Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

agalia
24. apr 2009

🙂 no vdaka - mukky - a nebojis sa ze sa ti to v lete v teplach pokazi - toto mi nie je jasne? a kolko trva uvarit asi kasu takuto cerstvu - je to velky casovy rozdiel oproti instantnej? ked tak na tym rozmyslam vychadza to asi na rovnako casovo - tak potom preco davat instantnu blee mhm?

pancake
24. apr 2009

a teraz poradte mne. musim sa vratit do prace a musim zacat vozit maleho k opatrovatelke. nechcem aby mu ona varila. chcem vsetko nachystat do plastovych misiek a ona len nech mu to vyberie z chladnicky a prihreje. ako to mam spravit s ovocim ked ho chcem dat nastruhane? ved to mi ocernie? alebo instantne kase? ved to sa neda spravit dopredu.
obed je v pohode.ale s ostatnym si neviem dat rady.alebo chlebik. to mam dat do plast.misky krajec chleba? ja si to neviem ani predstavit.banany maly este nepapa, presnidavka je tiez v pohode, jogurt tiez. ale trapi ma ta kasa, cerstve ovocie a chlebik. a tiez musim kupit asi druhu detsku stolicku na jedenie. ved ju stale nemozem prevlakat v aute. 😝 😝 😝 😝

beruska2x
24. apr 2009

no zidlicku kup treba nejakou z druhe ruky, nebo proste obycejnou...

jidlo.. predpokladala bych ze kdyz se ma starat o male dite tak zvladne udelat instantni kasi, dala bychji krabici az dojde tak dalsi, totez s chlebem, nebo se domluvte ze mu da chleba a pak ji ho zaplatis treba mesicne...
ovoce bych dala cele, nastrohat ho snad zvladne taktez .. v klidu, po par dnech se ustali rezim a budete v pohode 😉

saska.t
24. apr 2009

agalia kasu trva asi urobit 15 min. takze v tom nevidim az taky problem 😉

zuzi - no s tymi kasami sa budes musiet asi spolahnut na opatrovatelku 😒 a tak isto s ovocim zabal jej struhadlo a vysvetli ako na to 😉 chlebik jej mozes priniest v sacku, viac ti asi neporadim ☹ alebo to rozdel malemu tak aby u nej jedol iba to co ty pripravis a s tebou doma ostatne (kase) od kedy do kedy bude maly u opatrovatelky?

pancake
24. apr 2009

od 4.5. musim nastupit do prace, lebo mi predvcerom oznamili ze mi nebudu dalej platit matersku. takze som 5 tyznov bez penazi. dnes musim napisat staznost. alebo skor cez vikend. dnes nemam kedy. uz som upratala pred domom zahradu, maly bol zlaty, kukal a kukal co to robim. aspon ze som ho zaujala 😀 😀 😀

pancake
24. apr 2009

este som sa saska chcela spytat: mate tam bezvaj. cestoviny? ja tu nic nevidim. iba ryzove. pojdem sa prejst a kuknem aj do ineho obchodu. 1000 druhov ale vsetky obsahuju vajicka. 😝

a s tym struhadlom: musim jej priniest asi moje. lebo co ak ona nema antikorove?? radsej jej ho prinesiem. alebo jej mam davat iba ovocne hippky? nech nema robotu?? 😕 😕

a chlieb ja davam tmavy, ona si kupuje obycajny toustovy. tak co mam robit? 😨 😨 😨

beruska2x
24. apr 2009

robotu?? neblazni je za to placena ne? chleb ji kup, bud na vic dni nebo davej sebou..

tu nas je teda hafo bezvajecnych testovin, ted jsem koupila i spaldove, grahamove a meli i pohankove a jine, to ve zdrave vyzive ale normal bezvajecne maji vsude, jen na nekterych italskych treba to jde tezko zjistit.. takze kupuju jen viditelne oznacene..

pancake
24. apr 2009

ved to. aj tu je milion talianskych ale ked studujem zlozenie tak vsade pisu :obsahuje vajicka. 😝 😝

je tu jeden slov.obchod ale ten je daaleko a sa mi zda ze tam mali tie....zabudla som ako sa to vola. gulicky cestovinove. take broky. u nas to davali v skolskej jedalni. no nemozem si spomenut. davali to s takym bravcove sote s omackou z kyslich uhoriek. boli take nastruhane a zahustene to bolo mukou.viete?? 😕 😕

pancake
24. apr 2009

tarhona sa vola 😀 😀 😀 😀 tak tam pisu ze je bez vajec.

