Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

katyxq
17. jún 2012

@micuchova Pak mě ještě napadá - vyměnit lžičku (u nás silikonová/umělohmotná neprošla, krmím klasickou malou nerezovou), taky bych zkusila malé dát do ruky druhou lžičku, ať si s ní hraje.

baklik
17. jún 2012

@katyxq ahoj, opat by som poprosila o radu. ako si zavadzala zito? zohnala si zitne vlocky? ja som zatial narazila len na zitnu muku. myslis, ze by som mohla vuyzit aj tu?
a pri psenici si postupovala ako? je potom jedno, ci najprv klasicka psenica, alebo spalda, atd?

katyxq
18. jún 2012

@baklik Žito - koupila jsem žitné vločky (všecko mám v albu, mělo by být odemčené pro všechny a tak vidět i ze slovenského Koníka bez přihlašování na českého 😉). Pšeničné jsem zrovna neměla koupené, ale měla jsem doma instantní špaldovou kaši, tak jsem uvařila do vody tu (prostě je to fuk, jaký druh pšenice se použije) ... ale malé teda moc nechutnala a nejsem si jistá, jestli na ni alergicky nereagovala (ale spíš jsem já porušila dietu a v thajském bistru snědla něco, v čem byla pravděpodobně sója, prostě pšenici budu muset otestovat ještě někdy později znova 😒).
Kaše by z žitné mouky byla asi dost hnusný kyt, napadá mě leda s ní trochu zahustit zeleninový příkrm.

baklik
18. jún 2012

@katyxq vdaka. este vcera mi tam ukazalo len postup zavadzania prikrmov, ale uz vidim ten tvoj album. 🙂

katyxq
18. jún 2012

@baklik Já ho dneska odemkla pro všechny, jsem si ráno všimla, že ho mám zamčený jen pro registrované 😉, teda nechápu, proč jsem to tak měla, asi vykojenej mozek 😅.

cholitko
18. jún 2012

Maminky, prosim vas poradte mi, ako postupovat pri zavadzani lepku...nestiham to hladat v teme 😖

katyxq
18. jún 2012

@cholitko Mám to ve článku o zavádění příkrmů, je to nad prvním obrázkem 😉.

gallina
19. jún 2012

baby poradíte, čo mám dávať piť 10 mes. bábu a ako? už som skúšala čaje sáčkové, granulované, jablkové šťavy, čistú vodu, pije ale veľmi málo, dávam piť z pohárika. Do kedy mám prevávať vodu na pitie, môžem dávať dojčenskú neprevarenú? ☹

saska.t
19. jún 2012

@gallina v 10 mes. je docela normalne ze deticky piju malo, ak pije z poharika so sosacikom je to v poriadku a mozes dat aj dojcensku neprevarenu vodu Toma vysla v testoch najlepsie, voda z vodovodu sa prevara do 1 roku 😉 Inak granulovanym cajom by som sa vyhla, obsahuju velmi vela cukru a stavy len riedene minim. 1:1 😉

katyxq
19. jún 2012

@gallina U vodovodní vody záleží, v jaké kvalitě jde z úpravny (tuto informaci vám sdělí vodárenská společnost) a v jakém stavu je potrubí 😉. Já používám kohoutkovou nepřevařenou.
Balená voda neni skladována idéalně v chladu a temnu, obvykle leží i venku na sluníčku, ráj pro množení mikroorganismů a i nějaké to vyluhování látek z plastu do vody, balenou vodu bych určitě převařovala.
Z čajů mě napadá rooibos, je moc zdravý a navíc má přirozeně jemně nasládlou chuť. Granulované čaje bych taky nedávala, je to v podstatě jen drahý cukr (ať už jakéhokoliv druhu).

sasena033
22. jún 2012

ahojta maminy 😉
malinka ma onedlho 5 mesiacov je napoly kojena a na UM chcela by som od toho 5 mes zacat s prikrmami..co odporucat zo zeleniny na zaciatok akedy pridat masko a ovocie?? po akom dlhom case zavadzat dalsie?? a ako kase tie HAmi, nutrilon...?? uz nepaam ako som ti pri malo Dakujem za rady 😉

candy23
27. jún 2012

Ahojte mamicky, vie mi niekto poradit od kedy mozem davat babatku , plne dojcenmu, pohankovu kasu?

vladikaw
27. jún 2012

@candy23 ahoj, my sa na to chystame za chvilu, maly ma tak 7 a pol m, ale je to indivindi podla mna, my teraz preto, lebo sme predtym skusali ine novinky a teraz pomaly prichadza ten cas 😉 prikrmovat sme zacali po ukoncenom 6m, plne sme kojili

candy23
28. jún 2012

tiez zvazujm moznost, z zacnm prikrmovat az po 6m. Ndavala si malmu ani nic ochutnavat, myslim skor?
@vladikaw

vladikaw
28. jún 2012

@candy23 ahoj, nie nedavali sme mu nic, maly je po tatinovi alergik na potraviny, mava ekzemiky...

tortelinka
28. jún 2012

@candy23 maly papa pohanku asi od 5 mesiaca

saska.t
28. jún 2012

@candy23 oficialne je pohanka povolena po 6 mes.

