A a H&M tak sa tiez teskam .... 😀

beruska2x
12. jan 2009

tak to nafot a hod na konika a az bys prijela tak to maminam posles, at si to zatim rezervujou...

ja tak za mesic zkusim ty vlocky a testoviny asi jeste pockam, nevim, ..
ta dieta je strasna, mam hlad jak tygr ☹ 😀

dididi30
12. jan 2009

saska coooooo, ved tu su hippky za babku a mne to pripada lacnejsie ako varit doma 😅 teda mohla by som aj nase ale my lubime oregano cesnak a tak..nesolime moc ale na to ma este cas...

sasi ja nakupujem furt, ked sa mi zapaci nieco pre deti tak nevydrzim, musim kupit, ale tesim sa ked su taki vykrasneni 🙂 ved to poznas 😉

beruska2x
12. jan 2009

kolik stoji u vas hippky?? tady ovocna ta mala cca 26-28Kc...

saska.t
12. jan 2009

nemyslela som na peniaze dididi ale to mnozstvo, stoja 1 vyzivka asi 1,19 euro jasne asi je to lacnejsie ako varit ... 😀
jaaaj kocky ja ked vidim vecicky tak som jak chora vsetko a hned musim mat aby bola malicka krasna .... a ja si nic nekupim ...

dididi30
12. jan 2009

sasi 😀 😀 😉

vidis aj tie handry mame spolocne 😀 😀 ale ja aj sebe kupim, fuj hanba mi 😀 , ale uz sa krotim bo som bola ako diva, ja mam take dni, ked nakupujem a nakupujem, vies ake mam na seba nervy ? 😠 a muz ,sak si kup 😲 ale zas kebyze povie ze nie tak hned mu vypiskjem 😀 😀

dididi30
12. jan 2009

berus tak teraz tu mame akciu,ze 10 hippiek za 4 libry, co je asi tak 130sk 😉 za 10 hippiek 🙂

saska.t
12. jan 2009

dididi .- tak to mate hippky naozaj lacne ....
No ja musim mat naladu na kupovanie veci pre seba, ale ked ju mam tak to je pohroma 😀 vsetko kupim co mi padne do oka a samozrejme ak mam plnu penazenku 😀 , gali aj moj muz je taky "ved si kup" 😀 vzdy ma posiela samu, len aby so mnou nemusel po obchodoch, nenavidi to ...
Zajtra davam hippku, idem pozriet do svojej starej roboty tak nebude cas varit, celkom sa tesim 😀

saska.t
12. jan 2009

dididi- inak nepochybujem, ze sme si dost podobne 😀 tzv. rovnake krvne skupiny .... co na jazyku to do diskusie, ci sa to niekomu paci alebo nie, no co uz aj moj muz si uz zvykol ... 😅

dididi30
12. jan 2009

sasi ani moj nechodi rad somnou po obchodoch, ale da mi syna, lebo vie,ze s malym sa dlho nezdrzim 😀
no ale neboj ked mu mam daco kupit tak hned sa doplazi 😀
aj ja idem pozriet do roboty, ale uz sa nahlasit v pondelok a na dasli ficim 😉
😉
sak jasne 😀 ja musim vsetko ja aj co nemam poviem a potom sa ludia urazaju, ale kto ma pozna ma ma rad, vie ze som to tak nemyslela 🙂

saska idem si lahnut, tak dobru nocku tebe a celej tvojej rodinke 😵

saska.t
12. jan 2009

pa a dobre sa vyspinkajte 😀

daskak
12. jan 2009

ahojte,
Gali: ty uz ides do prace? 🙂 ...mna neberies?

sasi skusala si tie vlocky?

my sme dne s mali total mliecny den, okrem jednej vyzivy broskynovej... to tie zuby

papa 🙂

saska.t
12. jan 2009

daska - este som nedavala pockam este mesiac a potom to urcite vyskusam 😀 , my mame teraz obdobie papania chvalabohu tak dufam ze nam to vydrzi ... 😀

daskak
13. jan 2009

ahojte, to bola sialena noc 😲 ... ale dufam, ze to uz bude lepsie,
uz sme spapkali aj piskotku s cajom... tak lepsie ako vcera....