saska.t
24. apr 2009

zuzi - ja by som to asi riesila hippkami
nie nenasla som tu bezlepkove a bezvajecne doniesla som si z SK ale teraz ich dopotrebujem a zacnem kupovat len bezvajecne a asi si ich tiez donesiem z SK nez to tu vysvetlovat 😠
chleba malemu nevadi ani toustovy bieli pre deticky odporucaju radsej biely kedze je pre nich lepsie stravitelny ale ak chces aby mal tmavy tak jej ho nos ved to nie je taky problem 😉 nakoniec snad sa da s tou pani nejak slusne dohodnut 😉

hej hej tarhona 😀 - skolska jedalen 😀

kulicka
24. apr 2009

ahojte holky,
mam dotaz
od kdy muze mimi syrove ovoce? A jake je riziko potravinove alergie, kdyz bych treba davala syrovy jablicko uz ted?
Dekuji

pancake
24. apr 2009

saska tak som to tu kukala a ani na jednom obale nie je napisane zo obsahuje vajcka alebo neobsahuje vajicka. tak som posnorila v detskom regale a nasla som jedny ze ,,prve spagety,, a su to take centimetrove sliziky. a na nich uz je napisane ze neobsahuju cukor, sol, farbiva a ani vajicka. takze ja som nasla. ak mate znacku cow&gate tak to su ony. alebo my mame este take velke drogerie Boots a tam je vyhadene cisto iba na stravu dietata tak aj tam maju take podobne cestovinky. skus aj ty kuknut v dorgerii. 😉

kulicka nech ti poradia aj ine mamy lebo ja som musela prevarat ovocko inak mi ho krpec nechcel. myslim ale ze vy mate cas, lebo najskor by si mala zacat so zeleninkou a az po mesiaci mozes pridat ovocie. ak po tyzdni nebude mat nan alergiu tak mozes skusit dat aj cerstve nastruhane. 😉 nikam nenahli, este sa tvoj Bubasek napapka vsetkeho za cely zivot dost. ak nekojis tak kludne mozes este pockat so zacatim prikrmov. a ak kojis tak tym duplom. 😉
kolko vypijete za den mliecka? uz sedite s oporou? 😕

kulicka
24. apr 2009

pancake, diky 🙂 no kdyz on nam tak zalibne kouka do pusy, kdyz neco jime... a ptala jsem se, protoze "mi ukradl" kousek jablicka a s takovou chuti ho cucal 😅
jinac my kojime plne zatim
no a hacame s oporou... ale neprehanime to 😉

saska.t
24. apr 2009

kulicka - ak ste plne kojeny tak zacni poporade so zeleninkou aby sa nestalo, ze zacnete ovocim a zeleninka vam potom nepojde 😉 ovocie sa zavadza zaroven s mäskom asi po 3-4 tyz. zel. prikrmov
co sa tyka suroveho ovocia, ja som iba 1x uvarila a na 2 den sme mali uz surove a mame dodnes, uz som to tu pisala, podla vyskumov je velmi male % ze by dieta bolo alerg. ak su rodicia alerg. a ziadny vyskum to nedokazal 😉 takze je na tebe ako to spravis, ak sa ti vyhadze zo suroveho prejdes na varene aj ked ani tam nie je zaruka, ze z vareneho sa nevyhadze akurat % je mensie 😉

kulicka
24. apr 2009

saski diky, no asi jeste pockame 😅

mukky
24. apr 2009

kulicka ja som kojila aj prikrmovala s um,a zacala so s prikrmami presne na 6 mesiacov,i ked pediatricka mi povedala ze mam uz zacat okolo 5 mesiacov ked mal,ale ja som povedala ze nie,lebo kojim,a povedala ok 😀 Vie ze so mnou sa neoplati viest nejaku debatu 😀 A vahu mal dobru,tak co?

kulicka
25. apr 2009

no ja jen, ze tady prikrmujou uz od 4 mesice a tak jsem se nechala skoro zviklat 😅

saska.t
25. apr 2009

kulicka neblazni najlepsie co moze byt do 6 mes. je kojenie tak sa toho drz nic vam neutecie 😉 este sa za svoj zivot napapa tuhej stravy ved uz mate len par tyzdnov a potom sa mozte napr. mrkvickovat 😀

petulak
25. apr 2009

Ahoj holky.

