Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

pekacka
22. sep 2008

jee díky, ale toto mi už visí na ladničke 🙂
len tomuto nechápem ako sa myslí to od ukončeného 6.mesiaca? či je to 6.mesiac a 1 deň, alebo ked bude mať 7. mesiac a jeden deň?

amarelka
22. sep 2008

ked začne siedmy mesiac, čiže ked bude mať pol roka, počkáš ešte mesiac a potom 😉

amarelka
22. sep 2008

áno, ked bude mať, sedem a 1 den

pekacka
22. sep 2008

mohli by ste mi niekto poskytnúť taký prehlad aspoň dvoj týždnový prvých príkrmov? čo a koľko lyžičiek ste dávali vašim drobcom od 6.mes?
za chvíľu začíname papať a ja som z toho akási nesvoja. bojím sa aby som mu nedala čosi zlé, aj ked mám na ladničke samé tabuľky čo môže-nemôže. ale aj tak jedna hovorí že vajíčko nemôže, druhá že žltko môže... atd

blumka
22. sep 2008

pekacka tvoj maly sa narodil 25.3? tak ukonceny 6. mesiac bude mat 25.9, takze vtedy zacnes s prikrmami.
amarelka sedem a 1 den je uz ukonceny siedmy a zacaty osmy 😉

blumka
22. sep 2008

pekacka, zacni najprv zeleninkou, mrkva tri dni, potom pridaj napr. zemiak, o tri dni co ja viem napr. cuketu atd. vajicko pridas vtedy ked zacnes aj s maskom, zhruba o mesiac..ja davam Terezke 5 dni v tyzdni do zeleniny masko a jeden den zltok a jeden ma len cistu zeleninku. No a potom postupne pridas aj ovocie bud na desiatu alebo olovrant. dobre je to rozpisane tusim na www.babatko.sk

blumka
22. sep 2008

takze nie babatko.sk ale to co vyssie dala amarelka 😉

pekacka
22. sep 2008

blumka, ano narodil sa 25.3.takže vo štvrtok je náš deň....
začína sa dávať po jednej lyžičke, ale keby mu to náááhodou že chutilo tak mu môžem dávať pokiaľ nebude mať dosť?????

blumka
22. sep 2008

jasne, ked nebude chciet tak ho nenut, bude to pre neho nieco nove, najprv sa musi s tym zoznamit..ale napr. nasa Terezka na prvy sup spraskala celu Hippku 😅 a odvtedy je vsetko co nezje ju. takze vela stastia vo stvrtok 😉

pekacka
22. sep 2008

blumka, no ja som robila aj domáce presmidávky, nedala som tam žiadny cukor aby to mohol teraz v zime papať, no ale to je príšerná chuť. ja by som to nejedla ani keby čo bolo.... fuuuj. to fakt tie naše malé krásne zlatíčka spapajú taký hnus???? šak mi ho je lúto.

blumka
22. sep 2008

a z coho si robila? ja malej varim zeleninku a to mi celkom chuti a na olovrant jej davam ovocie a ak jej kupim vyzivu tak tiez len bez cukru, tie su trosku kyslejsie ale mala ich zje
a luto ti nema byt co, oni nevedia ze to moze chutit aj inak 😉

pekacka
22. sep 2008

tiež som uvarila vo vode mrkvu a rozmixovala a potom len zavarila. dala som aj mix mrkva-broskyna.
tiež nie moc dobre. robila som presmidávky aj s cukrom a zlatým klasom ale to môže až od roku.
ale viem, že niektoré druhy zeleniny bábätka nemôžu.

deina
22. sep 2008

Kolko masa by malo byt v jednej porcii pre 8-mesacne dieta? Spraska mi vyse 200g na obed zelenina + ovocie, ale niekde som citala, zeby to malo byt az 50g masa? Zda sa mi to strasne vela.

maxim1
22. sep 2008

Ahojte maminky
chcem sa opýtať od akého veku ste zacali prikrmovat

junovka
22. sep 2008

Maxim, ak nekojis, tak od 5 mesiaca, ak kojist, tak od 6.mesiaca 😉

blumka
22. sep 2008

deini, niekde som citala ze do roka to ma byt okolo 30g

greta24
23. sep 2008

Caute, maly bude mat rok, a chcela by som mu spravit tortu, ktoru aj on moze papat. Nikde nemozem najst recept. Viete mi poradit ?

