Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
25. feb 2009

😀 ty si blazon to musi tahat a nic moc netece, tiez mam aventacke flasky a na kase pouzivam tie srobovacie od mam su fakt perfis, hlavne na umyvanie 😉

patricia1971
25. feb 2009

ahojte všetky-ahoj saska.t-máte tu už takú svoju debatku,len sa chcem v rýchlosti opýtať, kedy sa môže už dávať kukurica, hrášok, kaleráb...o hrášku som už tu čítala,ale skúste mi poradiť podľa vašich skúseností....ja keď som kojila malú a ja som zjedla kaleráb,tak mala strašné bolesti v brušku,tak sa jej ho bojím dať.... 😵

saska.t
25. feb 2009

ahoj pati - kludne uz mozes vsetko davat, ked si kojila to uz nema vplyv kedze ste uz na prikrmoch...
kalerab patri k prvej zavadzacej zeleninke takze to uz mozes davno, kukuricu davam od piateho je sladka a deticky ju lubia 😉 hrasok baby uz davaju ja sa chystam teraz davat takze ty uz mozes 😉

patricia1971
25. feb 2009

saska - aha,toho som sa dosť bála,ale skúsim ten kaleráb......a keď dávaš tú kukuričku,tak s čím???...pripadám si ako také teľa,a to už mám 3 dieťa.... 🙂

saska.t
25. feb 2009

to je v pohode ja viem ze kazde dieta je ine 😉 davam zemiak kukuricu mäsko a napr.brokolicu, to je jedno co k tomu das kombinuj zeleninky, ktore Lili lubi 😉

patricia1971
25. feb 2009

saska ďakujem, zajtra budem skúšať kukuričku 🙂

jaja3
25. feb 2009

ahojte maminy, citam ze davate detickam aj hrach a kukuricu. Chcem sa len spytat ci mate vlastne zasoby alebo im davate z konzervy?

beruska2x
25. feb 2009

nene v konzerve je v laku a soleny, davam jedine mrazenou zeleninu 😉

natsa
25. feb 2009

ked prikrmujete ovocím,varíte ho?napr-jablko alebo hruška.

jaja3
25. feb 2009

no ved prave...

beruska2x
25. feb 2009

ze zacatku se vari ale pak uz ne, treba necham prejit varem jablicko a zamixuji cerstvy banan a tak....

hruska dost nefukuje tak na ni pozor, treba ji pridej k jablicku, jako ji ti rozred..kdyz si zvykne tak uz pak nemusis, a uz ani po nejake dobe prevarit.. jenom jemne nastrouhat na sklenenem struhadle nejlepe...

jaja3
25. feb 2009

maminy este poradte, maly ma 7 mes. 2 tyzdne, je kojeny a od ukonceneho siesteho davam prikrm na obed a inak stale moje mliecko, mala by som mu uz zacat davat aj inokedy ako na obed tuhu stravu?
a v poslednom case sa mi v noci dost budi mam obavu ze uz mu moje mliecko nestaci, mohla by som mu dat na veceru obilno-mliecnu kasu?

beruska2x
25. feb 2009

kasi dat muzes jen dej pozor aby byla bezlepkova, a na svacinu ovoce...

kisska
25. feb 2009

ahoj jaja - s kasou este chvilku pockaj, kludne zaved na olovrant ovocie. Je sice jedno, ci desiata alebo olovrant, ale ked das olovrant, zostane ti z poobedia viac mliecka na vecer, ked mas pocit, ze sa nestiha tvorit 😉
Ked sa rozhodnes pre kase, tak najprv skus ryzove a kukuricne (bezlepkove) a obilne trosku neskor...