candy23
29. jún 2012

@tortelinka
@saska.t takz uz objdnan ti kdak kas od pohankovych, kukuricnych , psnovych , ryzovych, tak uvidim, co nam zachutna 🙂 dns som jj dala tak na pol lyzicky ochutnat BIO hruskovo.bananove pyre, tak mi nechcela ani lyzicku pustit 🙂

tortelinka
30. jún 2012

@candy23 tak nech chuti...my skusame vsetky od nomina, su super, nekupujem ziadne detske hami, sunar a ine kase...a pozor na prilis vela ovocia, nebude potom chciet ine...

mimma17
1. júl 2012

ahojte tak za 3 tyzdne by som chcela malemu zacat davat prikrmy je od 3 mesiaca na UM chcela by som zacat zeleninou aby si nezvykol na sladku chut ovocia alebo presnidavok chcela by som zacat mrkvickou chcela som sa opytat ako to mam pripravit...uvarit mrkvicku rozmixovat a kvapnut olej ale aky tak???

katyxq
2. júl 2012

@mimma17 Já zeleninu uvařím v troše vody, nahrubo rozmixuju ponorným mixérem (hrášek jsem ještě prolisovala cedníkem, aby v něm nebyly šlupky) a pak dám na jednu porci půl až lžičku za studena lisovaného slunečnicového oleje.

katrenka111
2. júl 2012

caute baby ja chcem zacat tiež s príkrmami asi tak v polke 5.mesiaca, lebo mam strasneho hladosa....
možem zacat najprv ryžovou kasou alebo najprv zeleninka....???

macka.m
4. júl 2012

Maminky, poradte, aka ma byt cca velkost davky na prvy prikrm? mala bude mat 6m a nevie sa dojest, stale otvara pusinu az sa bojim aby negrcala.. ma cca 8kg... dakujem za rady a skusenosti ;)

halienka
4. júl 2012

@macka.m je to asi individuálne, ja som v tom období dávala cca 120ml, max 150ml, lebo som zistila, že keď to prekročím tak sa malá pogrckala. Oni tie detičky ešte nevedia odhadnúť kedy dosť, proste jedia jedia jedia a zrazu žalúdok povie koniec a ide to von. Ale my sme prikrmovali od uk. 5. mesiaca, no malá mala v 6. mesiacoch už 9 kíl, tak som nemala pocit, že ju nejako brzdím, chcela som aby to v nej ostalo 🙂 Tak neviem, či som ti trochu pomohla...

danusskaaa
4. júl 2012

moja mala ma 4mesiace a 2tyzdne. od ukonceneho 4mesiaca som zacala s prikrmami. doteraz bola len kojena /aj napriek tomu, ze som mala uz malinko mliecka/ lebo nevedela chytit flasu a nechcela UM. kedze som bola z toho uz na nervy ze chodi spat hladna, zacala som od ukonceneho 4mesiaca s prikrmami. Papala uz mrkvu, zemiak, vyzivu a jablko s bananom. cca po tyzdni tychto prikmrov /nespapa sice vela,ale celkom jej to ide.../ sa chytila aj na flasku a preto teraz pocas dna dokrmujem UM a v noci dojcim. je to fajn, mala spokojna a hlavne nie je hladna. Kedze berieme aj kvapky na zelezo z ktorych ju dost zapekalo, tieto prikrmy jej pomoahaju dobre sa vykakat... avsak ked som dnes telefonovala s jej doktorkou tak mi povedala, aby som jej nic nedavala, lebo jej brusko este nie je na to pripravene 😒 mne sa vsak nezda, lebo je fakt moooooooc spokojna. mam teda prestat? moze jej to nejako uskodit???

katrenka111
4. júl 2012

@danusskaaa no to je hrozne, každý lekár vraví inak, niekto povie už treba čo najskor, iný co najneskor, tak si vyberme.... najnovsie studie ukazuju že treba co najskor, aby sa predisloalergiam....je v tom riadny misung.....
podla mna ked si už zacala a mala je spokojna tak v tom dalej pokracuj....

danusskaaa
4. júl 2012

@katrenka111 fakt je spokojna, pekne spinka a je dobrunka, lebo nie je hladna. a hlavne je spokojna, lebo sa dokaze sama vykakat a nemusime pouzivat rek. rurku. cize nevidim tam ziadny problem... ale nie som doktor, preto sa chcem poradit s mamickami /moja doktorka baby nema/

zewa11
4. júl 2012

@danusskaaa no môj bol čisto kojený a mna dr.do toho tlačila,chcela aby som začala na začiatku 4m,ale ja som začala na konci 4m.Všetko bolo v poriadku,my máme také pomalšie tempo-nesilím to a malinký je spokojný a je pravda,že aj mne to vyhovuje 🙂 inak kojím stále 🙂

katrenka111
4. júl 2012

@danusskaaa no tak potom niet co riesit, doba ide do predu aj mne povedala moja Dr. že mam do 6.mesiacov davat len mlieko lebo som atopicka, tak teraz neviem no....ja mam strasneho hladosa, davam mu moje MM ale na noc a niekedy cez den aj UM, dnes napriklad vypil 250ml mojho až vtedy bol spokojný, co doteraz pil 150ml, neviem cim to je....

katrenka111
4. júl 2012

@zewa11 kokos, tak tu je priklad že každý ma iný nazor na to.... tak co je potom správne????