lubecka
23. sep 2008

ahojte, prosim vas, do kedy treba supat ovocie - jablko, slivky, broskyne a pod. a preco sa to ma vlastne supat? Ved pod kozou je vela vitaminov, nie? 😕 ja by osm uz davala nesupane, vsak jej tym nemozem ublizit, nie? okrem hrusky, tu supem, aby ju nenaduvalo...

blumka
23. sep 2008

lubecka ja supem hlavne kvoli tomu ze malu supa z jablcok drhne aj ked to rozmixujem

kisska
23. sep 2008

deini - malo by sa zacinat jednou lyzickou masa na porciu a neskor zvysit na dve...

lubecka ako pise blumka - ked ti uz zvladne pozuvat a nezadrhnut sa, tak uz nemusis supat 😉

pekacka - tebe to nechuti preto, lebo mas uz "zdeformovane" chutove pohariky cukrom a solou, deticky ked tieto chute nepoznaju, tak im to nevadi. Moj maly laduje dokonca aj spenat a ten mne osobne smrdi 😒
My sme zacinali tak, ze sme priblizne jednu Hippku rozdelili na dva krat. Malemu by to aj cele nerobilo problem, ale velmi ho zacalo zapekat, tak sme zacinali velmi opatrne. Ked davam novu zeleninku, tak jej dam menej a ked vidim, ze je v pohodicke, tak mu dam plnu verziu.
Ale z nas si neberte velmi priklad, my sme zacali prikrmovat o mesiac skor, lebo sme prestali priberat a dokina povedala, ze by sme mali. Ja som sice nebola velmi nadsena, ale urobili sme kompromis, ze sme mesiac len ochutnavali - papali sme maximalne 5-6 lyziciek, naplno sme zacali az po 6. mesiaci...akurat, ze uz mame k tomu aj ovocie. Akurat mam ocit, ze ked malemu pomixujem kyslejsie jablcko so sladkym bananom alebo broskynou, tak mu to chuti viac ako ked ma samotny banan 😉 okrem toho, ze ho potom zapeka...

pekacka
24. sep 2008

zapeká to je ked ho preženie??
kedy sa má vyradiť príkrm napr. kareláb keby zjedol a vyhádzal sa?? alebo aj ked ho preženie to nemám dávať?
a potom mu to mám ešte skúsiť dať napr. o týždeň, alebo viac už nedávať???

kuky8
26. sep 2008

baby, určite sa to niekde na predchádzajúcich stranách písalo, ale nestíham to hľadať... ☹
Prosím vás, od kedy môže dieťa surové nektarinky?

lubecka
26. sep 2008

kuky, ja som dala hned surove ...

junovka
26. sep 2008

pakacka, zapeka...t.z., ze ma zapchu 😉 Prikrm sa ma vyradit ihned, ako zistis nejaku reakciu napr." zapcha, hnacka, zvracanie, vyrazky....daj si od toho priblizne 2 tyzdne pauzu a skus znova , teda v nasom pripade karelab 🙂

Kuky8, v pohode mozes davat...samozrejme osupane 😉

norik1
27. sep 2008

baby prosim o radu - co ste dali ako uplne prvy prikrm? Maly pije Nutrilon a chcela by som zacat - neviem vsak s cim... mrkva? ak ano, tak aka - surova ci varena? Dakujem za pomoc 😲

junovka
27. sep 2008

Norik, pozeram, ze mate 4 mesiace.Nechces este pockat mesiac?V podstate nekojim detom sa davaju prve prikrmi od 5 mesiacov,hm? 😉 Inak, mozes zacat varenou mrkvou.My sme zacali zemiacikom 😉

ciernal
27. sep 2008

Norik, my prikrmujeme už 3 deň. Ako prvé sme dali poriadne (skoro až rozvarenú) mrkvičku - rozmixovanú a dnes k tomu dostala aj uvarený zemiačik. A celkom to ide 🙂

miselin
28. sep 2008

Čaute nemáte niekto túto knižku http://www.eplanet.sk/kniha/100-nejlepsich-kasi... Rozmýšlam nad ňou, ale neviem či je dobrá, tak poradte

norik1
28. sep 2008

super, dakujem, asi este aspon tie dva tyzdne pockam a potom skusime mrkvicku. Inac vsade citam ze (uz) nekojene deti mmozu zacat s prikrmami od 4.mesiaca, kojene az od 6-teho...ale ved mrkvicka nikam neujde, vsak? 😀