Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cessy
16. mar 2009

kisska surove, alebo tiez tak trosku povarene??

kisska
16. mar 2009

povarene... take ako mu chuti 😉 a postupne ho odtial odoberaj, zvykne si na chut zeleninky 😉

beruska2x
16. mar 2009

no neosype on mel exem trvale, uz je to dobre ale po 2 mesicich leceni!! akorat na tvari ma flek a na kkoznim mi rekla ze by mel jen jablko a banan jinak skoro nic, takze mu presnidavky davam min a uvidime...

ale zase po bananu spatne kadi a svestova hipppka mu pomaha tak to je tezky...

kasi nem kuovanou vicezrnou od Hami , chutnala mu moc tak snad v pohode 😀 tak 14 dni to budu zkouset - vlocky mu dam, a tak a pak zkusime jogurt ten podle kozni ma jist 😅

cessy
16. mar 2009

ok, ja nakuknem, len teraz pisem jednou rukou, tak asi na vecer 😉

cessy
16. mar 2009

do 100g dam kolko??ale 2 lyzicky??

cessy
16. mar 2009

halo?? nikto tu nieje?? ☹

beruska2x
16. mar 2009

uz ja ale ja nevim cessy ja tam jablicko nedavala, to asi musis zkusit jak by mu to chutnalo??

saska.t
16. mar 2009

caute kocky ale ste toho popisali kua az teraz som to docitala 😀
jaj kludne dojdite aj vsetky do nasej dabatky novym "clenom" sa nebranime 😀
neli tvoj problem som riesila minuly tyz. uz 😀 som mala bobky ze mame dalsie mimco na ceste ale chvalabohu nemame!!!
My sme mali dnes na olovrant jogurt od hipp s cucoriedkami (boruvky) a zasa nam mooooc isiel 😉 (tatovi sa nechcelo struhat jablcko s bananom a vlockami lebo mama bola nakupovat) tak sahol po v 😉 zivke samozrejme lenivec jeden
Obedik sme mali kralik zemiak a karfiol a tiez padol za obet c 😉 ly via poharik 😀
Beru neboj uz je dost stary na lepok 😉

claudinka
16. mar 2009

ahojte baby.. ja som zacala prikrmovat v piatok, kedze sme mali polrocik a zacali sme mrkvou a nula bodov.. cele tri dni mi ledva lyzicku zjedol, uplne mu nechutila, napinalo ho a ked prehltol, mali ste vidiet ten vyraz, chudacik.. tak dnes som mu dala zemiakove pyre a to mu chutilo, tak nechapem tomu, preco sa ma prva jest mrkva, ked vacsine deti nechuti 😠 😠

beruska2x
16. mar 2009

claudi ja jsem dala jako prvni brambor a pak az mrkev a ji od te doby vse krasne... 😝 jsou to jen doporuceni, udelaj si to podle sebe a co malemu chutna 😉

3558
16. mar 2009

caute. tak ja stale dovolenkujem,len vam chcem povedat ze tu nemam ponorny mixer a vsetko som len pucila vidlickou a po par dnoch maly prestal jest. a ja som nevedela preco. dnes som mu dala hippku lebo mixer stale nemam a zjedol cely velky poharik ako predtym. aspon viem ze je to jedlom a nie ze mu prestalo chutit. 🙂 🙂 🙂 🙂

beruska2x
16. mar 2009

nic si z toho zuzi nedelaej, mam momentalne mamci mixer, uz se mi podelal druhy na tech prikrmech .. ☹

3558
16. mar 2009

co? ja mam v UK jeden a ten som kupila na slovensku najlacnejsi za 300sk a ide ako drak 😀

karenina
16. mar 2009

ahoj holky, potřebovala bych poradit ... když ohříváte kupovaný zeleninový příkrm ve skleničce a do toho potřebujete přidat vaječný žloutek - to v té vodní lázni přivedu až k varu a vařím 2 až 3 minuty?

saska.t
16. mar 2009

zuzi - ja uz len pucim nemixujem a tiez nam to chvilu trvalo a uz je to ok,tak mixni iba cast a cast popuc a bude fajn 😉

beruska2x
16. mar 2009

karen.. uvar zloutek zvlast pak smichej uz s teplym prikrmem 🙂

saska.t
16. mar 2009

karen - ja uvarim zvlast cele vajce a potom zltok vyberiem a rozdrobim do prikrmu a bielok zozeru psice 😀

beruska2x
16. mar 2009

no sasi tak u nas zeru bilek ja 😉

saska.t
16. mar 2009

no ja niekedy tiez ale keby si mala psa ver ze sa ti bielka uz nedostane 😀 😀 😀 za kus zvanca aj zivot polozia 😀 dnes som dala malej cely kus mrkvy nech si tie dasienka sucha a tie nase 2 tapse za nou chodili ako keby mala mäsko v ruke a nakoniec jej ju slohli 😅 ludry jedny sproste 😀

beruska2x
16. mar 2009

taky jsem mela psa - jednou sezral ze stolu misu pomaznaky buckovy 😀 😀 to byl ex nasr.. 😉

karenina
16. mar 2009

hmm, když uvařím žloutek zvlášť, tak ho mám vlastně natvrdo a musím ho pak ještě rozmixovat, ne? mně říkala doktorka, že tak se to právě takhle dělat nemá, že to hodně maninek takhle pochopí, ale je to špatný postup ... prý by se to mělo dělat jako když dělám květákový mozeček, prostě syrový žloutek přímo do té zeleniny a pak teprve tepelně zpracovat, akorát už jsem se jí nestihla zeptat, proč to tak je ... 😖

beruska2x
16. mar 2009

kdyz ho mas natvrdo tak ho staci poradne rozmichat se sklenickou, ja to delat takhle akorat ze to davam do doma vareneho - je to divny, to je poprve co slysim tenhle postup a jak to chces michat ? zloutek se pripali ne???? 😅

karenina
16. mar 2009

já myslím, že když je v té rozmixované maso/zelenině trochu oleje, tak by se to připalovat nemuselo, ale právě by mě zajímalo, jak to dělají ostatní, zda se to dá přivést k varu a míchat přímo ve skleničce, kterou mám ve vodní lázni

beruska2x
16. mar 2009

olej se ale pridava az do hotoveho, ten se nevari... no nevim delam to jinak... 😔

karenina
16. mar 2009

jasně, ale v těch příkrmech, co se prodávají, už olej je

beruska2x
16. mar 2009

hm tak to musis pockat na nekoho kdo ma zkusenost, ja varim doma 😉

karenina
16. mar 2009

tak jo, i tak díky, já se schválně příště mudry zeptám, v čem je ten její postup lepší (pokud to dřív nezjistím jinde)

mimochodem tvůj syn má krásné datum narození 🙂 já měla ten den termín porodu, ale nakonec jsem skoro 2 týdny přenášela 😠

dididi30
16. mar 2009

ja davam olej do varenia, ked ma napadne tak este dam aj do hotoveho, teda po kvapockach, nech je to lepsie stravitelne...
karenina, do zemiackov vzdy davaj kmin, zemiaky su v tedy zdravsie a nikdy nevar zemiaky na dva a viac dni, vraj zemiaky hned napada pliesen...

beruska2x
16. mar 2009

ja mela termin 9.8. 😉 no je sikulka 😀

saska.t
16. mar 2009

karen -mne zasa Dr hovoril ze zltok sa musi aspon 10 min. varit aby sa zlikvidovali potencialne bakterie z ktorych sa dieta moze nakazit ak to budes robit priamo v sklenicke zbytocne znicis vitaminy ktore tam este su ...