Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
22. feb 2009

to klidne prijd 😉

angienka
22. feb 2009

uz sa toho ujala mamka takze som stale tu,vcera mi na teme pribinak jedna mamina radila dat aj strukoviny davate aj vy a co vase deti???Chcem to skusit,len sa stale trochu toho bojim 😖 tak to skusim asi v pidi malom mnozstve najprv ze viac kase zemiakovej a len trosku sosovice 😕

beruska2x
22. feb 2009

no ja nevim jak ta susena, ta se myslim dava az dyl, od roku myslim ale hrasek mrazeny davam i ja, do prikrmu ale ne moc a jsou to pak strelby ale aspon si poprdi 😀

angienka
22. feb 2009

beru 😀 tak my s prdenim nemame problem 😀 ten striela jak dospely chlap niekedy trpnem ci zzas nevystreli ke dsme niekde medzi ludmi a je ticho 😀 aby si niekto nemyslel ze to som ja 😉

beruska2x
22. feb 2009

to mame taky tak, posledne prdnul sestricce v poradne na ruku 😀

jinak i kukurici davam a taky v poho, nevim jak na tom jste s jidlem at ti neradim neco co davno delate 😅

angienka
22. feb 2009

nic take som vobec neskusala ako kukurica sosovica ci fazula 😕 davam klasicky ze miaky,kalerab,brokolicku karfiol,mrkvu a masko kuracie prsia abo morcacie-tusim ze to je vsetko zo zeleniny 😉

beruska2x
22. feb 2009

ja teda to co jsi psala + kralici maso a mel i veprovou panenku, zelene fazolky, kukurici (je sladka maji ji radi), hrasek, ... jako prilohy ryzi, testoviny(bezvajecne a bezlepkove my zatim), brambory, pohanku..

romi.r
22. feb 2009

ahoj, holky nevíte co se dělá z jáhlových vloček? Jestli se to musí vařit?Mám z dm Alnatura a nevím jestli jen tak zamíchat, nebo uvařit a přidat do jídla

beruska2x
22. feb 2009

vim ze se dela jahlova kase, stejne jako ryzova, ovesna atd... uvaris mixnes s ovocem nebo presnidavku vmichat ale asi se to da i na slano, taky by me to zajimalo.. 😉

angienka
22. feb 2009

tak ja vobec ryzu a cestoviny som este neskusila nejak sa na nu nemozem dostat 😀 masa menit nebudem lebo ja s tym mam dost problem nerada varim ani maso len prsia a podobne ciste masko 😉 a pohanku???To k zeleninke pridavas???fiiha ta na to ze mate este len 6,5mes ta ste uz dost vyskusali 😀 sikulka 😉 ja neviem ani co su jahlove vlocky 😨 a to zijem v cr uzz 5rokov 😉

romi.r
22. feb 2009

beru tak dnes měl jáhlovu kaši s mrkví a jedl to, ale to bylo instantní, ale nevím co s těma vločkama

beruska2x
22. feb 2009

ale to oboje muzou uz od zacatku prikrmu 😲 a testovky malymu teda chutnaji mocmaso 100% nemen ale pridat muzes 😉 at ma zmenu, pozna jine chute a ma hlavne pestrou stravu
myslim ze je to pro deti dost dulezite, kazde ma jine slozeni a oni to potrebuji...
pohanka se dela s masem a zeleninou nebo s ovocem, to je jedno 😉

beruska2x
22. feb 2009

ja bych je uvarila ve vode, mixla s ovoce nebo zeleninou a masikem, nic tim nezkazis 😀

beruska2x
22. feb 2009

ja je koupim, zkusim a pak reknu 🙂

romi.r
22. feb 2009

angienka, ty vločky ještě nejedl a ta kaše je nemléčná od 4 měsíce, takže si myslím že rozhodně lepší než mléčné s cukrem, vanilinem a příchutěma

angienka
22. feb 2009

hej hej ja nepisem ze mam daco proti len neviem co su tie jahly 😕 a ak robis kasicky domace tak privitam recept ja len kupujem ale rada by som skusila 😵

beruska2x
22. feb 2009

jojo ty kase jsou tak kdyz pospichas jednou za cas ale kdo to dava kazdy vecer, to dost nechapu... to mu radsi uvarim ja a vim co tam dam..

angie... to jste toho moc nezkusili... ja chci te od cca 7,5 m dat i lepek uz a pak pomalu od 8,5m jogurtiky zkusime..

beruska2x
22. feb 2009

http://www.probio.cz/recepty/jahly.htm

tady to je zhruba 😉

a davas uz lepek angie??

romi.r
22. feb 2009

angie, jáhlová kaše je obilná kaše, ale bez lepku a je to fakt dobrý, dělám si to i pro sebe do obyč mlíka a je to proti krup. kaši krásně jemný a lehký.
Ale domácí kaši jsem ještě nezkoušela, protože nevím jak na to a hlavně nevím jestli se to může uvařit v UM

romi.r
22. feb 2009

beru a jak děláš teda ty kaše??

beruska2x
22. feb 2009

ja bych to varila ve vode a ke konci na mixnuti pridas UM.. princip je vsude stejny at delas kasi krupicovou nebo z ovesnych vlocek.. jen je rozdil od kdy ji deti muzou ale zpusob pripravy je totozny... jestli umis udela napr pudink tak to 100% zvladnes 😉

romi.r
22. feb 2009

aha tak díky 🙂 zítra vyzkouším, no jestli se bude u toho zase vztekat, tak mě raní mrtvice 🙂

angienka
22. feb 2009

ja teda davam kazdy vecer teda 2x do dna a este nikdy som nerobila domacu len kupujem,no neskusila ale som rada ze mi papa vsetko aj ovocie aj zeleninku no skusim isto ryzu,spenat a strukoviny v najblizsej dobe ostatne pocka hej aj veprove maso som davala uz 😉 a lepek nie nedavam

beruska2x
22. feb 2009

mate alergie nebo proc?? v 9m bych uz dala zase si tim rozsiri jidelnicek o chlebik, ovesne vlocky, ...

angienka
22. feb 2009

hej mame alergiu nemohla som jest tvaroh smotanu cokoladu orechy vajicka a mlieko ked som kojila 😒

beruska2x
22. feb 2009

aha... tak to jo, tak zkus tu pohanku a testoviny, ryzi to je neskodny, 😉

angienka
22. feb 2009

dik beru uz to luskam,len nejak by som mala ist dnes skor do hajan no nemozem sa odlepit od pc 😀 zajtra budem varit tak asi skusim ryzu ale mam brokolicu a nejak mi to nereze ryza s brokolicou 😒 no skuknem co za maso mame a aj tu pohanku by som chcela 😉

beruska2x
22. feb 2009

ryze s brokolici jde, oni mnemaji chute jako my, to dat muzes, taky to davam jen ryzi hodne uvar 😉

angienka
22. feb 2009

teraz uz nekojim tak papam vsetko ale skusila som mu dat tvaroh teda par lyzic ci ma este alergiu a vyzera to ze ma,takze s tymto som opatrna uz zas az o par mesiacov skusime 😉