krista
25. feb 2009

lubec • 22. únor 2009 ve 23:22
maminky,nemam cas studovat a vyhladavat prispevky,mala dnes dovrsila 6.mesiac 🙂 ,plne kojim,uz som jej davala aj mrkvu,zemiak,kazdy druhy den.A teraz neviem ako dalej...aku zeleninku,od kedy masko,ryzu....ovocie,od kedy davat ranajky,veceru-a co takeho dobreho....,od kedy cajik.Je niekde na nete daky dobry rozpis,alebo poradte knizku z knihkpectva,ale fakt dobru.No hlavne ze mam este starsieho syna 😒 😕 .Este otazka-predavaju mrazenu tekvicu?Dakujem vam za rady

malibuu7 • 1d • 23. únor 2009 v 01:07
ahoj
staci malinko pohladat... v teme https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... sa dozvies snad vsetko na co sa pytas 😉

kisska • 1d, snž • 23. únor 2009 v 11:09
lubec - www.rodinka.sk vo vyzive najdes mesiac po mesiaci co pridavat 😉 Ja ficim na knizke od Grady - Vyzivove poradenstvi pro deti do dvou let, je skor pre pediatricky, co maju radit nam maminam, ale velmi aktualna a aplikovatelna na cesko-slovenske deticky 😉
Ja som tu tekvicueste nehladala, ale ak najdes, daj vediet... mohli by mat struhanu...

lubikan • Včera v 11:06
kisska,zohnala som tekvicu v Coope-struhanu-ako hranolky 1kg-2€ ,od Radomy

kisska • 1d, snž • Včera v 11:49
super - musim tam zbehnut aj ja. Malemu tekvica s cukinou velmi chutia 😉
Jaaaj, len k tomu cajiku - mozes kludne zacat davat. Aj ked ja som viac za cistu vodu, caj moze zhorsovat vstrebavanie zeleza. Je mozne ze zo zaciatku maly nebude chciet pit, ale je to len o zvyku - najlepsie je davat z hrnceka, alebo lyzickou (naco ucit na flasu, ked ste to doteraz zvladali bez nej 😉 )a stale ponukat, ponukat, az maly zisti, ze nema inu moznost 😀

stvura • 1d • Včera ve 14:45
kisska, ta stranka sice otvorit ide, ale jednotlive linky nie....no co uz 😢

kisska • 1d, snž • Včera v 19:07
stvura skus tento link... mne to funguje v pohode, len som sa trochu teraz nahladala 😉 http://www.rodinka.sk/index.php?id=450901

monka88 • 1d • Dnes v 10:31
maminky neviem kde sa mam spytat,ci tu,ci v prvych prikrmoch.
Zatial som ovocie ako prikrm nedala.Ako je lepsie zacat,na desiatu,ci olovrant?
Dakujeem.

kisska • 1d, snž • Dnes v 19:24
monka - je to v podstate jedno kedy, ja som zacinala olovrantom, lebo som mala pocit, ze mi zostane viac mliecka na vecer

3558
25. feb 2009

caute kde ste zmizli?
ked ja prichadzam, tak ste uz zase v duchnach 😠 😠

ja pouzivam flase tiez od mam tie srobovacie, su super, akurat maly si na ne tak zvykol, ze z inej nechce. takze mam doma 8 aventovych na ktore sa prasi. ☹ ☹ 😝

3558
25. feb 2009

a inak ja uz od stvrteho mesiaca davam velkost dudlika na flasi 2. 🙂

saska.t
25. feb 2009

zuzi sme na volnej diskusii "debata o vsem a o nicem) kedze sa im nepacilo ze tu preberame aj temy nie len o prikrmoch 😀

sofia1
25. feb 2009

maminky mám dcérku ktorá má 6 mesiacov.v piatok začíname prvým príkrmom ryžovou kašou na večeru.na druhý den na obed uvarenu mrkvičku.tak to mi poradila dr.a dalej neviem ako pokračovat.prosím poradte mi.ako dalej.stále inak kojím. dakujem 🙂

j1110
26. feb 2009

mala zacinala zemiacikom a potom sme pridavali mrkvicku, brokolicu a inu zeleninku. na veceru kasu od hami. teraz som objavila cistu instantu kasu ktoru staci zaliat vodou,tak skusim s ovocim alebo zeleninkou. po tych sladkych kasiskach mi odmietala zeleninu 😢 takze mame len prilezitostne 😀