Včera jsem nakoupila ve zdravé výživě pohanku,ovesné vločky a kukuřičné křupky.
Pohanka už proběhla dala jsem jí s mrkví,cuketou a krůtou a chutnala 😀 snad jsem to udělala správně 😅 znáte mě všechno je hnedka špatně 😠 😠 Prostě jsem jí povařila a pak se vším mixla.Kejda ukrutná,ale chutově dobrý 😀
Křupky taky chutnaj Rebek má radost,že něco má v ruce a kouše.Taky jsem dala do pítka vodu s freshem včera mrkev (ukrutně to zbarvilo ten sosáček 😖 )dneska jebko.Ale mám pocit,že neví jak se z toho pije 😝
Ted mi,ale poradte co s těma vločkama?? 😀
A taky až začnu dávat třeba jogurt tak ten v kterou domu.Máme to tak,že ráno kojím oběd zelenina a mlíčko pak krouhám ovoce a zase mlíčko a pak už je večerní kojení a malá spí 😅 Nějak se mi tam nevejde ten jogurt. 😕 😕

cessy
25. apr 2009

ahoj petu a kasicku z pohanky, alebo kukuricnej krupice si neskusala na veceru??

cessy
25. apr 2009

saska a kedy mam zaradit jogurt??namiesto ovocneho prikrmu??
lebo tak ako petulak rano kojim, potom obed zelenina+masko, pripadne dokojim, potom ale o 15:30 ovocie a vecer o 18:00 kasicka..kde ho dat??? 😕

saska.t
25. apr 2009

cessy, petu - ak rano kojite tak skuste medzi rannym kojenim a obedom ak je to vela tak to striedaj s ovocim na olovrant, nikde nie je napisane ze kazdy den musi mat ovocie alebo jogurt 😉 a nakoniec ved ovocie mozes dat aj do jogurtu 😉 😀

ovsenne vlocky väcsinou zalejem na 20 min. vriacou vodou a zakryjem tanierikom niekedy som mixla a dala nastruhane ovocie, teraz uz staci len zaliat a mala ich uz papa cele 😉 samozrejme da sa to pouzit aj so zeleninkou a mäskom 😉

stankatt
25. apr 2009

ajojte, my to mame takto:

cca 8,00 - UM 180ml
10,00- jogurt
12,00- obed
16,00- ovocie- konecne zacala papat aj ovocie, teda zatial iba kupovane vyzivy, ale aj to je uspech- + dam jej tam detske piskoty 🙂
19,30 - UM 210ml alebo instant. mliecnu kasu 🙂

Neviem, ci je to dobre, ale zatial nam to takto vyhovuje 🙂)))

mukky
25. apr 2009

stankat zda sa mi ze papa malo mliecka....skus dat rano jogurt s ovocim.alebo naopak na olovrant,a ta jedna davka sa nahradi mlieckom...aspon moj nazor je taky..

cessy
25. apr 2009

mukky jogurt s ovocim??? primiesat svieze alebo ovocny jogurt?? 😕

saska.t
25. apr 2009

cessy - primiesat cerstve ovocie do jogurtu, ja by som sa este vyhla ovocnym jogurtom su väcsinou dost umele a eckami 😉

stanka- teraz ked tak na to kukam mukky ma pravdu mali by ste cca do roku pit okolo 500-700 ml mlieka denne 😉

cessy
25. apr 2009

saska ved toho som sa zlakla, tak preto som sa opytala. zatial som malemu davala len biely a chutil mu 😅

mukky
25. apr 2009

cessy ovocie do jogurtu mozes pridat,alebo nastruhanu mrkvu..asi som to nespravne formulovala..alebo ak papate vlocky tak kludne ich uz upravene tam supnut ....do jogurtu 😀

cessy
25. apr 2009

mukky mrkvu??surovu??to moze?? 😕

mukky
25. apr 2009

cessy ano,moze.I ked najviac vitaminov a beta karotenu obsahuje mrkva paradoxne pri tepelnej uprave.My surovu davame druhy tyzden.POkial ti dietatko tuto zeleninu toleruje v uvarenom stave,mozes vyskusat uz aj v stave surovom...a to aj napr inu zeleninku,ako napr.kalerab.Podanie surovej mrkvy moze pomoct aj pri zapche.