j1110
26. feb 2009

myslela som instantnu ryzu od ravity 😀

iwuskaaa
26. feb 2009

Sofia, my sme začínali s mrkvičkou v sobotu. Tú sme papali tri dni, potom sme pridali zemiak 🙂 . Tieto dva druhy mu dám ešte dnes a zajtra, potom pridám karfiol 🙂 . Mne Dr. poradila, aby som po zavedení "novej" zeleniny počkala tri dni a na štvrtý môžem pridať nový druh. V prípade alergie, aby sa vedelo, čo ju vyvolalo. Ináč tiež stále kojím, takže len obedy máme zeleninové 😉 .
Ja sa chcem spýtať, dnes mu teda urobiť zemiačik s mrkvičkou...zajtra máme papať to isté. Môžem si urobiť viac a zajtra to prihriať vo vodnom kúpeli, alebo odporúčate radšej zajtra urobiť čerstvé?
Ďakujem

vanilka32
26. feb 2009

ahojte, opat idem k vam po radu...dnes ma dcerka 8 mes. a viacero maminiek pise ze dava cervenu sosovicu, to mozem? a ako ju mam pripravit, viete mi poradit prosim? dakujem 🙂

saska.t
26. feb 2009

ahojte kocky,takze poporiadku 😉

sofia - na tvojom mieste sa kasi vyhnem kedze ste kojeny nie je to nutne, zacni na obed zeleninkou varenou prve 3 dni len mrkvicka po 3-4 dnoch pridaj zemiacik a takto budes pridavat zeleninku. Odp. zeleninka mrkva, zemiak karfiol kalerab, cukina, brokolica, zelena fazulka (lusky), asi po mes. prikrmov mozes pridat mäsko biele (morka, kura, kralik) alebo 1 davku mäska vymenit za uvarene zltko, ked mate zavedene mäsko zacnes na olovrant napr. pridavat ovocie - jablcko, banan, hruska, marhule, broskyne proste to co sa pestuje v nasich klimaktickych podmienkach (banan je vynimka) ovocie mozes prve dni varit, neskor staci surove nastruhane
😉 , po kazdom prikrme (zo zac. len par lyziciek) samozrejme dokojis, neskor ak nebude vyzadovat MM celu davku mliecka nahradis prikrmom 🙂

iwuskaaa - varit mozes kludne na 2 dni ked uvaris cast na jedenie odoberies ostatok sup do chladnicky a na 2 den dopapate, varit na 3 dni uz je vela, ale nie je nutne varit na kazdy den cerstve 😉

vanilka - este by som so sosovicou pockala, radsej skus hrasok alebo lusky, uvaris vo vode a mixnes samozrejme mozes k tomu pridaj aj mäsko a ostatnu zeleninku, ak jedlo uz iba roztlacas vydlickou tak lusky urcite mixni aby si sa vyhla vlasocniciam, ktore tato zel. fazulka obsahuje (tiez dnes varime fazulku) 😉
s tou sosovicou by som tak do 10 mes. pockala 😀

patricia1971
26. feb 2009

saska-idem variť tú kukuričku....koľko sa asi má variť? je mrazená... 🙂

saska.t
26. feb 2009

asi tak jak vsetka ostatna zeleninka hadzem to vsetko dokopy cca. 20-25 min. ved ju ochutnaj musi byt mäkka 😉 inak uska mame uplne super este tyz. pockam a potom uz nebudem ani liehovat iba po kupeli 😉

patricia1971
26. feb 2009

ok,už to tam mám pohádzané a varím ako o dušu 🙂 ....ja som už tuším po 4 týždňoch ani neliehovala...lieh padol a rozbil sa....potom som jej dala tie druhé naušničky a je to super....ja som bola spokojná...len vy tá krivá dierka,no čo už ☹

saska.t
26. feb 2009

jaaaj to uz neriesim aj tak to bola tapsa, vedela ze sme zo zahranicia 😉

beruska2x
26. feb 2009

no holky vy se cinite 😉

iwuskaaa
26. feb 2009

Saska - ďakujem 😉
Idem na to 😀